Objevte lety za nejlepší ceny

Azerbajdžán Palác Šeki Khan

Dovolená Azerbajdžán Palác Šeki Khan


Azerbajdžán, země obklopená Kaspickým mořem, Arménií, Gruzií, Íránem a Ruskem, je domovem mnoha krásných památek a lákadel. Jedním z nejvýznamnějších turistických míst v zemi je Palác Šeki Khan.

Palác Šeki Khan se nachází v městě Šeki, které se nachází v západní části země. Je to jeden z nejvýznamnějších a nejstarších královských paláců v Azerbajdžánu. Palác, který byl postaven v 18. století, sloužil jako sídlo pro vládnoucí rodiny a královské dvory.

Palác Šeki Khan se skládá z mnoha budov a stavby, které jsou navzájem propojené. Vnitřní palác byl postaven v 18. století a sloužil jako hlavní obytné prostory pro královskou rodinu. Zahrnuje 5 oddělených místností, které jsou zdobeny freskami, mozaikami a řezbou do dřeva. Je to nádherný příklad lidové architektury té doby.

Palác Šeki Khan má také zahrady, které byly přidány v 19. století. Tyto zahrady sloužily k obřadům a měly významný význam pro místní obyvatele. Význam zahrad lze vidět v jejich rozloze, která činí téměř 3 hektary.

V roce 1930 byl Palác Šeki Khan přeměněn na muzeum a otevřen veřejnosti. Muzeum obsahuje mnoho historických předmětů, které se váží ke královské rodině a královskému dvoru. Tyto předměty zahrnují řadu starožitností, jako jsou náramky, brože, náušnice, křišťálové sklenice, zrcadla, koberce a další dekorativní zboží.

Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho sbírek, jako jsou místnosti pro prince, princezny a královny, stejně jako místnosti pro služebnictvo, kanceláře a záznamové místnosti. Ocení také nádhernou architekturu a umělecké dílo na stěnách a podlaze.

Celoročně můžete najít průvodce, kteří vám vyprávějí o historii a kultuře Azerbajdžánu a paláce Šeki Khan. Tento krásný palác a muzeum vás okouzlí svým uměním a architekturou, jakož i svou historickou hodnotou. Doporučujeme vám navštívit tento palác, abyste si užili jedinečný zážitek během své návštěvy Azerbajdžánu.


Počasí Azerbajdžán Palác Šeki Khan


Palác Šeki Khan je historický komplex nacházející se v městě Šeki v Azerbajdžánu. Patří mezi jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí země a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento nádherný palác je významný nejen svou architekturou a historickým významem, ale také tím, že nám poskytuje příklad tradičního azerbajdžánského životního stylu.

Palác byl postaven v 18. století a sloužil jako letní residence místních vládců. Jeho architektura je typická pro islámské umění, s výrazným vlivem perské a turecké kultury. Palác je postavený na vrcholku kopce s krásným výhledem na okolní krajinu a je velmi dobře zachovalý.

Palác Šeki Khan je známý také svou rozsáhlou zahradou, která je obklopena hradbami. Zahrada je plná stromů, květin a fontán, které vytvářejí příjemnou atmosféru a krásný odpočinek pro návštěvníky. V paláci se nachází několik místností, které sloužily různým účelům, včetně recepce hostů a soukromých obydlených prostor vládců.

Co se týče počasí, Šeki se nachází ve zvlášť výhodné poloze, kdyže je obklopena Kavkazskými horami a leží asi 700 metrů nad mořem. Díky tomu má město mírně kontinentální klima s horkými léty a mírnými zimami. Teploty v létě mohou dosáhnout 30 stupňů Celsia nebo více, zatímco v zimě se pohybují kolem nuly až 10 stupňů Celsia.

Na jaře a na podzim jsou teploty velmi příjemné a ideální pro návštěvu památek, jako je Palác Šeki Khan. Turisté se mohou těšit na slunečné dny a mírné teploty, což umožňuje procházky po zahradě a obdivování historických zajímavostí. V létě je však nutné se připravit na vyšší teploty a sluneční paprsky, protože otevřená krajina může zesílit sluneční záření.

V zimě je klima Šeki chladnější, ale přesto je to stále příjemná doba k návštěvě. Mírné zimy umožňují turistům prozkoumat palác a jeho okolí bez zbytečného vnímání chladu. Sníh na horách a krásná zimní krajina dodávají místu ještě více půvabu.

Nezáleží na tom, v jaké roční době se rozhodnete navštívit Azerbajdžán a Palác Šeki Khan, určitě si užijete krásy tohoto místa. Od rozmanité architektury po působivou zahradu a historii tohoto místa, všechny tyto faktory vám zajistí skvělý zážitek. A pokud si vyberete správnou zimu nebo jaro, budete mít také bonus ve formě příjemného počasí a ideálních teplot.


Ubytování Azerbajdžán Palác Šeki Khan


Azerbajdžán je zemí s bohatou historií a kulturou, a také nabízí mnoho zajímavých turistických destinací. Jednou z nich je město Šeki, které se nachází na západě země. Toto malebné historické město je proslulé svými tradičními domy a paláci, z nichž nejznámější je Palác Šeki Khan.

Palác Šeki Khan je největší a nejvýznamnější historickou stavbou v regionu. Byl postaven v 18. století a sloužil jako mešita, královská rezidence a administrativní centrum. Palác byl v roce 2000 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Od té doby se stal velmi populární turistickou atrakcí.

Palác Šeki Khan má celkem 5 podlaží a je postaven z kamene a cihel. Každé podlaží má specifickou funkci. První patro sloužilo jako sklad zbraní a munice, druhé patro bylo pro muže, třetí pro ženy a děti, čtvrté pro hosty a páté pro administrativu. Každé podlaží má také několik místností s klenutými stropy a podlahami, které jsou pokryty tradičními koberci.

V paláci můžete vidět nejen tradiční architekturu, ale také mnoho cenných uměleckých děl, jako jsou malby, sochy a fresky. Nejobdivovanější je freska v hlavní místnosti, která zobrazuje královskou korunovaci.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou zážitkovou noc, mohou v paláci Šeki Khan zůstat přes noc a vychutnat si tradiční azerbajdžánské jídlo až do rána. Ubytování je možné v mnoha místnostech paláce, včetně bývalých ložnic krále a královny. Tyto místnosti jsou vybaveny tradičními látkovými závěsy a koberečky.

Celkově lze říci, že Palác Šeki Khan je skvělým příkladem tradiční azerbajdžánské architektury a kultury. Ubytování v paláci je zážitkem všemi smysly a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii této oblasti z první ruky. Pokud hledáte jedinečné ubytování a zážitek, Palác Šeki Khan je tím pravým místem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Šeki Khan


Rádi Vám poskytneme odpovědi na nejčastější dotazy týkající se Azerbajdžánského paláce Šeki Khan:

1. Jaké jsou otevírací hodiny paláce Šeki Khan v Azerbajdžánu?
- Palác Šeki Khan je otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 18:00 hodin.

2. Jaká je vstupní cena na vstup na palác Šeki Khan?
- Vstupné na palác Šeki Khan stojí 10 manatů pro dospělé a 5 manatů pro děti.

3. Kde se palác Šeki Khan nachází v Azerbajdžánu?
- Palác Šeki Khan se nachází ve městě Šeki, v severozápadní části Azerbajdžánu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka paláce Šeki Khan?
- Průměrná doba prohlídky paláce Šeki Khan je asi 1 hodina.

5. Nabízí palác Šeki Khan průvodce?
- Ano, palác Šeki Khan nabízí průvodce, kteří Vám poskytnou podrobné informace o historii paláce a jeho kulturním významu.

6. Je možné si předem rezervovat prohlídku paláce Šeki Khan?
- Reservace prohlídky paláce Šeki Khan není nutná. Stačí přijít v otevírací době a zakoupit si vstupenku na místě.

7. Nabízí palác Šeki Khan nějaké speciální akce nebo výstavy?
- Ano, palác Šeki Khan často pořádá speciální akce a výstavy, které představují tradiční a kulturní dědictví Azerbajdžánu.

Doufáme, že Vám tyto odpovědi poskytnou potřebné informace ohledně paláce Šeki Khan v Azerbajdžánu. Pokud máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit.


Letenka Azerbajdžán Palác Šeki Khan


Azerbajdžánský palác Šeki Khan: Klenot mezi historickými památkami

Azerbajdžán je země bohatá na historické památky a každý rok láká tisíce turistů, kteří sem přijíždějí objevovat bohatou kulturní dědictví země, zahrnující středověké paláce, mešity a starobylá města. Mezi jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších z nich je Palác Šeki Khan – architektonický klenot stojící na severozápadě země.

Palác Šeki Khan, známý také jako Šekiho palác nebo Muzejní palác, se nachází ve městě Šeki, ležícím na svazích Kavkazu. Město samo o sobě je známé svou historickou hodnotou, ale palác je jedním z jeho vrcholů a je symbolem bohatství a síly místních vládců. Byl postaven v 18. století na příkaz panovníka Husejna khan I., jenž byl v té době vládcem nezávislého Šekiho chanátu.

Palác Šeki Khan je příkladem architektury z období Karabašského khanátu a je ukázkou perfektní harmonie mezi islámskou a ázerbájdžánskou kulturou. Návštěvníci jsou fascinováni působivou fasádou paláce, jež zdobí zdobené dřevěné rámce a výřezy, což je typický prvek pro ázerbájdžánskou architekturu. Interiér paláce nabízí ještě větší okouzlení. Klenotem je především zrcadlová místnost, kde celou místnost zdobí tisíce malých zrcadel, vytvářející dojem rozzářeného, třpytivého prostoru.

Palác byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2019, což mu přineslo ještě větší popularitu a zvýšený zájem od turistů. Otevření paláce veřejnosti umožnilo návštěvníkům prozkoumat jeho bohaté dědictví a obdivovat jeho nádhernou architekturu. Palác Šeki Khan se tak stal jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi.

Kromě historických památek mohou návštěvníci města Šeki objevovat také okouzlující starobylé uličky, tržiště a mnoho dalších architektonických skvostů. Město je rovněž známé pro svou uměleckou tvorbu, jako jsou ručně vyráběné koberce a kujnohořečské sklo. Turisté mohou zakoupit originální předměty, spojené s bohatou kulturní tradicí Azerbajdžánu.

Palác Šeki Khan je nejen architektonickým klenotem, ale také připomínkou bohaté historie a kultury Azerbajdžánu. Jeho nádherná stavba a detaily poskytují návštěvníkům unikátní možnost poznat a ocenit krásu a jedinečnost tohoto místa. Nezapomenutelný zážitek z návštěvy Paláce Šeki Khan zaujme všechny, kteří se zajímají o historii, kulturu a architekturu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky