Objevte lety za nejlepší ceny

Bahamy Crooked Island

Letenka Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a teplým karibským podnebím. Jedním z nejmenších obydlených ostrovů v tomto souostroví je Crooked Island. Tento malý kousek ráje leží na jihovýchodě Baham a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Velkých Baham, v severovýchodní části Atlantského oceánu. Je to ostrov s rozlohou přibližně 60 km² a jeho obyvatelstvo se odhaduje na pouhých 400 lidí. Místní komunita je přátelská a přívětivá, přičemž návštěvníci se mohou těšit na jedinečnou pohostinnost a autentický ostrovní způsob života.

Jedním z hlavních lákadel Crooked Island je jeho nedotčená příroda. Ostrov je obklopen nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Za potápěním a šnorchlováním můžete vyrazit do okolního koralového útesu, který skýtá rozmanitý podvodní život. Milovníci rybolovu si také přijdou na své a budou mít možnost chytit ryby jako je barrakuda, mahimahi, sailfish nebo tuňák.

Dalším unikátním bodem zájmu na Crooked Island je jeho historie. Ostrov má bohaté námořní dědictví, které je možné objevovat v muzeu v místě jménem Landrail Point. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout artefakty ze ztroskotaných lodí a dozvědět se více o historii pirátů a amerických námořních bitvách, které se v této oblasti odehrály.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu možnost prozkoumat místní jeskyně, které jsou známé svými krásnými formacemi a podzemními jezery. Nejznámější z nich je Dean's Blue Hole, které je jedním z nejhlubších v celém světě. Toto jedinečné přírodní útvar láká potápěče ze všech koutů světa.

Jak se na Crooked Island dostat? Nejpohodlnější cesta je nejdříve letět na Velké Bahamy do hlavního města Nassau a odtud pokračovat letadlem na Crooked Island. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí linky na tento ostrov. Přestože cesta je trochu delší, rozhodně stojí za to strávit několik hodin v letadle, abyste mohli objevit tento skrytý klenot Karibiku.

Crooked Island nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci krásné přírody, fascinující historie a autentického ostrovního života. Pokud hledáte odpočinek a únik z ruchu moderního světa, tento malý ostrov na Bahamách je tou pravou volbou pro vás.


Dovolená Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou jedním z nejkrásnějších turistických cílů na světě a přitahují návštěvníky z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Crooked Island.

Crooked Island je jedním z 700 ostrovů, které tvoří Bahamy. Ostrov leží na jihozápadě řetězu ostrovů, kolem 320 km od hlavního města Nassau. Crooked Island je spojen s dalšími ostrovy pontonovými mosty.

Crooked Island je malý ostrov, který si zachoval svou původní krásu. Ostrov má pouze jedno město s názvem Colonel Hill s asi 350 obyvateli. Návštěvníci se mohou těšit na malebné bílé pláže, kde mohou relaxovat a užít si nezapomenutelný západ slunce.

Jedním z největších přínosů Crooked Island pro turisty je potápění. Voda kolem ostrova je neuvěřitelně čistá a čirá, takže viditelnost při potápění je fantastická. Kromě toho se pod hladinou nachází úžasné korálové útesy, kde se obvykle skrývají různé druhy ryb.

Pro ty, kteří nechtějí trávit svou dovolenou na potápění, Crooked Island nabízí další aktivity. Můžete si například půjčit kajak a prozkoumat ostrov z jiné perspektivy, nebo se vydát na procházku, během které budete mít možnost pozorovat různé druhy ptáků, včetně pelikánů.

Pokud plánujete návštěvu Crooked Island, měli byste si uvědomit, že není tam mnoho možností ubytování. Naštěstí si však můžete pronajmout domy nebo apartmány, které jsou pronajímány přímo od místních obyvatel.

Celkově vzato, Crooked Island je krásné a unikátní místo, které stojí za návštěvu. Ostrov nabízí spoustu aktivit a krásnou přírodu, kterou si můžete užít. Takže pokud chcete na své dovolené objevovat něco nového a neotřelého, neváhejte a navštivte Crooked Island na Bahamách!


Ubytování Bahamy Crooked Island


Bahamy jsou známé svou exotickou krásou a nádhernými plážemi. Jedním z méně známých ostrovů v této oblasti je Crooked Island, který se nachází na jihozápadě Baham. Tento ostrov nabízí úplně jiný druh zážitku než ostatní, díky své klidné atmosféře a nedotčené přírodě.

Crooked Island se rozprostírá na ploše přibližně 283 čtverečních kilometrů a je domovem pro přibližně 350 obyvatel. Ostrov je ideální volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Zdejší příroda je naprosto nádherná, s možností prozkoumávat nekonečné pláže, korálové útesy a lesy. Lze si zde pronajmout kajak nebo zapůjčit si auto a vyrazit na průzkum ostrova.

Pokud hledáte ubytování na Crooked Island, můžete si vybrat mezi různými možnostmi. Na ostrově jsou přítomny jak hotely, tak také menší rodinné penziony a bungalovy. Mnoho ubytování zde nabízí nádherný výhled na moře a přístup na soukromé pláže. Některé hotely vám umožní objednat si soukromou večeři na pláži, čímž vytvoříte nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří hledají něco více luxusního, jsou k dispozici také soukromé vily, které nabízejí úplné soukromí a vlastní bazén. Tyto vily jsou ideální pro páry, rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Crooked Island.

Kromě ubytování je na ostrově také několik restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality. Bahamská kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, banánů a tropického ovoce. Nezapomeňte si vychutnat čerstvě vylisované džusy a koktejly s deštníkem.

Crooked Island je také známý svými vodními aktivitami. Můžete se vydat na šnorchlování nebo potápění a prozkoumat nádherný podmořský svět. Na ostrově jsou také možnosti rybolovu, kde si můžete chytit svou vlastní večeři.

Co se týče dopravy na ostrov, Crooked Island má malé letiště, které je spojené s hlavním letištěm na New Providence Island. Vzlety a přistání jsou většinou omezené, takže je důležité si zkontrolovat aktuální letový plán.

Pokud hledáte dovolenou plnou klidu, krásy a přírody, pak je ostrov Crooked Island na Bahamách ideální volbou. Nesmíte si nechat ujít možnost prozkoumat tuto skrytou perlu Karibiku a vychutnat si její nádherná ubytování a aktivity.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island


1. Jak se dostanu na Crooked Island na Bahamách?
- Nejbližším letištěm na Crooked Island je letiště Colonel Hill Airport. Lze se sem dostat ze Nassau nebo z jiných ostrovů Baham. Přímé lety jsou provozovány od různých leteckých společností.

2. Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island?
- Na Crooked Island můžete navštívit krásné pláže jako Sandy Point Beach a Bird Rock Beach. Další populární atrakcí je Provozní muzeum odvětví rybolovu a ostrovní historie.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Crooked Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Crooked Island je v období mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a většinou teplé. V tomto období je také nižší pravděpodobnost výskytu hurikánů.

4. Jsou na Crooked Island k dispozici ubytovací zařízení?
- Ano, na Crooked Island si můžete najít různé ubytovací zařízení, včetně hotelů, resortů, hostinců a pronájmu soukromých domů.

5. Jaká je místní kuchyně na Crooked Island?
- Místní kuchyně na Crooked Island je ovlivněna karibskou kuchyní a nabízí čerstvé mořské plody, čerstvé ovoce a zeleninu, grilované maso a tradiční karibské pokrmy jako conch salad a stewed fish.

6. Jaké aktivity lze na Crooked Island podniknout?
- Na Crooked Island si můžete užít šnorchlování a potápění v korálových útesech, rybaření, procházky po plážích, pozorování ptáků, návštěvu muzea a prozkoumávání místní přírody.

7. Existují nějaké historické památky na Crooked Island?
- Ano, na Crooked Island najdete historické památky, například staré britské pevnosti, které sloužily k ochraně ostrova před nepřátelskými invazemi. Existuje také několik starých osad a historických budov, které odrážejí bohatou historii ostrova.

8. Je možné na Crooked Island provozovat vodní sporty?
- Ano, na Crooked Island můžete provozovat různé vodní sporty, včetně šnorchlování, potápění, windsurfingu, kajaků a rybaření.

9. Jaký je životní styl a atmosféra na Crooked Island?
- Crooked Island je spíše klidné místo s relaxační atmosférou. Místní obyvatelé jsou přátelští a vítají turisty. Na ostrově se nachází pouze několik obchodů a restaurací, což přispívá k autentickému charakteru místa.

10. Kde mohu získat další informace o Crooked Island?
- Pro další informace o Crooked Island můžete navštívit místní turistické informační centrum, kde získáte detailní průvodce a mapy ostrova. Rovněž je možné vyhledat informace online prostřednictvím oficiálních webových stránek nebo turistických fór.


Počasí Bahamy Crooked Island


Bahamy patří k nejkrásnějším místům na světě a hned vedle nich se nachází i ostrov Crooked Island. Tento ostrov slibuje návštěvníkům spoustu krásných pláží s bílým pískem, teplou turkizní vodou a dokonale čistým nebezem. Nicméně, jaký je průměrný stav počasí Crooked Island?

Klima Crooked Island

Crooked Island se může pochlubit klimatem, které bude pro návštěvníky příjemně teplé po celý rok. Teploty během dne většinou dosahují 30°C a v noci klesají na přibližně 20°C. Ostrov Crooked Island se nachází v subtropické zóně, což znamená, že v létě může být velmi horko, ale přesto to bude pro většinu turistů ještě příjemné. V období od prosince do března nejsou teploty tak vysoké a mohou klesnout až na 18°C.

Srpnové a zářijové hurikány

Hurikány jsou běžným jevem v této oblasti a mohou se vyskytnout v období od června do listopadu. Srpen a září jsou obdobím nejvyššího rizika hurikánů. Je důležité monitorovat počasí a plánovat návštěvu tak, aby nedošlo k nebezpečnému střetu s některým z těchto bouří.

Srpen je také nejteplejším měsícem s vysokými teplotami a vlhkostí. Návštěvníci by měli na ostrově Crooked Island k dispozici vodní zdroje a chránit se před přehřátím.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova

Naprostá většina lidí se do Crooked Island vydává za účelem užívání si dovolené na pláži. Vzhledem k tomu, že jsou pláže Crooked Island otevřené po celý rok, není těžké vybrat si správné měsíce pro návštěvu. Období od října do května je nejvhodnější období k návštěvě, protože prší méně a teploty nejsou tak vysoké. Září a říjen nabízejí celkově příjemné počasí a zároveň bývají mimo sezónu, což znamená, že ubytování bývá levnější a méně turistů.

Závěr

Crooked Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají svůj únik před každodenním životem a chtějí si užít plážovou dovolenou. Více než 300 dní slunce a teploty v průměru 25-30°C zajišťují, že bude vaše dovolená nezapomenutelnou zkušeností. Jak se říká, Neexistuje špatné počasí, pouze špatná příprava. Proto bez ohledu na počasí, chystejte se na pláž a užijte si krásy Crooked Island!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky