Objevte lety za nejlepší ceny

Bolívie Laguna Colorada

Letenka Bolívie Laguna Colorada


Pokud patříte mezi cestovatele, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích a zároveň si rádi prohlíží nádherné krajiny, možná byste měli zvážit návštěvu Bolívie. Tato země totiž skýtá mnoho krás a zvláště jedna z nich je obzvláště unikátní – Lagunu Coloradu.

Laguna Colorada je mělké solné jezero, které se nachází v Andách, v blízkosti hranice s Chile. Své jméno získala kvůli své intenzivní rudé barvě, která je způsobena vysokým obsahem železa a mikroskopických řas. V průběhu dne se barva stále mění od světlejšího odstínu až po tmavě červenou barvu při západu slunce. Zajímavostí je, že se v jezeře vyskytuje velké množství plameňáků, kteří díky kontrastu s rudou vodou vypadají velmi malebně.

Návštěva Laguny Colorady není jednoduchá a vyžaduje určitou přípravu. Nejlepší možností je si pronajmout vůz s řidičem, který vás provede celou oblastí. Cesta z města Uyuni trvá asi 3-4 hodiny a vede přes rozsáhlou solnou pláň Salar de Uyuni. Doporučuje se jet v dopoledních hodinách, aby bylo možné vidět solné plochy z jejich nejkrásnější strany.

Po příjezdu k Laguně Colorada se můžete projít po okolí a pozorovat množství flóry a fauny, která se zde vyskytuje. Navštívit můžete i nedaleký Gejzír Sol de Mañana, který je další z atrakcí této oblasti. Je to velmi aktivní gejzír, který můžete vidět velmi zblízka a dokonce se i natáhnout a uvařit čaj na horkých sopkách.

Celkově je návštěva Bolívie a Laguny Colorady nezapomenutelnou zkušeností a stojí určitě za to si připlatit za letenku a prozkoumat tuto nádhernou zemi. A pokud se chystáte navštívit Bolívii, nezapomeňte si vzít dostatek oblečení na různé počasí a vodu, protože v této oblasti může být velmi suché a dehydratace je během cesty běžná.


Ubytování Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je země, která se pyšní svou ohromující přírodní krásou. Jedním z nejvíce žádaných a neuvěřitelných turistických destinací v této jihoamerické zemi je Laguna Colorada, což znamená "barevné jezero".

Laguna Colorada se nachází v jihozápadní části Bolívie v národním parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve. Tento národní park je jedinečným místem s rozmanitými ekosystémy, včetně sopečných pánví, gejzírů, solných plání a termálních pramenů. Je také domovem mnoha vzácných druhů živočichů, včetně růžových plameňáků a mnoha dalších ptáků.

Samotná Laguna Colorada je slané jezero o rozloze přibližně 60 km². Voda v jezeře je zbarvena do červena až tmavě rudé barvy, což je způsobeno velkým množstvím řas a sinic, které se v něm nacházejí. Tato sinice obsahuje pigmenty, které mění barvu vody a vytvářejí zcela unikátní a nádherný pohled.

Laguna Colorada je také známá díky své bohaté fauně, včetně více než 30 000 velkých plameňáků, kteří se sem každoročně vracejí za účelem hnízdění. Dalšími zdejšími druhy jsou například lamantini, andský kondor a různí druzi tuleňů.

Pokud plánujete navštívit Laguna Colorada, existuje několik možností ubytování k dispozici. V blízkosti samotného jezera se nacházejí několik kempů a malých hotelů, které nabízejí základní, avšak pohodlné přespání. Není zde však přítomna elektrická energie, takže se připravte na omezené možnosti použití elektroniky.

Další možností ubytování je ve vzdálenějších městech, jako je Uyuni nebo San Pedro de Atacama v sousedním Chile. Tyto města nabízejí širší výběr hotelů a ubytovacích zařízení s lepšími možnostmi stravování a pohodlím. Nicméně cesta z těchto míst do Laguna Colorada může být dlouhá a náročná, takže se připravte na dobrodružnou cestu skrz spektakulární horskou krajinu.

Navštívit Laguna Colorada je zážitek na celý život a pokud máte rádi přírodu, určitě byste neměli minout tuto úžasnou destinaci. S jejími ohromujícími barevnými scenériemi a bohatou faunou je Laguna Colorada jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků, které Bolívie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Colorada


Dotaz: Kde se nachází Laguna Colorada?
Odpověď: Laguna Colorada se nachází v Bolívii, poblíž hranice s Chile, v oblasti Eduardo Avaroa Andean Fauna Národního rezervace.

Dotaz: Jaká je barva vody v Laguně Colorada?
Odpověď: Voda v Laguně Colorada má výrazně rudý až červený odstín, což je způsobeno přítomností sinic.

Dotaz: Proč je voda v Laguně Colorada červená?
Odpověď: Barva vody v Laguně Colorada je způsobena vysokým obsahem sinic, konkrétně druhem Arthrospira, které vytvářejí červenou pigmentaci.

Dotaz: Jaká fauna se vyskytuje v okolí Laguny Colorada?
Odpověď: V okolí Laguny Colorada můžete vidět mnoho druhů volavek, plameňáků, kachen a dalších vodních ptáků. Také jsou zde přítomny lamy, vikuně a další andské zvířata.

Dotaz: Jak se dostat do Laguny Colorada?
Odpověď: Nejbližším letištěm k Laguně Colorada je letiště v městě Uyuni. Odtud se můžete dostat na 2 až 3denní turistickou cestu, která zahrnuje návštěvu Laguny Colorada. Můžete si také pronajmout jeep nebo využít organizovaných zájezdů.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Laguny Colorada?
Odpověď: Nejlepšími časy na návštěvu Laguny Colorada jsou období sucha od července do září. V tuto dobu je pravděpodobnost dobrého počasí a klidnější vody nejvyšší.


Počasí Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je země s různorodým klimatem a různorodou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst v zemi je Laguna Colorada, což je slané jezero, které se nachází v Altiplanu a je součástí národního parku Eduardo Avaroa.

Laguna Colorada se vyznačuje unikátní barvou vody, která je výsledkem přítomnosti sinic a řasy v jezeře. Vzhledem k tomu, že jezero je poměrně malé a mělké, barva se může měnit v závislosti na úhlu slunečních paprsků a času dne. V některých momentech může být Laguna Colorada zcela rudá, přičemž v jiných částech dne se barva mění na oranžovou nebo růžovou.

Vzhledem k nadmořské výšce 4 278 metrů nad mořem a odlehlé poloze vysoko v Andách, má Laguna Colorada velmi specifické klima. V létě (od listopadu do března) jsou teploty stále poměrně chladné, ačkoli mohou být vysoké během dne. V noci se teploty mohou snadno snížit pod nulu. Během zimy (od června do srpna) jsou teploty ještě nižší a noční teploty mohou být velmi chladné (až -20 stupňů Celsia).

Kromě teploty se také můžeme setkat se specifickými povětrnostními podmínkami v oblasti, včetně silných větrů, bouří, silného slunce a sucha. Návštěvníci, kteří navštíví pláně Altiplano, jsou proto často doporučováni, aby si vzali s sebou teplé a voděodolné oblečení, opalovací krém a dostatek vody.

Laguna Colorada je unikátním přírodním územím Bolívie, které svým unikátním vzhledem a působivým klimatem přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud jste fanouškem přírody a turistiky, rozhodně byste neměli vynechat toto místo při své návštěvě Bolívie.


Dovolená Bolívie Laguna Colorada


Bolívie je země plná nádherných přírodních scenérií a jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst, které tato země nabízí, je Laguna Colorada. Tato mimořádně malebná a barvitá laguna se nachází v jihozápadní Bolívii, v blízkosti hranic se Chile.

Laguna Colorada je slané jezero o rozloze přibližně 60 kilometrů čtverečních. Jeho výjimečnou jedinečností a krásou jsou hlavně jeho zvláštní barvy. Voda jezera je zbarvena do červena až tmavě rudé barvy, což je způsobeno vysokým obsahem minerálů a řas. Navíc na hladině jezera pluje mnoho různých druhů ptáků, jako jsou krásná růžová plameňáci, jejichž jasná barva je výrazně přitažlivá pro turisty.

Ale laguna se pochopitelně neomezuje jen na svou barvu. Okolní krajina je také nádherná. Pustá a pouštní krajina, proudící gejzíry, hory a sopky vytvářejí okouzlující a dramatický kontrast. Laguna Colorada je součástí národního parku Eduardo Avaroa, který je chráněnou oblastí a domovem mnoha ohrožených a vzácných druhů živočichů, jako jsou alpaky, plameňáci, kondory a další.

Navštívit Lagunu Colorada je nejlepší vydat se na dlouhý výlet nebo expedici. Můžete vyjet z města Uyuni a po cestě se zastavit v oblasti slaných plání Salar de Uyuni, které jsou další jedinečnou atrakcí Bolívie. Po slaných pláních se cesta vede přes skalnaté pohoří až do oblasti, kde se nachází Laguna Colorada.

Nejvíce vhodnou dobou na návštěvu je v období mezi listopadem a březnem, kdy je počasí mírné a méně větrno. Za toho času je v této oblasti docela chladno, proto je třeba se vhodně obléknout a připravit se na nízké teploty. Je také důležité vzít dostatečné množství vody a jídla, protože v této odlehlé oblasti je nedostatek obchodů a zařízení.

Navštěva Laguny Colorada je skutečným dobrodružstvím a nabízí výjimečné zážitky a okouzlující pohledy na přírodu. Pokud máte rádi přírodu, fotografování a odlehlost, je návštěva Laguny Colorada v Bolívii bezpochyby jedním z nejúžasnějších zážitků, které si můžete během vaší dovolené užít.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky