Objevte lety za nejlepší ceny

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra se může pyšnit krásným horským klimatem díky své poloze v Pyrenejích. Jedním z nejvýznamnějších průsmyků v této oblasti je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v severní části Andorry a spojuje vesnice Ordino na jihu s vesnicí La Massana na severu. Tento průsmyk se nachází ve výši 1 980 metrů nad mořem a nabízí jedinečný výhled na okolní horské štíty a údolí.

Počasí v průsmyku Coll d'Ordino je ovlivněno jeho horskou polohou. V zimě zde panují mírně chladné teploty s průměrnými maximálními teplotami kolem 6 °C a průměrnými minimálními teplotami kolem -4 °C. Díky své poloze na severní straně Pyrenejí zde často napadá sněhová pokrývka, což umožňuje provoz několika lyžařských středisek v okolí průsmyku.

V létě je počasí v průsmyku Coll d'Ordino příjemné a mírně teplé. Průměrné maximální teploty se pohybují kolem 22 °C a průměrné minimální teploty kolem 12 °C. Je zde časté slunečné počasí a nádherné modré nebe, které přitahuje turisty z celého světa.

Průsmyk Coll d'Ordino je také známý svými častými srážkami, zejména v zimě a na jaře. Průměrné srážky dosahují přibližně 1200 mm ročně, což umožňuje, aby okolní horské rostliny a zvířata prosperovaly.

Tato oblast je oblíbeným cílem turistů, zvláště těch, kteří mají rádi přírodu a horské aktivity. Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho možností pro turisty, jako je pěší turistika, horská cyklistika, jízda na koni a jiné venkovní aktivity. Místní turistické agentury také nabízejí různé exkurze a výlety, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy tohoto regionu.

Zkrátka, průsmyk Coll d'Ordino je nejen důležitou spojnicí mezi dvěma vesnicemi v Andoře, ale také překrásným místem s úchvatným počasím a malebným výhledem na horizont. Ať už jste nadšený horolezec, milovník přírody nebo jen hledáte klidný a krásný prostor pro relaxaci, průsmyk Coll d'Ordino by mohl být pro vás to pravé místo.


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, nabízí nádhernou přírodu a mnoho aktivit pro turisty. Pokud hledáte místo k ubytování, Průsmyk Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v pohoří Pyrenejí v severní části Andorry. Jedná se o oblíbené místo, kde turisté přicházejí relaxovat a užívat si krásnou přírodu. V této oblasti najdete několik možností ubytování, které odpovídají různým cenovým kategoriím.

Luxusní hotely

Pokud si chcete užít luxusní dovolenou, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete několik luxusních hotelů s vysokým standardem. Tyto hotely nabízejí nejen pohodlné pokoje s krásným výhledem, ale také bazén, spa a wellness centra, kde si můžete užít masáže a další procedury.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Val De Neu, který se pyšní pěti hvězdičkami. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na hory, bazén a wellness centrum, kde si můžete odpočinout a užít si volný čas.

Středně drahé hotely

Pokud nechcete utrácet příliš mnoho peněz za ubytování, ale stále chcete mít komfort a pohodlí, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik středně drahých hotelů. Tyto hotely nabízejí čisté a pohodlné pokoje, většinou s výhledem na hory.

Jedním z nejlepších středně drahých hotelů v této oblasti je Hotel Màgic Andorra, který se nachází v krásném prostředí v horách. Tento hotel nabízí moderní pokoje, bazén a wellness centrum.

Levné hotely

Pokud hledáte ubytování za příznivou cenu, v Průsmyku Coll d'Ordino najdete také několik levných hotelů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň prozkoumat krásy této oblasti.

Jedním z nejlepších levných hotelů v této oblasti je Hotel Coma, který nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Tento hotel se nachází v krásné přírodě, takže si můžete užívat nádherné výhledy na hory.

Celkově lze říci, že ubytování v Průsmyku Coll d'Ordino nabízí mnoho skvělých možností pro turisty s různými rozpočty. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní nebo levné ubytování, v této oblasti najdete mnoho možností, které vám umožní prozkoumat krásy Andorry.


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malá země v Pyrenejích, je pro mnoho turistů oblíbeným cílem pro zimní a letní dovolenou. Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v nadmořské výšce 1980 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní hory a přírodu.

Průsmyk Coll d'Ordino je nejen krásným místem, kde se můžete projít a užít si své volné chvíle, ale také významnou dopravní spojnicí mezi dvěma částmi Andorry - Ordino a Canillo. Pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu, je to ideální místo k vycházkám a turistice.

V létě můžete v Průsmyku Coll d'Ordino využít mnoho emocionálních aktivit. Existují zde trasy pro horská kola a pro pěší turistiku. Pokud máte tak rádi outdoorové aktivity, můžete vyzkoušet také bungee jumping a vysokohorskou turistiku. Průsmyk je také oblíbeným místem pro paragliding a hanggliding.

Pro turisty, kteří navštíví Andorru během zimního období, bude Průsmyk Coll d'Ordino ideální volbou. Nachází se zde lyžařské středisko Ordino-Arcalis, které je perfektním místem pro všechny milovníky zimních sportů. Lyžařské středisko nabízí 30 lyžařských tratí a skvělé podmínky pro snowboarding.

Další aktivitou, kterou můžete v průsmyku Coll d'Ordino vyzkoušet, je prohlídka Andorrského národního parku. Je to nejen nádherné místo s výhledy na okolní hory, ale také ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a prozkoumat okolí Andorry.

Kromě toho jsou v Průsmyku Coll d'Ordino k dispozici různé restaurace a bary, které vám nabídnou chutná jídla a pití. I když se Průsmyk Coll d'Ordino nachází v nadmořské výšce téměř 2000 metrů, můžete si zde užít teplé a pohodlné prostředí.

Celkově lze říci, že Průsmyk Coll d'Ordino je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí navštívit Andorru a prozkoumat její přírodu a okolní hory. Můžete si zde užít širokou škálu aktivit pro každou roční dobu a pro všechny věkové kategorie. Zajisté si zde užijete svou dovolenou a vrátíte se sem znovu a znovu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Průsmyku Coll d'Ordino v Andoře jsou:

1. Jak se dostanu na Průsmyk Coll d'Ordino?
- Průsmyk Coll d'Ordino se nachází v severní části Andorry, nedaleko obce Ordino. Nejsnáze se sem dostanete autem nebo autobusem z hlavního města, Andorry la Vella.

2. Jak dlouho trvá cesta na Průsmyk Coll d'Ordino?
- Doba cesty z Andorry la Vella na Průsmyk Coll d'Ordino závisí na dopravní situaci a rychlosti vaší jízdy. Obvykle to trvá přibližně 20-30 minut.

3. Jaké jsou výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino?
- Z Průsmyku Coll d'Ordino se otevírají úžasné pohledy na okolní horskou krajinu a údolí. Můžete zde vidět také některé z nejznámějších vrcholů Andorry, například Coma Pedrosa.

4. Je na Průsmyku Coll d'Ordino možné parkování?
- Ano, na Průsmyku Coll d'Ordino je k dispozici parkoviště, kde můžete zaparkovat své vozidlo.

5. Jaké aktivity mohu na Průsmyku Coll d'Ordino podniknout?
- Na Průsmyku Coll d'Ordino můžete podniknout několik outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky, horské cyklistiky, turistiky na sněžnicích nebo focení horské scenérie.

6. Existuje zde nějaké občerstvení nebo restaurace?
- Na Průsmyku Coll d'Ordino není přímo restaurace, ale v blízkosti průsmyku se nachází několik restaurací, kde si můžete pochutnat na tradiční kuchyni Andorry.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Průsmyku Coll d'Ordino?
- Průsmyk Coll d'Ordino je přístupný po většinu roku, ale nejlépe si ho můžete vychutnat během letních měsíců, kdy je počasí příjemné a prostor je obvykle méně přeplněný turisty.

8. Jsou v okolí Průsmyku Coll d'Ordino nějaké další atrakce?
- Ano, v okolí Průsmyku Coll d'Ordino najdete mnoho dalších atrakcí, jako je například Národní park Coma Pedrosa, stará vesnice Ordino nebo muzeum Casa d'Areny-Plandolit.

9. Je na Průsmyku Coll d'Ordino možné ubytování?
- Na samotném Průsmyku Coll d'Ordino není možné se ubytovat, ale v blízkém okolí se nachází několik hotelů a apartmánů, které nabízí ubytovací možnosti.

10. Mám něco speciálního s sebou při návštěvě Průsmyku Coll d'Ordino?
- Doporučuje se vzít si s sebou dostatek vody, vhodnou outdoorovou obuv a oblečení, které vás ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Tenké vrstvy oblečení jsou ideální, protože můžete rychle reguleovat teplotu podle potřeby. Také byste měli mít sebou fotoaparát, abyste mohli zachytit nádherné scenérie.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky