Objevte lety za nejlepší ceny

Arménie Selim Pass

Dovolená Arménie Selim Pass


Arménie je malá, ale nádherná země v Kavkazu, která nabízí bohatou historii, překrásnou krajinu a zajímavé kulturní zážitky. Jedním z nezapomenutelných míst, které si turisté nemohou nechat ujít, je Selimský průsmyk.

Selimský průsmyk se nachází v horách Lesser Kavkaz, které se rozprostírají na hranici mezi Arménií a Gruzií. Jeho nadmořská výška dosahuje 2410 metrů a tvoří překrásnou spojnici mezi Arménií a historickou Silk Road, která kdysi spojovala Evropu s Asii.

Při návštěvě Selimského průsmyku budete ohromeni nádhernými výhledy na okolní krajinu. Rozlehlá horská údolí, zasněžené vrcholky hor a průzračná modrá obloha vytvářejí pastvu pro oči. Toto místo je opravdovým rájem pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají odpočinek a klid.

Návštěva průsmyku vám také umožní poznat historické a kulturní bohatství této oblasti. Na vrcholu průsmyku se nachází Selimský karavansaraj, starodávná stavba, která sloužila jako přístřeší a zastávka pro karavany plující přes Silk Road. Tato kamenná budova byla postavena v 14. století a je jednou z mála dobře zachovalých karavansarájů v Arménii. Můžete si představit, jak zde karavani střídali zvířata, odpočívali a obchodovali se zbožím, což představuje fascinující pohled do minulosti.

Další zajímavostí v okolí Selimského průsmyku je klášter Selim. Tento klášter, postavený v 8. století, je umístěný na kopci nad průsmykem a poskytuje ještě více nezapomenutelných výhledů na krajinu. Klášter je jednou z nejlépe zachovalých středověkých památek v Arménii a její kamenné zdi jsou krásně vyřezávané a zdobené.

Pokud se rozhodnete navštívit Selimský průsmyk, můžete využít možností, které nabízejí místní turistické firmy. Například, můžete si pronajmout horské kolo a projet se po malebných stezkách, nebo vyzkoušet jízdu na koni a prozkoumat horskou krajinu. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si dokonce pronajmout helikoptéru a získat ještě lepší pohled na tuto nádhernou oblast.

Selimský průsmyk je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Arménii a nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci přírodní krásy a kulturního dědictví. Tato oblast je pro mnohé turisty tajemstvím, ale pro ty, kteří se odváží prozkoumat Selimský průsmyk, je to nezapomenutelný zážitek.


Letenka Arménie Selim Pass


Selim Pass, Arménská klenotnice přírodní krásy

Arménie, země ležící na rozhraní Asie a Evropy, skrývá mnoho fascinujících přírodních míst a historických památek. Mezi nimi se nachází také Selim Pass, což je jedno z nejúchvatnějších míst v zemi. Tato nádherná horská průsmyková cesta je jedním z nejvyšších průsmyků v Kavkazu a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Selim Pass, známý také jako Selimova louže, se nachází ve východní části Arménie, v provincii Vajoc Dzor. Je to historicky významné místo, které bylo součástí Hedžazské karavanní stezky, která spojovala Persii s Byzantskou říší. Tato cesta hrála klíčovou roli při obchodování a výměně zboží mezi těmito dvěma místy.

Průsmyk byl postaven v 14. století arménským králem Hethumem I. Jeho stavba byla značně složitá, protože musela překonat extrémní přírodní překážky, jako jsou strmé kopce a hluboké údolí. Avšak díky úsilí a dovednosti arménských stavitelů byl Selim Pass dokončen a stal se klíčovou součástí Hedžazské karavanní stezky.

Díky své významnosti a kráse, byl Selim Pass rozšířen dobovými arménskými panovníky a bylo postaveno několik klášterů a hrobek v okolí. Nejznámější z nich je klášter Selim, který se nachází v blízkosti průsmyku. Klášter je zřejmě nejvýše položeným klášterem v Arménii a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a jezero Selim.

Pro návštěvníky je Selim Pass nejen historicky a kulturně zajímavé místo, ale také přírodní ráj. Lesy, horské vrcholky a horské potoky vytvářejí úžasnou scenérii, která pohlcuje každého návštěvníka. Tito, kteří mají rádi turistiku, mají jedinečnou příležitost procházet se po okolí a objevovat skryté krásy této oblasti.

Selim Pass je také oblíbeným místem pro milovníky adrenalinových aktivit. Milovníci horských kol mohou projet průsmykem a zažít vzrušující jízdu při sestupu po strmých svazích. Stejně tak, horolezci mají možnost zdolat okolní vrcholky a vychutnat si nádherný výhled.

Selim Pass je nepopiratelně jedním z nejvzácnějších pokladů přírody v Arménii. Jeho historický význam a ohromující krása přitahují návštěvníky z celého světa. Při plánování cesty do této fascinující země, by Selim Pass měl být na seznamu míst, které je třeba vidět. Je to jedinečná příležitost objevit kouzlo arménských hor a zároveň se ponořit do historie a kultury této země.


Počasí Arménie Selim Pass


Selim Pass je jedním z nejznámějších průsmyků v Arménii a slouží jako hlavní spojnice mezi provinciemi Sjunik a Vajoc Dzor. Nachází se v nadmořské výšce přes 2400 metrů nad mořem a je historicky významným místem pro obchod a cestování mezi kmeny.

Když se řekne Arménie a Selim Pass, první věc, která napadne, je výjimečnost jejich přírodní krásy. Každé roční období v této oblasti má své jedinečné kouzlo. Od zasněžených hor v zimě po plné zeleně v létě nabízí každé období návštěvníkům nádherné scenérie, které jsou obtížné popsat slovy.

V zimě je Selim Pass pokrytý silným sněhem a ledem. Cesty jsou uzavřeny a cestování přes průsmyk se stává náročné. Místní obyvatelé a turisté, kteří se odváží tuto cestu podniknout, se mohou těšit na horské sněhové vrcholky a zamrzlé jezera, která dodávají krajině tajemnou atmosféru.

Na jaře a v létě se Selim Pass transformuje na překrásnou zahradu. Hory jsou pokryté pestrou květinovou koberečkou a okolní krajina je pozoruhodně zelená. Cestovatelé v těchto obdobích mohou obdivovat rozmanitost flóry a fauny v oblasti. Pastviny plné dobytka zde lze spatřit, jak se pase na zelených svazích.

Podzim je také zajímavým obdobím pro návštěvu Selim Pass. Listnaté lesy okolo průsmyku se obarvují do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Jedná se o barvitou podívanou, kterou nelze opomenout.

Kromě své krásy má Selim Pass také vliv na místní klima. Nachází se na hranici dvou provincií, které mají odlišné klimatické podmínky. V zimě je Selim Pass známý svými tvrdými mrazy a silnými větry. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem -10 °C. V létě jsou teploty příjemnější a dosahují průměrně 20 °C.

Přestože je Selim Pass krásným místem, je také známý svou náročností na cestování. Vzhledem k jeho výšce a nepřebádáním v zimě by měli cestovatelé plánovat cestování ve správném ročním období a mít na paměti případné povětrnostní podmínky, které by mohly ovlivnit jejich cestu.

Celkově vzato, Selim Pass je unikátní místo v Arménii, které nabízí nádherné scenérie po celý rok. Od zimy, kdy je pokryt sněhem, k jarním květinám, letním pastvinám a podzimnímu zbarvení listnatých lesů - každé roční období v Selim Pass má své půvab. Pokud máte rádi přírodu a krásné scenérie, Selim Pass by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit v Arménii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Selim Pass


1. Jaké je geografické umístění Selim Pass v Arménii?
Selim Pass se nachází ve střední části Arménie, přibližně 80 kilometrů východně od hlavního města Jerevanu. Tato horská průsmyková cesta spojuje provincie Vayots Dzor a Gegharkunik.

2. Jaká je historie Selim Pass?
Selim Pass existuje již od středověku a sloužil jako důležitá obchodní trasa mezi Arménií a Persií. Byl součástí hedvábné stezky, která spojovala Evropu a Asii.

3. Jaká je nadmořská výška Selim Pass?
Selim Pass se nachází ve výšce přibližně 2 410 metrů nad mořem. Je to jedna z nejvyšších průsmykových cest v Arménii.

4. Jaké jsou hlavní atrakce a památky v okolí Selim Pass?
V okolí Selim Pass se nachází několik historických památek, včetně Selim Caravanserai, která pochází z 14. století a sloužila jako přestávková stanice pro karavany na Hedvábné stezce. K dispozici jsou také nádherné výhledy na okolní hory a jezero Sevan.

5. Jaké jsou turistické aktivity a možnosti v okolí Selim Pass?
Selim Pass je oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí užít horskou turistiku, pěší túry a horskou cyklistiku. Je to také ideální místo pro fotografování a poznávání arménské krajiny a kultury.

6. Jak se dostat na Selim Pass?
Selim Pass je dostupný prostřednictvím silnice M10, která spojuje Jerevan s městem Martuni. Cesta trvá přibližně dvě hodiny autem z Jerevanu.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Selim Pass?
Nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a horská krajina je krásně zelená nebo zbarvená do podzimních barev. V zimě může být průsmyk uzavřen kvůli sněhovým podmínkám.

8. Je zapotřebí jakékoliv povolení pro návštěvu Selim Pass?
Ne, není zapotřebí žádné speciální povolení pro návštěvu Selim Pass. Je však důležité dodržovat obvyklé zásady ohledně ochrany přírody a dodržování místních zvyklostí a tradic.


Ubytování Arménie Selim Pass


Arménie je země, která má mnoho krásných a historických míst a Selim Pass patří k nim. Selim Pass se nachází mezi městy Martuni a Yeghegnadzor na silnici od Jermenie k Sevanskému jezeru. Tento místní průsmyk v Kavkazu byl většinou používán na obchodování s kořením a solí. Nyní se zde můžete ubytovat, relaxovat a užívat si krásné výhledy.

Ubytování v Selim Pass je obzvláště skvělé pro ty, kteří hledají klidnou a odlehlou lokalitu. Jedná se o kempování v přírodě, kde můžete pod stanem nebo ve vlastním obytném vozidle strávit noc v plné pohodě. V blízkosti ubytování se nachází horský průsmyk a okolní příroda nabízí skvělé procházky a výlety.

Na Selim Pass můžete využít služeb turistického centra, které poskytuje občerstvení, kde si můžete objednat tradiční arménské jídlo. Kromě toho, zde najdete i společnou kuchyň a toalety. Pokud chcete zůstat delší dobu, je zde k dispozici i pračka, aby jste mohli vyprat své věci.

Jedním z nejlepších zážitků, který si můžete na Selim Pass užít, je pohled na hvězdy. Tuto lokalitu můžete navštívit od března do konce října a v této době se díky noční obloze můžete těšit na naprosto úžasný pohled.

Další zajímavosti v okolí, které stojí za návštěvu, jsou klášter Vayots Dzor a jezero Sevan, největší a nejhlubší jezero v Arménii. Váš pobyt na Selim Pass určitě zpestří krásný výhled z výšky na okolní krajinu.

Výhodou Selim Pass je jeho vzdálenost od hlavního města Jerevanu. Cesta sem trvá asi dvě hodiny a díky tomu můžete strávit v Selim Pass příjemný víkend nebo dokonce prodlouženou dovolenou v přírodě.

Celkově lze tedy říci, že Selim Pass je skvělým místem pro ty, kteří chtějí strávit relaxační dovolenou v přírodě a užívat si klid a ticho. Pokud hledáte nevšední zážitek v krásném Arménsku, Selim Pass je pro vás jako stvořen.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky