Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Manaus

Letenka Brazílie Manaus


Brazílie je fascinující a krásná země plná kultury, historie a přírodního bohatství. Pokud plánujete cestovat do tohoto krásného státu, určitě byste měli zvažovat letenku do města Manaus.

Manaus je hlavním městem státu Amazonas a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst v celé Amazonii. Nachází se v srdci amazonského deštného pralesa a je obklopen řekou Amazonkou, což z něj činí jednu z nejexotičtějších destinací na světě.

Existuje řada důvodů, proč byste měli zvážit návštěvu Manausu. Město nabízí bohatou historii, kulturní dědictví, ale také úžasnou přírodu. Jedním z největších turistických lákadel v Manausu je místní operní dům, Teatro Amazonas, který byl vybudován v roce 1896. Tento dům je pojmem nejen ve městě, ale celé Brazílii a svou krásou, luxusem a historickou hodnotou rozhodně stojí za návštěvu.

Dalším místem, které byste neměli přehlédnout, je místní trh, Mercado Municipal Adolpho Lisboa. Trh nabízí mnoho různých produktů jako jsou ryby, ovoce, koření, ale také ručně vyrobené suvenýry, řemeslné výrobky nebo keramiku.

Můžete se také projet po řece Amazonka a pozorovat její obrovskou šíři a hloubku. Existuje mnoho příležitostí, jak vyrazit na vodní cestu po řece, s různými výlety a plavbami, které uspokojí každého odvážného turistu.

Pokud vás zajímají neobvyklá zvířata, město Manaus je pro vás tou správnou destinací. Při návštěvě můžete vidět mnoho druhů exotických ptáků, jako jsou tukani, papoušci a kolibříci, ale také krokodýly, sovy, opice a další neobvyklá zvířata, která nelze vidět nikde jinde na světě.

Letenky do Manausu není těžké najít a lze je koupit mnoha způsoby. Pokud hodláte cestovat bez zprostředkovatele, můžete využít služeb mnoha leteckých společností. Vzhledem k tomu, že Manaus se nachází v centru Amazonského deštného lesa, jsou lety do Manausu obvykle dostupné pouze z určitých měst v Brazílii, nebo z některých hlavních měst v zahraničí.

Doporučujeme také využít cestovní kancelář, protože nabízí zajímavé slevy a výhodné nabídky na letenky a ubytování. Takže nehledě na to, jak a kdy se rozhodnete cestovat do Manausu, můžete se těšit na úžasnou dovolenou, kterou nikdy nezapomenete. Město nabízí spoustu kulturních, historických a přírodních skvostů, které vás okouzlí a nadchnou. Pestrou náplň vaší dovolené propojí množství vodních a vnitrostátních dopravních prostředků, jejichž vyběr nabízí špatní turisté, ale také ti nejnáročnější.

Tak neváhejte, kupte si letenku do Manausu a zažijte něco zcela mimořádného.


Dovolená Brazílie Manaus


Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jednou z nejzajímavějších a nejexotičtějších destinací pro dovolenou v Brazílii. Leží uprostřed hustého pralesa Amazonie a nabízí nejen jedinečné přírodní krásy, ale také bohatou historii a kulturu.

Poblíž Manausu se nachází jedna z největších atrakcí města a to je slavný neoklasicistní pískovcový divadlo Amazonas. Tento nádherný památkově chráněný divadelní dům je významnou ikonou města a byl postaven během vrcholného období gumárenského boomu. Uvnitř divadla najdete luxusní výzdobu a je zde možnost se zúčastnit některé z mnoha vystoupení. Je to skvělá příležitost pro návštěvníky, kteří chtějí zažít kulturní scénu tropického ráje.

Další must-see atrakcí v Manausu je jedinečný trh Adolpho Lisboa. Tento trh je srdcem města a nabízí širokou škálu místních produktů, od čerstvého ovoce a zeleniny po ryby a další produkty z pralesa Amazonie. Je to skvělé místo, kde si můžete vyzkoušet místní kuchyni a zakoupit si tradiční suvenýry.

Pokud máte chuť na dobrodružství, vezměte si výlet na jednu z nedalekých ekofarm, které se zaměřují na udržitelnou farmu a ochranu přírody. Na těchto farmách se můžete projít přes prales a pozorovat místní flóru a faunu, stejně jako se dozvědět více o místních ekologických projektech.

Ale největší lákadlem regionu Manaus je samozřejmě Amazonský prales. Organizujte si výlet na lodi, abyste zažili neuvěřitelnou přírodu tohoto místa. Během výletu můžete pozorovat exotickou zvěř, jako jsou opice, různé druhy ptáků a vodních živočichů, a můžete si dokonce užít i rybolov. Existuje mnoho turistických společností v Manausu, které nabízejí výlety po Amazonce, takže si určitě najdete tu pravou pro vaše potřeby.

Po dni stráveném v přírodě si můžete vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a ingrediencí. Vyzkoušejte tradiční brazilské pokrmy jako feijoada (vývar s fazolemi), acarajé (kroket s fazolemi a krevetami) nebo tacacá (polévka s maniokem a krevetami). Manaus také nabízí širokou škálu restaurací s mezinárodní kuchyní, takže se nemusíte obávat, pokud máte zvláštní požadavky na stravu.

Manaus je jedním z nejzajímavějších míst pro dovolenou v Brazílii. Díky své poloze v srdci Amazonie nabízí nekonečné možnosti pro poznávání přírody, a to včetně slavného divadla Amazonas a trhu Adolpho Lisboa. Ať už hledáte dobrodružství nebo relaxaci, Manaus a jeho okolí určitě nezklamou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


Nejčastější dotazy a odpovědi o Brazílii Manaus:

1. Jaký je hlavní symbol Manausu?
Hlavním symbolem Manausu je tzv. Opera Amazonas, impozantní divadlo postavené na přelomu 19. a 20. století.

2. Jaký je hlavní odvětví hospodářství v Manausu?
Hlavním odvětvím hospodářství v Manausu je průmysl, zejména elektronika a výroba spotřební elektroniky.

3. Kolik lidí žije v Manausu?
V Manausu žije přibližně 2,2 milionu obyvatel.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Manausu?
Kromě výše zmíněné Opery Amazonas jsou nejznámějšími atrakcemi v Manausu například návštěva zoologické zahrady CIGS, Orlího parku nebo procházka po historickém centru s jeho koloniální architekturou.

5. Můžete mi doporučit některé restaurace v Manausu?
Pokud hledáte restaurace v Manausu, doporučujeme vyzkoušet například restauraci Banzeiro, Tacacá da Gisela nebo Churrascaria Búfalo.

6. Jaká je nejlepší doba návštěvy Manausu?
Nejlepší dobou návštěvy Manausu je období od června do listopadu, kdy je nižší vlhkost a menší šance na deště.

7. Jsou v Manausu nějaké pláže?
Manaus sice leží na břehu řeky Amazonky, ale neexistují v něm přímo pláže určené koupání. Místo toho se dá vyrazit na lodní výlety po řece.

8. Je v Manausu bezpečno?
Stejně jako v jiných velkých městech, i v Manausu je potřeba dávat pozor na osobní bezpečnost a vyhýbat se opuštěným a nebezpečným oblastem. Doporučuje se využívat taxislužby nebo doprovod při nočních vycházkách.

9. Jaká je cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu?
Cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu se pohybuje okolo 3 BRL (brazilské realy) za jednu jízdu.

10. Jak se dostat z letiště do centra Manausu?
Z letiště Eduardo Gomes se dá dostat do centra Manausu taxíky nebo autobusy. Cena taxíku se pohybuje okolo 60-70 BRL a cesta trvá přibližně 30 minut. Autobusy jsou levnější, ale mohou být pomalejší v důsledku zastávek.


Počasí Brazílie Manaus


Brazílie je známá jako země s pestrou a rozmanitou klimatickou oblastí. Jedním z nejzajímavějších míst, co se týče počasí, je město Manaus, které leží v centrální části Amazonie.

Manaus je centrem brazilského státu Amazonas a nachází se asi 1 700 kilometrů od Brazílie hlavního města Brasílie. Toto město, které má asi 2,5 milionu obyvatel, je obklopeno nádhernou amazonskou džunglí a množstvím řek a jezer.

Klima v Manaus je tropické deštné. Teploty se pohybují od 20 do 30 stupňů Celsia během celého roku a vlhkost vzduchu je velmi vysoká. V průběhu roku se v Manaus vyskytuje období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od července do října a jak už název naznačuje, je to období, kdy nedochází k dešťům. Teploty jsou během této doby zhruba stejné jako v jiných obdobích, ale vlhkost vzduchu klesá až o 50 procent.

Obdobím dešťů je pak zbytek roku. Nejvíce srážek připadá na měsíce duben a květen a v této době může pršet neustále i několik dní po sobě. Během období dešťů je vlhkost vzduchu velmi vysoká a může dosahovat až 100 procent.

V Manaus se také vyskytují příležitostné bouřky, které mohou být velmi silné a mohou doprovázet silné větry, dešťové přívaly a blesky.

Klima v Manaus je tedy velmi specifické a může být pro návštěvníky z jiných oblastí náročné. Doporučuje se se před návštěvou této oblasti informovat o aktuálním počasí a vhodné výbavě. Pokud jste ale připraveni přizpůsobit se místnímu počasí, může vás Manaus nadchnout svou jedinečnou přírodou a nezapomenutelnými zážitky.


Ubytování Brazílie Manaus


Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jedním z největších a nejlidnatějších měst na severu země. Nachází se uprostřed amazonského pralesa a je významným turistickým cílem. Vzhledem k jeho strategické poloze uprostřed pralesa je přístupný pouze lodí nebo letadlem, což pro návštěvníky představuje unikátní dobrodružství.

Přestože v Manaus existuje mnoho ubytovacích možností, není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nejběžnější volbou mezi návštěvníky je samozřejmě hotel. Město nabízí široký výběr hotelů různých cenových kategorií, které uspokojí potřeby všech typů turistů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů s veškerým komfortem a moderním vybavením až po jednoduchá a levná ubytování pro ty, kteří mají menší rozpočet.

Jedním z nejznámějších hotelů v Manaus je legendární Hotel Tropical Manaus. Nachází se v těsné blízkosti místních atrakcí, včetně Opery Amazonas, která je jednou z nejpamátnějších staveb ve městě. Hotel nabízí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénu, fitness centra, restaurací a barů. Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, je to nejlepší volba.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, existuje také velké množství menších penzionů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou brazilskou atmosféru a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Mnoho z těchto penzionů je rodinně provozováno a nabízí příjemné a pohodlné prostředí.

Pokud se vydáte na dovolenou s menší skupinou lidí nebo s rodinou, můžete zvážit pronájem dovolenkového domu nebo bytu. V Manaus je k dispozici celá řada pronájem nabídek, které vám umožní získat větší prostor a soukromí za přijatelnou cenu. Pronájem bytu vám také umožní prožít město více jako „místní“ a zažít autentickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco mimořádného, je možné se ubytovat přímo v pralese. Existuje několik rezervací a ekolodge, které nabízejí ubytování uprostřed divočiny. Tyto dobrodružné hotely často poskytují jedinečný zážitek, včetně možnosti procházek po stezkách v pralese, pozorování ptáků a prohlídky místní fauny a flóry.

Když navštívíte Manaus, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, zejména pokud plánujete návštěvu během vrcholové sezóny. To může být náročné a hotely a ubytovací zařízení mohou být rychle obsazeny. Proto je nezbytné předem zvážit své preference a rozpočet a včas si rezervovat ubytování, abyste si z návštěvy tohoto fascinujícího brazilského města odvezli nejlepší zážitky.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky