Objevte lety za nejlepší ceny

Argentina El Chalten

Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země bohatá na přírodní krásy a turisticky atraktivní místa. Jedním z těchto míst je také město El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares, v Patagonii. El Chalten je rájem pro milovníky outdoorových aktivit a turistiku, ale rozhodně stojí za to navštívit i pro svou jedinečnou atmosféru a krásná ubytování.

Sama vesnice El Chalten je relativně malá a klidná, a protože se nachází v národním parku, je obklopená nádhernou a neporušenou přírodou. Místo je známé svými impozantními horami, jezery a ledovci, což dělá z El Chalten ideální destinaci pro turisty, kteří se rádi vydávají do přírody. Je také domovem pro jeden z nejznámějších vrcholů Patagonie - hory Fitz Roy.

Vzhledem k oblíbenosti tohoto místa mezi turisty nabízí El Chalten širokou škálu ubytování. Turisté zde najdou možnosti od luxusních hotelů až po jednoduché hostely a kempy. Výběr závisí na preferencích a rozpočtu turisty.

Jedním z nejoblíbenějších možností ubytování v El Chalten je rezervace v jedné z místních horských chat nebo kempů. Tyto chaty a kempy jsou často vybaveny základními prostředky, jako je postel, topení a sprchy, a nabízejí nádherný výhled na okolní hory a krajinu. Tato možnost je vhodná zejména pro dobrodružné turisty a ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusního ubytování, jsou v El Chalten dostupné také hotely a loděnice. Tyto ubytovací zařízení nabízejí moderní pokoje s vlastní koupelnou, televizí a dalšími vybaveními. Některé hotely mají také wellness centra a restaurace, kde si mohou hosté vychutnat tradiční argentinskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že El Chalten je především turistická destinace, je vhodné ubytování rezervovat dopředu, zejména během hlavních sezón. Mnoho ubytovacích zařízení disponuje online rezervačními systémy, které umožňují snadnou a rychlou rezervaci přes internet.

Celkově lze říci, že ubytování v El Chalten je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí objevit krásy národního parku Los Glaciares a okolní přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro jednoduché ubytování v horské chatě nebo luxusní hotel, budete mít přístup k některým z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. El Chalten je skutečně destinací, kterou nelze minout při cestování do Argentiny.


Počasí Argentina El Chalten


El Chalten, malé horské městečko ležící v jihovýchodní části argentinské Patagonie, je známé svou nádhernou krajinou a extrémním počasím. Nacházející se v Národním parku Los Glaciares, obklopené zasněženými horami a ledovci, je El Chalten považován za jedno z nejatraktivnějších turistických míst na světě.

Počasí v El Chalten je velmi proměnlivé a nevyzpytatelné. Jeho poloha v jižním Patagonii znamená, že je vystaveno silnému větru, extrémnímu chladu a častým srážkám. V létě, které trvá od prosince do února, teploty v El Chalten dosahují přibližně 15-20 stupňů Celsia, ale s rychlými změnami počasí je třeba počítat kdykoliv. Je nutné být připraven na jakékoli podnebí a mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení, aby bylo možné přizpůsobit se rychlým změnám teploty.

V zimě, od června do srpna, je v El Chalten mnohem chladněji. Teploty často klesají pod bod mrazu a sníh padá po celém městě. Turisté, kteří navštěvují El Chalten v zimě, mohou zažít krásné scenérie s kopcem Fitz Roy a Mount Torre krytými čerstvě napadlým sněhem.

Důležité je mít na paměti, že počasí může způsobit změny ve stavu turistických cest. Některé stezky mohou být uzavřeny kvůli silnému dešti nebo sněhu a místní úřady někdy zakazují vstup do národního parku z důvodu nepříznivých podmínek. Je proto důležité být flexibilní a sledovat aktuální podmínky.

Vzhledem k tomu, že je El Chalten velmi oblíbenou destinací pro pěší turisty a horolezce, je důležité mít vhodné vybavení a správnou přípravu na outdoorové aktivity. Správné oblečení, stan, spací pytel a dostatek potravy jsou zásadní pro bezpečnost a pohodlí v této oblasti.

Přestože počasí v El Chalten může být extrémní, mnoho turistů nachází krásu tohoto místa přesně v jeho proměnlivosti. Západy slunce nad horami, ledovce a řekami vytvářejí dechberoucí scenérie, které stojí za to vidět a prozkoumat. El Chalten je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství, kteří si dokáží užít krásy a výzvy, které přináší jeho jedinečné počasí.


Dovolená Argentina El Chalten


Dovolená v Argentině El Chalten

El Chalten je malebné městečko nacházející se v jižní části And, od Argentinského města Calafate je vzdálené přibližně 220 km. Toto horské městečko nabízí nejen krásné scenérie a překrásnou přírodu, ale i řadu aktivit pro milovníky outdoorových sportů.

Hory, které se tyčí nad městečkem, přitahují turisty ze všech koutů světa. Návštěvníci mohou vycházet na turistické trasy o různé náročnosti, které poskytují překrásný výhled na okolní krajinu. Mezi nejznámější trasy patří trek k laguně de los Tres, trek k Fitz Roy a také trek k ledovci El Perito Moreno.

Kromě turistických tras se v městečku El Chalten nachází i řada sportovních zařízení, jako jsou například lezecké stěny, cyklistické trasy nebo raftingové zájezdy. V zimě si mohou turisté užít běžecké lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud máte rádi rybaření, tak není nic lepšího, než se vypravit na rybářskou expedici na sladkovodních jezerech a řekách, které se nacházejí v blízkosti města. V těchto vodách se vyskytuje celá řada druhů ryb, mezi které patří pstruh duhový, pstruh obecný, losos stěhovavý a řada dalších druhů ryb.

El Chalten nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou například skalní útvary, husté lesy, krásné řeky, kaňony a ledovce. Vzhledem k tomu, že se město nachází v jižní části And, tak zde panuje chladné počasí, přičemž běžná teplota se pohybuje okolo 0 až 10 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město se nachází v pásmu Patagonie, tak je zde velké množství sněhu, takže turisté by si měli přibalit tepelné oblečení.

Samotné město nabízí kromě outdoorových aktivit i významné kulturní památky, mezi které patří například muzeum Tehuelches, které přibližuje historii tohoto původního obyvatelstva.

Na závěr lze říci, že El Chalten je skvělým místem na dovolenou pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, přírodu a turistické trasy. Pokud máte rádi rybaření, tak v městečku najdete řadu skvělých míst na rybolov. Navštivte El Chalten a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


Q: Jak se dostanu do El Chaltenu?
A: Nejlepší způsob jak se dostat do El Chaltenu je autobusem. Z Buenos Aires existuje přímé spojení autobusem, které trvá asi 30 hodin. Můžete také cestovat z El Calafate, které je asi 3 hodiny cesty.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit El Chalten?
A: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je v období od října do března, kdy jsou teploty mírnější a deště jsou méně časté.

Q: Jak se dostanu do národního parku Los Glaciares z El Chalten?
A: Park Los Glaciares je vzdálen asi 8 km od El Chalten. Můžete si objednat taxík, pronajmout auto, nebo použít bezplatnou autobusovou dopravu, která je k dispozici pro turisty.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu?
A: Nejlepší turistické stezky v okolí El Chaltenu jsou horská stezka Fitz Roy, Laguna de Los Tres, Laguna Torre, a horská oblasť Cerro Torre.

Q: Kde mohu najít nejlepší restaurace v El Chalten?
A: Existuje několik kvalitních restaurací v El Chalten, jako například La Tapera, La Cerveceria, a B&B Cocina Patagonica. Všechny nabízejí vynikající palačinky a steaky.

Q: Kolik stojí ubytování v El Chalten?
A: Ubytování v El Chalten sa pohybuje od nízkých až po vysoké ceny. Lze očekávat ceny za pokoj od 30 do 150 USD za noc.

Q: Je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou?
A: Ano, je nutné mít vstupenku do Národního parku Los Glaciares před návštěvou. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách parku nebo na místě kontroly návštěvníků.

Q: Existuje bezplatné Wi-Fi připojení v El Chalten?
A: Ano, existuje zdarma Wi-Fi připojení v několika místech v El Chalten, jako například v kavárnách, restauracích, a ubytovacích zařízeních.

Q: Kde si mohu vypůjčit turistickou výbavu v El Chalten?
A: V El Chalten existuje několik obchodů a půjčoven turistických potřeb, jako například Cumbres Andinas, Aguaventura, a Chalten Travel.

Q: Můžu se v El Chalten naučit lezení na skalách?
A: Ano, v El Chalten jsou nabízeny kurzy lezení na skalách pro turisty všech úrovní. Některé z možností jsou například Patagonia Vertical a Chalten Mountain Guides.


Letenka Argentina El Chalten


El Chalten je malé městečko, které se nachází v argentinské Patagonii. Jeho poloha mezi skalnatými horami a u vodopádů ho činí ideálním místem pro výlety do přírody.

Pokud plánujete cestu do El Chalten, pravděpodobně budete hledat letenku do nejbližšího letiště. Nejbližší letiště je v El Calafate, asi 3 hodiny jízdy od El Chalten. Z letiště v Buenos Aires to znamená asi 3,5 hodiny letu.

Cesta do El Chalten se může zdát náročná, ale stojí za to. Když dorazíte, budete obklopeni nádhernou přírodou a budete mít možnost se věnovat několika outdoorovým aktivitám, které vás určitě potěší.

V El Chalten se nachází jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí, Fitz Roy. Tato hora je výzvou pro horolezce po celém světě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. U Fitz Roy se nachází také mnoho turistických tras, kde můžete trávit celé dny a objevovat krásy argentinské Patagonie.

Další velkou atrakcí v El Chalten jsou Lago del Desierto a Laguna de Los Tres. Tyto přírodní krásy nabízejí turistům úchvatné výhledy na jezera, hory a ledovce, které stojí za to vidět.

V El Chalten najdete také řadu turistických průvodců a společností, které nabízejí turistické služby. Můžete si naplánovat pěší túru, která vám umožní objevovat nejkrásnější krajinu okolo El Chalten. Nebo si můžete pronajmout kolo a jet po cyklostezkách.

Pokud chcete během svého pobytu v El Chalten ochutnat místní speciality, typickým jídlem je asado. Jedná se o grilované maso, které se podává s různými bylinkami a kořením.

Výlet do El Chalten je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu přírody, sportovní aktivity a odpočinek v tichu. El Chalten nabízí nejen nádhernou krajinu, ale také přátelské prostředí a možnost se setkat s místními obyvateli. Pokud tedy hledáte letenku do Argentiny, neváhejte navštívit El Chalten a objevte krásy argentinské Patagonie.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky