Objevte lety za nejlepší ceny

Botswana Okavango Delta

Dovolená Botswana Okavango Delta


Botswana patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší přírodní oblasti na světě. Jeho nejznámější atrakcí je bezpochyby Okavango Delta, oblast plná překrásných vodních cest, bažin a ostrovů, která přitahuje turisty z celého světa.

Okavango Delta se nachází na severozápadě země a je jednou z největších vnitrozemských deltat na světě. Je to jedinečný ekosystém, který je zásobován vodou z řeky Okavango, která má svůj původ v horách Angoly. Řeka se v Botswaně rozlévá do rozsáhlé oblasti, vytvářející malebné vodní kanály, ostrůvky a rozlehlé sladkovodní bažiny.

Okavango Delta je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lva, leoparda, geparda, nosorožce, zebry a nespočtu ohrožených druhů ptáků. Pro milovníky safari je proto Botswana a Okavango Delta doslova rájem. Turisté zde mají možnost pozorovat tyto úžasné tvory ve svém přirozeném prostředí, a to při safari ve 4x4 vozidlech, nebo dokonce při jízdě na slonech. Nejlepší doba na návštěvu Okavango Deltou je během suchého období od května do září, kdy je množství vody a zvířat nejvyšší.

Ale Okavango Delta není jen o safari. Pro turisty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je zde také mnoho příležitostí. Můžete se vydat na lodní vyjížďku po vodních cestách delty a prozkoumat tajemnou krásu tohoto místa. Botswana je také známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, a tak se i v tomto ohledu jedná o ráj pro ornitology.

Pokud máte rádi vodní sporty, v Okavango Delta je možnost se věnovat kánoistice a řízení lodí po kanálech. Můžete také vyzkoušet rybaření a ulovit nějakou tu trofejní rybu. Pro milovníky přírody a fotografy jsou zde také organizovány pěší tůry, které vás provedou malebnými krajinami delty a umožní vám poznat místa, která byste jinak neobjevili.

Okavango Delta nabízí také širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních lodží a safari kempů po romantické chatky na ostrovech, vše je zde připraveno pro dokonalou dovolenou. Turisté mohou také zažít autentický africký kulturní zážitek v některé ze místních vesnic, kde se mohou seznámit s místními obyvateli a jejich zvyky.

Dovolená v Okavango Delta je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří chtějí zažít krásu africké divočiny. Je to přírodní ráj, který dokáže ohromit a oslnit každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu, krásné přírody a neuvěřitelných zážitků, Botswana a Okavango Delta jsou pro vás správnou volbou.


Ubytování Botswana Okavango Delta


Botswana, country located in Southern Africa, is a landlocked country that is home to some of the world's most spectacular natural wonders. One of Botswana's natural treasures is the Okavango Delta, which is located in the country's northwestern region. The Okavango Delta is a vast wetland that is fed by the Okavango River and is home to an incredible array of plant and animal life. If you are planning a trip to the region and are looking for accommodation in the Okavango Delta, then this article is for you.

The Okavango Delta is an incredibly biodiverse region, and this means that there are a variety of different accommodation options available to travelers. From luxurious lodges to rustic bush camps, there is something to suit every taste and budget. Below, we have highlighted some of the best places to stay in the Okavango Delta, so read on and plan your trip to this beautiful part of the world.

1. Sandibe Okavango Safari Lodge

If you are looking for a luxurious and indulgent experience, then Sandibe Okavango Safari Lodge is the perfect choice. This elegant lodge is set within a private concession in the Okavango Delta and offers guests the opportunity to see some of Africa's most magnificent wildlife up close. The lodge features 12 private suites that are beautifully appointed and offer stunning views of the surrounding bush.

2. Vumbura Plains Camp

For a more traditional safari experience, consider Vumbura Plains Camp. This camp is located on a private concession on the edge of the Okavango Delta and offers guests the chance to get up close and personal with some of Africa's most iconic animals, including lions, elephants, and giraffes. The camp features 14 elegant suites that are designed with comfort and luxury in mind, and the staff are on hand to ensure that your stay is as enjoyable as possible.

3. Xaranna Okavango Delta Camp

If you are looking for a more intimate and relaxed experience, then Xaranna Okavango Delta Camp is the perfect choice. This small and exclusive camp is located on a private island in the Okavango Delta and offers guests the opportunity to immerse themselves in the natural beauty of the region. The camp features just eight luxurious tents that are designed in a contemporary African style, and the staff are on hand to ensure that your stay is as enjoyable as possible.

4. Duba Explorers Camp

For those who want to experience the true wilderness of the Okavango Delta, Duba Explorers Camp is the perfect choice. This rustic camp is located on a private concession in the delta and offers guests the chance to explore the region's incredible wildlife on foot, by boat, and on game drives. The camp features just five traditional safari tents that are designed to blend in with the natural surroundings, and the staff are on hand to ensure that your stay is as memorable as possible.

5. Nxamaseri Island Lodge

Finally, if you are looking for a truly unique and off-the-beaten-path experience, then Nxamaseri Island Lodge is the perfect choice. This remote lodge is only accessible by boat and is located on a small island in the Okavango Delta. The lodge features just eight rustic cabins that are designed to immerse guests in the natural beauty of the region, and the staff are on hand to ensure that your stay is as comfortable and enjoyable as possible.

In conclusion, Botswana's Okavango Delta is an incredibly special part of the world, and there are a variety of different accommodation options available to travelers. Whether you are looking for a luxurious safari experience or a rustic wilderness adventure, there is something to suit every taste and budget. So why not book your trip today and start exploring this incredible natural wonder.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Okavango Delta


1) Co je Okavango Delta?
Okavango Delta je oblast na severozápadě Botswany, která je známá pro své jedinečné ekosystémy a bohatou divočinu. Je to největší vnitrozemský delta na světě.

2) Jak se dostanu do Okavango Delty?
Nejbližší letiště je Maun, odkud lze pokračovat vnitrostátním leteckým spojem nebo po silnici do různých táborů a lodních přístavišť v deltě.

3) Jaká je nejlepší doba k návštěvě Okavango Delty?
Nejlepší doba k návštěvě deltové oblasti je v období sucha od května do října, kdy jsou viditelné více zvířata a vodní cesty jsou snadno průjezdné.

4) Jaké safari aktivity je možné v Okavango Delte podniknout?
V Okavango Deltě můžete podniknout různé safari aktivity, jako jsou prohlídky lodí či kanoe, turistika, jízda na koni nebo pozorování ptáků.

5) Která zvířata mohu očekávat vidět v Okavango Delte?
Okavango Delta je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů, nosorožců, paků, krokodýlů, antilop a mnoha dalších druhů.

6) Můžu přespat přímo v Okavango Delte?
Ano, v Okavango Delte jsou k dispozici různé tábory a lodě, které nabízejí příležitost k přenocování v této oblasti.

7) Jaký je vstupní poplatek do Okavango Delty?
Vstupní poplatky do Okavango Delty se liší, a to v závislosti na konkrétním táboře nebo rezervaci, kterou si vyberete. Doporučuje se informovat se předem u poskytovatelů služeb.

8) Můžu si pronajmout vlastní loď nebo kanoe pro prohlídku Okavango Delty?
Ano, je možné si pronajmout vlastní loď nebo kanoe pro prozkoumání Okavango Delty, ale je třeba mít dostatečné zkušenosti a povolení.

9) Co dalšího mohu navštívit poblíž Okavango Delty?
V blízkosti Okavango Delty jsou další zajímavá místa k návštěvě, jako je národní park Moremi, rezervace Khwai, rezervace Chobe a slavná Viktoriiny vodopády.

10) Je Safe cestovat do Okavango Delty?
Ano, Okavango Delta je obecně považována za bezpečnou oblast pro návštěvu. Nicméně je vždy důležité dodržovat doporučení a informace od místních autorit a poskytovatelů služeb.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana se může pochlubit jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na africkém kontinentu - Okavango Delta. Tato rozlehlá oblast, která se rozkládá na ploše přes 15 000 čtverečních kilometrů, je zároveň jednou z nejluxusnějších safari destinací na světě. Vydat se sem na dovolenou je bezpochyby nádherným zážitkem pro každého milovníka divoké přírody.

Jakmile se dostanete do hlavního města Botswany, Gaborone, je nejlepší způsob, jak se dostat do Okavango Delty, vzít letadlo. Okavango Delta je od Gaborone vzdálena přibližně 800 kilometrů, což znamená dlouhou, únavnou cestu autem. Naštěstí jsou zde vybudovány malé letiště, která nabízejí možnost letět přímo do srdce Delta.

Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Okavango Delta. Mezi ty nejpopulárnější z nich patří společnost Makgadikgadi Pans Flying Safari, Air Botswana nebo Safari Air. Tyto společnosti nabízejí komfortní lety, které vám umožní vychutnat si panoramatický pohled na krajinu během přeletu.

Po příletu do Okavango Delta si můžete vybrat z několika možností, jak prozkoumat tuto úchvatnou oblast. Jednou z nejpopulárnějších cest je safari na vodě. Okavango Delta je plná sítě řek a kanálů, které vytváří naprosto unikátní ekosystém. Proplouvání těmito vodními cestami vám umožní objevit bohatství divokého života, který obývá tuto oblast. Můžete se těšit na setkání s slony, krokodýly, buvoly, antilopami a mnoha dalšími živočichy.

Další možností je safari na souši. Místní dovedou turisty k nejlepším místům pro pozorování zvířat a často je také provedou odbornými výklady o flóře a fauně této oblasti. Během safari na souši se můžete těšit na setkání s lvy, leopardy, nosorožci, zebry a dalšími druhy divoké zvěře.

V Okavango Delta je také možné si pronajmout říční člun a proplout se sami po vodách delty. Tato možnost je ideální pro ty, kteří preferují vlastní nezávislost a tichý kontakt s přírodou.

Okavango Delta je také domovem mnoha luxusních safari lodží, které nabízejí ubytování pro náročnější turisty. Tyto lodže se pyšní výjimečným servisem a nabízejí majestátní pohledy na okolní krajinu. Strava je zde také na velmi vysoké úrovni, a to včetně tradičních botswanských specialit.

Vřele doporučuji navštívit Okavango Delta v Botswaně a zažít tuhle jedinečnou přírodní krásu na vlastní kůži. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro safari na vodě, na souši nebo si raději zapůjčíte vlastní člun, budete mít možnost prozkoumat některá z nejzachovalejších ekosystémů v Africe a zároveň se těšit z luxusního ubytování a doprovodných služeb. Okavango Delta je bezesporu jednou z nejlepších destinací pro milovníky zvířat a přírody.


Počasí Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta je jedním z nejkrásnějších a jedinečných přírodních území na světě. Tato přírodní rezervace se nachází uprostřed Botswany a je domovem bohaté fauny a flóry.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů Okavango Delta je jeho vodní systém. Delta je utvářena řekou Okavango, která je jedinou větší řekou na světě, která neodtéká do moře nebo do jezera. Místo toho se voda z řeky rozlévá po rozsáhlé deltové ploše, vytvářející neuvěřitelné močály, mokřady a jezera.

Protože se Okavango Delta nachází v polopouštní oblasti, je napájena převážně dešťovou vodou. Klima v této oblasti je tedy ovlivněno sezónností srážek. Hlavní dešťová sezóna trvá od listopadu do března, kdy dochází k přívalovým dešťům. Tyto srážky jsou zásadní pro udržení biodiverzity a přilákání velkého množství divokých zvířat.

Během suché sezóny, která převažuje od dubna do října, je počasí v Okavango Delta suché a horké. Teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Voda v deltě začíná pomalu vysychat, čímž vytváří bohatá pastviny pro zvířata. Je to také ideální čas pro safari, protože zvířata se shromažďují u vodních zdrojů, což zajišťuje ohromující pozorování divokých zvířat.

Kromě srážek a teploty hraje roli i vítr v Okavango Delta. Převažující vítr je zde obrácený. Během období sucha silný vítr často přináší písečné bouře, které mohou ovlivnit viditelnost a přímočarý pohyb vodního vozidla.

Navštívit Okavango Delta je fenomenální zážitek pro milovníky přírody a ochránce divokých zvířat. Můžete si vychutnat jedinečné safari, být svědkem migračních pohybů zvířat a prozkoumat krásu této přírodní rezervace. Počasí v Okavango Delta je klíčovým faktorem pro vyjížďky na místních lodích po deltě a pro pozorování zvířat.

Je však důležité pochopit, že počasí je nepředvídatelné a může se lišit v závislosti na konkrétních obdobích. Doporučuje se plánovat návštěvu Okavango Delta v souladu s počasím, které vyhovuje vašim zájmům, a také mít na paměti, že se může stát, že v důsledku extrémních srážek může rezervace zůstat zatopená.

Celkem vzato je Okavango Delta jedním z nejúžasnějších přírodních území na světě, které nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, ohromující diverzitu zvířat a jedinečný zážitek pro návštěvníky. Ať už se rozhodnete navštívit během sucha nebo dešťové sezóny, máte jistotu, že budete svědkem vzácných a nezapomenutelných přírodních jevů.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky