Objevte lety za nejlepší ceny

Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)

Ubytování Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Arménie je zemí bohatou na historii a kulturní dědictví, a jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších míst, které mohou turisté navštívit, je Zorats Karer, známé také jako Kamenné obelisky.

Zorats Karer se nachází nedaleko vesnice Karahunj v jižní Arménii, a představuje starodávnou archeologickou lokalitu, která sahá až do doby bronzové. Záhadou, která obklopuje toto místo, je jejich původ a účel. Zorats Karer má více než 200 obelisků, které se tyčí do výše až 3 metry a mají tvar podobný stélám nebo sloupům. Některé z těchto obelisků jsou zdobeny červenou barvou a mají vyryté různé symboly a runy.

Existuje několik teorií o vzniku a účelu Zorats Karer. Někteří tvrdí, že to bylo místo pro obřady nebo astronomická observatoř, protože obelisky jsou rozestavěny ve zvláštních geometrických formacích. Další teorie navrhují, že by mohlo jít o starověký kalendář, který sloužil k sledování letního i zimního slunovratu, protože slunce vychází a zapadá na přesných místech mezi obelisky v těchto klíčových dnech.

Návštěva Zorats Karer je nezapomenutelný zážitek. Kromě samotných obelisků je zde také archeologické muzeum, které poskytuje více informací o tomto starobylém místě a jeho historii. Turisté mohou prozkoumávat oblast a vyfotografovat tyto tajemné obelisky, nebo se připojit k průvodci, který jim poskytne podrobný výklad.

Navštívení Zorats Karer je ideální pro ty, kteří mají zájem o archeologii, historii nebo tajemné místa. Toto místo je vydatnou dávkou dobrodružství a zaujme každého, kdo sem zavítá. Je to vzdorující znamení minulosti, které se stalo oblíbenou atrakcí pro turisty z celého světa.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, nezapomeňte zařadit Zorats Karer na svůj seznam míst k navštívení. Budete ohromeni tajuplnou atmosférou tohoto místa a jeho historickým významem. Připravte se na dobrodružství, které vás provede do dávných dob a odkryje tajemství minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Zorats Karer (Země kamenných obelisků) v Arménii jsou:

1. Co je Zorats Karer?
- Zorats Karer je starobylé kamenné stavbou, která se nachází v Arménii. Je známá také jako Karahunj a je známá svými obelisky nebo menhiry.

2. Kde se nachází Zorats Karer?
- Zorats Karer se nachází v provincii Syunik v jižní části Arménie, asi 3 km západně od vesnice Sisian.

3. Kdy byly Zorats Karer postaveny?
- Stáří Zorats Karer se odhaduje na přibližně 7500 let. Předpokládá se, že byly postaveny v období megalitické kultury kolem 5. až 3. tisíciletí př. n. l.

4. Jaké je účel Zorats Karer?
- Přesný účel Zorats Karer není znám, ale existuje několik teorií. Někteří archeologové věří, že sloužily jako astronomický observatoř nebo jako místo pro různé náboženské ceremonie.

5. Jaké je množství obelisků v Zorats Karer?
- Ve Zorats Karer je přibližně 223 velkých obelisků či menhirů. Celkem je zde přes 2000 kamenných bloků.

6. Jaké jsou rozměry obelisků v Zorats Karer?
- Obelisky v Zorats Karer dosahují výšky mezi 0,5 až 3,5 metry. Mají průměr mezi 0,5 až 2 metry. Jsou zhotoveny z různých druhů kamene, včetně bazaltu a tufu.

7. Je možné navštívit Zorats Karer?
- Ano, Zorats Karer je přístupné veřejnosti a je oblíbenou turistickou atrakcí. Existuje turistická stezka, která vede návštěvníky kolem menhirů a nabízí informační tabule.

8. Jsou v Zorats Karer prováděny archeologické vykopávky?
- Ano, zde byly provedeny archeologické vykopávky za účelem získání dalších informací o historii a účelu Zorats Karer.

9. Je Zorats Karer součástí světového dědictví UNESCO?
- Ne, Zorats Karer momentálně není zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, ale byla podána žádost o zahrnutí na tento seznam.


Dovolená Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Arménie je zemí s bohatou historií a mnoha zajímavými památkami. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Zorats Karer, známý také jako Země kamenných obelisků.

Zorats Karer se nachází v jižní části Arménie, nedaleko od města Sisian. Jedná se o jedno z největších kamenných archeologických nalezišť na světě. Skládá se ze 223 obrovských monolitických sloupů, které jsou uspořádány do několika kruhů a liniových formací. Tyto obelisky jsou vyrobeny z pískovce a mají různé tvary a velikosti.

Přesné datum vzniku Zorats Karer není známo, ale vědci odhadují, že byly postaveny před více než 7 000 lety. Existuje několik teorií o účelu těchto obelisků. Někteří tvrdí, že sloužily jako astronomický kalendář nebo monumentální hrobky, zatímco jiní se domnívají, že mohly být součástí náboženských obřadů.

Procházka mezi těmito kamennými obelisky je nezapomenutelným zážitkem. Jejich majestátní vzhled a přítomnost v této odlehlé krajině působí dojmem tajemna a záhadnosti. Navštívit Zorats Karer je jako procházka časem, která nás přenáší do dávných dob a upoutá každého, kdo má zájem o historii.

Okolí Zorats Karer je také plné dalších historických památek. Blízko se nachází další významné místo - vodní přehradní nádrž Karahunj, která sloužila jako zásobárna vody v minulých dobách. V této oblasti jsou také dochovány starověké hrobky a náhrobky, které poskytují další pohled na minulost této oblasti.

Pro turisty je Zorats Karer oblíbenou atrakcí. Mnoho zájezdů, které se zaměřují na historické a archeologické památky, zahrnuje tento fascinující komplex mezi své zastávky. Arménská vláda také poskytla finance na obnovu a ochranu tohoto místa, aby bylo zachováno pro budoucí generace.

Pokud plánujete dovolenou v Arménii, rozhodně nezapomeňte navštívit Zorats Karer. Tento unikátní archeologický komplex nabízí nejen pohled do minulosti, ale také možnost zažít krásu arménské krajiny. Přírodní scenérie, která ho obklopuje, je dojemná a dodává místu další vrstvu magie.

Zorats Karer, Země kamenných obelisků, je důkazem bohaté historie a kultury Arménie. Je to místo, které nás uchvátí svou mystikou a dodá nám pocit pokoje a úžasu. Pokud máte rádi archeologii a historii, nebo jenom toužíte po unikátním a tajemném zážitku, navštivte tuto ohromující památku a objevte krásy Arménie.


Letenka Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Pokud máte rádi tajemná místa a starobylé památky, rozhodně byste měli navštívit Zorats Karer, též známou jako Země kamenných obelisků, nacházející se v Arménii.

Zorats Karer je starověké archeologické naleziště, které se nachází v regionu Syunik, nedaleko města Sisian. Toto mystické místo vám nabízí nevšední zážitek, který zůstane na vaší paměti navždy.

Původně se předpokládalo, že kamenné obelisky vznikly v období bronzovém, ale díky nedávným výzkumům se datování posunulo o několik tisíc let zpět, do doby neolitu. Zorats Karer patří k nejstarším archeologickým nalezištím v Arménii a pravděpodobně i na celém Kavkaze.

Zorats Karer je složen z těžkých kamenných kruhů, které jsou umístěny v kruhovém uspořádání. Celkem se zde nachází přes 200 kamenných obelisků, které jsou přibližně o výšce 1,5 až 2,8 metru. Některé z těchto kamenů jsou zdobené rytinami a zvláštními značkami, zatímco jiné jsou hladké a zpracované do kulového tvaru.

Existují různé spekulace o tom, jak a proč byly kamenné obelisky vytvořeny. Někteří vědci věří, že obelisky byly používány jako sluneční kalendář, zatímco jiní spekulují o náboženském významu místa. Existuje dokonce i teorie, že obelisky byly postaveny jako pozemní anténa pro komunikaci s vesmírem.

Kromě své historické a archeologické hodnoty nabízí Zorats Karer i nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu. Zdejší klid a ticho vám umožní ponořit se do zvláštní atmosféry a prožít neuvěřitelný zážitek.

Pokud se plánujete vydat do Arménie, Zorats Karer by měla být na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Letenka do Arménie není drahá a nabízí možnost objevovat nejen Zorats Karer, ale i mnoho dalších starobylých památek této země, jako například klášter Tatev či chrám svatého Šalomouna. Navštívit Arménii znamená prožít neopakovatelnou zkušenost a poznat jedinečnou kulturu a historii této země.


Počasí Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Zorats Karer, často nazývané jako Země kamenných obelisků, je zajímavou lokalitou v Arménii, která vyniká nejen svým historickým významem, ale také svými unikátními klimatickými podmínkami.

Zorats Karer leží v jižní části Arménie, v oblasti nazývané Syunik. Toto místo není jen jedním z nejstarších v zemi, ale také jedním z nejzáhadnějších. Lokalita je tvořena tisíci žulovými kamennými bloky, z nichž některé dosahují výšky až čtyř metrů. Tyto obelisky jsou vzájemně propojeny a tvoří komplex geometrických tvarů, jako jsou kruhy, elipsy a spirály. Archeologové se stále snaží rozluštit účel těchto neuvěřitelných struktur.

Ale kromě svého historického významu, Zorats Karer také zaujme svým unikátním počasím. Vzhledem k tomu, že se nachází na nadmořské výšce přes 2 000 metrů, je zde klima chladné a suché. Léta jsou mírnější než v jiných částech Arménie a teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. Nicméně v zimě je zde velmi chladno, s teplotami klesajícími pod -10 stupňů Celsia. Navíc je zde častý výskyt sněhu, což dává tomuto místu krásnou zasněženou kulisu.

Navzdory chladnému počasí, však je návštěva Zorats Karer v každé roční době zážitkem. Kromě pozorování kamenných obelisků, můžete sledovat krásné západy slunce nad horami nebo procházet se po okolních rovinách, které jsou pokryty květinami a bylinami.

Kromě toho je zde také mnoho kulturních a historických památek v okolí. Zorats Karer se nachází pouhých devět kilometrů od města Sisian, kde najdete starověké jeskyně, pevnosti a kláštery.

Celkově lze tedy říci, že Zorats Karer je jedním z nejzajímavějších a nezapomenutelných míst v Arménii. Kombinace historického významu a unikátního klimatu zajišťují, že návštěva tohoto místa bude nezapomenutelným zážitkem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky