Objevte lety za nejlepší ceny

Bhútán Rinpung Dzong

Ubytování Bhútán Rinpung Dzong


Rinpung Dzong: Tajemné a malebné ubytování v Bhútánu

Bhútán, malá horská země nacházející se v Himalájích, je známým destinací pro cestovatele, kteří hledají jedinečnou kombinaci kultury, spirituality a přírodní krásy. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě v zemi je Rinpung Dzong. A pokud hledáte jedinečné ubytování, které vám umožní prožít autentický bhútánský zážitek, nemůžete si nechat ujít příležitost strávit noc v Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong, což v překladu znamená "Dzong s Heap of Jewels", je pevnostní klášter nacházející se ve městě Paro v západním Bhútánu. Své kořeny sahá až do 15. století a je považován za jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších klášterů v zemi. Tato impozantní stavba je symbolem náboženského a kulturního dědictví Bhútánu a byla vybudována jako obranná pevnost proti vnějším hrozbám.

Dnes je Rinpung Dzong domovem mnoha mnichů, kteří ho využívají jako své útočiště a místo pro modlitby a meditace. Kromě duchovního významu má Rinpung Dzong také turistickou hodnotu, protože je otevřeným prostory veřejnosti, která sem chodí, aby obdivovala jeho architekturu a obrazy.

Co se týče ubytování v Rinpung Dzong, není to běžná volba pro turisty. Vzhledem k duchovní povaze místa musí návštěvníci splňovat určité požadavky a být respektující vůči místní kultuře a tradicím. Pokud však máte na cestách vzácnou příležitost, mohli byste se ubytovat v několika pokojích, které zde jsou k dispozici.

Takže, jaké jsou tyto pokoje? V podstatě jsou to prostorné, jednoduché a čisté místnosti, zařízené v tradičním bhútánském stylu. Místní řemeslníci vytvořili nádherné dřevěné nábytek a dekorace, které jsou charakteristické pro tuto oblast. Z nekonečného množství požadavků turistů byli designéři však vybavení omezeni na to nejnutnější, aby zachovali prostor pro duchovní a meditační aktivity.

Při pobytu v Rinpung Dzong si budete užívat klidu a pokoje, které nabízí okolní příroda a klidná atmosféra kláštera. Můžete sledovat mnišský život a ponořit se do bhútánské kultury prostřednictvím účasti na místních obřadech a oslavách. Taktéž si můžete projít zahradami kláštera, které jsou plné květin, a vyrazit na procházku do nádherného okolí.

Mnoho cestovatelů, kteří strávili noc v Rinpung Dzong, popisuje tuto zkušenost jako jedinečnou a nezapomenutelnou. Večery a rána jsou plná klidu a meditace, ať již trávíte čas čtením knihy, poslechem ticha nebo pozorováním hvězd.

V případě zájmu o ubytování v Rinpung Dzong se doporučuje kontaktovat místní turistickou agenturu nebo přímo klášter. Upozorňujeme však, že ubytování je omezené a obvykle je vyhrazeno pouze pro menší skupiny nebo jednotlivce. Je také důležité si uvědomit, že pobyt v klášteře vyžaduje určitou míru respektu a odhodlání, protože se jedná o posvátné místo.

Není žádným překvapením, že Rinpung Dzong je v Bhútánu považován za jednu z nejzajímavějších turistických atrakcí. Jeho historická hodnota, architektura a duchovní atmosféra přitahují tisíce návštěvníků každý rok. A pokud máte možnost strávit noc v této malebné lokalitě, bude to jistě nezapomenutelný zážitek v rámci vaší cestovatelské dobrodružství v Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Rinpung Dzong


Nevím, o jaké konkrétní otázky a odpovědi k Bhútánu a Rinpung Dzongu máte. Pokud potřebujete informace o Bhútánu, můžete se zeptat na následující otázky:

1. Co je Bhútán za země?

Bhútán je malá země v jižní Asii, ležící na východě Himálaje. Má poměrně nízkou populaci a je zemědělskou společností.

2. Jaké jsou hlavní atrakce Bhútánu?

Mezi nejvýznamnější atrakce Bhútánu patří Tiger's Nest Monastery, Rinpung Dzong a Punakha Dzong. Ostatní zajímavá místa jsou například město Thimphu nebo údolí Phobjikha.

3. Co je Rinpung Dzong?

Rinpung Dzong je malebná pevnost na břehu řeky Paro Chhu v Bhútánu. Pevnost se nachází nedaleko města Paro a je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších Rinpung Dzongů v zemi.

4. Jak se tam dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Bhútán, je letadlem. Bhútánská letecká společnost Druk Air má lety z Dillí, Kalkaty, Bangkoku, Singapuru a Kathmandu. V Bhútánu není žádný mezinárodní letiště, takže cestující přistanou na letišti Paro.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu je během jarního a podzimního období, které trvá od března do května a od září do listopadu. V tomto období je počasí nejstabilnější a nejlepší podmínky pro turistiku a prohlídky. V létě a v zimě může být počasí nepředvídatelné a omezené turistické aktivity.


Počasí Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán je krásná himálajská země, která se pyšní svým unikátním kulturním dědictvím a malebnou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších sídel v Bhútánu je Rinpung Dzong, který se nachází ve městě Paro. Tento ohromující pevnostní komplex je nejen historickým památkou, ale také známým turistickým cílem.

Když hovoříme o počasí Bhútán Rinpung Dzong, je důležité si uvědomit, že Bhútán se nachází ve vysokohorské oblasti a má různorodé klima. Obecně lze říci, že země má čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zima.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou považovány za nejlepší dobu k návštěvě Bhútánu, včetně Rinpung Dzong. Teploty jsou příjemné, kolem 20-25 ° C ve dne a noční teploty mohou klesnout na 10-15 ° C. Tato období jsou také často označována jako suché, což znamená, že srážky jsou vzácné a slunce svítí jasně.

Léto (červen až srpen) je nejdeštivější období v Bhútánu. Srážky jsou hojné a mohou trvat celé dny. Teploty se mohou pohybovat kolem 25-30 ° C ve dne a noční teploty se drží nad 20 ° C. Tyto podmínky mohou být omezující, ale pro ty, kteří chtějí zažít zelené krajině Bhútánu a jeho pestrou flóru a faunu, je to skvělá doba k návštěvě.

Zima (prosinec až únor) je poměrně chladná, zejména v horských oblastech. Denní teploty mohou být kolem 10-15 ° C a noční teploty se mohou pohybovat kolem nuly. V zimě může být mnoho srážek ve formě sněhu, což může omezeně přístup k některým oblastem. Nicméně, zimní scenérie a klidná atmosféra mohou poskytnout úžasný zážitek pro ty, kteří si odpustí zimní podmínky.

Rinpung Dzong v Paru je otevřený pro návštěvníky po většinu roku, s výjimkou některých doby čištění a tradičních událostí. Je důležité se předem informovat o aktuálním stavu Dzongu a jeho přístupnosti.

Jakákoli návštěva Bhútánu a Rinpung Dzong by měla být pečlivě naplánována a připravena v souladu s aktuálními počasovými podmínkami. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek oblečení, které vám pomůže zvládnout různé teploty a případné změny počasí. Bhútán je fascinující destinace s bohatou historií a překrásnými scenériemi, a každá návštěva, ať už za jakýchkoli podmínek, bude zajímavým a nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán, země himálajských hor a buddhistického duchovního dědictví, je jednou z nejrychleji se rozvíjejících turistických destinací na světě. Pro mnoho lidí z různých koutů planety je Bhútán synonymem pro krásné přírodní scenérie a mistrovské umění.

Jedním z nejznámějších a ikonických míst v Bhútánu je Rinpung Dzong, bývalý královský palác, který dnes slouží jako klášter a administrativní centrum. Je to nádherné a velkolepé místo, které byste rozhodně neměli vynechat během své návštěvy Bhútánu.

Jako cizinec byste se mohli ptát, jak se dostat do Bhútánu a jaké jsou způsoby, jak se k Rinpung Dzongu dostat. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letecké dopravy.

Letecky do Rinpung Dzongu

Bhútán má dva hlavní letiště, ale pouze Paro, nacházející se severozápadně od hlavního města Thimphu, je v současné době v provozu pro mezinárodní lety. Pokud plánujete letět do Bhútánu, Paro bude vaší vstupní branou. Díky své poloze v himálajských horách je to jedno z nejtěžších letišť na světě, a to nejen pro piloty, ale také pro cestující.

Společnost Drukair, národní aerolinie Bhútánu, nabízí pravidelné lety do Paro z různých měst v Asii, včetně Bangkoku, Dillí, Kalkaty, Kathmandu a Singapuru. Náklady na letenku se v závislosti na ročním období a poptávce mohou lišit, ale v průměru se pohybují kolem 600 až 1000 dolarů za zpáteční letenku.

Jak se dostat z letiště do Rinpung Dzongu

Po příletu na letiště v Paro musíte ještě cca 55 kilometrů cestovat do hlavního města, Thimphu, odkud budete mít například možnost zorganizovat návštěvu Rinpung Dzongu.

Doprava z letiště do Thimphu je k dispozici a náklady na taxi se pohybují okolo 30 až 40 dolarů. Pokud potřebujete jet do dalších turistických destinací, jako jsou Punakha, Bumthang nebo Trongsa, můžete si pronajmout auto s řidičem, který vás tam doveze a na místě vám bude k dispozici i během celého pobytu.

V Bhútánu je také populární trekking a chůze z jednoho místa na druhé, což je dobrý způsob, jak si užít krásy jeho horské krajiny. Pokud se rozhodnete v tomto směru, můžete si pronajmout průvodce nebo se připojit k organizovanému turistickému zájezdu.

Závěr

Bhútán a jeho klenot, Rinpung Dzong, jsou doslova zázrak přírody a duchovnosti. Doprava do Bhútánu je díky letišti v Paro snadná, což usnadňuje přístup k mnoha turistickým atrakcím. Pokud plánujete návštěvu tohoto neuvěřitelného místa, vstoupit do kláštera a podívat se na turistické atrakce v jeho okolí, letenka je tím nejlepším řešením.


Dovolená Bhútán Rinpung Dzong


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která se neobejde bez neuvěřitelných zážitků a ohromujících výhledů, pak byste mohli navštívit Bhútán a tam navštívit Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong, což znamená "Pevnost pěti draků", je ohromující pevnost, která se nachází v zeměpisné oblasti Bhútánu, známé jako Paro. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších duchovních center v Bhútánu a je součástí mnoha tradičních oslav a obřadů, které se konají po celý rok.

Pevnost byla postavena v roce 1646 a od té doby byla mnohokrát obnovena a rozšířena. Na první pohled je zřejmé, proč je to místo velmi oblíbené pro turisty. Pevnost je obklopena krásnými horami a zelenými údolími, což vytváří dokonalou kulisu pro jedinečný zážitek. Vstup do pevnosti je možný po kamenném krokovém po mostě přes divokou řeku, což už samo o sobě tvoří velkolepý pohled.

Během své návštěvy si můžete prohlédnout různé komnaty a sály, které jsou zdobeny tradičními tibetskými uměleckými kusy a relikviemi. Každá místnost je zvláštní a má své vlastní unikátní charakteristiky a symboliku.

Tato pevnost je také jedním z nejvýznamnějších duchovních center v celé oblasti. V posledních letech sem přicházejí tisíce poutníků a turistů, kteří hledají klid a duchovní pohodu. Rinpung Dzong je vybaven mnoha společenskými místnostmi a meditačními místnostmi, což umožňuje návštěvníkům relaxaci a pohodě, než se vrátí zpět do světa.

Jedinečné zážitky jsou zaručeny při návštěvě Rinpung Dzong v Bhútánu. Můžete se těšit na krásné výhledy, fascinující historické fakta a duchovní obohacení. Pokud tedy hledáte dovolenou, která vás zcela ohromí, neváhejte navštívit tuto krásnou část Bhútánu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky