Objevte lety za nejlepší ceny

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země v Pyrenejích, je známá svými nádhernými horskými panoramaty a přírodními krásami. Vzhledem k svému horskému prostředí je zde mnoho turistických stezek, které lákají milovníky přírody a dobrodruhy. Jednou z nejpopulárnějších tras je turistická stezka okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází poblíž hlavního města Andorry la Vella a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů této země. Je obklopeno zelenými lesy a obrovskými horami, což z něj dělá idylické místo pro procházky a turistiku. Okružní stezka, která obklopuje jezero, je přibližně 7 kilometrů dlouhá a nabízí jedinečný výhled na okolní krajinu.

Počátek stezky se nachází v blízkosti parkoviště u jezera Engolasters. Stezka je dobře značená a snadno přístupná pro turisty všech úrovní schopností. Při procházce okolo jezera budou návštěvníci obdivovat krásu přírody a mnoho druhů zvířat a ptáků.

Během své cesty okolo jezera budou turisté míjet několik odpočinkových ploch a piknikových míst, která jsou ideální pro posezení a oběd s výhledem na jezero. Stezka také poskytuje možnost koupání v jezeře nebo využití kanoe a jízdu na paddleboardech.

Pro ty, kteří mají rádi jízdu na horských kolech, je tato stezka také oblíbeným místem. Okolní kopce a horské cesty nabízejí nezapomenutelné zážitky při cyklistice nebo horském kole.

Jezero Engolasters se nachází na velmi strategickém místě, které umožňuje i další výlety do okolí. Nedaleko jezera se nachází přírodní rezervace Madriu-Perafita-Claror, která je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Je to jedinečné místo, kde je možné podniknout pěší turistické túry a objevovat neporušenou přírodu.

Pokud se rozhodnete navštívit Andorru a turistickou stezku okolo jezera Engolasters, budete mít možnost zažít nezapomenutelné dobrodružství v nádherné horské krajině. Připravte si pohodlné boty a pobalíte si piknikový koš a vydejte se na tuto úžasnou trasu plnou krásy a přírodních zázraků Andorry.


Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorrský turistický ráj: Stezka okolo jezera Engolasters

Andorra, malé evropské knížectví mezi Francií a Španělskem, je známá svou překrásnou přírodou a možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je jezero Engolasters a okolní turistická stezka, která vás zavede do srdce této krásné oblasti.

Jezero Engolasters se nachází asi 2 km od hlavního města Andorra la Vella a je oblíbeným místem pro místní i turisty, kteří hledají klid a relaxaci uprostřed horské přírody. Stezka okolo jezera vás zavede přímo podél jeho pobřeží a nabídne vám nezapomenutelné výhledy na horizontální modrou hladinu jezera s horami na pozadí.

Celková délka turistické stezky je zhruba 9 km a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Trasa je dobře značená a relativně nenáročná, takže se můžete těšit na příjemnou procházku bez velké fyzické námahy. Při chůzi po stezce si můžete vychutnat čerstvý horský vzduch a obdivovat okolní přírodu.

Jezero Engolasters je umělé jezero, které bylo vytvořeno v roce 1982. Jeho hlavním účelem bylo zajistit dostatečný zásobovací zdroj vody pro Andorra la Vella. Dnes je jezero také využíváno pro rekreaci a turistiku. Na břehu jezera najdete také restaurace, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na místní kuchyni.

Na turistické stezce okolo jezera Engolasters se budete setkávat s překrásnými výhledy, rozmanitou flórou a faunou a také s dalšími zajímavými přírodními útvary. Při své procházce můžete narazit na vodopád, kterým protéká horský potok nebo horské louky plné barevných květin v období jara a léta.

Nejlepší doba pro návštěvu jezera Engolasters a jeho turistické stezky je od jara do podzimu, kdy je příroda nejkrásnější a počasí nejpříjemnější pro outdoorové aktivity. Navštívíte-li jezero v zimě, můžete si zde vyzkoušet i zimní sporty jako je běžkování nebo jízdu na sněžnicích.

Andorra je místem, kde se můžete ponořit do krásné přírody a vyčistit si hlavu od každodenního shonu. Stezka okolo jezera Engolasters je jednou z mnoha turistických tras v této oblasti, které nabízejí překrásné výhledy a okouzlující atmosféru. Ať už hledáte klid a relaxaci nebo dobrodružství a aktivitu, tato stezka vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


1. Jak dlouhá je turistická stezka okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Stezka je zhruba 5 kilometrů dlouhá.

2. Je stezka vhodná pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, stezka je vhodná i pro rodiny s dětmi, ačkoli na některých místech je trochu náročnější, protože se vnitřně vine podél útesů.

3. Jaké jsou výhledy z turistické stezky?
Odpověď: Ze stezky na vás čekají nádherné výhledy na jezero Engolasters a okolní hory Andorry.

4. Je nutné zvláštní vybavení pro pohyb po stezce?
Odpověď: Ne, nevyžaduje se žádné zvláštní vybavení kromě pohodlné obuvi a případně pití.

5. Je možné projet kolem jezera na kole?
Odpověď: Ano, je možné projet kolem jezera na kole, ale stezka je v některých místech poměrně náročná, takže se hodí pouze pro zkušenější cyklisty s horskými koly.

6. Kde se nachází vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Vstup na turistickou stezku se nachází na parkovišti u jezera Engolasters.

7. Je nutné platit za vstup na turistickou stezku?
Odpověď: Ne, vstup na turistickou stezku je zdarma.

8. Je nutné mít s sebou jídlo a pití?
Odpověď: Pokud se nemíníte zdržet na stezce po delší dobu, není nutné s sebou mít jídlo a pití. V okolí je dostatek restaurací a občerstvení.

9. Je možné projít turistickou stezku během zimního období?
Odpověď: Během zimního období není stezka okolo jezera Engolasters obvykle přístupná kvůli sněhu a ledovému pokryvu.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu turistické stezky okolo jezera Engolasters?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře, v létě a na podzim, kdy jsou podmínky optimální a počasí krasné. Během zimy není stezka obvykle přístupná.


Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. I když to může být malá země, nabízí mnoho překrásných míst, které si můžete užít během Vaší návštěvy. Jedním z těchto míst je i krásné jezero Engolasters, které se nachází v Andoře.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters patří k nejkrásnějším v Andoře. Stezka je dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a samozřejmě na jezerní hladinu.

Start turistické stezky je umístěn na parkovišti u jezera Engolasters. Odtud se vydáte směrem ke křižovatce, kde je možné zvolit dvě trasy. První trasa je více brutální, zahrnuje strmé klesání a stoupání po skalách okolo jezera. Druhá trasa je k prvnímu výhledu k jezeru, ze kterého můžete pokračovat pěšky po strmé cestě.

Pokud se vydáte na druhou cestu, přijdete na malý odpočinkový prostor, kde si můžete vychutnat krásný výhled na jezero a okolní hory. Pokračujte dále po cestě a budete se muset překonat a zdolat strmou a kamenitou cestou až do dalšího úžasného výhledu.

Pokud se rozhodnete pro první trasu, uvidíte mnoho krásných míst, které si určitě zamilujete. Tato trasa bude pro Vás ale fyzicky náročnější. Cesta začíná velkým klesáním a postupuje po zemi, kamení, ale i po mokré druhové trávě. Mnoho turistů tuto stezku považuje za těžkou, ale pokud máte dobré boty a jste připraveni na menší výzvy, určitě se budete muset cítit dobře.

Jezero Engolasters samotné má úžasné a čisté vody a je obklopeno lesy a horami. Toto místo je obzvláště oblíbeno mezi milovníky divoké přírody a na poklidném a klidném místě si můžete užít přírodni klid. Stezka vůbec není příliš dlouhá a byla navržena pro pěší turisty, kteří si chtějí užít krásy Andorry.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters v Andoře je jedinečná a nádherná pro každého, kdo se rozhodne ji prozkoumat. Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete pro první cestu, budete muset být k úžasu na povrchu velmi šikovní. Nicméně, jakmile dosáhnete Vámi vybraného míst, budete odměněni nádherným pohledem, který Vás určitě neomrzí.


Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Španělskem a Francií, která láká turisty svými krásnými přírodními scenériemi a možnostmi pro outdoorové aktivity. Jedním z nejkrásnějších míst v Andoře je jezero Engolasters. A co kdybychom vám řekli, že si můžete užít krásy jezera Engolasters na turistické cestě, která vás obklopenou nádhernou přírodou dovede až do horského sedla?

Tato trasa začíná u zámku Sant Vicenç d'Enclar, kde vás přivítá skvělý výhled na údolí Andorry. Pokud se na začátku trasy necítíte dostatečně fyzicky zdatní, můžete si od návštěvy tohoto místa odpustit. Pokud se rozhodnete pokračovat, trať pokračuje okolo nádrže Engolasters, kde si můžete odpočinout a užít si malebné scenérie.

Když opustíte okolí nádrže, dostanete se na stezku, která kopíruje hory a vede do horského sedla přibližně 2,5 km od nádrže Engolasters. Zde se ocitnete v nadmořské výšce 2 300 metrů nad mořem, kde si budete moci vychutnat neuvěřitelný výhled na horské vrcholy.

Pro tuto turistickou trasu je nutné mít kvalitní turistické boty, protože některé části trasy jsou méně přístupné. Je však nutné si uvědomit, že trasa není náročná a zvládne ji každý, kdo má alespoň průměrnou fyzickou kondici.

Pokud chcete v Andoře strávit více než jen jeden den a chcete si užít krásné přírodní scenérie, můžete si v blízkosti jezera Engolasters najít různé typy ubytování, jako jsou hotely a apartmány. V těchto zařízeních naleznete veškeré potřebné pohodlí a vybavení.

Celkově lze konstatovat, že turistická trasa okolo jezera Engolasters je jednou z nejkrásnějších turistických tras v Andoře. Pokud máte rádi turistiku a přírodu, rozhodně byste si neměli nechat ujít tuto unikátní cestu. Stačí si jen rezervovat dostatečně dlouhou dovolenou v Andoře, abyste si mohli užít krásy této země a mohli prozkoumat více míst jako je toto.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky