Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Amazon Rainforest

Počasí Brazílie Amazon Rainforest


Brazílie - Amazonský prales a jeho unikátní počasí

Brazílie je známá nejen svými rozsáhlými plážemi a naprosto úchvatnou přírodou, ale také svou nezapomenutelnou krajinou, kterou tvoří největší deštný prales na světě - Amazonský deštný prales. Tato oblast je domovem neuvěřitelné biodiverzity, ale také počasí, které je mimořádně proměnlivé a fascinující.

Amazonský deštný prales se rozprostírá na ploše přesahující 5,5 milionu kilometrů čtverečních a zasahuje osm různých států v Brazílii. Je to skutečný ekosystém, který zahrnuje neuvěřitelnou škálu živočišných druhů, rostlin a řek. Zdejší klima je tropické s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok.

Nejvýraznějším rysem počasí v Amazonském pralese je obrovské množství srážek. Pršet tu může až 200 dní v roce a roční srážkové úhrny dosahují více než 3 000 mm. To znamená, že během krátké doby se do tohoto území spouští obrovské množství vody, která vytváří plochy rozsáhlých bažin, řek a jezer.

To má zásadní dopad na život v pralese. Flóra a fauna jsou přizpůsobeny tomuto klimatickému jevu a interagují s ním. Některé druhy rostlin mají kořeny, které dokáží nasávat vodu přímo zpřímo z povrchu, zatímco jiné mají listy, které fungují jako nádobky pro shromažďování vody. Živočichové se také musí přizpůsobit intenzivním srážkám a někteří mají odolnost vůči vodě nebo se dokáží pohybovat rychleji.

Ale počasí v pralese není jen o dešti. Amazonský prales také zažívá dva hlavní roční období - deštné a suché. Během deštného období, které trvá asi od prosince do května, je nejvíce srážek. Naopak během suchého období, které trvá od června do listopadu, klesá množství srážek a teploty mohou dosahovat extrémních teplot až okolo 40°C.

Také se zde vyskytují bouřky, které mohou být velmi intenzivní a doprovázeny silnými větry a blesky. Tyto bouřky jsou příležitostí k obřím přívalům dešťové vody a mohou vést k povodním a záplavám.

Amazonský deštný prales a jeho jedinečné počasí jsou příkladem enormní různorodosti života na Zemi. Tato oblast poskytuje důležité ekosystémové služby celému světu a představuje jedinečný přírodní poklad. Je to hluboce dojemné místo, které je třeba chránit a zachovat pro budoucí generace.


Dovolená Brazílie Amazon Rainforest


Brazilský deštný prales Amazonka je jedním z nejbohatších a nejdivočejších ekosystémů na světě. Tento ohromující přírodní poklad se nachází na severu Brazílie a zaujímá plochu přibližně 5,5 milionů čtverečních kilometrů, což je téměř polovina povrchu Brazílie. Pro milovníky přírody a dobrodruhy je dovolená v Brazílii a návštěva deštného pralesa Amazonka jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností.

Amazonka je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Je to také domov pro mnoho indiánských kmenů, které se tu usadily před tisíci lety. Bezprostřední kontakt s přírodními krásami Amazonie umožňuje turistům zažít jedinečný zážitek a zároveň se dozvědět o důležité roli, kterou tento ekosystém hraje v ekologickém systému naší planety.

Existuje mnoho možností, jak si vychutnat dovolenou v Brazílii a navštívit Amazonku. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je plovba po řece, která vás provede spletí říčních ramen a jezerních útvarů v pralese. Můžete se vydat na výlety do deštného pralesa a prozkoumávat jeho bohatou faunu a floru, nebo se projet na kánoích až do odlehlých vesnic indiánských kmenů a zažít jejich kulturu a tradice.

Další možností je navštívit rezervace a ochranné oblasti deštného pralesa, kde můžete absolvovat procházky po stezkách, výlety na koních nebo dokonce s projížďkou na slonovi. Region Amazonky je také známý svými krásnými vodopády, což je další atrakce, kterou turisté často navštěvují. Místo nazývané Manaus, které je hlavním městem brazilského státu Amazonas, je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu deštného pralesa Amazonka.

Během své dovolené v Brazílii máte také možnost podívat se na jedinečný západ slunce nad Amazonkou, což je nádherná a nezapomenutelná scéna. Můžete se také vydat na noční prohlídky deštným pralesem, kde budete mít možnost vidět mnoho nočních zvířat, jako jsou opice, veverky, vyšší druhy ptáků a dokonce i jaguáry.

Dovolená v Brazílii a návštěva deštného pralesa Amazonka nabízí možnost pro objevování jedinečného a nedotčeného přírodního prostředí. Je to skutečný ráj pro dobrodruhy a milovníky divočiny. Je však důležité dodržovat všechny ochranné protokoly, aby se zajistilo udržitelné turistické chování a ochrana tohoto ohroženého prostředí.

Poskytnutím cestovního ruchu k deštnému pralese Amazonka můžeme přispět k udržení této krásné přírody a zároveň se inspirovat bohatým biodiverzitním systémem Brazílie. Takže pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, pak je Brazílie a deštný prales Amazonka cíl, který byste měli zvážit.


Ubytování Brazílie Amazon Rainforest


Brazílie je známá po celém světě svou rozmanitostí a jedinečností. A jedním z nejvíce fascinujících a úchvatných míst v této zemi je právě Amazonský prales. Pokud hledáte něco trochu jiného a máte zájem zažít dobrodružství v největším tropickém pralese na světě, ubytování v Amazonii může být pro vás ta pravá volba.

Amazonský prales je domovem neuvěřitelného množství fauny a flóry, které se jinde na planetě nedočkáte. Domyluváte se správně, že ubytování v této oblasti je odlišné od toho, co býváme zvyklí. Zde se nejedná o luxusní hotely nebo all-inclusive resorty, ale spíše o možnost zažít přímý kontakt s přírodou a životem v tropickém lese.

Jedním z možných způsobů ubytování je tzv. eko-lodge. Tyto lodžie jsou obvykle postaveny na pilířích a jejich jediným účelem je poskytovat vám základní pohodlí a bezpečné místo pro přenocování. Nečekejte zde luxusní vybavení, ale klidně život ve „stanovém“ stylu. Většinou mají společné sociální zařízení, ale některé z lodgií nabízí i samostatné pokoje se sprchou a toaletou.

Další možností je ubytování v tzv. palafitách, což jsou chatky s dřevěnými podlahami postavené přímo na břehu řeky. Vydejte se na spaní do těchto palafit, a probouzejte se s pohledem na proudící vodu a nádhernou přírodu okolo vás. Palafity mohou nabízet různé úrovně pohodlí, od jednoduchého spacího prostoru po plně vybavené chatky s vlastní koupelnou a toaletou.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdu autentický zážitek, je tu také možnost spát vchozním stanu. Spánek pod hvězdami v hlubokém amazonském pralese může být pro mnohé transformační a opravdu nezapomenutelný. Buďte však připraveni čelit horku, vlhkosti a nejrůznějším druhům hmyzu. Ale za tu nejedinečnější zkušenost stojí určitě za to.

Při výběru ubytování v Amazonii si vyberte takovou možnost, která vám nejlépe vyhovuje a poskytne nezapomenutelný zážitek. Buďte si ale vědomi, že jste v jednom z nejvíce biodiverzitních ekosystémů na světě, a tak je důležité, abyste byli ohleduplní ke svému okolí. Respektujte přírodu, místní kulturu a zvířata a naslouchejte rady a pokyny místních průvodců.

Ubytování v Amazonii je ideální pro dobrodruhy, kteří se chtějí ponořit do přírodního bohatství a tajů této oblasti. Během svého pobytu můžete prozkoumat dech beroucí kopec Iguazú, navštívit odlehlé vesnice domorodců nebo strávit noc v lese s místními průvodci a poslouchat zvuky nočních tvorů. Ubytování v Amazonii poskytuje jedinečný pohled na svět, který obývá tato úchvatná oblast.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Amazon Rainforest


1. Jak velká je Amazonská prales?
Amazonský prales se rozprostírá na ploše přibližně 5,5 milionu kilometrů čtverečních a pokrývá devět zemí Jižní Ameriky.

2. Jaké druhy živočichů lze najít v Amazonském pralese?
V Amazonském pralese žije mnoho druhů živočichů, včetně jaguárů, kapucínů, kajmanů, anacond, opic, tukani a mnoho dalších druhů.

3. Existují v Amazonském pralese domorodé kmeny?
Ano, v Amazonském pralese žije mnoho domorodých kmenů, které udržují své tradiční způsoby života a zvyky.

4. Jak je v Brazílii chráněn Amazonský prales?
V Brazílii existují rozsáhlé programy ochrany životního prostředí zaměřené na ochranu Amazonského pralesa, včetně vytváření chráněných území a výsadby nových stromů.

5. Jaký je dopad kácení dřeva na Amazonský prales?
Kácení dřeva má na Amazonský prales nesmírně negativní dopad, včetně ztráty životního prostředí, ztráty biodiverzity a klimatických změn.

6. Lze v Amazonském pralese najít kmeny, které nebyly kontaktovány moderním světem?
Ano, v Amazonském pralese žijí kmeny, které nebyly kontaktovány moderním světem a udržují své tradiční způsoby života.

7. Lze v Amazonském pralese najít léčivé byliny a rostliny?
Ano, v Amazonském pralese lze najít mnoho léčivých bylin a rostlin, které se používají v tradiční medicíně a jsou využívány v celém světě.

8. Jak dlouho trvá putování po Amazonském pralese?
Putování po Amazonském pralese může trvat od několika dnů až po několik týdnů, v závislosti na trase a zvoleném způsobu přepravy.

9. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Amazonského pralesa?
Nejlepší období pro návštěvu Amazonského pralesa je obvykle od června do srpna, kdy je suché období a je snazší cestovat po řekách a pralese.

10. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Amazonského pralesa?
Nejlepší způsoby, jak se dostat do Amazonského pralesa, zahrnují létání do měst Manaus nebo Belém a následnou plavbu po řekách nebo organizované výlety s průvodcem.


Letenka Brazílie Amazon Rainforest


Brazílie je známá svou nádhernou přírodou a jednou z největších atrakcí země je právě Amazonský prales. Tento dech beroucí a rozlehlý prales je největším deštným lesem na světě a je domovem tisíců druhů rostlin a zvířat. Pokud se rozhodnete cestovat do Brazílie, návštěva Amazonského pralesa by neměla chybět na vašem seznamu.

Abychom se dostali do srdce Amazonského pralesa, nejlepší možností je rezervovat si letenku do jednoho z měst v jeho blízkosti, například do města Manaus. Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a nachází se na soutoku dvou řek – Solimões a Rio Negro. Díky své poloze je výchozím bodem pro výlety do pralesa. Letenky do Manaus jsou snadno dostupné z mnoha mezinárodních letišť, jako je například letiště v São Paulu nebo Riu de Janeiru.

Po příletu do Manaus se ocitnete v exotickém a tropickém ráji. Můžete si rezervovat různé typy výletů, které vám umožní objevit krásy Amazonie. Jednou z nejoblíbenějších možností je plavba na lodi po řece Amazonka. Během této plavby budete mít možnost vidět zvířata, jako jsou opice, kajmani a více než 1000 druhů ptáků. Průvodce vám ukáže, jakým způsobem žijí tamní obyvatelé, a představí vám jejich kulturu a zvyky.

Jinou možností je trekking v pralese s průvodcem. Tato aktivita je určena pro ty dobrodružnější cestovatele, kteří se chtějí blíže dostat k přírodě a zažít dech beroucí dobrodružství. Během trekkingu budete mít možnost vidět vzácné druhy rostlin a zvířat a prozkoumat tajemné a nedotčené části lesa.

Pokud jste spíše vyznavači luxusu, můžete se rozhodnout pro pobyt v jedné z luxusních ekoresortů nacházejících se v pralese. Tyto resorty nabízejí veškeré pohodlí a současně dbají na ochranu životního prostředí. Pobyt v těchto resortech vám umožní užít si krásy přírody a relaxovat v luxusních podmínkách.

Brazílie je opravdu úžasným cílem pro milovníky přírody a Amazonský prales je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších ekosystémů na planetě. Rezervace letenky do Brazílie a cesta do pralesa je rozhodně investicí do nezapomenutelného zážitku. Ujistěte se pouze, že máte dostatek času na prozkoumání tohoto fascinujícího místa a že respektujete a chráníte přírodu, která vás obklopuje.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky