Objevte lety za nejlepší ceny

Bahamy Ragged Island

Letenka Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou známé svou nádhernou přírodou, bílými plážemi a azurovými vodami. Jedním z mnoha ostrovů, které tvoří tuto exotickou destinaci, je Ragged Island. Tento ostrov je skutečným rájem pro ty, kteří touží po klidu, odpočinku a kontaktu s přírodou.

Ragged Island se nachází na jihozápadě Baham a je jedním z menších ostrovů tvořících souostroví Exuma Cays. Jeho izolovaná poloha z něj činí ideální místo pro únik od rušného světa a relaxaci na nedotčených plážích.

Nejsnáze se na Ragged Island dostanete letecky. Existuje několik společností, které nabízejí letenky na tento ostrov z hlavního města Baham, Nassau, nebo z dalších větších ostrovů jako je Grand Bahama či Andros. Let trvá zhruba hodinu a během něj si můžete užívat úchvatné pohledy na mořskou krajinu.

Po přistání na Ragged Island se ocitnete v malebné osadě Duncan Town, jediném větším sídle na ostrově. Toto malé rybářské městečko je domovem asi 80 obyvatel a nabízí jednoduché ubytování, restaurace a útulné bary.

Hlavní atrakcí Ragged Island jsou jeho pláže, které patří k nejkrásnějším v celých Bahamách. Bílý písek a tyrkysové vody vytvářejí dokonalou kombinaci pro relaxaci, slunění a vodní aktivity. Mnoho zátok a útesů kolem ostrova je ideálních pro šnorchlování či potápění, díky nimž si můžete prohlédnout fascinující podmořský svět korálových útesů.

Pro milovníky přírody je Ragged Island rajskou destinací. Na ostrově se nachází několik chráněných oblastí, jako je například přírodní rezervace Great Ragged Island Land and Sea Park. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které lákají ornitology a přírodovědce z celého světa.

Další zajímavou lokalitou na Ragged Island je zřícenina starého hradu, která se nachází nedaleko Duncan Town. Tato pozůstatek z historie přitahuje zvědavé návštěvníky a poskytuje výhled na okolní krajinu.

Ragged Island nenabízí luxusní letoviska či turistické atrakce jako jiné známé ostrovy v Bahamách, ale právě v tom je jeho kouzlo. Zde si můžete užívat klid, ticho a romantické procházky po opuštěných plážích. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplný odpočinek a spojení s krásnou přírodou.

Pokud plánujete cestu na Bahamy, nezapomeňte zařadit i Ragged Island do svého itineráře. Tato malá tajemná lokalita vás ohromí svou krásou a jedinečností. Prožijte dovolenou, která vám zaručí odpočinek a relaxaci na jednom z nejkrásnějších míst Karibiku.


Dovolená Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou tropický ráj ve středním Atlantiku, který nabízí neskutečnou krásu pláží, tyrkysově modrého moře a nezapomenutelných zážitků. Jednou z méně navštěvovaných a tedy klidnějších destinací je Ragged Island, která se nachází na západním konci Bahamského souostroví.

Ragged Island, známý také jako Duncan Town, je jedním z nejmenších ostrovů v bahamském souostroví. I přesto, že je velmi malý, nabízí návštěvníkům úžasné příležitosti pro relaxaci a objevování přírodní krásy.

Jednou z největších atrakcí Ragged Island je jeho krásná pláž s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Turisté zde mohou strávit hodiny opalováním, šnorchlováním nebo relaxací u vody. Ostrov je také ideálním místem pro potápění, jelikož se zde nachází mnoho korálových útesů a podmořských jeskyní.

Ragged Island je také oblíbeným místem pro rybaření. Moře je bohaté na druhy ryb, jako jsou tuňáci, marlíni a tarponi, které lákají rybáře z celého světa. Místní obyvatelé jsou také známí svou lovou na humry, které si můžete vychutnat připravené v místních restauracích.

Pro ty, kteří rádi objevují přírodní krásy, je tu pozoruhodná krajinu. Vnitrozemí Ragged Island je zalesněné, s množstvím dračích stromů a 10metrovým mézem, které jsou domovem pro různé druhy ptáků a jiné exotické živočichy.

I přes svoji malou velikost nabízí Ragged Island také úžasnou historii. Můžete navštívit místní muzeum, které vám přibližuje historii Bahamů a život na ostrově. Místní obyvatelé jsou také velmi přátelští a rádi vás uvítají ve své komunitě.

Ragged Island je skutečným rájem pro ty, kteří hledají klidnou a tropickou dovolenou. Bez přeplněných pláží a turistických davů si můžete opravdu odpočinout a užívat si krásy přírody. Přestože je ostrov na okraji bahamského souostroví, stojí za to navštívit ho a objevit jeho unikátní trochy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Ragged Island


1. Jak se dostanu na Ragged Island na Bahamách?
Odpověď: Nejbližším letištěm na Ragged Islandu je Duncan Town Airport, které je přístupné přímým letem z hlavního letiště na Bahamách, Nassau International Airport. Let trvá asi hodinu a půl.

2. Jaké je počasí na Ragged Islandu?
Odpověď: Ragged Island má tropické podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Průměrné teploty se pohybují od 23 °C v zimě až po 32 °C v létě.

3. Kde mohu ubytovat na Ragged Islandu?
Odpověď: Na Ragged Islandu není mnoho tradičních hotelů, ale můžete se ubytovat v některém z místních penzionů nebo pronajmout soukromou chatu. Doporučuje se rezervace předem.

4. Jaké aktivity mohu na Ragged Islandu podniknout?
Odpověď: Ragged Island nabízí ideální prostředí pro rybaření, potápění, šnorchlování a plavání. Můžete si také prohlédnout místní památky, jako je Ruins Plantation, nebo si užít odpočinek na krásných plážích.

5. Jaká je tamní místní kuchyně?
Odpověď: Na Bahamách je běžné jíst ryby a mořské plody. Můžete ochutnat pokrmy jako conch salad (salát z mořských plžů), cracked conch (smažený mořský plž) nebo bahamské rybí polévky.

6. Existuje veřejná doprava na Ragged Islandu?
Odpověď: Na Ragged Islandu není veřejná doprava, takže je nejlepší si pronajmout auto, nebo se pohybovat pěšky či na kole. Mezi ostrovy můžete také využít soukromé lodní taxislužby.

7. Jaké jsou nejlepší pláže na Ragged Islandu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Ragged Islandu patří Duncan Town Beach, Grassy Bay Beach a Chester Bay Beach. Všechny nabízejí jemný bílý písek a křišťálově čistou vodu.

8. Jaká je ideální doba pro návštěvu Ragged Islandu?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Ragged Islandu je od listopadu do května, kdy je tam sucho a teploty jsou mírné. V létě je možné zaznamenat silné deště a hurikány.

9. Jak dlouho bych měl zůstat na Ragged Islandu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na Ragged Islandu minimálně 2-3 dny, aby si bylo možné užít hlavní atrakce ostrova. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete zde zůstat i déle.

10. Existují na Ragged Islandu možnosti pro potápění a šnorchlování?
Odpověď: Ano, Ragged Island nabízí úžasná místa pro potápění a šnorchlování. Můžete si prohlédnout korálové útesy, vraky lodí a různé druhy tropických ryb a mořských živočichů.


Počasí Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou krásným souostrovím v Karibiku, který je známý svými azurovými plážemi, slunečným počasím a teplými vodami oceánu. Jedním z menších ostrovů Baham je i Ragged Island, který je skvělým místem k relaxaci a odpočinku.

Ragged Island, který se nachází na jižním konci Baham, se pyšní svými úchvatnými plážemi a překrásnými výhledy na oceán. Tohoto ostrova, který je domovem pro pouhých několik set obyvatel, se přezdívá "ostrov kukuřičných větrů". Tato přezdívka je způsobena silnými a konstantními větry, které ovlivňují počasí na ostrově.

Klima na Ragged Islandu je tropické mořské, s převážně slunečnými a teplými roky. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 °C, což je ideální pro dovolenou na pláži. Vyšších teplot dosahují během letních měsíců, zatímco v zimě se teploty pohybují spíše kolem 20 °C. Srážky jsou na Ragged Islandu celoroční, ale nejvíce deštivé jsou období září a října, kdy mohou zdejší tropické bouře zasáhnout ostrov.

I přesto, že Ragged Island nemá tolik turistických atrakcí jako jiné ostrovy v Bahamách, nabízí nádherné přírodní scenérie a možnosti k vodním sportům. Pláže na ostrově jsou čisté, bez velkého množství turistů a vhodné k opalování, koupání a potápění se.

Ragged Island také nabízí příležitosti k rybaření a lovu humrů, což jsou dvě velmi populární aktivity mezi místními obyvateli i návštěvníky. Tento ostrov je také ideálním místem pro výlety lodí a prozkoumávání okolních ostrovů a korálových útesů.

Pokud plánujete návštěvu Ragged Islandu, doporučuje se přibalit si lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, klobouk nebo šálu k ochraně proti slunci a šnorchlovací vybavení. Je také dobré mít s sebou lehkou deku nebo šatičky, které vám poslouží jako krytí proti větru.

Počasí na Ragged Islandu je ideální pro milovníky slunce, tepla a krásných pláží. Nechte se tedy unést atmosférou tohoto malého karibského ostrova a užijte si svou dovolenou v ráji na zemi.


Ubytování Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku. Mezi ty nejnavštěvovanější ostrovy patří ostrov Ragged Island. Tento ostrov se nachází v jižní části Baham a je dokonalým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Pokud se chystáte na Ragged Island, neexistuje lepší způsob, jak zažít plné pohodlí a komfort než s ubytováním v jednom z místních hotelů.

Jedním z nejlepších hotelů na Ragged Island je Ragged Island Lodge. Tento hotel se nachází v srdci ostrova a nabízí nádherný výhled na moře. Všechny pokoje jsou elegantně zařízené a vybavené moderním nábytkem a jedinečným dekorativním stylem. Pokoj můžete vybírat podle svých potřeb - od jednoduchého pokoje až po luxusní apartmány. Všechny pokoje jsou klimatizované s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem.

Hotel je dále vybaven bary, restauracemi a dalšími službami, které vám zajistí skvělý a pohodlný pobyt. V restauraci si můžete vychutnat tradiční Bahamskou kuchyni i jiné skvělé pokrmy. Za příznivého počasí lze také využít venkovní bar, kde se můžete osvěžit chladivým nápojem.

V hotelu také najdete soukromou pláž s bílým pískem a tyrkysově zelenou vodou. Pláž je mimořádně klidná a nenajdete zde příliš mnoho turistů. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří hledají odpočinek a soukromí. K dispozici jsou lehátka, slunečníky a další vybavení pro maximální pohodlí. Tento hotel také nabízí vodní sporty, jako kajak, šnorchlování nebo rybaření.

Když si budete přát odpočinout si od pláže, můžete navštívit místní obchody, muzea či restaurace, nebo se projít v zábavním parku. Hotel vám může také zajistit exkurzi a výlety po ostrově, pokud byste se chtěli projít po krásných místech, rybařit nebo šnorchlovat.

Závěrem lze konstatovat, že ubytování v Ragged Island Lodge je opravdu zážitek. Tento hotel nabízí špičkové služby, vynikající stravování a krásné pokoje, kde si můžete odpočinout po celodenním průzkumu ostrova. Pokud plánujete cestu na Ragged Island, doporučujeme si zarezervovat si pobyt v tomto hotelu. Jeho pohostinnost a pohodlí vám určitě zůstanou v paměti na dlouhou dobu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky