Objevte lety za nejlepší ceny

Bhútán Royal Manas National Park

Letenka Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán, známý svou jedinečnou kulturou a biodiverzitou, je domovem jednoho z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených přírodních prostředí na světě - Royal Manas National Park. Tento národní park se nachází v srdci jižního Bhútánu a rozkládá se na ploše téměř 1 056 čtverečních kilometrů, což ho činí největším chráněným územím v zemi.

Park leží v nadmořské výšce mezi 200 až 4 500 metry nad mořem a pokrývá rozmanité biomy, od tropických deštných pralesů po horské louky. Royal Manas National Park je domovem více než 900 druhů rostlin, 43 druhů savců, 365 druhů ptáků a mnoha dalších živočichů. Mezi hlavní atrakce parku patří vzácné a ohrožené druhy jako tygr indický, slon indický, nohoroh indický, plazí drak a mnoho dalších.

Park je pojmenován po řece Manas, která protéká jeho územím. Tato řeka, známá svou křišťálově čistou vodou, poskytuje pitnou vodu pro místní obyvatele a zároveň přilákala mnoho druhů ptáků a dalších živočichů, kteří jsou závislí na těchto vodních zdrojích. Krásné vodopády, jezera a malebné říční kraje jsou nezapomenutelným zážitkem pro návštěvníky parku.

Turisté mohou v Royal Manas National Park zažít neobvyklý klid a ticho, které panuje v této divočině. Rozmanitost fauny a flory je úchvatná a vydává park za jedno z nejlépe zachovaných ekosystémů na světě. Kromě pozorování živočichů je možné také vydat se na trekkingové trasy a objevovat nádherné pohledy na okolní hory a údolí.

Bhútán je si vědom výjimečné hodnoty své přírody a správa Royal Manas National Park se věnuje její ochraně a trvale udržitelnému rozvoji. Park nabízí místům pobytu v blízkosti přírody, která dodávají šarm a autentičnost k návštěvě parku. Turistika v parku je povolena pouze s průvodcem, což zajišťuje minimální narušení prostředí a ochranu divokého života. Návštěvníci musí dodržovat pravidla parku a respektovat jeho unikátní hodnoty.

Royal Manas National Park je tak jedním z pokladů Bhútánu, který stojí za to objevit. Nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost ponořit se do bohatství přírody a zažít autentický ekoturismus. Tento národní park je připomínkou důležitosti zachování přírodního prostředí a ukazatelem toho, jak péče o přírodu může jít ruku v ruce s udržitelným rozvojem a lidským blahočetem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Royal Manas National Park


1. Jak se dostanu do Bhútánu Royal Manas National Park?
Odpověď: Neexistuje přímé spojení do parku. Musíte nejprve dojet do města Gelephu a odtud pokračovat na západ do parku.

2. Jak dlouho je vhodné zůstat v Royal Manas National Parku?
Odpověď: Doporučuje se zůstat minimálně na tři dny, aby bylo možno vidět všechny zvířata a přírodní krásy parku.

3. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je během suchého období od listopadu do dubna.

4. Která zvířata lze v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, tygři, leopardi, medvědi a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří vás provedou parkem a ukážou vám místní zvířata a přírodní krásy.

6. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku lze provozovat trekking, rybolov, pozorování zvířat, a mnoho dalších aktivit s přírodou.

7. Jaké jsou požadavky na návštěvu parku?
Odpověď: Pro návštěvu parku je zapotřebí mít platný pas a turistickou vizu. Také se doporučuje nechat si očkovat proti nemocem, které se v této oblasti vyskytují.


Ubytování Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán, malá království v Himálaji, je známé především svou malebnou krajinou, bohatou kulturou a udržitelným přístupem k ochraně přírody. V rámci tohoto závazku Bhútán zdokonaluje své úsilí o ochranu přírody a dělá všechno proto, aby zajistil, že turismus v zemi zůstane udržitelným. Jedním z takových úžasných míst pro pobyt v Bhútánu je Národní park Royal Manas.

Nacházející se v jižní části země, tento národní park je jedním z největších a nejvýznamnějších přírodních území v Bhútánu. Park se rozprostírá na ploše přes 1000 kilometrů čtverečních a zahrnuje širokou škálu přírodních stanovišť, od horských lesů po nádherné říční údolí.

V roce 2008 byl Royal Manas National Park vyhlášen za součást chráněného území UNESCO nazvaného "Transboundary Manas Conservaťtion Area". To znamená, že park spolupracuje s chráněnými oblastmi v sousedním Indii, což zlepšuje spolupráci v oblasti ochrany přírody a ochranu biodiverzity.

Být hostem v Národním parku Royal Manas je zážitkem v sobě. Park nabízí širokou škálu možností pro přírodní a ekoturistiku. Můžete se vydat na trek v krásném horském prostředí a po celou cestu si vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Další možností je projížďka na lodi po krásných řekách, které protínají park a pozorování místních druhů ptáků a jiného divokého zvířectva. Večer si můžete dopřát noční safari a sledovat večerní život parku.

Kromě přírodních krás nabízí Národní park Royal Manas také bohatou biodiverzitu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, včetně slonů, tygrů, levhartů a různých druhů ptáků. Toto bohatství přírody zahrnuje také mnoho druhů rostlin a stromů, které lze objevit během procházek parkem.

Pro ubytování v Národním parku Royal Manas je k dispozici několik možností. Park nabízí kempování, což je skvělý způsob, jak zažít přírodu zblízka. Kromě toho jsou zde také přítomny některé turistické chaty a vybavené kempy. Tato zařízení nabízejí pohodlné ubytování a zároveň respektují přírodní křehkost parku.

Navštěva Národního parku Royal Manas je nejen jedinečným zážitkem, ale také přispívá ke strategii udržitelného turismu v Bhútánu. Země si udržuje svůj závazek k udržitelnému rozvoji a zároveň chrání své přírodní bohatství. Pokud hledáte unikátní a přírodní dovolenou, pak je ubytování v Národním parku Royal Manas právě pro vás. Načerpejte energii z krás Bhútánu a zároveň přispějte k ochraně tohoto úžasného místa a jeho přírodních pokladů.


Dovolená Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je malebná země ležící v oblasti Himálaje, která se pyšní krásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů, které Bhútán nabízí, je Royal Manas National Park.

Royal Manas National Park se nachází ve východní části Bhútánu a zaujímá rozlohu více než 1000 čtverečních kilometrů. Je to největší chráněná oblast v zemi a zároveň jedno z nejvýznamnějších chráněných území v celé jižní Asii. Park byl založen v roce 1966 a v roce 2008 byl povýšen na národní park.

Jednou z největších lákadel Royal Manas National Park je jeho bohatá biodiverzita. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně tygře bengálského, slona indického, nosorožce indického a mnoha dalších endemických druhů. Tato rozmanitost přírody přitahuje každoročně tisíce turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat krásu tohoto unikátního místa.

Park také nabízí mnoho možností pro dobrodružné aktivity. Turisté si mohou vychutnat procházky přírodou, trekkingy, rybolov, rafting a safari. Výhledy na okolní himálajské hory jsou nádherné a na každém kroku je možné objevit něco nového a uchvátitelného.

Bhútán je známý jako „země bruttonárodního štěstí“, což odkazuje na jeho prioritní důraz na šťastný a vyvážený život obyvatelstva. Stejný princip se odráží i v Royal Manas National Park, kde je ochrana přírody a udržitelný rozvoj klíčovým cílem. Místní komunity jsou zapojeny do správy parku a využívají zdroje parku udržitelným způsobem, což přináší prospěch pro všechny.

Navštívit Royal Manas National Park je pro turisty nezapomenutelným zážitkem. Můžete se zde nejen ponořit do krásy neporušené přírody, ale také poznat bohatou kulturu místních obyvatel. Bhútán je známý svou pohostinností a teplým přijetím a návštěva parku je skvělou příležitostí pro interakci s místními lidmi a prozkoumání jejich tradic a zvyků.

Pokud hledáte unikátní dovolenou spojenou s přírodou a dobrodružstvím, neváhejte vydat se do Bhútánu a navštívit Royal Manas National Park. Tato malebná země a její ohromující příroda vás zcela jistě okouzlí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je krásně zelená země na pomezí Himálaje a subkontinentu Indie. Je to také domov úchvatného Royal Manas National Parku, který se rozprostírá na ploše více než 1050 km² na jihozápadě země. Park byl založen v roce 1966 a byl pojmenován po řece Manas, která protéká jeho územím.

Díky své polohy při hranici s Indií a vysokým nadmořským výškám dominuje v parku monzunové podnebí. Letní měsíce jsou velmi vlhké a deštivé s teplotami kolem 25-30 °C, kdežto zimní měsíce jsou suché a studené s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

V létě, od června do září, přichází monzunové období. Parkí krajina se zvlhne a zelená a řeka Manas nabude na síle. Toto období je ideální pro návštěvníky parku, kteří mají rádi divokou a deštivou krajinu s hojným výskytem dravých zvířat a ptáků.

V zimě, od prosince do února, jsou noci v parku chladné a mohou být pod nulou. Denní teploty jsou mírné a slunce obvykle svítí celý den. Toto období je ideální pro ty, kteří chtějí vidět některá ze zvířat, jako jsou sloni, tygři a leopardi, kteří se v zimě často vyskytují v nízkých polohách parku.

Park je známý svým bohatým ekosystémem, který zahrnuje tropické a subtropické lesy, bažiny a travnaté louky. V parku se nachází více než 900 druhů rostlin, více než 350 druhů ptáků a 48 druhů savců, stejně jako mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou hadi a ještěrky.

V parku je k dispozici mnoho možností pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho krásy. Park nabízí různé trasy pro pěší turistiku, které vedou skrz různé oblasti, včetně lesů a bažin. Kromě toho lze park také prozkoumat na slonech nebo v džípech a po řece Manas.

Pro turisty zájemce o návštěvu Royal Manas National Parku je doporučeno sledovat předpověď počasí a být vybavený odpovídajícím oblečením a výbavou pro dané roční období.

Celkově řečeno, Royal Manas National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších parků v Bhútánu. Jeho krásy zahrnují rozmanitou krajinu, vysokou biodiverzitu a bohatý ekosystém. Bez ohledu na to, kdy návštěvníci parku přicházejí, jistě najdou nějaké kouzlo v této nádherné části světa.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky