Objevte lety za nejlepší ceny

Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)

Letenka Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Letenka Beliz Tikal: Objevte krásu Guatemaly a Belize

Pokud se chystáte na dovolenou do tropického ráje, máme pro vás skvělý tip - letenka Beliz Tikal. Tato oblast se nachází na rozhraní Guatemaly a Belize a nabízí návštěvníkům neobyčejně rozmanitou a fascinující krajinu, bohatou historii a pohostinné obyvatele.

Letenka Beliz Tikal vás zavede do srdce Střední Ameriky, kde se setkáte s jedinečnou kombinací indiánské, španělské a karibské kultury. Tato oblast je bohatá na přírodní a historické památky, které si vás zcela jistě získají.

Jednou z hlavních atrakcí této oblasti je Tikal, starověké město ležící v deštném pralese Guatemaly. Tikal bylo jedním z dominantních kulturních a politických center Maya a jeho mohutné pyramidy a chrámy stále vyvolávají úžas mezi návštěvníky. Prošmejděte si starobylé náměstí a projděte se po stezkách, které vás zavedou k nejznámějším památkám, jako je chrám Tikál I (Jaguartemple) nebo chrám Tikál II (Chrám masky). Z vrcholů pyramid si užijete nádherné výhledy na celý prales, který je večer proslulý výskytem opic, ptáků a jiných exotických zvířat.

Další nedalekou atrakcí je krásné město Flores, vodní metropole regionu Petén. Město je postavené na umělém ostrově uprostřed jezera Petén Itzá a nabízí spoustu architektonických skvostů a malebných uliček. Procházejte se podél vodního okraje a zkoumejte historický centrum, které je jako jedno z mála míst v Guatemale chráněno před moderní výstavbou. Návštěva města Flores je zážitkem, který si rozhodně nenecháte ujít.

Po objevování Guatemaly se můžete vydat do sousedního Belize, který je proslulý svými bílými písčitými plážemi, azurovými vodami Karibského moře a úžasným korálovým útesem. Belize je rájem pro potápěče a milovníky vodních sportů. Pořiďte si potápěčskou výzbroj a sestupte pod hladinu, abyste objevili fascinující tajemství podmořského světa. Pokud vás více láká relaxace na plážích, Belize nabízí nespočet krásných písečných pláží, kde si můžete užít pobytu v pravém karibském stylu.

Letenka Beliz Tikal je vstupenkou do exotického ráje, který si zamilujete. Objevujte fascinující historii Mayů, prozkoumejte deštný prales, užívejte si pohostinnost místních obyvatel a odpočiňte si na bílých písečných plážích Karibiku. Tato dovolená vás zcela jistě okouzlí a poskytne vám nezapomenutelné zážitky.

Vydejte se na dobrodružství, které vám nabídne letenka Beliz Tikal. Tato oblast je jedním z nejlépe střežených tajemství Střední Ameriky a vás čeká mnoho zajímavých objevů. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, která vám otevře okno do odlišných kultur a přírodních krás.


Počasí Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je národní park nacházející se v Guatemale, blízko hranic s Belize. Tento nádherný a rozlehlý park, který se rozkládá na více než 57 tisících hektarech, láká ročně tisíce turistů svou neuvěřitelnou přírodní krásou a archeologickými památkami. K dispozici zde jsou desítky ruin a pyramid, které dodávají parku nezaměnitelný historický charakter.

Pokud plánujete návštěvu Beliz Tikal, měli byste mít na paměti, že klima v této oblasti se může lišit v závislosti na ročním období. Obecně platí, že národní park má tropické klima. Průměrná roční teplota se pohybuje od 20 do 29 °C. V nejteplejším měsíci, což je květen, může teplota vystoupat až na 40 °C. V nejchladnějším měsíci, dubnu, teplota klesá na minimálně 18 °C. Vzhledem k vlhkosti může být teplo velmi dusné, což je důvod, proč se doporučuje navštěvovat park během zimních měsíců.

Během období dešťů, které zahrnují měsíce od června do listopadu, mohou být povrchy v parku kluzké a mokré, což zvyšuje riziko pádů. V tento období také mohou být silné lijáky a příležitostně vysoká vlhkost. Během suchého období, což je obvykle od prosince do května, je park výrazně suchší a teploty jsou příjemnější.

Celkově platí, že nejlepším obdobím pro návštěvu Beliz Tikal je od prosince do května. V této době můžete očekávat slunečné a příjemné počasí a méně dešťových srážek. Je však důležité mít na paměti, že výlet do Beliz Tikal není o samotném klimatu, ale o prozkoumávání krás této oblasti. Bez ohledu na to, kdy navštívíte národní park, budete nadšeni překrásnými pralesy, vodopády a nevšedním archeologickým odkazem, který má Beliz Tikal k dispozici.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


1. Jak se dostat do Tikalu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Tikalu, je letem do letiště Flores, které se nachází asi hodinu jízdy od archeologického parku. Z Flores je možné si pronajmout auto, jet taxíkem nebo autobusem do Tikalu.

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Tikalu?
- Pro vstup do archeologického parku Tikal je třeba zaplatit vstupné, které se liší v závislosti na tom, zda jste občanem Guatemaly nebo cizincem. Pro cizince je vstupné kolem 30 USD.

3. Kdy je nejlepší čas návštěvy Tikalu?
- Nejlepší čas k návštěvě Tikalu je v období od listopadu do dubna, kdy je suché počasí a archeologický park je ve své kráse. V ostatních obdobích může být park zatopený a obtížně přístupný.

4. Kde se dá přenocovat v Tikalu?
- V Tikalu je několik ubytovacích zařízení, včetně hotelů, hostelů a kempů. Nejoblíbenější možností je ubytování v samotném archeologickém parku v tzv. "Eco-lodges", což jsou chatky umístěné v deštném pralese.

5. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Tikalu?
- V Tikalu je mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně centrálního náměstí, pyramidy Templo del Gran Jaguar, pyramidy Temple I, chrámu Ixnu, mayského trhu a mnoho dalších. Také stojí za to procházet se po stezkách v deštném pralese a sledovat místní faunu a floru.

6. Jaké jsou doporučené způsoby prozkoumání Tikalu?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Tikal, je pod vedením místního průvodce, který vám ukáže nejlepší místa a poskytne vám cenné informace o mayských kulturních zvyklostech. K dispozici jsou také audio průvodci, které jsou k dispozici v několika jazycích. Vzhledem k velikosti archeologického parku si některé oblasti můžete projet na kole nebo v autech tíhnutých koňmi.


Dovolená Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, kouzla a starodávné historie, pak byste se měli rozhodnout pro návštěvu jednoho z nejznámějších archeologických nalezišť v regionu - Tikalu v Guatemale. Tikal, které se nachází nedaleko hranic s Belize, je přímořskou džunglí obklopené zelenými stromy a tajuplnými pyramidami, které vás přenesou do minulosti starověké Mayovské civilizace.

Beliz Tikal je nejen místem bohatým na historii, ale také nádhernou přírodní krajinou. Džungle v okolí Tikalu nabízejí domov pro mnoho druhů exotických živočichů, včetně opic, jaguárů, tukanů a dalších pestrobarevných ptáků. Místní prales je neuvěřitelně živý a každý krok vám poskytne možnost objevit něco nového a nečekaného.

Samotné Tikal je považováno za jedno z největších a nejvýznamnějších mayských měst. Jeho historie sahá až do 1. století př.n.l. až do 10. století n.l. Během svého vrcholu bylo Tikal politickým, ekonomickým a kulturním centrem mayské civilizace. Město je známé svými monumentálními pyramidami, chrámy a paláci, které ukazují na pokročilou architekturu a rozsáhlé znalosti Mayů v matematice, astronomii a dalších oborech.

Jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších prvků Tikalu je velké náměstí se svými monumentálními pyramidami. Nejimpozantnější z nich je chrám I. Ten se tyčí do výšky až 47 metrů a poskytuje úžasný výhled na okolní džungli. Dalšími významnými stavbami jsou například chrám II, který sloužil jako hrobka mayského krále, nebo chrám IV, který je nejvyšší pyramidou v Tikalu a nabízí úchvatný výhled na celé naleziště.

Při návštěvě Tikalu byste si také neměli nechat ujít procházku po místní neprostupné džungli. Existuje několik dobře značených turistických stezek, které vás zavedou k menším chrámům a dalším objektům, obklopeným nádhernou přírodou. Můžete se těšit na setkání s místní faunou a flórou a nasát atmosféru této magické místa.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se rozhodnout pro noční procházku nebo výlet na vrchol pyramidy při východu či západu slunce. Být v Tikalu za soumraku je naprosto kouzelné a nabízí vám jedinečnou příležitost prozkoumat tajemství a energetickou atmosféru tohoto starověkého místa.

Dovolená v Belize Tikalu je skvělým způsobem, jak prozkoumat fascinující historii Mayů a zároveň zažít těšení z přírody v okolní džungli. Budete fascinováni tím, jakou roli hrálo Tikal v minulosti a jak se stalo jedným z největších starověkých mayských center v oblasti. A nejen to, ale také možnost zažít autentickou džungli a její bohatství života je prostě nepopiratelná.

Takže pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne něco více než jen pláž a moře, pak je Belize Tikal to správné místo pro vás. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a odhalte tajemství minulosti Mayů v tomto exotickém rohu světa.


Ubytování Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je malebné a exotické ubytování nacházející se v srdci džungle v Guatemale, nedaleko hranic s Belize. Toto jedinečné místo nabízí nejen úžasné prostředí obklopené překrásnou přírodou, ale také pohodlné a stylové ubytování pro turisty z celého světa.

Beliz Tikal získal svou popularitu především díky své blízkosti k archeologickému nalezišti Tikal, které je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších mayských měst ve Střední Americe. Cestovatelé zde mohou zažít autentický zážitek v duchu starověké mayské kultury a prozkoumat pozůstatky tohoto fascinujícího místa.

Samotné ubytování v Beliz Tikal je spojením pohodlí a ekologických principů. Hosté mají možnost si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně příjemných chatiček obklopených tropickou vegetací nebo spacích stanů pro ty, kteří touží po autentickém zážitku v přírodě. Všechny pokoje jsou moderně vybavené a poskytují veškeré potřebné vybavení pro pohodlný pobyt.

Beliz Tikal je také vybaven veřejným bazénem, kde si hosté mohou vychutnat osvěžující koupání po dlouhém dni prozkoumávání okolních památek. Zde si mohou hosté odpočinout a užít si tropického prostředí plného opojných zvuků přírody. Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, je k dispozici široká nabídka outdoorových aktivit, včetně pěších túr, kajakování nebo jízdy na koni.

Pokud se hosté rozhodnou vychutnat si místní gastronomii, restaurace v Beliz Tikal nabízí široký výběr chutných pokrmů. Specializuje se na místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Místní speciality jako mole, guacamole nebo tacos jsou neodolatelným lákadlem pro chuťové buňky.

Kromě návštěvy archeologického naleziště Tikal, mají hosté také možnost objevovat okolí a prozkoumat další památky, jako je Yaxha či El Mirador. Beliz Tikal je také výborným výchozím bodem pro výlety do Belize, které nabízí nádherné pláže a křišťálově čisté moře.

Beliz Tikal vám umožní zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě, kde můžete sledovat kolibříky létající nad vámi, pozorovat místní flóru a faunu a ponořit se do atmosféry Spiritu Mayů. Jestliže hledáte harmonii s přírodou a dovolenou plnou dobrodružství, Beliz Tikal je pro vás ideálním místem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky