Objevte lety za nejlepší ceny

Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie Syri i Kalter je jedno z nejkrásnějších míst, které si můžete najít v této zemi. Je to přirozený pramen, který se nachází ve vzdálenosti asi sedm kilometrů od města Përmet, na jihu Albánie.

Při příjezdu na místo se těžko odolává pohledu na nádherné zákruty řeky, která se tady nachází. Říčka je bohatá na ryby, což představuje pro turisty oblíbenou příležitost pro sportovní rybaření. Kromě toho se tady nachází několik přírodních koupališť, odkud se může každý vykoupat v prameni Syri i Kalter a těšit se z úžasného výhledu na okolní krajinu.

Jedním z největších lákadel místa je samotný pramen, kterým se voda vydává na svůj dlouhý a tajemný pochod. Voda do Syri i Kalter proudí pod zemí z okolních hor a vytéká na povrch na tomto místě. Barva vody je díky vysokému obsahu vápníku, který dosahuje desetkrát větší koncentrace než ve vodě z okolních řek, modrá až tyrkysová.

V blízkosti pramene můžete najít i malé obchůdky s upomínkovými předměty. Albánští obchodníci nabízejí kvalitní výrobky z místní produkce, jako jsou domácí ovčí sýry, tamní vína a olivový olej.

Pokud se rozhodnete zůstat v této oblasti déle, můžete objevit i okolní památky a zajímavosti, mezi které patří třeba starobylý hrad Gjirokastra, který je zapsán i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, nebo nádherný venkovský komplex Leskoviku, který nabízí unikátní zážitky z turistického cestování.

Pokud tedy plánujete svou dovolenou v Albánii, je návštěva Syri i Kalter nezbytností. Nabídne vám nejenom krásy přírody, ale také možnost poznat a užívat si místní kulturu a tradice. Navštivte toto krásné místo a uvidíte, že se nebudete nikdy nudit!


Letenka Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Letenka do Albánie: Syri i Kalter (Modré oko)

Jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků Albánie je Syri i Kalter, známý také jako Modré oko. Toto malebné jezero leží ve východní části země, blízko města Përmet. Pokud se chystáte na dovolenou do Albánie, návštěva Syri i Kalter by měla být nevynechatelnou zastávkou.

Syri i Kalter je považován za jedno z nejhlubších jezer na světě, s hloubkou přes 50 metrů. Jeho voda je neuvěřitelně čistá a průzračná – proudí sem podzemní prameny, které se připisují horskému masivu Nemërçka. Jezero je obklopené krásnou přírodou a vysokými skalami, které přidávají k jeho okouzlujícímu vzhledu.

Právě tato scenérie si získala srdce turistů z celého světa. Krystalky modro-zelené vody Modrého oka jsou tak nádherné, že zde vznikají úchvatné fotografie, které potěší oči každého milovníka přírody. Ať už jste dobrodruhové, kteří rádi zkoumají podvodní svět, nebo jen cestovatelé, kteří se chtějí obdivovat kráse okolní krajiny, Syri i Kalter je pro vás ideálním místem.

Přístup k jezeru je snadný a pohodlný, což také přispívá k jeho popularitě. Můžete se sem dostat pěšky po dobře značených turistických trasách, které vám umožní objevit přírodní krásy Albánie z blízka. Pokud nemáte čas na pěší výlet, je možné využít dopravy automobilem nebo na kole. Parkoviště jsou vybudována poblíž jezera, takže není problém najít místo pro váš vůz.

Jezero Syri i Kalter je otevřeno pro veřejnost v letních měsících, kdy je možné si zde vychutnat nejen jeho krásu, ale také se osvěžit ve studené vodě. Existují zde také malé kavárny a stánky s občerstvením, které vám nabídnou místní speciality a možnost posedět s výhledem na jezero.

Albánie je země plná překrásných míst, která stojí za návštěvu, a Syri i Kalter je jistě jedním z nejkrásnějších z nich. Pokud máte rádi přírodu a toužíte po dobrodružství, neváhejte a vyražte na cestu do Albánie, abyste si osobně prohlédli toto jedinečné Modré oko. Vaše oči i duše budou dokonale odpočinuty v této oáze klidu a krásy.


Počasí Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Pokud hledáte krásné a rozmanité krajiny, Albánie je pro vás jednoznačně tou správnou volbou. Toto malé středomořské pobřežní stát sice není tak známý jako jeho sousedi, jako jsou Řecko a Itálie, ale Albánie má své vlastní kouzlo a skvělé místo k návštěvě je určitě Syri i Kalter (modré oko) - křišťálově čisté jezero obklopené horskými hřebeny.

Klimatické podmínky, které lze v Albánii najít, se liší podle toho, kde se nacházíte v zemi. Západní pobřeží Albánie je ovlivněno Středozemním mořem a má mírné a vlhké klima, zatímco vnitrozemí Albánie má kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami.

Syri i Kalter se nachází v oblasti horského masivu Prokletije, který je obklopený divokou přírodou a křišťálově čistými jezery. Toto místo je známé pro jedno z nejneobvyklejších jezer v Albánii - modré oko, které bylo vytvořeno pohybem zemské kůry. Toto horské jezero, nacházející se uprostřed horských hřebenů, je považováno za jeden z nejkrásnějších přírodních divů Balkánu.

Léto v Syri i Kalter je mnohem chladnější než například v městech na pobřeží, což vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí uniknout před letními vysokými teplotami. Průměrná letní teplota v této oblasti se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což umožňuje návštěvníkům užívat si krásné přírody a turistických stezek.

Zima je v této oblasti obzvláště tvrdá, s průměrnou teplotou okolo -5 stupňů Celsia. Krásná příroda v této oblasti během zimy poskytuje skvělé podmínky pro zimní sporty, jako jsou lyžování a snowboarding, ale turisté musí být připraveni na mrazivé teploty a náročné trasy.

Celkově lze v Albánii očekávat středozemní klima s vlhkými zimami a suchými léty. Avšak pokud se zajdete na Syri i Kalter, můžete zažít mírnější a chladnější léto, stejně jako krásné a divoké přírodní scenérie v podobě horských hřebenů, jezer a turistických stezek.

Návštěva Syri i Kalter je jedinečným zážitkem a pro ty, kteří se chtějí vyhnout teplotám Středozemního pobřeží, je to skvělou volbou pro dovolenou v Albánii. Bez ohledu na roční období, tento klenot Albánie nabízí nezapomenutelné zážitky a okouzlující přírodní krásu.


Ubytování Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je krásná středomořská země, která se v posledních letech stává stále oblíbenější destinací pro turisty. Mezi mnoha atraktivitami, které Albánie nabízí, je jedno z nich zvláště pozoruhodné - je to jeskynní jezero Syri i Kalter, známé také jako Modré oko.

Modré oko se nachází nedaleko města Sarandë, na jihovýchodě Albánie. Toto krásné a tajemné místo získalo své jméno díky jeho průzračně modré barvě, která je jedinečná. To zapříčiňuje jeskyně pod jezerem, která funguje jako filtr a zajišťuje pravidelný přísun čisté vody. Je to právě tato skrytá jeskyně, která dává Modrému oku jeho neobyčejnou atmosféru.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit toto místo, je zde možnost ubytování ve městě Sarandë, které leží jen pár kilometrů od Modrého oka. V Sarandë najdete širokou škálu ubytování odpovídajících různým potřebám a preferencím.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat z mnoha stylových hotelů a rezortů v Sarandë. Tyto hotely často nabízejí moderní vybavení, bazény, wellness centra a bohatou nabídku aktivit pro hosty. Mnoho z nich také nabízí nádherný výhled na moře, což je skvělé pro relaxaci a užívání si pobytu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují zážitky jako je spaní pod širým nebem, je zde také možnost kempování poblíž Modrého oka. V okolí Sarandë najdete několik kempů, které nabízejí možnost stanování a často mají dostatek vybavení jako sociální zařízení, venkovní kuchyně a grily. Stanování poblíž Modrého oka vám umožní více času strávit v tomto přírodním klenotu a poznat ho zblízka.

Ubytování v Sarandë vám také poskytne skvělou příležitost objevovat další zajímavosti v okolí. Můžete si například prohlédnout nedaleký historický městský stát Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalšími atrakcemi jsou například horská vesnice Gjirokastër, známá pro svou pevnost a tradiční albánskou architekturu, nebo pláže kolem Sarandë, které jsou čisté a krásné.

Albánie nabízí nádherné ubytování v blízkosti Modrého oka, ať už preferujete luxusní hotelové pokoje nebo stanování pod hvězdami. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, můžete si být jisti, že váš pobyt v Albánii bude obohacen o návštěvu tohoto fantastického přírodního zázraku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


1. Co je Albánie Syri i Kalter?
Albánie Syri i Kalter, také známá jako Modré oko, je jezírko v jihozápadní části Albánie, které se nachází v pohoří Ceraunien. Jezírko se vyznačuje průzračnou modrou vodou a je oblíbeným turistickým cílem.

2. Jak se dostanu k Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Albánii Syri i Kalter, je autem nebo taxíkem. Pokud neplánujete najímat auto, můžete si také najmout řidiče, který vás tam doveze. Alternativně můžete použít také místní autobusovou dopravu.

3. Jaké jsou vstupné poplatky na Albánii Syri i Kalter?
Vstupné na Albánii Syri i Kalter je zdarma, ale vstup do vody je zakázán.

4. Mohu se koupat v Albánii Syri i Kalter?
Bohužel ne. Koupání v Albánii Syri i Kalter není povoleno, aby se zachovala čistota a krása jezírka.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Albánii Syri i Kalter?
Nejlepší čas pro návštěvu Albánie Syri i Kalter je od května do září, kdy je počasí nejteplejší a sucho. V létě je však oblast velmi rušná a plná turistů.

6. Kde se dá ubytovat v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V blízkosti Albánie Syri i Kalter se nachází několik malých vesnic a hotelských komplexů. Oblast je populární pro camping a glamping. Také je možné si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu poblíž.

7. Jaká je délka cesty od Tirany do Albánie Syri i Kalter?
Délka cesty od hlavního města Tirany do Albánie Syri i Kalter trvá přibližně 2,5 hodiny autem nebo taxíkem.

8. Je třeba si vzít nějaké speciální vybavení na návštěvu Albánie Syri i Kalter?
Speciální vybavení není nutné. Doporučuje se však vzít si s sebou koupací oblečení, lehátko nebo ručník a vodu na pití.

9. Kde se dá najíst v blízkosti Albánie Syri i Kalter?
V okolí Albánie Syri i Kalter jsou k dispozici různé stánky a restaurace, které nabízejí tradiční albaňskou kuchyni. Ve vesnicích v blízkosti jezírka se nacházejí také malé obchody s potravinami.

10. Je Albánie Syri i Kalter vhodná pro rodiny s dětmi?
Ano, Albánie Syri i Kalter může být vhodná pro rodiny s dětmi, protože nabízí krásný pohled na přírodu a jezírko se nachází v bezpečné oblasti. Koupání však není povoleno.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky