Objevte lety za nejlepší ceny

Bhútán Samtengang Trek

Počasí Bhútán Samtengang Trek


Bhútán, země na východě Himálaje, je známa svými ukrytými horskými stezkami a sněhovými vrcholy, které nabízejí úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky. V Bhútánu existuje mnoho turistických tras, ale Samtengang Trek je jednou z nejatraktivnějších turistických cest z důvodu svého jedinečného a nezapomenutelného zážitku, který nabízí pro turisty.

Samtengang Trek je turistická trasa vedoucí přes údolí Paro, Haa a Punakha do Samtengang, kde se nachází horké prameny. Celková délka trasy je přibližně 54 km a trvá obvykle 4-5 dnů. Cesta zahrnuje návštěvu klášterů, průchody údolím, přechod lesů a menších obcí v horách.

Počasí na Samtengang Trek může být poměrně nepředvídatelné a závisí na ročním období. Nejlepší doba pro túru je v období jara (březen - květen) a podzim (září - listopad). V těchto měsících jsou teploty mírné a průměrná teplota se pohybuje od 10 °C do 20 °C. V noci mohou být teploty nižší a dokonce i pod nulou v horách. V létě (červen - srpen) jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 30 °C. Deštivé období je v létě, ale kdykoliv může pršet.

Během túry je vhodné nosit lehké oblečení a pevnou turistickou obuv. Vzhledem k tomu, že oblast je poměrně vysoká, mohou se objevit problémy se změnou tlaku vzduchu. Je důležité přizpůsobit se výškovému prostředí a postupovat co nejpomaleji. Kromě toho se nezapomeňte chránit proti slunci, používat opalovací krém a ochranu hlavy proti slunci.

Samtengang Trek je turistickou trasou, kde se můžete těšit na krásné scenérie, mnoho historických a kulturních památek a úchvatné přírodní krásy. Je to výzva pro každého turistu, ale s přiměřenou přípravou a plánováním jistě stojí za to. Své zdraví je potřeba neustále sledovat a mít s sebou zdravotnické vybavení pro případ nouze. Takže pokud máte zájem o trekking v Bhútánu, Samtengang Trek je tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Samtengang Trek


1. Jak dlouhý je Bhútán Samtengang Trek a jak dlouho trvá?

Bhútán Samtengang Trek trvá obvykle 9 dní a jeho délka je kolem 54 kilometrů.

2. Jaké jsou náročnost a obtížnost Bhútán Samtengang Trek?

Bhútán Samtengang Trek je středně náročný trek, který vyžaduje fyzickou výdrž a vytrvalost. Horší jsou části kvůli počasí a terénu.

3. Kdy je nejlepší doba pro absolvování Bhútán Samtengang Trek?

Nejlepší čas pro absolvování Bhútán Samtengang Trek je od září do května, neboť to je období s nejlepšími povětrnostními podmínkami.

4. Jaké jsou možnosti ubytování během Bhútán Samtengang Trek?

Během Bhútán Samtengang Trek existuje malý počet turistických vládních chatek a také možnost stanování.

5. Co je potřeba k absolvování Bhútán Samtengang Trek?

Pro absolvování Bhútán Samtengang Trek je možné si sjednat průvodce, běžnou turistickou výbavu a kondici. Tyto služby zajišťuje místní cestovní agentura.

6. Kolik stojí Bhútán Samtengang Trek?

Cena za Bhútán Samtengang Trek se liší v závislosti na počtu dní, službách a cestovní agentuře. Obvykle se pohybuje mezi 200 až 300 dolarů na den a na osobu.

7. Jaký je denní rozvrh Bhútán Samtengang Trek?

Denní rozvrh Bhútán Samtengang Trek se liší, ale obvykle se všechny dny podobají. Trek začíná brzy ráno a končí v odpoledních hodinách.

8. Jaké jsou největší atrakce během Bhútán Samtengang Trek?

Během Bhútán Samtengang Trek lze navštívit mnoho klášterů a buddhistických svatyní, zemědělských oblastí a hor. Nejvýznamnější atrakcí je však návštěva Tiger's Nest Monastery.

9. Je Bhútán Samtengang Trek vhodný i pro začátečníky v turistice?

Bhútán Samtengang Trek není příliš náročný, ale není vhodný pro úplné začátečníky v turistice. Vyžaduje se přiměřená fyzická výdrž a zkušenost s krokováním v terénu.

10. Jaké jsou zákazy a omezení v Bhútánu?

Bhútán má mnoho omezení a zákazů, například je zakázáno kouření na veřejnosti a prodej alkoholu v neděli. Také jsou zde přísné zákony v oblasti ochrany přírody a kulturního dědictví.


Dovolená Bhútán Samtengang Trek


Bhútán, tradičně známý jako "Země hory draka", je zcela odlišným světem, s jedinečnou kulturou a přírodou. Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklý zážitek, měli byste zvážit trek Samtengang v Bhútánu.

Samtengang Trek je jedním z nejkrásnějších a nejdéle trvajících trekingových zážitků v Bhútánu. Trasa zahrnuje přechod přes řeku Punatsangchhu, návštěvu vesnic a buddhistických klášterů a překonání náročného horského terénu v národním parku Jigme Dorji.

Je to poutnická cesta, která se nachází na východním okraji Himalájí, začínající v hlavním městě Thimphu a končící sevěrně od vesnice Tongtongphey ve výšce 1350 metrů nad mořem.

Trasa trekkingu je do značné míry divoká, s křišťálově průzračnými řekami, obřími skalami a horskými masivy pokrytými pralesy, které se nacházejí ve výšce až 5 100 metrů nad mořem.

Během Samtengang Treku naleznete i historickou a kultivovanou stránku Bhútánu. Procházíte různými kláštery, včetně kláštera Phajoding, Chokhortoe Monastery a Sha Monastery.

Tato trasa vás také zavede do obcí, kde se setkáte s místními lidmi a získáte vnitřní pohled na jejich tradice a zvyky. Své oči můžete co nejlépe užít a zároveň i ukázat svoji respekt k zemi.

Jelikož se Samtengang Trek nachází v národním parku Jigme Dorji, setkáte se také s ohromujícími výhledy na mohutné Himaláje, s nejvyšší horou Bhútánu - Gangkhar Puensum (7 570 m nm vys.). Tuto horu můžete vidět z blízka, nejlépe ze západního okraje parku a z údolí Langthel.

Pokud chcete opravdu zažít Bhútán jako nikdy předtím a máte chuť na dobrodružné treky, navštivte Samtengang Trek. Je to vynikající způsob, jak zkombinovat přírodní krásy s nejpůsobivějšími kulturními zajímavostmi Bhútánu a zažít tak toto úžasné místo v celé jeho kráse.


Ubytování Bhútán Samtengang Trek


Bhútán je malý a horský království, nacházející se východně od Himálaje. Je známý svou jedinečnou kulturou a překrásnou přírodou. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této exotické země, je samozřejmě důležité také ubytování. Jednou z nejpopulárnějších možností je Samtengang Trek, který nabízí nezapomenutelný zážitek z pobytu v Bhútánu.

Samtengang Trek je jednou z nejkrásnějších tras, kterou můžete v Bhútánu absolvovat. Tato treková trasa, trvající obvykle kolem osmi dní, vás provede přes úchvatnou přírodu, horské kopce a údolí, kde můžete potkat místní obyvatele a poznat jejich kulturu.

Během Samtengang Treku budete mít možnost přenocovat buď ve stanech, tzv. "trekkingových domech", které jsou vybaveny pohodlnými matracemi a spacáky, anebo u místních rodin, které poskytují ubytování turistům. Ubytování u místních rodin je obzvlášť zajímavé, protože vám umožní získat hlubší povědomí o životě v Bhútánu a jejich tradičních zvycích. Místní rodiny vás rády uvítají a připraví vám domácí jídlo, které je typicky bhútánské a velmi chutné.

Každý večer při ubytování na Samtengang Treku budete mít také možnost vyzkoušet si tradiční bhútánský oděv, známý jako "gho" pro muže a "kira" pro ženy. Tento oděv je považován za symbo, který reprezentuje bhútánskou kulturu a tradici.

Na trase Samtengang Trek budete mít také příležitost navštívit několik klášterů a buddhistických svatyní, které jsou pro Bhútán typické. Kláštery jsou důležitou součástí bhútánské kultury a poskytují příležitost k seznámení se s buddhistickými učeními a rituály.

V průběhu Samtengang Treku budete také projíždět malebnými vesnicemi, kde se můžete setkat s bhútánskými farmáři a vyrobenými řemeslníky, kteří vyrábějí tradiční bhútánské výrobky. Můžete si zakoupit nějaké suvenýry nebo zkusit některou z místních řemeslných prací.

Celkově vzato, Samtengang Trek je jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří chtějí prozkoumat Bhútán. Při tomto treku zažijete krásu bhútánské přírody, místní kulturu a budete mít příležitost prozkoumat malebné vesnice a setkat se s místními obyvateli. Ubytování na Samtengang Treku je skvělým způsobem, jak si užít autentický pobyt v Bhútánu a na vlastní kůži poznat tuto fascinující zemi.


Letenka Bhútán Samtengang Trek


Bhútán je považován za jednu z nejkrásnějších zemí na světě s neuvěřitelnou přírodní krásou a bohatou kulturou. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a prozkoumání tohoto jedinečného místa, je trek Samtengang ideální volbou.

Samtengang Trek je krásná a náročná treková trasa, která nabízí úchvatné výhledy na horské štíty, malebné vesnice a lesy plné divoké zvěře. Trek začíná v dzongu Punakha, kdysi hlavním městě Bhútánu, které je známé svým impozantním královským palácem a starověkým klášterem Punakha Dzong.

Celková délka trasy je přibližně 57 kilometrů a trvá obvykle 4 až 5 dní. Trek vede přes několik malebných vesnic, přírodní rezervace a divoké řeky, což poskytuje návštěvníkům jedinečné pohledy na různé aspekty bhútánské krajiny.

Během trekového putování můžete očekávat návštěvu starobylých klášterů, jako je například klášter Chorten Nabji, který se nachází v malebné vesnici Nabji. Tento klášter je jedinečný svými malbami na zdech a detaily v architektuře.

Bhútán je přírodní ráj a trek Samtengang vás do něj přenese. Můžete se těšit na úchvatné výhledy na okolní hory, jako například na Chorten Kangdijong, jeden z nejvyšších vrcholů v oblasti. Budete mít také příležitost objevit bohatství místní flóry a fauny, jako jsou různé druhy stromů, orchidejí a vzácných ptáků.

Dalším nezapomenutelným prvkem Samtengang Treku je setkání s místními lidmi. Bhútánci jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Během trekové trasy budete mít možnost navštívit různé vesnice a porozumět každodennímu životu těchto lidí. Budete moci ochutnat tradiční bhútánskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Treková trasa končí v malebné vesnici Trongsa, která je známá svým impozantním klášterem Trongsa Dzong. Klášter je považován za jeden z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu a zaujme vás svou majestátností a nádhernou architekturou.

Pokud hledáte dobrodružství v nádherném prostředí s bohatou kulturou a úžasnými výhledy, neměli byste si úžasný trek Samtengang nechat ujít. Bhútán je jedinečným místem s množstvím přírodních krás a trek Samtengang je jedním z nejlepších způsobů, jak je objevit.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky