Objevte lety za nejlepší ceny

Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve

Dovolená Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země s bohatou a rozmanitou přírodou, která láká milovníky dobrodružství a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této jihoamerické zemi je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, což je přírodní rezervace nacházející se na jihozápadě Bolívie.

Dovolená v Bolívii zahrnující návštěvu této rezervace je nezapomenutelným zážitkem. Rezervace je pojmenována po bolivijském vojákovi Eduardo Avaroovi, který padl během války s Chile v roce 1879.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, které jsou jedinečné a nevídané v jiných částech světa. Tato rezervace je zvláště proslulá svým bohatstvím andské fauny, včetně vzácných druhů, jako jsou vzácná plameňákovitá ptáci, kondori, guanakové a pumy.

Jednou z nejvíce turisticky atraktivních částí rezervace je Uyuni salt flat, která je největším solným jezerem na světě. Toto jezero je skutečně jedinečné, protože vytváří zrcadlo na obloze, které dokáže odrážet obraz hor a oblohy. Je to místo, které poskytuje nezapomenutelné zážitky pro fotografy a turisty.

Dalšími zajímavými místy, které byste si v této rezervaci neměli nechat ujít, jsou Laguna Colorada (barevné jezero) a Laguna Verde (zelené jezero). Laguna Colorada je jezero s růžovým odstínem, který je způsoben přítomností mikroskopických řas a sinic v jezeře. Je to domov pro tisíce plameňáků, kteří dávají jezeru ještě větší kouzlo. Laguna Verde je dokonale zelené jezero, které je obklopeno nádhernými vrcholky horského masivu Licancabur.

Další zajímavostí v rezervaci je geotermální oblast Sol de Mañana, která je domovem gejzírů, horkých pramenů a bahenních lázní. Toto místo je fascinující pro pozorování vulkanické aktivity a unikátních geologických útvarů.

Pro milovníky adrenalinu a dobrodružství je rezervace také skvělým místem pro pěší turistiku, horskou turistiku a off-roadové dobrodružství. Prozkoumání těchto malebných krajin na vlastní pěst vám umožní objevit krásu a divokost této oblasti.

Dovolená v Bolívii, zahrnující návštěvu Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, je pro každého přírodovědce, dobrodruha a fotografa skvělou volbou. Můžete tu objevit neuvěřitelnou rozmanitost flóry a fauny, nádherné jezera, geotermální zázraky a dech beroucí horské výhledy. Toto místo je skutečným pokladem Bolívie a jeho návštěva vás jistě okouzlí.


Ubytování Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších zemí na světě. Nachází se v srdci Jižní Ameriky a nabízí ohromující krajinu, bohatou na živočišnou a rostlinnou diverzitu. Jedním z nejuznávanějších a nejnavštěvovanějších míst v Bolívii je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve.

Tato rezervace byla založena v roce 1973 a je pojmenována po bolivijském vojevůdci z 19. století, který bojoval za nezávislost země. Jeho název také čestně zahrnuje faunu And, neboť rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve se nachází na jihozápadě Bolívie a rozkládá se na ploše přes 7,100 kilometrů čtverečních. Je jednou z nejvyšších geografických oblastí na světě, což ji činí jedinečným přírodním územím.

Rezervace je známá svými jedinečnými geologickými útvary. Najdeme zde solné pláně, sopky, jezera a horský masív. Jedním z nejznámějších míst v rezervaci je slané jezero Uyuni, které je největším slaným jezerem na světě. Tento okouzlující přírodní úkaz přitahuje mnoho návštěvníků každý rok.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je také domovem mnoha druhů zvířat. Můžete zde spatřit vzácná alpaka, lamy, kondory, různé druhy plameňáků a mnoho dalšího. Rezervace je také známá svými termálními prameny a gejzíry, které tvoří útočiště pro místní ptactvo.

Tato oblast je ideální pro všechny milovníky přírody a dobrodružství. Nabízí mnoho aktivit, jako je pěší turistika, horské výlety, kempování, cyklistika a mnohem více. Místní průvodci jsou vždy připraveni nabídnout vám nezapomenutelné zážitky a zároveň ochraně přírody, aby se zaručilo, že rezervace zůstane nedotčená.

Pokud se rozhodnete navštívit Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, měli byste se připravit na extrémní podmínky. Rezervace se nachází ve vysokohorské oblasti, což znamená, že zde může být velmi chladno a zima. Je nezbytné vzít si s sebou dostatečné vybavení, oblečení a náhradní zdroje potravy a vody.

Navštěvování rezervace vyžaduje také povolení od místních úřadů, takže byste se měli předem informovat o aktuálních pravidlech a postupech.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je bezpochyby jedním z nejúžasnějších míst v Bolívii a stojí za to navštívit. Nabízí vám nezapomenutelné přírodní krásy a možnost objevit jedinečnou faunu a flóru And.


Počasí Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země ležící ve střední Jižní Americe a je známá nejen svou bohatou kulturou a historií, ale také svými malebnými krajinami a přírodními rezervacemi. Jednou z nejvýznamnějších rezervací v Bolívii je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, která se nachází v jihozápadní části země.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je chráněnou oblastí o rozloze přesahující 7 100 kilometrů čtverečních. Své jméno získala na počest bolivijského válečníka Eduarda Avaroa, který zemřel během války s Chile v 19. století. Tato rezervace je jednou z nejvýše položených na světě a také jednou z nejbohatších na biodiverzitu.

Počasí v Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je charakterizováno extrémními podmínkami. Rezervace se rozkládá na nadmořské výšce od 4 200 do 6 000 metrů nad mořem a nachází se zde mnoho ledovců, hor a sopek. Díky této vysoké nadmořské výšce je zde klima typické pro vysokohorské oblasti, s nízkými teplotami a prudkými změnami počasí.

V rezervaci se nachází mnoho různých druhů rostlin a živočichů, které jsou adaptované na extrémní podmínky. Mezi ty nejvýznamnější patří například jihoamerický lamu, andská liška a mnoho dalších vzácných druhů zvířat. Z vegetace převažují polopouště a suché stepi, ale také se zde nachází několik slaných plání a termálních pramenů.

Co se týče místního počasí, teploty se pohybují mezi -10 a 20 °C, s extrémně studenými nocemi. Průměrné srážky jsou v této oblasti velmi nízké, a to zhruba 200 mm ročně. Nejčastější srážky se vyskytují v létě, které zde probíhá od listopadu do března.

Všechny tyto faktory vytvářejí unikátní klima a prostředí, které je vhodné pro mnoho druhů rostlin a živočichů. Je to také důvod, proč je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve jedním z hlavních turistických cílů v Bolívii. Turisté sem přicházejí především kvůli nádherným výhledům, fotogenickým jezerům a unikátním zvířatům.

Nicméně, navzdory svému turistickému potenciálu je rezervace stále relativně neodkrytá a divoká. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, je důležité si připomenout, že se nachází ve velmi náročném terénu. Je proto vhodné být dobře vybavený, mít dostatek vody a potravy, a také si být vědomý výškové nemoci.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je bezpochyby jedinečné místo a důležitá součást přírodního dědictví Bolívie. Je to oáza řídnoucího světa a stojí za to ji navštívit, abyste si užili neskutečnou krásu přírody a seznámili se s unikátními druhy rostlin a živočichů, které se zde nacházejí.


Letenka Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve leží v okresu Sur Lípez v jihozápadní Bolívii. Tato přírodní rezervace, pojmenovaná po bolivijském válečníkovi a hrdinovi Eduardu Avaroovi, je jednou z nejkrásnějších a nejzáhadnějších destinací v zemi.

Letenka do Bolívie může být skvělým způsobem, jak zažít tuto jedinečnou rezervaci. V oblasti se nachází několik letišť, která slouží jako brána do rezervace, ať už cestujete z přilehlých zemí, nebo z větších měst v Bolívii.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je jednou z nejvýznamnějších ochranných oblastí v Andách. Zabírá více než 7000 čtverečních kilometrů a nachází se ve výškách mezi 3600 až 6000 metry nad mořem. Rezervace je známá svou jedinečnou kombinací sopečné krajiny, slaných plání a horských jezer.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů rezervace je její bohatý životní prostor. Díky své izolované poloze a drsným podmínkám zde existuje řada unikátních a vzácných druhů živočichů. V rezervaci můžete pozorovat vzácné druhy jako jsou plameňáci, nanduové, andské lišky a různé druhy vzácných ptáků.

Další atrakcí rezervace je unikátní krajina, která vás zcela překvapí. Můžete se těšit na nekonečné slané pláně, jezera obklopená sopkami a horské vrcholy, které vytvářejí dech beroucí pohledy a příležitosti pro fotografie.

Jezera v rezervaci jsou neuvěřitelně krásná. Například jezero Colorada je známé pro svou červenou barvu, kterou způsobují rozmanité řasy a mikroorganismy. Dalším jezerem v rezervaci je jezero Verde, které díky obsahu minerálů a sinic vytváří zelenou barvu. Pro milovníky fotografování je tohle skutečný ráj.

Při návštěvě rezervace se také můžete pokochat jedinečnými geotermálními prameny, které vytvářejí teplé lázně. Je to skvělý způsob, jak odpočinout a uvolnit se po dni plném průzkumů.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve nabízí návštěvníkům opravdu jedinečný zážitek. Je to místo, kde si můžete vychutnat neporušenou přírodu a zároveň se dozvědět více o ochrane biodiverzity v Andách.

Pokud hledáte dobrodružství a krásu přírody, letenka do Bolívie a návštěva rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna je to pravé pro vás. Tato rezervace je jedním z nejlákavějších cílů pro cestovatele hledajících nezapomenutelné zážitky a nádherná panoramata.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


1. Kde se nachází Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve?
Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve se nachází v jihozápadní Bolívii, blízko hranic s Chilem a Argentinou.

2. Jaká je vstupní cena do rezervace?
Vstupní cena do rezervace se pohybuje kolem 150 bolivianos (asi 20 USD) pro zahraniční turisty.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace?
Nejlepší doba na návštěvu rezervace je od května do října, které jsou suché měsíce. V této době je také nižší pravděpodobnost sněhových bouří.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v rezervaci?
Mezi hlavní atrakce v rezervaci patří slaná jezera (např. Salar de Uyuni), gejzíry, termální prameny, sopky a unikátní andská fauna, včetně plameňáků, lám a vzácného andského medvídka.

5. Je možné v rezervaci přenocovat?
Ano, v rezervaci je možné přenocovat v jednoduchých ubytovacích zařízeních, které často nabízejí i stravu.

6. Potřebuji povolení k návštěvě rezervace?
Ano, pro návštěvu rezervace je nezbytné mít povolení, které je možné získat předem nebo na místě v návštěvnickém centru.

7. Je nutné mít s sebou speciální vybavení při návštěvě rezervace?
Při návštěvě rezervace je doporučeno mít s sebou teplé oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, dostatek vody a vysokohorskou výbavu.

8. Jak dlouho trvá prohlídka rezervace?
Doba prohlídky rezervace závisí na zvoleném programu, ale většinou trvá 2-3 dny.

9. Je možné rezervaci navštívit samostatně nebo je lepší se připojit k organizovanému zájezdu?
Je možné navštívit rezervaci samostatně, ale kvůli odlehlosti a těžké přístupnosti některých oblastí je lepší připojit se k organizovanému zájezdu, který zajistí dopravu a průvodce.

10. Jak se dostanu do rezervace z nejbližšího města?
Nejbližší město rezervace je Uyuni. Cesta do rezervace z Uyuni trvá obvykle 3-4 hodiny a je možné ji absolvovat autobusem, taxíkem nebo s turistickou agenturou.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky