Objevte lety za nejlepší ceny

Barbados Harrison's Cave

Dovolená Barbados Harrison's Cave


Barbados je karibský ostrov, který je známý svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Jedním z nejznámějších turistických atrakcí na ostrově je Harrison's Cave, přírodní jeskyně, která je často označována jako jedno z divů Barbadosu.

Harrison's Cave se nachází v blízkosti vesnice Allen View, která se nachází ve středu ostrova. Při vstupu do jeskyně návštěvníci jsou vítáni přátelským personálem, kteří poskytnou všechny potřebné informace a pomohou vám se připravit na vaší prohlídku.

První věc, kterou si turisté všimnou, je impozantní vstupní dvůr, který je plný krásných rostlin a exotické vegetace. Po získání vstupenek a rychlé bezpečnostní překontroly, se vydáte na krátkou jízdu vláčkem do útrob jeskyně.

Jakmile se ocitnete uvnitř Harrison's Cave, vaše smysly budou okouzleny. Rozlehlé stanice jsou osvětleny zářivými světly, které odrážejí krásné formace vápníku, vytvořené mnoha miliony let eroze a krasovými útvary.

Prohlídka jeskyně probíhá po vyhrazených chodnících, které jsou bezpečné a pohodlné. Průvodce během prohlídky poskytuje detailní informace o historii a geologii jeskyně, což vám umožní lépe porozumět, jak byla tato ohromná přírodní krása vytvořena.

Během prohlídky uvidíte mnoho ohromujících formací a útvarů, včetně sloupců vápence, závěsných kamenných útvarů a vodopádů. Nejimpresivnější částí jeskyně je The Great Hall, obrovský prostor zdobený všemi těmito úžasnými útvary.

Jedním z nejoblíbenějších momentů pro turisty je projížďka na podzemní řece. Turisté se mohou posadit na malý člun a plout přes krystalově čistou vodu, která se leskne na stěnách jeskyně. To je zážitek, který si jen těžko můžete představit jinde.

Prohlídka Harrison's Cave trvá zhruba hodinu a na konci si můžete koupit suvenýry nebo stávkovat v kavárně. Vstupní poplatek je velmi rozumný, a prohlídka jeskyně je skvělou aktivitou, která stojí za to během dovolené na Barbadosu navštívit.

Navíc Harrison's Cave je království pro fotografy. Všechny ty úžasné formace a scény nabízejí nespočet příležitostí pro úchvatné fotografie, které budou sloužit jako skvělé vzpomínky na dovolenou na Barbadosu.

Doporučuji navštívit Harrison's Cave při vaší návštěvě Barbadosu. Je to jedinečná přírodní krása, která vás určitě ohromí svou krásou a jedinečností. Prozkoumat tuto nádhernou jeskyni je něco, co si rozhodně nenecháte ujít!


Letenka Barbados Harrison's Cave


Harrison's Cave na Barbadosu: Kouzelné dobrodružství pod zemí

Pokud hledáte nezapomenutelnou a unikátní zážitkovou aktivitu na Barbadosu, pak navštěva Harrison's Cave by neměla být vynechána. Tato nádherná jeskyně je jedním z nejrušnějších turistických cílů na ostrově, a to s dobrým důvodem.

Harrison's Cave se rozprostírá pod rozsáhlou povrchovou krajinou Barbadosu. Přístup k jeskyni je poměrně snadný a pohodlný, protože na návštěvu je vybudován moderní a dobře vybavený turistický komplex. Procestujte se vtahovým vagonem přes intrikující síť chodeb a sálů, které se táhnou pod zemí na téměř 2,5 km.

Po vstupu do jeskyně se ocitnete ve fantastickém světě. Veškerý oblázek je pokryt jemnou vápencovou vrstvou, která vyzařuje zářivě bílý lesk. Světlo se lomí a hrává na zemském povrchu, což dává celému prostoru téměř magickou atmosféru. Přistupte k blíže u řady neuvěřitelných formací a zastavte se u impozantního "The Great Hall", který je největší místností v jeskyni. Když zahlédnete tajuplné vodopády, podzemní řeky a podzemní jezera, nemůžete než být omračován fascinujícím přírodním bohatstvím.

Prohlídka Harrison's Cave nabízí víc než jen pozorování jedinečných geologických útvarů. Turisté se také dozvídají o historii jeskyně a jejího vlivu na ostrov. Průvodci sdílí zajímavé příběhy a faktoidy, které zvýší váš povědomí o místě i Barbadosu jako celku. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět ještě více, je také možné navštívit přilehlé muzeum, které podrobněji mapuje historii a geologii oblasti.

Harrison's Cave není jen pro dospělé. Je ideální pro rodiny, protože nabízí zábavu a vzdělání zároveň. Děti budou fascinované pohádkovou atmosférou jeskyně a jedinečnými přírodními útvary, které mohou vidět. Navíc, turistickým komplexem je také vybaven pomocnými prostředky, které umožňují i návštěvu těm, kteří mají omezenou schopnost pohybu.

Pokud plánujete návštěvu Barbadosu, Harrison's Cave by měla být jednoznačně na seznamu míst, které chcete navštívit. Tato podzemní lokalita nabízí nejen krásu přírody, ale také možnost objevovat, učit se a zažít jedinečná dobrodružství. Přesvědčte se sami o kouzlu Harrison's Cave a odnesete si nezapomenutelné vzpomínky z vaší cesty na Barbados.


Počasí Barbados Harrison's Cave


Barbados je ostrov v Karibiku, který se může pochlubit skvělým klimatem a krásnými scenériemi. Jedním z hlavních turistických atrakcí této oblasti je Harrison's Cave, která je světově proslulá pro své nádherné jeskyně a podzemní řeky.

Počasí v Barbadosu je příjemné téměř po celý rok a to díky jeho tropickému podnebí. V průměru zde bývá 28 °C a v noci kolem 23 °C. V období od června do listopadu ale může dojít k dešťovým přeháňkám, které bývají poměrně prudké a krátkodobé. V období od prosince do května je na Barbadosu sucho a to je tedy vhodná doba na návštěvu této krásné oblasti.

Harrison's Cave je seznamovací turistickou atrakcí, která se nachází zhruba v centru ostrova. Jedná se o soubor mnoha podzemních jeskyní, které jsou propojeny podzemní řekou. Tu můžete prozkoumat během jízdy na podzemním vláčku, který vás doveze do nejvzdálenějších koutů jeskyní. Během této cesty budete mít možnost vidět úchvatné stěny z mramoru a kalcitu, krásné ledové útvary a podzemní řeku, která proudí celou jeskyní.

Jeskyně jsou pro návštěvníky otevřené denně od 9 do 15 hodin. V letních měsících jsou všechny turistické atrakce otevřené a vy si můžete užít nejrůznější aktivity, jako například jízdu na kajaku, potápění nebo surfování. Barbados také nabízí ohromující pláže, kde si můžete užít krásné slunečné počasí.

V zimních měsících se na Barbadosu koná mnoho kulturních akcí, jako například karneval, kde si můžete užít krásné tance, písně a tradice této oblasti. Takže ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit Barbados, určitě si užijete krásné počasí, nádherné jeskyně a podzemní řeky, pláže a mnoho dalších krásných turistických atrakcí.


Ubytování Barbados Harrison's Cave


Barbados je ostrov, který nabízí nejen slunečné pláže a tyrkysové moře, ale také mnoho dalších zajímavých a unikátních přírodních krás. Jednou z těchto nezapomenutelných atrakcí je Harrison's Cave - fascinující jeskynní systém, který láká návštěvníky z celého světa.

Harrison's Cave se nachází ve východní části Barbadosu, v blízkosti obce Allen View. Tato jeskyně je jednou z největších a nejznámějších na celém ostrově a její výjimečnost spočívá v jedinečné skladbě krystalických formací a podzemních řek a jezer.

Navštěva Harrison's Cave je zážitek samotný o sobě. Návštěvníci se mohou podívat dovnitř jeskyně z malého vláčku, který projíždí úzkými, chladnými chodbami. V průběhu jízdy jsou zobrazeny fascinující a fantastické formace vápencových krystalů, které vytvářejí ohromující panoramatické pohledy. Hledisko je podporováno zvukovými a světelnými efekty, které ještě více umocňují atmosféru tohoto přírodního divadla.

Návštěvníci mají také možnost prozkoumat jezero v hlubinách Harrison's Cave. Můžete se vydat na malou loďku a plout po podzemní řece, která prochází jeskynním systémem. Cesta je plná tajemství a krásy, a poskytuje úplně nový pohled na jeskyni a její formace.

Pro ty, kteří chtějí získat ještě hlubší porozumění této jedinečné přírodní památce, je k dispozici průvodce, který poskytne podrobné informace o historii, geologii a ekosystému jeskyně. Chytrý průvodce je zařízení, které je k dispozici v několika jazycích, a umožňuje návštěvníkům objevovat a učit se o tomto přírodním zázraku ve vlastním tempu.

Po prohlídce jeskyní mohou návštěvníci také navštívit přilehlé návštěvnické centrum, kde najdou obchod se suvenýry, restauraci a kavárnu. Je to ideální místo k odpočinku a občerstvení po dobrodružství v jeskyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Barbados, nemůžete vynechat neuvěřitelnou jeskyni Harrison's Cave. Toto místo je dokonalým ukázkou přírodní krásy a zázraku, které existují na tomto karibském ostrově. Nabízí nezapomenutelný zážitek a nekonečnou inspiraci pro všechny, kteří se otevřou kráse přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Harrison's Cave


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Harrisonově jeskyni na Barbadosu:

1. Jak se dostanu do Harrisonovy jeskyně?
- Harrisonova jeskyně se nachází v centrální části Barbadosu. Nejsnadnější způsob, jak se tam dostat, je autem nebo taxi. Můžete si také vyzkoušet místní autobusovou dopravu, která je levnější, ale může být pomalejší.

2. Kolik stojí vstupenka do Harrisonovy jeskyně?
- Vstupné do Harrisonovy jeskyně je 60 BBD (barbadoský dolar) pro dospělé a 30 BBD pro děti ve věku 5-12 let. Děti mladší 5 let mají vstup zdarma.

3. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně?
- Standardní prohlídka Harrisonovy jeskyně trvá přibližně 1 hodinu. Je to čas zahrnující prohlídku jeskyně, včetně chůze a jízdy na výtahu.

4. Je třeba rezervovat vstupenku předem?
- Vstupenky na prohlídku Harrisonovy jeskyně lze zakoupit přímo na místě. Obecně není třeba rezervovat vstupenky předem, pokud neplánujete přijít v přeplněnou dobu, jako jsou prázdniny. Je však vždy dobré zkontrolovat aktuální podmínky předem.

5. Jaké jsou otvírací hodiny Harrisonovy jeskyně?
- Jeskyně je otevřena každý den od 9:00 do 16:00 hodin. Poslední vstup je povolen v 15:30 hodin.

6. Je povolen fotografování nebo natáčení ve vnitřních prostorách jeskyně?
- Fotografování a natáčení je povoleno ve vnitřních prostorách Harrisonovy jeskyně, ale pouze bez použití blesku a stativu.

7. Existuje nějaký doporučený oblečení nebo vybavení pro návštěvu jeskyně?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a obuv vhodná pro chůzi. V jeskyni je stálá teplota kolem 27°C, ale může být vlhké, takže je vhodné vzít si s sebou i lehkou bundu nebo plášť.

Tyto informace jsou aktuální k září 2021 a může se lišit v závislosti na změnách podmínek a omezení. Doporučuje se vyhledat aktuální informace před návštěvou Harrisonovy jeskyně.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky