Objevte lety za nejlepší ceny

Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Ubytování Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedním z nejvíce fascinujících a malebných míst na světě. Tato oblast nabízí bohaté přírodní krásy, které svou jedinečností přitahují turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Argentina Patagonie, jedním ze hlavních faktorů, které musíte zvážit, je ubytování. V tomto článku se podíváme na tři populární destinace v této oblasti - Bariloche, El Calafate a Ushuaia - a nabídneme několik tipů, které vám pomohou najít to správné ubytování.

Bariloche je nezávislým městem ležícím v argentinské provincii Río Negro. Je obklopené nádhernou přírodou a je známé svými jezery, horami a lesy. Jedním z hlavních míst zájmu v Bariloche je Parque Nacional Nahuel Huapi, který nabízí spoustu možností pro pěší turistiku, cyklistiku a jiné venkovní aktivity. Město samotné je také známé svými čokoládovými obchody a alpským stylem architektury.

V Bariloche je dostupná široká škála ubytování, včetně luxusních hotelů, rodinných penzionů a hostitelských zařízení. Luxusní hotely nabízejí vysoce kvalitní služby a mají často výhled na jezero nebo hory. Rodinné penziony jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru a zázemí argentinského domova. Hostely jsou pak cenově dostupnou variantou pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

El Calafate je dalším populárním cílem v argentinské Patagonii. Město je výchozím bodem pro návštěvu jedné z nejzajímavějších atrakcí v této oblasti - ledovce Perito Moreno. Ledovec je považován za jedno z nejspektakulárnějších přírodních divů světa a přitahuje tisíce turistů každý rok. Kromě toho nabízí El Calafate také úžasné možnosti pro turistiku, rybaření a pozorování volně žijících zvířat.

V El Calafate najdete mnoho možností ubytování, včetně hotelů, hostitelů a penzionů. Luxusní hotely zde často nabízejí výhled na ledovec a poskytují pohodlí a komfort. Hostely jsou oblíbenou volbou mezi mladými cestovateli a nabízejí příležitost k setkání s dalšími lidmi a výměně cestovatelských zážitků.

Ushuaia je nejjižnějším městem světa a je považována za bránu do Antarktidy. Město je omýváno Jižním oceánem a okouzluje nádhernými horami, fjordy a přírodní rezervací Tierra del Fuego. Město je také populární pro výlety lodí na pozorování velryb a ptáků a pro návštěvu Národního parku Tierra del Fuego.

Pro ubytování v Ushuaii jsou k dispozici hotely, hostely a malá penzionátová zařízení. Luxusní hotely se nacházejí na malebných místech s výhledem na moře a hory. Hostely jsou zde také oblíbené a nabízejí cenově dostupné možnosti pro mladé cestovatele.

Při hledání ubytování v Argentina Patagonie je důležité zvážit své preference a rozpočet. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel nebo autentické rodinné penziony a hostely, v této oblasti najdete možnosti, které vám přinesou pohodlný a příjemný pobyt. Ať už se rozhodnete navštívit Bariloche, El Calafate nebo Ushuaia, vždy si užijete nádhernou přírodu a nezapomenutelné zážitky Argentina Patagonie.


Letenka Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagonie je jedním z nejkrásnějších regionů na světě, který se nachází na jihu Argentiny a částečně i na území Chile. Tato oblast je proslulá svými nádhernými scenériemi, majestátními horami, ledovci, jezery a neuvěřitelnou divokou přírodou. Jedním z nejlepších způsobů, jak tyto úžasné krajiny poznat, je cestování po Patagonii letecky. Argentina nabízí lety do tří populárních patagonských destinací – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche je malebné město ležící na břehu jezera Nahuel Huapi, v centrální části argentinské Patagonie. Tato oblast je známá svým horským prostředím a je velmi populární mezi nadšenci letních i zimních sportů. V zimě můžete vyrazit na svahy světoznámé lyžařské oblasti Cerro Catedral, zatímco v létě si můžete užívat aktivit jako je pěší turistika, cyklistika a vodní sporty na jezeře. Bariloche je také známé svou čokoládovou výrobou a kavárnami, které nabízejí vynikající čokoládové produkty.

El Calafate je malé město, které je výchozím bodem pro návštěvu ledovce Perito Moreno, jedním z největších turistických lákadel Patagonie. Tento impozantní ledovec je součástí národního parku Los Glaciares a je jedním z mála na světě, který je aktivní a stále se pohybuje. Návštěva tohoto ledovce je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do jiného světa plného modře zářícího ledu, pádů ledových křišťálů a oslnivé krásy přírody. Po prohlídce ledovce se můžete vrátit do El Calafate, kde si můžete pochutnat na chutné místní kuchyni a relaxovat v příjemných ubytovacích zařízeních.

Ushuaia, známá také jako „konec světa“, je nejjižnějším městem na světě a nabízí úchvatné scenérie, které vás zcela ohromí. Město je obklopeno pohořím a leží na břehu Beagleova průlivu. Jedním z hlavních lákadel Ushuaii je návštěva Národního parku Tierra del Fuego, který nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, turistiku na sněžnicích a jízdu na horském kole. Průvodce vás provede přes lesy, horské vrcholy a vodopády, zatímco budete obklopeni nádhernou patagonskou přírodou. V Ushuaii také najdete historické muzeum, které zachycuje historii regionu a bývalé věznice, která je dnes turistickou atrakcí.

Letenky do těchto tří destinací v Patagonii vám umožní objevit krásu této úžasné oblasti a vychutnat si neuvěřitelné přírodní scenérie. Každé město nabízí unikátní turistické atrakce a příležitosti k dobrodružství. Bez ohledu na to, jestli si vyberete Bariloche, El Calafate nebo Ushuaiu, jedno je jisté – Patagonie vás okouzlí svou ohromující krásou a nabídne vám jedinečné zážitky, které budete pamatovat po celý život.


Dovolená Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedním z nejkrásnějších míst na planetě. Toto území, nacházející se na jihu Argentiny, je bohaté na divokou a rozmanitou přírodu, překrásné scenérie a skvělé možnosti na dovolenou. Pokud máte chuť na výpravu do této části světa, připravili jsme pro vás inspiraci, kam vyrazit.

Bariloche

Bariloche je letoviskem uprostřed parku Nahuel Huapi, který se rozprostírá na území 7000 kilometrů čtverečních. Okolní krajina tvoří hory, jezera a lesy, které nabízí možnosti k spoustě outdoorových aktivit. V létě je zde možnost turistiky v horách, zimní sportovní aktivity v okolí zasněžených kopců, kajak, windsurfing atd. Mezi jedny z nejpopulárnějších aktivit patří výlet k jezeru Nahuel Huapi, jízda na lanovce Cerro Otto a návštěva historického centra města.

El Calafate

El Calafate se nachází blízko hranic s Chile a je nejlepším místem pro průzkum ledového pole Perito Moreno. Ledovcový systém ve Vysokých Andách se rozprostírá přes oblast velkou jako stát Rhode Island a tvoří osudnou atrakci. Na rozmezí 30 let se tento ledovec snížil o 18 km a každý den se stále mění. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle koncem léta a začátkem podzimu, kdy je klima ideální. Kromě toho je El Calafate obklopeno horami, jezery a přírodními parky, jako například Národním parkem Los Glaciares.

Ushuaia

Ushuaia, nejjižnější město na světě, se nachází na ostrově Tierra del Fuego a je považováno za bránu do Antarktidy. Je to dobře známé místo, kde se setkávají dvě největší oceány, Atlantický a Tichý. Zde si můžete užít mnoho aktivit, jako například výlety lodí, kajak, turistika a horská kola. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je výlet do národního parku Tierra del Fuego, který je domovem pro překrásné scenérie a druhovou rozmanitost, jako jsou třeba tučňáci, kormoráni a lvi mořští.

Celkově můžeme říci, že Argentina Patagonie nabízí nespočet možností na dovolenou. Od horských vrcholků a ledovců až po pralesy a stepi je zde něco pro každého. Tak si vezměte batoh, připravte svou kameru a vydejte se na cestu po této nádherné části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy mezi Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
Odpověď: Mezi těmito destinacemi je možné cestovat letecky, autobusem nebo pronájmem auta. Letadlem je nejrychlejší a nejpohodlnější možností, zatímco autobusy jsou časté a silniční síť je relativně dobře vyvinutá. Pronájem auta je také populární, zejména pro ty, kteří chtějí mít větší flexibilitu při cestování.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
Odpověď: Bariloche je oblíbeným cílem jak v zimě, díky svému skvělému lyžařskému středisku, tak i v létě, kdy můžete využít outdoorové aktivity a krásné jezera. El Calafate je nejlépe navštívit mezi prosincem a březnem, kdy je možné vidět množství ledovců, včetně slavného Perito Moreno. Ushuaia je nejlépe navštívit během jižního léta (prosinec až březen), přičemž během této doby máte největší šanci na dobrou viditelnost a možnost cestovat do Antarktidy.

Dotaz: Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v této oblasti?
Odpověď: V Bariloche se turisté často vydávají do národního parku Nahuel Huapi, na jezero Nahuel Huapi a na Cerro Catedral, jednu z největších lyžařských oblastí v Jižní Americe. V El Calafate je největší atrakcí Perito Moreno, impozantní ledovec, který se pravidelně tvoří a rozbíjí. V Ushuaii můžete navštívit národní park Tierra del Fuego a plavbu po Beagleově průlivu, která vás zavede k ptačím ostrovům, fosilním vrstvám a výhledům na působivou horskou krajinu.

Dotaz: Jaké jsou možnosti outdoorových aktivit v Patagonii?
Odpověď: Patagonie je rájem pro outdoorové aktivity. V Bariloche si můžete vychutnat lyžování, pěší turistiku, horskou cyklistiku, rybaření nebo jízdu na koni. V El Calafate můžete podniknout výlety na ledovce, jako je Perito Moreno nebo ledovec Upsala. V Ushuaii můžete vyzkoušet treking na ledovcích, plavby na kajaku, křižovky nebo výlety do divoké přírody.

Dotaz: Jaké jsou typické speciality argentinské kuchyně v Patagonii?
Odpověď: V Patagonii můžete ochutnat tradiční argentinské maso, jako je hovězí, jehněčí a divočina, která je často grilována na parillu (argentinském grilu). Také můžete ochutnat speciality z mořských plodů, jako je king krab nebo tradiční patagonskou rybu zvanou merluza negra. Je také oblíbený yerba mate, tradiční osvěžující nápoj.


Počasí Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagonie, tá nádherná a pohádková část Argentiny, je známá svou ohromující přírodou a rozmanitým klimatem. Patagonie se táhne přes území v jižní části Argentiny a Chile a je domovem některých z nejúchvatnějších a nejpanoramatičtějších scenérií na světě. V těchto divokých a odlehlých krajích nabízí Patagonie neopakovatelné zážitky, zvláště co se týče počasí.

Město Bariloche, ležící v argentinském kusu Patagonie, je známé svými malebnými jezery, hrázemi a horskými vrcholy. Klima v této oblasti je chladné a deštivé, s teplotami od 0 °C do 10 °C v zimě (červen až srpen) a od 10 °C do 20 °C v létě (prosinec až únor). Nejlepší čas na návštěvu Bariloche je v období jara (září až listopad) nebo na podzim (březen až květen), kdy jsou teploty mírnější a méně srážek.

El Calafate, další důležité město v argentinské Patagonii, je branou k fascinujícímu Národnímu parku Los Glaciares. Toto místo přitahuje návštěvníky z celého světa díky svému hlavnímu lákadlu - monumentálnímu ledovci Perito Moreno. Počasí v El Calafate je chladné po většinu roku, s teplotami v průměru kolem 0 °C až 10 °C během zimy (červenec a srpen) a od 10 °C do 20 °C v průběhu léta (prosinec až únor). Nejvíce srážek zde napadá v letním období. Nejlepší čas na návštěvu El Calafate je na jaře (září až listopad), kdy se teploty zvyšují, a na podzim (březen až květen), kdy krajinu zbarvuje sytě oranžové listí.

Ushuaia, známá jako "Konec světa", je nejjižnějším městem na světě a leží na ostrově Ohňová země. Tento okouzlující koutek Argentiny má oceánské klima s velkými výkyvy teplot. Průměrné teploty se pohybují od -1 °C do 9 °C v zimě (červenec a srpen) a od 5 °C do 15 °C v létě (prosinec až únor). Ushuaia je známá také svými bouřemi, které mohou nastávat během celého roku. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu tohoto regionu je období jara (září až listopad), kdy se teploty zvyšují a vítr a srážky jsou méně intenzivní.

Patagonie nabízí návštěvníkům nejen úchvatné scenérie, ale také rozmanité a někdy nepředvídatelné počasí. Neexistuje dokonalý čas na návštěvu všech těchto míst, ale počasí je významným faktorem při plánování cesty do této oblasti. Bez ohledu na roční období se však můžete těšit na neuvěřitelné zážitky, které vám Patagonie nabídne.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky