Objevte lety za nejlepší ceny

Azerbajdžán Národní park Altyaghach

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Altyaghach


1) Jak se dostanu do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Park se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od Baku, hlavního města Azerbajdžánu. Můžete se tam dostat automobilem nebo místním dopravním spojem z Baku.

2) Kolik stojí vstup do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma. Nicméně, pokud budete chtít využít služeb průvodce, existují za to poplatky.

3) Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: V parku si můžete užít pěší turistiku, kempování, pozorování volně žijících zvířat, fotografování, pikniky a jízdu na kole. Park nabízí také několik tras a stezek pro pěší turistiku různé obtížnosti.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Délka prohlídky závisí na vašich zájmech a aktivitách, které si vyberete. Obecně se doporučuje strávit v parku celý den, abyste mohli vidět co nejvíce z jeho krás.

5) Jaké druhy zvířat mohu v parku očekávat?
Odpověď: Národní park Altyaghach je známý svou rozmanitostí volně žijících zvířat, včetně medvědů, vlků, divokých kotat, lišek a mnoha ptáků. Můžete také narazit na vzácné a ohrožené druhy jako je například kulíšek stepní, ariš a mnoho dalších.

6) Můžu v parku kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je povoleno kempování. Existují stanoviště, kde si můžete postavit stan a strávit noc v přírodě. Nicméně, musíte dodržovat přírodní zákony a zásady ekologického chování.

7) Existuje nějaká restaurace nebo občerstvení v parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Můžete si také vzít vlastní piknikový koš s sebou a stolovat na jednom z mnoha piknikových míst v parku.

8) Je povoleno lovit nebo sbírat rostliny v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: Ne, lovení a sběr rostlin v parku jsou přísně zakázány. Park je chráněným územím, které se snaží ochránit přírodu a zachovat biodiverzitu. Je tedy důležité respektovat tyto zákony a nepoškozovat životní prostředí.

9) Existují průvodci, kteří mohou poskytnout prohlídky Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Ano, v parku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout prohlídku parku a zajímavé informace o jeho ekosystému a historii. Můžete se o to informovat na informačním centru parku nebo se domluvit předem.

10) Kdy je nejlepší doba navštívit Národní park Altyaghach?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě parku je obvykle jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a příroda je v plné kráse. V létě může být horko, zatímco v zimě může být park zasněžený. V každém případě je důležité se předem informovat o aktuálních podmínkách a počasích.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je země bohatá na úchvatnou přírodní krásu a jedním z jejích nejvýznamnějších pokladů je Národní park Altyaghach. Tato oblast se nachází v západní části země, nedaleko od města Baku, a je jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných přírodních území v Azerbajdžánu.

Národní park Altyaghach se rozprostírá na ploše více než 11 000 hektarů a je domovem mnoha endemických a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Nachází se zde asi 500 druhů rostlin, 150 druhů ptáků, 54 druhů savců a 20 druhů ryb. Park se tak stal významným útočištěm a zázemím pro zvířata jako například srničky, divoké prasata, vlky, medvědy a mnoho dalších.

Altyaghach je také jednou z mála oblastí v Azerbajdžánu, kde se střídají čtyři klimatické zóny - od subtropického pobřeží Kaspického moře po horské oblasti v blízkosti hranice s Íránem. Díky tomu zde najdeme různorodou vegetaci, včetně bukových a habrových lesů, horských luk a rašelinných oblastí.

Národní park Altyaghach je také důležitým centrem ekoturistiky v Azerbajdžánu. Místní úřady se snaží propojit ochranu přírody s udržitelnou turistikou, která pomáhá rozvíjet místní ekonomiku a zároveň chrání citlivou přírodu parku. Návštěvníci se mohou těšit na různé aktivity, jako jsou turistika, cyklistika, rybaření nebo pozorování ptáků.

Každoročně sem přichází stovky turistů ze všech koutů světa, aby si užili krásnou přírodu a pokochali se úžasnými scenériemi. Hlavní atrakcí parku je skalnatá soutěska cestou ke starověké pevnosti Choban Kala, která poskytuje úchvatný výhled do okolí. Také se zde nachází několik malebných jezer a vodopádů, které se staly oblíbenými místy pro pikniky a odpočinek.

Národní park Altyaghach je skutečným pokladem Azerbajdžánu a představuje unikátní kombinaci přírodních krás, biologické rozmanitosti a kulturního dědictví. Jeho ochrana a udržitelná turistika jsou důležité pro budoucí generace, aby mohly těžit z tohoto bohatství. V případě, že se rozhodnete navštívit Azerbajdžán, nezapomeňte zahrnout do svého plánu i návštěvu tohoto úchvatného národního parku.


Počasí Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán se nachází na křižovatce Evropy a Asie a je bohatý na přírodní krásy, což zahrnuje i Národní park Altyaghach. Tento národní park se rozprostírá na ploše 113,7 km² v nejvýchodnější části země, na hranicích s Gruzií.

Jeden z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících počasí v Národním parku Altyaghach je jeho nadmořská výška. Park se totiž nachází v horské oblasti, což znamená, že je zde o něco chladněji než v okolních nížinách. Průměrná roční teplota v Altyaghachu je asi 8-10 stupňů Celsia. V zimě se teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu a v létě se denní teploty pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia.

Dalším významným faktorem ovlivňujícím počasí v Altyaghachu je síla monzunových větrů, která ovlivňuje celou oblast kolem Kaspického moře. V létě, monzunové větry přinášejí vlhko a déšť do oblasti, zatímco v zimě, suchý severní vítr přináší chlad a sníh.

V důsledku těchto faktorů, se v Národním parku Altyaghach vyskytují různé biomy, jako jsou lesy, stepi a horské louky. V lesích najdete dubové a habrové stromy, které poskytují útočiště pro různé druhy zvířat, včetně divokých prasat, srnců a medvědů. Stepi jsou domovem pro divoké kozorožce a antilopy.

Národní park Altyaghach se může pochlubit i několika významnými vrcholy jako jsou Girdiman, Banskačala a Sharakh-Yalama. Tyto hory jsou vhodné pro horolezce a turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu Azerbajdžánu.

Vzhledem k tomu, že národní park se nachází v hornaté oblasti, navštěvování parku během zimních měsíců vyžaduje zvláštní opatření. Turisté by měli být dobře vybaveni vhodným oblečením a být obezřetní při pohybu na zasněžených a kluzkých cestách.

V období jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemnější, je park otevřen turistům a je zde možnost poznat krásu této oblasti pomocí pěších túr nebo jízdy na koni. Výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami.

Národní park Altyaghach je jedinečným místem v Azerbajdžánu a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu a zároveň se dozvědět více o místním životě a kultuře. Bez ohledu na roční období, park nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach je jedním z nejdůležitějších chráněných území v Azerbajdžánu. Nachází se v západní části země, v regionu Qazax, nedaleko hranic s Gruzií. Park byl založen v roce 2004 a zahrnuje plochu téměř 117 tisíc hektarů. Dominantou parku jsou vrchoviny Karabachu, které patří k nejvyšším horám Kavkazu.

Národní park Altyaghach je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž mnohé jsou ohrožené. Mezi nejvýznamnější patří rys, vlk, medvěd, divoká kočka, ropucha zelená, ušatka obecná, kamzík kavkazský nebo bažant kavkazský. Park se také pyšní velkým množstvím endemitů – druhů živočichů a rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Pro turisty je Národní park Altyaghach skvělým cílem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V parku jsou vybudovány turistické stezky, které vedou nejen k nejkrásnějším scenériím parku, ale také k historickým památkám, jako jsou například megalitické stavby z doby bronzové.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Altyaghach, nemusíte se bát – existuje mnoho možností jak ve formě chat a chalup, tak v kempech a stanech. Pokud chcete mít větší pohodlí a komfort, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z nedalekých měst, například v Qazaxu.

Národní park Altyaghach je pozoruhodným kouskem přírody, který nabízí nejen unikátní zážitky, ale také možnost ochutnat azerbajdžánskou kuchyni a poznat místní kulturu. Pokud toužíte po dobrodružství v přírodě, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu tohoto nádherného parku.


Letenka Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Azerbajdžánu. Nachází se v Gabaľském regionu a rozprostírá se na ploše přesahující 11 tisíc hektarů. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny, které jsou chráněny jako přírodní památky.

Altyaghach je známý svou pestrou biodiverzitou a bohatou flórou. V parku můžeme najít více než 1000 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické. Roste zde také mnoho vzácných stromů, jako je například Gyzgyrak strom (Amygdalus Communis). Další zajímavou rostlinou je orchidej krovka (Ophrys caucasica), která kvete na jaře a je jednou z nejkrásnějších květin v parku.

Co se týče fauny, Altyaghach je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Mezi ně patří muflon (Ovis orientalis), který je největším savcem v parku, divoké prase (Sus scrofa), srnec (Capreolus capreolus) a mnoho dalších. Park je také důležitým migračním koridorem pro mnoho druhů ptáků, což z něj činí ideální místo pro pozorování ptactva.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Altyaghachu je vodopád "Gelersen-Gorersen", což ve volném překladu znamená "přijdete a uvidíte". Tento úchvatný vodopád se tvoří při soutoku dvou řek a jeho výška dosahuje až 80 metrů. Okolní scenérie je nádherná a nabízí mnoho příležitostí pro pěší turistiku a fotografování.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Národní park Altyaghach skutečným rájem. Kromě pěší turistiky můžete zde také provozovat cykloturistiku, horolezectví, rybaření a mnoho dalších sportů. Park je vybaven dobře udržovanými stezkami a stanovišti, které poskytují informace o jednotlivých lokalitách v parku.

Národní park Altyaghach je významným zdrojem biodiverzity pro Azerbajdžán a představuje důležitý krok v ochraně přírody. Jeho krása a bohatství jsou sice známy mezi místními obyvateli, ale turisté z ostatních zemí teprve teď objevují tento klenot. Pokud plánujete návštěvu Azerbajdžánu, nezapomeňte zařadit Národní park Altyaghach do svého seznamu míst, která potřebujete vidět.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky