Objevte lety za nejlepší ceny

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Ubytování Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados Andromeda Botanic Gardens jsou jedním z nejkrásnějších a nejvíce navštěvovaných míst na Karibiku. Tento úchvatný botanický park se nachází na východním pobřeží ostrova Barbados a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Andromeda Botanic Gardens byly založeny v roce 1954 britskou umělkyní Irminou Simmons, která se do Barbadosu přestěhovala. Původně měla jen pár rostlin ve své zahradě, ale postupem času zahrnula stále více exotických druhů rostlin. Dnes je zahrada domovem více než 600 různých druhů rostlin z celého světa.

Na své procházce zahradou návštěvníci objeví různé tematické části, které představují různé ekosystémy. Můžete se projít kolem palmových stromů, podél vodopádů, mezi endemickými druhy rostlin nebo se zastavit u botanického pavilonu. Zahrada je také domovem mnoha tropických ptáků, motýlů a jiného živočišného světa, což přidává dojem autentičnosti a přírodní krásy.

Navštívit tyto krásné zahrady během jarního nebo letního období je zážitek, který nelze zapomenout. Mnoho rostlin totiž kvete v této době a zahrada je plná barev a vůní květin. Procházka těmito zahradami je nejenom relaxujícím zážitkem, ale také skvělou příležitostí se dozvědět více o tropické flóře a fauně.

Andromeda Botanic Gardens poskytují také ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat déle na ostrově. Je zde několik pohodlných a moderně zařízených apartmánů, které nabízejí nádherný výhled na zahradu a okolní krajinu. Ubytování poskytuje všechny potřebné vybavení a připravuje hostům pohodlné a klidné prostředí pro relaxaci.

Kromě procházky zahradou mohou návštěvníci také využít dalších aktivit, které na Barbadosu nabízí. Ostrov je známý svými křišťálově čistými plážemi a mořskými korálovými útesy, ideálními pro šnorchlování a potápění. Také si můžete vychutnat tradiční karibskou kuchyni a ochutnat tropické ovoce a čerstvý rybí pokrm.

Barbados Andromeda Botanic Gardens jsou bezpochyby jedním z nejúchvatnějších míst na Karibiku. Je to místo, které vás okouzlí svou přírodní krásou a nabídne vám možnost se zcela zrelaxovat a pozorovat úžasnou flóru a faunu. Pokud si plánujete návštěvu Barbadosu, nezapomeňte zařadit Andromeda Botanic Gardens na seznam míst, která musíte vidět.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov plný krásných pláží, přírodních památek a exotických zahrad. Jednou z nejvýznamnějších přírodních atrakcí je Andromeda Botanic Gardens, která je svým krásným prostředím a pestrostí rostlin jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí turistů i místních obyvatel.

Andromeda Botanic Gardens se nachází v oblasti Bathsheba, na severovýchodním pobřeží ostrova. Byly založeny v roce 1954 paní Iris Bannochie, botaničkou a vášnivou sběratelkou rostlin. Tato unikátní zahrada se rozkládá na ploše více než 2 hektarů a v současné době je spravována Barbados National Trust.

Jednou z největších atrakcí Andromeda Botanic Gardens je bezpochyby jejich pestrost rostlin. Zahrada patří k nejbohatším botanickým zahradám v Karibiku a potěší oči návštěvníků rozmanitostí květin a stromů. Zde můžete spatřit více než 600 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a unikátní. Rostliny jsou rozděleny do různých sekcí podle svého původu a charakteru, například exotické plodiny, bambusové háje, palmy, kapradiny a další.

Dalším lákadlem Andromeda Botanic Gardens je panoramatický výhled na okolní krajinu a oceán. Rostliny jsou vkusně rozmístěny s ohledem na terén, což vytváří malebné scenérie a představuje ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Kromě toho zde najdete také pěší stezky a potůčky, které dodávají zahradě ještě více půvabu.

Andromeda Botanic Gardens je také domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, což z ní činí ideální místo pro pozorování volně žijících živočichů. Pokud máte rádi ornitologii, zahrada vám nabízí jedinečnou příležitost spatřit vzácné druhy ptáků a naslouchat jejich zpěvu.

Navštívit Andromeda Botanic Gardens je nejen zážitek pro milovníky přírody, ale také příležitost poznat více o flóře a fauně Barbadosu. Zahrada je otevřena pro veřejnost po většinu roku a nabízí průvodce, kteří vám pomohou objevit a pochopit všechny krásy, které zde najdete.

Pokud plánujete návštěvu Barbadosu, nezapomeňte zařadit návštěvu Andromeda Botanic Gardens do svého plánu. Tato jedinečná zahrada vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá vám hluboký dojem o bohatství a kráse přírody na tomto karibském ostrově.


Počasí Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados má rovníkové počasí s celoročními vysokými teplotami a vlhkostí. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 24 a 30 stupni Celsia a voda dosahuje teploty 26 stupňů Celsia. Většinou foukají mírné větry, které pomáhají udržovat příjemné podnebí.

Andromeda Botanic Gardens jsou umístěny v oblasti St. Joseph na východě ostrova Barbados. S jejich nadmořskou výškou 750 stop nad mořem nabízejí zahradní procházky s nádhernými výhledy.

Mírné teploty a mírné větry umožňují růst široké škály rostlin od těch, které se vyskytují na této ostrovní oblasti až po tropické rostliny. Andromeda Botanic Gardens mají neuvěřitelně rozmanitou flóru, což je způsobeno právě tímto specifickým klimatem ostrova.

V zahradách se nachází přes 600 druhů rostlin, které jsou v souladu s původem ostrova Barbados, Karibiku a dalších tropických oblastí světa. Mezi nejoblíbenější rostliny patří například palmy, cestrumy a helikónie.

V Andromeda Botanic Gardens se vyskytuje i mnoho druhů ptáků, hmyzu a dalších živočichů. Nejvíce vidět je zde kolibřík hnědokřídlý a kolibřík zelený, kteří sbírají nektar z květů.

Pro návštěvníky Andromeda Botanic Gardens jsou k dispozici průvodci, kteří poskytnou informace o rostlinách a živočiších. V oblasti se také konají pravidelné exkurze a workshopy.

Celkově lze říci, že Barbados a Andromeda Botanic Gardens nabízejí výjimečné počasí a krásné přírodní scenérie, které jsou ideální pro procházky v přírodě a zahradní výlety. Každý zde najde něco, co ho zaujme a potěší.


Dovolená Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je malebný ostrov v Karibiku, který nabízí nádherné pláže, sluneční svit a exotickou přírodu. Jedním z nejvíce fascinujících míst na Barbadosu je Andromeda Botanic Gardens, které jsou jako stvořené pro dovolenou plnou klidu a relaxace.

Andromeda Botanic Gardens se nacházejí v údolí St. Joseph na východním pobřeží ostrova a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších botanických zahrad v Karibiku. Tyto zahrady se rozprostírají na ploše více než 6 hektarů a nabízejí úchvatný výhled na přírodní scenérie, tropickou vegetaci a nádherné výhledy na oceán.

Hlavním cílem Andromeda Botanic Gardens je zachování a prezentace tropické flóry a fauny. V zahradách najdete více než 600 druhů rostlin, včetně různých druhů orchidejí, palmy a tropických květin. Návštěvníci mají možnost se procházet po okouzlujících stezkách, které vás provedou kolem exotických rostlin a velkolepých výhledů.

V zahradách se také nachází řada malebných jezírek, vodopádů a skalních útvarů, které přidávají kouzlo a atmosféru tomuto místu. Při procházce budete svědkem fascinujícího zvuků a pohledů na místní ptáky, motýly a jinou drobnou faunu, kterou můžete pozorovat v přirozeném prostředí.

Andromeda Botanic Gardens nenabízejí pouze příležitost pro relaxaci a zážitky, ale také vzdělávací příležitosti. V areálu se nachází interaktivní výstava, která vám umožní dozvědět se více o domorodých druzích rostlin a historii Barbadosu. Historický dům v zahradách také poskytuje informace o minulosti ostrova a jeho botanického dědictví.

Andromeda Botanic Gardens je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a zahradničení. Během návštěvy budete mít možnost ocenit krásu tropické flóry a fauna, relaxovat v klidném prostředí a prozkoumat klidné a odlehlé části ostrova.

Pokud plánujete dovolenou na Barbadosu, nezapomeňte zařadit Andromeda Botanic Gardens na seznam svých aktivit. Toto magické místo vás jistě okouzlí svými exotickými rostlinami, malebnými stezkami a nádhernými výhledy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Jak se dostanu do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Barbados Andromeda Botanic Gardens se nachází v obci Bathsheba na východním pobřeží Barbadosu. Můžete se tam dostat autem, taxíkem nebo místním autobusem.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Barbados Andromeda Botanic Gardens je otevřen každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Vstupné do Barbados Andromeda Botanic Gardens je 30 barbadoských dolarů pro dospělé a 15 barbadoských dolarů pro děti do 12 let.

4. Jak dlouho obvykle trvá návštěva Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Návštěva Barbados Andromeda Botanic Gardens obvykle trvá zhruba 1-2 hodiny, protože rozloha zahrady není příliš velká.

5. Je nutné si rezervovat vstupenky předem do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Rezervace vstupenek předem není nutná. Můžete je zakoupit přímo na místě.

6. Můžu se ve zahradách procházet samostatně nebo je nutné mít průvodce?
Odpověď: Můžete se ve zahradách procházet samostatně. Nicméně je k dispozici také možnost si najmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o rostlinách a zahradě.

7. Je v Barbados Andromeda Botanic Gardens něco k jídlu nebo pití?
Odpověď: Ano, v zahradě je k dispozici kavárna, kde si můžete odpočinout a posedět při kávě nebo občerstvení.

8. Je volný přístup pro děti a kočárky v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, děti i kočárky jsou v zahradách vítány. Nicméně je potřeba dávat pozor na terén, který může být místy nerovný.

9. Existují nějaké speciální události nebo prohlídky, které se konají v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, zahrady pořádají různé speciální události a prohlídky, jako jsou například workshopové aktivity, fotografické prohlídky nebo tematické výstavy. Doporučujeme se informovat o aktuálním programu před vaší návštěvou.

10. Je toaleta k dispozici v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, v zahradách je veřejná toaleta k dispozici pro návštěvníky.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky