Objevte lety za nejlepší ceny

Bhútán Gangtey Monastery

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey Monastery


Otázka: Jak dlouho trvá cesta do Bhútánu?
Odpověď: Cesta do Bhútánu se liší podle toho, odkud do Bhútánu cestujete. Většinou se cesta do Bhútánu skládá z letu do přilehlého města v Indii (např. Delhi, Kolkata, Bagdogra) a následně řízené cesty nebo letu do Bhútánu. Celková doba cesty se může lišit od několika hodin do několika dnů v závislosti na spojení a přestupech.

Otázka: Jak se dostanu do Gangtey Monastery?
Odpověď: Gangtey Monastery se nachází v údolí Phobjika v centrálním Bhútánu. Nejbližším městem je Wangdue Phodrang, které se nachází asi 45 km od kláštera. K dostání se k Gangtey Monastery můžete použít soukromého řidiče nebo se můžete rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi.

Otázka: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gangtey Monastery?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Gangtey Monastery je v období od října do dubna, kdy jsou počasí a podmínky cestování nejlepší. V létě se může vyskytnout mnoho dešťů a v zimě může být velmi studeno a obtížné se dostat do údolí kvůli sněhu.

Otázka: Jaké jsou vstupné poplatky do Gangtey Monastery?
Odpověď: Vstupné do Gangtey Monastery může být zahrnuto do nákladů na turistickou exkurzi nebo si ho můžete zakoupit na místě. V současné době (2021) jsou vstupné poplatky do této atrakce asi 300 Bhútánských ngultrumů (cca 10 USD).

Otázka: Lze si v Gangtey Monastery ubytovat?
Odpověď: Ano, v Gangtey Monastery se dá ubytovat v několika přilehlých hotelech a penzionech. Je také možné zůstat v méně tradičních ubytovacích zařízeních, jako jsou například stanové tábory. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože údolí Phobjika je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.


Ubytování Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán Gangtey Monastery je místo, kde se můžete setkat s klidem a meditací. Je to jedno z nejpopulárnějších míst Bhútánu a zajímavým aspektem je, že zde byl v roce 1613 založen klášter Gangtey. Tento klášter, který je také známý jako Gangtey Gonpa, patří do řádu Nyingmapa, jednoho z nejstarších buddhistických řádů v Bhútánu.

Dnešní klášter byl postaven v roce 2001 a poskytuje velmi jednoduché, ale pohodlné ubytování. Pokoje jsou základní, ale čisté, a každý z nich má vlastní koupelnu s teplou vodou. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi a základními kusy nábytku.

V Gangtey Monastery se nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat chutné jídlo, které je typické pro Bhútán. Pokud máte rádi rýži, zeleninu a kořeněná jídla z ovcového, hovězího nebo kozího masa, v Bhútánu si rozhodně přijdete na své.

Jednou z nejzajímavějších aktivit, kterou můžete v Gangtey Monastery podniknout, je návštěva klášterní školy. Zde se setkáte s mladými mnichy, kteří se učí tibetským modlitbám a meditaci. Budete mít příležitost vidět, jak se vyrábí tradiční tibetské modlitební vlajky, a pozorovat, jak se mladí mnichové zapojují do svých vzdělávacích aktivit.

Příroda v okolí Bhútán Gangtey Monastery je ohromující. Klášter se nachází v národním parku Gangtey, známém pro svoji unikátní flóru a faunu. Zde můžete najít oblasti, kde žijí divocí medvědi, velcí kozi, rysy a další druhy zvířat.

Kromě toho je Gangtey Monastery také velmi oblíbeným místem pro pěší turistiku. Zde můžete najít mnoho turistických stezek, které vedou skrz zasněžené hory, zelené údolí a lesy. Pokud máte štěstí, můžete vidět některou z mnoha druhů zvířat, která zde žijí.

Celkově vzato, Bhútán Gangtey Monastery je skvělým místem pro ty, kdo hledají klid a meditaci a kteří si chtějí užít krásné přírody Bhútánu. Je to skvělé místo pro pěší turistiku, relaxaci a odpočinek od každodenního shonu a stresu. Pokud máte rádi základní, ale pohodlné ubytování, chcete ochutnat tradiční jídlo a potkat se s místním obyvatelstvem, pak je Bhútán Gangtey Monastery pro vás to pravé místo.


Počasí Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey klášter, nacházející se v Bhútánu, je nejen duchovní a historickou památkou, ale také je obklopeno úchvatnou přírodou. Jeho poloha v jižní části Bhútánského údolí způsobuje, že počasí v okolí kláštera je velmi proměnlivé. To je důvodem, proč navštěvníci Gangtey kláštera zažívají jedinečné atmosférické podmínky.

Vzhledem k nadmořské výšce kláštera, která se pohybuje kolem 3 000 metrů, zdejší klima je obecně chladnější a vlhčí než v dolních částech Bhútánu. V zimě může teplota klesnout pod bod mrazu, zatímco v létě se pohybuje kolem příjemných 20 °C. Klášter je známý také svými silnými větry, které jsou časté především během jarní a letní sezóny.

Vzhledem k zeměpisné poloze Gangtey kláštera, nacházející se na okraji Phobjikha údolí, je toto místo náchylné k výkyvům počasí. Oblast je známá svými silnými dešti, které mohou trvat několik dní a vytvářet proměnlivé atmosférické podmínky. Deštivé období obvykle nastává v monzunové sezóně, když přední okraj monzunových srážek dosáhne Bhútánu. Na druhou stranu, během suchého období se klášter a jeho okolí pyšní slunečným a čistým počasím.

Pro návštěvníky kláštera a okolní oblasti je vhodné si předem zkontrolovat předpověď počasí, protože se může hodně měnit. Příprava se na proměnlivé počasí je nezbytná, aby se mohlo plně vychutnat krása a klid, které Gangtey Monastery nabízí.

Přestože počasí v okolí kláštera může být občas nepředvídatelné, toto místo je stále jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v Bhútánu. Návštěva Gangtey kláštera je zážitkem, který nepopisuje jen historickou a duchovní hodnotu, ale také krásu přírody a světa kolem něj.


Dovolená Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je malá země, nacházející se mezi Nepálem, Bangladéšem a Čínou, která nabízí návštěvníkům mnoho unikátních zážitků. Jeden z těch nejzajímavějších je návštěva kláštera Gangtey Monastery v údolí Phobjikha.

Gangtey Monastery se nachází v části Bhútánu nazvané Wangdue Phodrang. Obklopený horami a útesy, tento klášter nabízí krásné výhledy a umožňuje návštěvníkům zažít autentický bhútánský způsob života.

V klášteře se nachází mnoho působivých budov a chrámů, které jsou zdobeny tradičním uměním a obsahují mnoho důležitých relikvií a soch. Pro mnoho bhútánských věřících je Gangtey Monastery důležitým poutním místem.

Návštěvníci mohou také využít možnosti ubytování v blízkosti kláštera a zažít klidný a meditativní pobyt. Mezi nejpopulárnější aktivity patří procházky po okolní přírodě, jakou je například návštěva přírodní rezervace Phobjikha.

Gangtey Monastery je také velice nenáročná trasa, takže ji mohou navštívit i rodiny s dětmi nebo starší lidé. Vše závisí na způsobu návštěvy a výletu.

Celý klášter a okolní oblast je plný kultur, historie a tradic. Jeho návštěva je určitě zážitkem na celý život. Pokud tedy toužíte po klidném a pohodovém místě na dovolenou, pak by Gangtey Monastery určitě mohlo být správnou volbou.


Letenka Bhútán Gangtey Monastery


Gangtey, obklopený malebným horským prostředím, je jednou z nejvýznamnějších lokalit v Bhútánu. Nachází se v údolí Phobjikha, které je domovem pro ohrožený druhčernohlavé zimorodky. Kromě této vzácné ptáčí populace je Gangtey také domovem jednoho z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu - Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gonpa nebo Gangtey Sangacholing Nyingmapa, je buddhistický klášter, který byl postaven v roce 1613. Nachází se na kopci nad údolím Phobjikha a je obklopený srubovými domy a poli ječmene a brambor. Přístupová cesta do kláštera vede přes hustý les, což přidává k jeho magické atmosféře.

Klášter Gangtey slouží jako důležité místo pro zasvěcení buddhistických mnichů a také jako duchovní centrum pro místní obyvatele. Je součástí nyingmapa školy tibetského buddhismu, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších škol buddhismu v Bhútánu. Klášter se stal centrem učení, kde se mnichové studují důležité náboženské texty, filosofii a meditaci.

Hlavní chrám v klášteře je zdobený nádhernými freskami a uměleckými díly, což přitahuje umělce a návštěvníky z celého světa. V blízkosti chrámu se nachází knihovna obsahující vzácné buddhistické texty a svitky, které jsou pečlivě chráněny. Klášter také vystavuje řadu historických artefaktů, včetně ohromující kolekce soch a thangků (plášťovité obrazy).

Nejvýznamnějším okamžikem v životě kláštera je slavnostní udělování titulu tulků, což jsou reinkarnace svatých učitelů. Tito tulkové jsou velmi respektováni a uznáváni v celém Bhútánu a klášter Gangtey je často místem, kde hledají své nové inkarnace.

Klášter Gangtey má také velký význam při zachování kultury a tradic Bhútánu. Každoročně se zde konají různé festivaly, zahrnující tradiční tance, hudbu a obřady, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Tyto festivaly jsou příležitostí k oslavě a sdílení bohatého kulturního dědictví Bhútánu.

Pokud se vypravíte do Bhútánu, návštěva kláštera Gangtey by neměla chybět na vašem seznamu. Jeho klidné prostředí, nádherná architektura a bohatá historie vytvářejí jedinečný zážitek. Navíc přírodní krása údolí Phobjikha dodává klášteru další rozměr a považuje se za jeden z nejdůležitějších ekologických koridorů v Bhútánu.

Gangtey Monastery je zkrátka místem, které spojuje náboženské dědictví, historii a přírodu Bhútánu. Ať už jste zájemcem o buddhistickou spiritualitu, milovníkem umění nebo prostě hledáte klidné místo k odpočinku, návštěva tohoto kláštera je pro vás nezapomenutelným zážitkem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky