Objevte lety za nejlepší ceny

Azerbajdžán Národní park Goygol

Letenka Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země bohatá na přírodní krásy a zázemí, které vám může nabídnout. Jedním z nejkrásnějších přírodních údajů v této zemi je Národní park Goygol. Tento park je populárním cílem pro milovníky přírody z celého světa.

Národní park Goygol se nachází v západní části země, nedaleko města Ganja. Park byl založen v roce 1960 a zahrnuje rozlohu více než 120 hektarů. Jeho hlavní dominantou je jezero Goygol, kterému park také vděčí za své jméno. Goygol je azerbajdžánské slovo pro "modré jezero" a skutečně, voda zde doslova září svým jasně modrým odstínem.

Národní park Goygol je známý svou rozmanitou a exotickou flórou a faunou. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Milovníci ptáků mají tu možnost pozorovat různé druhy vzácných ptáků, jako jsou orli nebo lysky. V lesích můžete také narazit na srny, prasata divoká, lišky a další divoká zvířata.

Turisté mají možnost prozkoumat park pěší turistikou nebo na koni. Park nabízí mnoho tras, které vás provedou jedinečnými přírodními scenériemi. Cestou získáte nádherné výhledy na jezero, horské vrcholky a zelené lesy. Na své cestě můžete objevovat krásné vodopády, jako je mytický Sedmkrát Sedm, který zaujme svým kouzlem i sílou.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v parku delší dobu, je k dispozici také ubytování. Kromě toho park nabízí piknikové a rekreační oblasti, kde si návštěvníci mohou odpočinout a užít si piknik v přírodě. Také zde najdete malé obchody, které nabízejí místní speciality a suvenýry, které si můžete odnést jako památku.

Návštěva Národního parku Goygol je nezapomenutelným zážitkem. Děti i dospělí mají možnost plavat v krásném jezeře, procházet se po malebných trasách a pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ochutnávka místní kuchyně, jako je grilované maso a čaj s místními dobroty, je také nezapomenutelným zážitkem.

Národní park Goygol je definitivně jedním z nejhezčích míst v Azerbajdžánu, které stojí za návštěvu. Příroda je zde nedotčená a krásná, a každý, kdo sem přijde, bude ohromen šíří a pestrostí přírodních krás, které zde najde.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země bohatá na krásnou přírodu a unikátní místa. Jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších cílů pro turisty je Národní park Goygol.

Národní park Goygol se nachází v západní části Azerbajdžánu, nedaleko města Göygöl. Je známý pro svou malebnou krajinu, členité hory a nádherná jezera. Park byl založen v roce 2008 a stal se oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají odpočinek v přírodě.

Národní park Goygol se rozprostírá na ploše více než 12000 hektarů a nabízí nádherné výhledy procházejícími turistickými stezkami. Turisté mají možnost objevovat krásnou přírodu, jezera, horské potoky a vysoké hory. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa patří Goygol jezero, které je jedním z nejkrásnějších jezer v zemi. Plavba lodí po jezeře je oblíbenou aktivitou pro turisty.

Jinou zajímavou atrakcí v parku je Národní rezervace Goygolský vodopád. Nachází se v horském kopci a přitahuje turisty svými velkolepými vodopády, které padají ze strmých skal. Tento vodopád je obzvlášť působivý během deště, kdy se stává ještě nádhernější a silnější.

Národní park Goygol je také domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Zdejší flora je rozmanitá a zahrnuje stromy jako je buk, dub, javor a tis. V parku žijí i různé druhy zvířat, jako jsou medvědi, vlci, divoká prasata a různé druhy ptáků.

Pro turisty, kteří se rádi věnují outdoorovým aktivitám, je Národní park Goygol ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky. K dispozici jsou také ubytovací zařízení, kde si mohou návštěvníci pronajmout bungalovy a strávit zde několik nocí.

Aby bylo zajištěno, že park zůstane zachován pro budoucí generace, byly zde přijaty opatření ke ochraně přírody a životního prostředí. Byly vyvinuty programy pro vzdělávání návštěvníků o významu udržitelného turismu a ochraně přírodních zdrojů.

Národní park Goygol je skutečným pokladem Azerbajdžánu. Jeho malebná příroda, jezera, hory a vodopády přitahují návštěvníky ze všech koutů světa. Pokud hledáte dovolenou v přírodě, plnou krásných výhledů a odpočinku, Národní park Goygol je tím pravým místem pro vás.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších přírodních parků v zemi je Národní park Goygol. Nalézá se v jihozápadní části země, nedaleko města Goygol, a rozprostírá se na ploše přes 12 tisíc hektarů.

Národní park Goygol byl založen v roce 2008 a je pojmenován po jezeře Goygol, které tvoří jeho centrální a nejvýraznější část. Jezeře Goygol vzniklo v důsledku zemětřesení v roce 1139, které zablokovalo soutok dvou horských řek. Jezerem je obklopena malebná horská krajina s malebnými kopci a lesy.

Národní park Goygol je domovem bohaté fauny a flóry. Zde se vyskytují vzácné druhy rostlin a zvířat, včetně medvědů, vlků, kamzíků, kavkazských turů a mnoha dalších. Park je také velmi důležitým migračním místem pro ptáky, což přitahuje milovníky ornitologie z celého světa.

Pro turisty a milovníky přírody je Národní park Goygol ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Návštěvníci mohou pěšky procházet parkem a obdivovat krásné výhledy na jezero a okolní vrcholky hor. K dispozici jsou také turistické stezky, které vedou návštěvníky na nejatraktivnější místa parku.

Kromě toho, Národní park Goygol nabízí možnosti ubytování pro návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat přírodní krásy parku na delší dobu. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a penzionů nabízejících pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu země, je poblíž parku také jezero Maralgol, které bylo vytvořeno jako důsledek dalšího zemětřesení v roce 1772. Je to historicky důležité místo, které je obklopeno historickými památkami a starými vesnicemi.

Celkově lze tedy říci, že Národní park Goygol v Azerbajdžánu je jedním z nejhezčích a nejzajímavějších přírodních parků v zemi. Nabízí návštěvníkům skvělé příležitosti k relaxaci a poznávání přírody, stejně jako možnosti ubytování v blízkosti parku. Je to místo, které si zaslouží pozornost každého, kdo navštíví Azerbajdžán.


Počasí Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země nacházející se v jižní části Kavkazu na pomezí Evropy a Asie. Nachází se zde mnoho unikátních přírodních lokalit, mezi nimiž patří i Národní park Goygol.

Národní park Goygol se rozprostírá na ploše více než 12 000 hektarů a leží na úpatí Kavkazského hřebene. Hlavním ústředím parku je vzdálená vesnice Göygöl, pojmenovaná po jezeře, které se nachází v parku.

Národní park Goygol je známý svým neuvěřitelně krásným a malebným prostředím. Park představuje jednu z nejúchvatnějších přírodních lokalit v Azerbajdžánu a jednu z nejlepších turistických destinací v zemi.

Vzhledem k poloze Goygolu na východě Kavkazu má park kontinentální klima se suššími a teplejšími léty a mírně chladnějšími zimami. Celkově se tedy jedná o velmi slunnou lokalitu s vysokou mírou slunečního svitu během celého roku.

Léta v Národním parku Goygol jsou velmi horká s teplotami často přes 30 stupňů Celsia. V zimních měsících jsou teploty průměrně mezi -5 a 5 ° C, často však mohou být i nižší.

Za nejlepší období pro návštěvu parku lze považovat březen a duben, kdy vše rozkvétá a kvetou tisíce kvetin. V zimě nabízí park mnoho možností pro lyžování a běžky.

Park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, včetně pěší turistiky, horské cyklistiky a horolezectví. Návštěvníci si mohou užít krásných výhledů na Kavkazský hřeben a jezero Göygöl, nebo se projít podél malebných horských řek a pramenů.

Pokud hledáte relaxaci, najdete ji v některém z mnoha lázeňských středisek v okolí parku. K dispozici jsou typické azerbajdžánské lázně s horkými prameny a tradičními masážemi.

Svým krásným přírodním prostředím a mnoha aktivitami a atrakcemi se Národní park Goygol stává oblíbenou turistickou destinací pro mnoho návštěvníků Azerbajdžánu i zahraničí. Pokud tedy hledáte přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky během svého pobytu v Azerbajdžánu, Národní park Goygol by měl být na vašem seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Goygol


1) Kde se nachází národní park Goygol?

Národní park Goygol se nachází v Azerbajdžánu, zhruba 10 km jihozápadně od města Ganja.

2) Jaké jsou hlavní atrakce parku?

Mezi hlavní atrakce parku patří nádherné jezero Goygol, horské vrcholky a skalnaté útvary, stezky pro pěší turistiku a cyklistiku a úžasná divoká příroda.

3) Jak se do parku dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se do parku dostat, je autobusem nebo autem z města Ganja. Můžete také požádat o soukromou dopravu.

4) Jaké jsou poplatky za návštěvu parku?

Vstup do parku je obvykle zdarma, ale může být někdy nutné platit vstupné za některé speciální atrakce nebo aktivity.

5) Kdy je nejlepší čas na návštěvu národního parku Goygol?

Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda je v plném rozmachu. V zimě je park uzavřen kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

6) Co bych měl vzít na výlet do parku?

Měli byste si vzít pohodlné oblečení a boty na dlouhé procházky, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na ochranu před sluncem, vodu a svačinu. Pokud plánujete přespání v parku, můžete si vzít i stan a spacák.

7) Můžu se v parku koupat?

V jezeře Goygol je povoleno koupání, ale je důležité respektovat pravidla ochrany přírody a neznečišťovat vodu. Voda v jezeře je obvykle velmi studená, zejména v období od října do května.

8) Existují v parku turistické trasy?

Ano, v národním parku Goygol jsou dostupné turistické trasy pro pěší turistiku i cyklistiku. Zde si můžete užít krásnou přírodu a výhledy na jezero, vrchy a údolí v okolí.

9) Mohu si v parku zapůjčit kolo?

Zatímco park nedisponuje možností zapůjčení kola, některé turistické společnosti v Ganje mohou nabízet pronájem kol a dalších sportovních vybavení.

10) Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Goygol?

Prohlídka parku může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, jak dlouhé procházky si plánujete a jaké aktivity vás zajímají. Mnoho turistů si také vyhraje několik dní, aby si užili krásné přírody a divoké zvěře.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky