Objevte lety za nejlepší ceny

Bhútán Bumthang

Ubytování Bhútán Bumthang


Bhútán je malý himalájský stát, který se nachází v jižní Asii. Tento krásný zelený koutek světa je často nazýván "Země štěstí" a je známý svou tajemnou a nevšední kulturou. Jedním z nejnavštěvovanějších regionů v Bhútánu je Bumthang, který leží v centrální části země.

Bumthang je považován za kulturní a historické srdce Bhútánu a je bohatý na kláštery, chrámy a tradiční budovy v bhútánském stylu. Jeho malebné krajiny, zelené údolí a horské vrcholky lákají turisty z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, budete potřebovat ubytování. Bhútán a hlavně region Bumthang nabízí různé možnosti ubytování, které jsou dostupné ať už se jedná o luxusní hotely nebo tradiční penziony.

Pro milovníky luxusu a pohodlí existuje v Bumthangu několik luxusních hotelů, které nabízejí top-notch služby a udržitelnou architekturu. Tyto hotely jsou často postaveny v souladu s tradicemi a kulturou Bhútánu, což poskytuje nezapomenutelný zážitek. Mezi nejznámější luxusní hotely v Bumthangu patří Amankora Bumthang a Jakar Village Lodge. Tyto hotely jsou situovány v krásné přírodě a nabízejí elegantní a prostorné pokoje, vybavené veškerými moderními vybaveními.

Pro ty, kteří by chtěli zažít tradiční bhútánský způsob života a kulturu, jsou k dispozici různé penziony a tradiční domy. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemnou a autentickou atmosféru, ve které se můžete ztotožnit s bhútánskou kulturou. Hosté mají možnost ochutnat místní jídla a zúčastnit se různých tradičních aktivit. Ubytování v penzionech je často levnější než v luxusních hotelech, což je výhodné pro cestovatele s menším rozpočtem.

Bumthang a celý Bhútán také nabízí možnost kempování a turistiky. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a rádi se spojují s přírodou, je tento způsob ubytování skvělou volbou. Výhledy na himalájské vrcholy a okolní zelenou krajinu při kempování jsou prostě dech beroucí. Nicméně, při kempování je důležité dodržovat stanovené pravidla a respektovat přírodu.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, návštěva Bumthangu je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Bhútán a jeho kulturu. Toto jedinečné místo nabízí nezapomenutelné zážitky a okouzlující atmosféru, která zůstane v srdcích návštěvníků navždy. Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Bhútánu a pokuste se objevit kouzlo Bumthangu!


Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, známý také jako Království Bhútán, je malá země nacházející se v jižní Asii. Nachází se ve východní části Himálaje a je obklopena Indií a Čínou. V rámci Bhútánu se nachází malé oblasti nazývané distrikty, z nichž jeden z nejznámějších je Bumthang.

Bumthang je jedním z nejstarších a nejposvátnějších regionů Bhútánu. Nachází se ve střední části země a je ohromující svou přírodní krásou. Region je známý zejména pro své kláštery a památky, které přitahují mnoho turistů z celého světa. Ale jaké je počasí v Bumthangu?

Bumthang leží ve vyšší nadmořské výšce, což významně ovlivňuje jeho klima. Obecně platí, že Bumthang má mírně chladné podnebí po většinu roku kvůli svým horským výškám. V létě, od června do srpna, jsou teploty mírnější a dny jsou obvykle teplé, ale noční teploty mohou být chladné. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 20 °C, zatímco průměrná minimální teplota je okolo 11 °C.

Na podzim a na jaře se počasí v Bumthangu stává nepředvídatelnějším. Během těchto ročních období může dojít k náhlým změnám počasí, včetně dešťových přeháňek nebo dokonce sněhu. Teploty se mohou pohybovat od 10 °C do 20 °C přes den a poklesnout pod 10 °C v noci. Je proto vhodné být připraven na různé klimatické podmínky při návštěvě Bumthangu v těchto obdobích.

V zimě, od listopadu do března, je Bumthang obvykle pokryt vrstvou sněhu. Teploty mohou klesnout až na -5 °C nebo dokonce méně, zejména v horách. Turisté, kteří plánují navštívit Bumthang v zimě, by měli si vzít teplé oblečení a být připraveni na zimní podmínky.

Dešťovým obdobím v Bumthangu je období monzunů, které trvá od června do září. Během tohoto období se očekává větší množství srážek, což může způsobit nepohodlí při cestování. Teploty se však v tomto období nezmění dramaticky a zůstávají relativně mírné.

Celkově lze říci, že počasí v Bumthangu je studenější než v jiných částech Bhútánu kvůli své vyšší nadmořské výšce. Teploty se mohou v průběhu jednoho dne rychle měnit, a proto je dobré se na takové podmínky dobře připravit. Přesto je Bumthang krásným místem k návštěvě po celý rok, protože jeho přírodní krása je nádherná za jakéhokoliv počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bumthangu v Bhútánu?
Nejlepší dobou pro návštěvu Bumthangu je jaro (březen - květen) a podzim (září - listopad), kdy je počasí mírné a příjemné.

2. Jak se dostanu do Bumthangu z hlavního města Thimphu?
Je možné se dostat do Bumthangu silničním spojem z Thimphu, který trvá přibližně 8-9 hodin. Také je k dispozici vnitrostátní letiště v Bumthangu, kterým lze cestovat z Thimphu za přibližně 30 minut.

3. Jaké zajímavosti mohu navštívit v Bumthangu?
V Bumthangu můžete navštívit několik klášterů a chrámů, jako je klášter Jakar, klášter Jambay Lhakhang a klášter Kurjey. Můžete také projet cyklostezku Bumthang Circuit, která je oblíbená mezi cyklisty.

4. Jaká je tradiční kuchyně v Bumthangu?
Tradiční kuchyně v Bumthangu zahrnuje pokrmy jako momo (plněný knedlík), ezay (papriková omáčka), ema datshi (pikantní paprika sýrová omáčka) a thukpa (polévka s nudlemi).

5. Jaký je typický oděv v Bumthangu?
V Bumthangu je typickým oděvem pro muže gho (tradiční bhútánské oděv) a pro ženy kira (tradiční šaty). Návštěvníci mohou také nosit pohodlné oblečení a obuv pro procházky a turistiku.

6. Kde mohu ubytovat v Bumthangu?
V Bumthangu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a rodinných penzionů. Doporučuje se si rezervovat ubytování předem.

7. Jaké jsou populární festivaly v Bumthangu?
V Bumthangu jsou populární festivaly jako Jambay Lhakhang Drup (listopad) a Tamshing Phala Chhoepa (září), které jsou spojeny s tradičními tanci, hudbou a bohatou kulturou Bhútánu.

8. Jaká je doporučená délka pobytu v Bumthangu?
Doporučuje se strávit v Bumthangu minimálně 2-3 dny, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásu a klid tohoto regionu.

9. Mám potřebu si předem zajistit povolení k návštěvě Bumthangu?
Ano, návštěva Bumthangu vyžaduje povolení od bhútánského ministerstva turistiky. Je nezbytné mít rezervaci ubytování a připojit se k oficiálnímu turistickému turné, které je organizováno místní cestovní kanceláří.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Bumthangu?
Z Bumthangu je možné podniknout výlety do okolí, jako je návštěva Phobjikhy (známého pro své černozobé jeřáby), Punaku (s jeho královským palácem) a Thimphu, hlavního města Bhútánu.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země skrytá v Himalájích, láká návštěvníky svou nádhernou přírodou, bohatou kulturou a hlubokou duchovností. Jedním z nejatraktivnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který je nazýván srdcem buddhistického království. Pokud máte zájem navštívit toto pohádkové místo, můžete si rezervovat letenku do Bumthangu a zažít jedinečnou dávku klidu a krásy.

Obvykle turisté přilétají do Bhútánu letadlem do hlavního města Thimphu, odkud se pak mohou vydat do Bumthangu. Existuje také malé letiště v Bumthangu, což ještě více usnadňuje příjezd do tohoto regionu. Letenky do Bumthangu jsou však často časově omezené a jejich dostupnost závisí na sezóně a počasí. Proto je doporučeno plánovat cestu s dostatečným předstihem.

Po příletu do Bumthangu budete okouzleni krásou horských scenérií, nekonečnými poli ječmene a vzduchem plným vůně květin a kadidel. Bumthang se skládá ze čtyř údolí, která jsou propojena kopcovitým terénem. Každé údolí má své vlastní čaro a zajímavosti, které stojí za to objevit.

Jedním z nejznámějších míst v Bumthangu je klášter Jakar, který založil legendární tibetský světec Pema Lingpa. Klášter je umístěn na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštívte tuto svatou budovu a uctěte si tichý klid a duchovní vibrace, které z něj vyzařují.

Dalším místem, které nelze vynechat, je Gangtey Monastery. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších buddhistických center a slouží také jako škola duchovního vzdělávání. Návštěvníci mají možnost setkat se s místními mnichy, zúčastnit se jejich modlitebních obřadů a poznat každodenní život v klášteře.

Pokud jste přírodovědci nebo nadšení turisté, udělejte si výlet do Bumthangu a objevte přírodní krásy regionu. Můžete se vydat na pěší túru za účelem prozkoumání lesů, řek a vodopádů. Jednou z nejpotřebnějších zastávek je Velký Národní Park Bumdeling, který je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně ohroženého bílého chochole nádherného.

Bumthang je také známý svými tradičními řemeslnými dílnami, kde se vyrábí ručně tkané výrobky, keramika a další předměty tradiční kultury Bhútánu. Můžete se zúčastnit workshopu, kde se dozvíte více o těchto tradičních dovednostech a dokonce si můžete zakoupit unikátní suvenýry.

Návštěva Bumthangu je zážitek, který vás jistě nechá naplněného klidem a nadšením. Přírodní scenérie, duchovní kláštery a tradiční řemeslné dílny vytvářejí jedinečnou atmosféru, která se těžko opisuje slovy. Vydejte se na letenku do Bumthangu a objevte toto skryté poklady Bhútánu.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán je malá, ale neuvěřitelně krásná země vysoko v horách, která se může pochlubit nejen úchvatnou přírodou, ale také jedinečnou kulturou a historií. Pokud si chcete dopřát odpočinek od civilizace a prozkoumat některé z nejkrásnějších a nejklidnějších oblastí Bhútánu, měli byste navštívit Bumthang.

Bumthang, který se nachází v centrální oblasti Bhútánu, se skládá ze čtyř údolí - Chumey, Choekhor, Tang a Ura, z nichž každé je naplněno překrásnými přírodními klenoty a kulturními památkami. Pokud se tedy rozhodnete vydat na dovolenou do Bumthangu, určitě nebudete litovat.

Celá oblast je ukrytá v zelených kopcích a hustých lesích, které jsou domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, jelenů a koček. Můžete si tedy užít nezapomenutelné výlety do divočiny, kde se setkáte s neuvěřitelným množstvím divokých živočichů.

Bumthang nabízí také mnoho míst, která si můžete prohlédnout, včetně chrámů, klášterů a hrobek. Hlavní město oblasti, Jakar, skýtá celou řadu památek, včetně kláštera Jakar, který je považován za jeden z nejstarších a nejvýznamnějších v celém Bhútánu.

Jakar je také místem, kde se koná největší trh v regionu, kde můžete zakoupit tradiční řemesla a suvenýry. Pokud se rozhodnete prohlédnout si Jeskyni Malého Buddhy, můžete si také prohlédnout mnoho klenotů, které se ukrývají uvnitř této pamětihodnosti.

Bumthang je rovněž známe pro své překrásné jezera, z nichž nejznámnějším je jezero Mebartsho. Toto jezero, které se nachází v okolí rybářské vesnice, je oblíbenou destinací pro turisty a místní obyvatele.

Pokud chcete strávit svou dovolenou v klidu, relaxaci a současně objevit skvosty Bhútánu, není lepší destinace než Bumthang. Toto krásné údolí nabízí bohatý zážitek z krásné přírody a tradiční kultury Bhútánu. Určitě stojí za to navštívit a prozkoumat krásy této oblasti.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky