Objevte lety za nejlepší ceny

Belgie Brusel

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Brusel


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bruselu a v Belgii?

V Bruselu patří mezi nejznámější atrakce Atomium, Grand Place, Manneken Pis, Evropská čtvrť, Mini-Europe, Národní bazilika Srdce Ježíšova a mnoho muzeí a galerií. V Belgii byste neměli vynechat navštívit města jako Gent, Bruggy, Antverpy, Lutych nebo Dinant, kde můžete objevovat krásnou architekturu a historické památky.

2. Kde najít nejlepší belgické pivo?

Belgie je známá svým pivem a pokud ho chcete ochutnat, můžete zamířit například do pivovarů v Bruselu, jako jsou Cantillon nebo Moeder Lambic. V Antverpách je oblíbené pivovar De Koninck a v Gentu můžete ochutnat pivo ve slavné pivovarské hospodě De Dulle Griet. Navíc najdete v Belgii celou řadu dalších regionálních pivovarů a značek.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bruselu?

Nejlepší čas pro návštěvu Bruselu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít množství akcí a kulturních festivals. V prosinci se také můžete těšit na slavný vánoční trh a v únoru na karneval.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se v Bruselu a Belgie dopravovat?

Brusel a další velká města Belgii mají dobře vyvinutou sít městské hromadné dopravy, která se skládá z tramvají, autobusů a metra. Můžete také využít pronájem kola nebo prohlídku města pěšky. Pokud cestujete z jednoho belgického města do druhého, můžete využít vlaky nebo autobusy.

5. Jaká je oficiální jazyková politika v Belgii?

Belgie má tři oficiální jazyky - francouzštinu, nizozemštinu a němčinu. V některých oblastech Belgie jsou jedním z oficiálních jazyků také minoritní jazyky, jako je vlámština nebo němina. Ve službách a obchodních prostorách musí být zákazníkům poskytovány informace v jejich preferovaném jazyce.


Ubytování Belgie Brusel


Belgie je známá nejenom svými krásnými historickými památkami a výbornou kuchyní, ale také jako důležité politické a administrativní centrum Evropské unie. A právě zde, v hlavním městě Bruselu, můžete najít širokou nabídku ubytování, které splní veškeré potřeby a přání turistů.

Brusel je živé město plné kulturních, uměleckých a gastronomických zážitků. Ať už jste zde na romantickém víkendu, rodinné dovolené nebo služební cestě, určitě hodláte mít příjemné a pohodlné ubytování. V současné době lze v Bruselu nalézt širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů pro různé typy cestovatelů.

Hlavní turistickou oblastí v Bruselu je určitě historické centrum, kde se nachází světoznámá Grand Place s impozantní radnicí a dalšími historickými budovami. V okolí tohoto náměstí najdete mnoho luxusních hotelů s výhledem na Grand Place, které vám umožní prožít tu pravou atmosféru belgického města.

V blízkosti historického centra se nachází také mnoho menších hotelů a penzionů, které nabízejí příjemné a cenově dostupné ubytování. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované, což zaručuje příjemnou atmosféru a individuální přístup k hostům.

Další populární oblastí pro ubytování v Bruselu je čtvrť European Quarter, kde se nacházejí různé evropské instituce a kancelářské budovy. V této části města najdete mnoho moderních hotelů sloužících především pro služební cesty. Tyto hotely často nabízejí moderní vybavení, jako jsou konferenční místnosti a wellness centra.

Pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout také další belgická města, může být vhodnější ubytování v blízkosti nádraží nebo ve čtvrti Schuman, odkud je snadno dostupné vlakové spojení do měst jako Antverpy nebo Gent.

Nabídka ubytování v Bruselu je velmi rozmanitá a lze si zde vybrat ubytování odpovídající jakémukoliv rozpočtu a preferencím. Během rezervace ubytování je dobré zvážit také dostupnost veřejné dopravy, blízkost restaurací a obchodů a další faktory, které vám mohou zpříjemnit pobyt v Bruselu.

Brusel je fascinující město plné historie, kultury a chutí, a vhodné ubytování je jedním z klíčových faktorů pro zajištění příjemného pobytu. Vybrat si ideální ubytování v Bruselu vám umožní objevovat tento nádherný belgický klenot ve svém vlastním tempu a zažít všechny jeho jedinečné kouzlo.


Letenka Belgie Brusel


Pokud plánujete cestu do Belgie a chcete navštívit Brusel, město s bohatou historií, kulturními zajímavostmi a výborným jídlem, rozhodně vám doporučujeme zvážit letenku jako způsob dopravy. Letadlo je rychlý, snadný a pohodlný způsob, jak se dostat do hlavního města Belgie.

Letenky do Bruselu můžete najít za velmi konkurenceschopné ceny, zejména pokud plánujete svou cestu s určitým předstihem. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících spojení do Bruselu, takže si můžete vybrat tu nejlepší volbu pro svůj rozpočet a preferované příletové místo.

Mezi nejznámější letecké společnosti, které nabízejí lety do Bruselu, patří Brussels Airlines, Ryanair, EasyJet a Lufthansa. Tyto společnosti létají z mnoha různých destinací, včetně mnoha evropských metropolí. Pokud tedy cestujete z jiného evropského města, je pravděpodobné, že najdete let, který vám bude vyhovovat.

Samotný let do Bruselu trvá obvykle jen několik hodin, což je ideální pro ty, kteří nemají tolik času nebo nechtějí trávit příliš mnoho času na cestování. Existují také přímé lety z některých větších světových destinací, jako je New York nebo Dubai. Tyto lety jsou obvykle delší, ale mohou být také pohodlné a rychlé, pokud hledáte nejrychlejší možný způsob, jak se dostat do Bruselu.

Po příletu do Bruselu, přistáváte na letišti Brussels Airport, které se nachází 12 km od centra města. Z letiště je snadná a pohodlná doprava do samotného centra města. Můžete si vybrat mezi různými možnostmi, jako je například rychlá vlaková linka, která vás přímo přepraví do hlavního železničního nádraží Brusel - Midi, nebo si můžete objednat taxi či pronajmout auto.

Brusel, hlavní město Belgie, je plné historických památek a turistických atrakcí. Mezi nejznámější z nich patří Grand Place, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho můžete také navštívit Atomium, které je symbolem Bruselu, nebo prozkoumat mnoho dalších zajímavých muzeí, jako je například muzeum kakaových výrobků nebo muzeum belgického piva.

Pokud jde o jídlo, Brusel je také znám svou rozmanitou kuchyní. Nemůžete minout příležitost ochutnat belgické vaflíčky, hranolky nebo slavné belgické čokolády. Kromě toho je v Bruselu mnoho vyhlášených restaurací nabízejících široký výběr pokrmů z různých kuchyní, včetně belgické, francouzské nebo mezinárodní.

Závěrem lze říci, že let do Bruselu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí rychle a pohodlně přijet do tohoto nádherného města. Brusel nabízí spoustu lákadel pro turisty, takže určitě nebudete zklamáni. Pokud tedy plánujete svou cestu do Belgie, nezapomeňte zvážit letenku do Bruselu a zažít všechno, co toto úžasné město má nabídnout.


Počasí Belgie Brusel


Belgie je země ležící v západní Evropě a jejím hlavním městem je Brusel. Belgie má středozemní klima, značně ovlivněné vlivem Atlantského oceánu. Počasí v této zemi je charakteristické mírnými a vlhkými zimami a mírnými a vlhkými léty.

Brusel, jako hlavní město Belgie, má podobné počasí jako většina dalších oblastí v zemi. Průměrné teploty se pohybují od 0 °C v lednu až po 23 °C v červenci. Srážkový úhrn je celoročně dostatečný, s průměrnými srážkami okolo 60-80 mm. Nejvlhčím měsícem je červen, kdy může spadnout až 70-90 mm srážek. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy mohou teploty klesnout až k -5 °C. Zimní měsíce jsou také nejsušší, s průměrnými srážkami okolo 40-60 mm.

Jaro a podzim v Bruselu jsou mírné a příjemné, s teplotami kolem 15-20 °C. Srážky jsou také časté, ale obvykle jsou mírnější než v letních měsících. Právě kvůli této stabilitě je jaro a podzim preferovaným obdobím pro návštěvu města. V létě mohou teploty stoupat až k 30 °C, ale díky vlhkosti může být pocitová teplota ještě vyšší. To znamená, že se na horkých letních dnech může cítit poměrně nepříjemně.

Vzhledem k mírnému a vlhkému podnebí je důležité být připraven na různé druhy počasí při návštěvě Bruselu. Kvalitní nepromokavé oblečení, deštník a sluneční krém by měly být součástí vaší výbavy. Také je dobré sledovat předpověď počasí, aby jste mohli plánovat aktivity na základě aktuálních podmínek.

Belgie a Brusel mají klimatické podmínky, které jsou ideální pro pěstování květin a zahradničení. Existuje mnoho parků a zahrad v Bruselu, které jsou k vidění během celého roku. Tradiční belgické květinové trhy jsou také populární turistickou atrakcí.

Pro cestovatele do Belgie je důležité mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné. I když je prognóza slunečná a teplá, může se znenadání změnit na déšť. Nicméně, bez ohledu na počasí, Brusel je fascinující město s bohatou historií a kulturou, které stojí za to objevovat.


Dovolená Belgie Brusel


Belgie - Brusel: Město s bohatou historií a kulturou

Belgie, jako malý evropský stát, má mnoho zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nich je jistě hlavní město Brusel. Toto město je známé svou bohatou historií a kulturou, která z něj činí atraktivní turistickou destinaci.

Jednou z nejvýznamnějších památek, které můžete ve městě najít, je Grande Place, nebo také Velké náměstí. Toto náměstí, které je také zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO, je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí na světě. Je obklopeno nádhernými historickými budovami, jako je například radnice, a je zde také možnost ochutnat tradiční bruselské dezerty, jako jsou vaflíčky a koblihy.

Dalším významným symbolem města je socha Manneken Pis, která si získala světovou proslulost. Tato malá bronzová soška zobrazuje nahého chlapečka, který močí do fontány. I když se může zdát jako zajímavá turistická atrakce, mnozí návštěvníci si toto místo přijdou pouze prohlédnout, ale neváhají si užít atmosféru okolních uliček, obchodů a kaváren.

Belgie je také známa svou čokoládou a pivem, a Brusel není výjimkou. Ve městě najdete mnoho čokoládových obchodů, kde si můžete koupit ručně vyráběné bonbony a pralinky. Pokud jste fanoušky piva, navštivte jeden z mnoha pivních barů a ochutnejte některé ze slavných belgických piv, jako je například Leffe nebo Duvel.

Kromě těchto památek nabízí Brusel také bohatý kulturní program. Město je domovem mnoha uměleckých galerií, muzeí a koncertních sálů. Významnými muzei jsou například Musée Magritte, které je věnováno dílu slavného surrealistického malíře René Magritta, a BOZAR, které se zaměřuje na moderní umění, hudbu a divadlo.

Pokud navštívíte Brusel, nemůžete vynechat ani pohled z Atomium, jedné z nejznámějších moderních památek ve městě. Toto impozantní stavba představuje zvětšenou molekulu železa a je symbolem atomového věku. Z vrcholu můžete vychutnat nádherný výhled na město.

Brusel je také sídlem Evropské unie, a proto vám doporučujeme navštívit Evropský parlament a další instituce, které jsou otevřené veřejnosti. Můžete se tak dozvědět více o fungování Evropské unie a politických rozhodnutích, která se v ní přijímají.

Dovolená v Belgii, především v Bruselu, nabízí nekonečné možnosti objevování památek, kultury a kulinarických specialit. Bez ohledu na to, zda jste zde na krátkou návštěvu nebo delší pobyt, jistě získáte nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na toto malebné město.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky