Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Pantanal

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Jaká je poloha Pantanalu v Brazílii?
Pantanal se nachází na západě Brazílie a rozkládá se především na území států Mato Grosso a Mato Grosso do Sul.

2. Co je Pantanal?
Pantanal je největší mokřadní oblastí na světě. Jedná se o rozlehlou nížinu, která je známá svou obrovskou biodiverzitou a přírodním bohatstvím.

3. Jaká fauna a flora se v Pantanalu vyskytují?
V Pantanalu žije mnoho druhů zvířat, včetně kapybar, jaguárů, ocelotů, mravenečníků, ptáků a obrovského množství ryb. Vegetace Pantanalu zahrnuje křoviny, rákosové porosty a vlhké louky.

4. Jaké aktivity se v Pantanalu provádějí?
V Pantanalu se můžete věnovat různým aktivitám, jako je jízda na koni, pěší turistika, pozorování ptáků, rybaření, safari nebo vodní aktivity, jako je plavání a kanoistika.

5. Jak se dostat do Pantanalu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je vzít letadlo do hlavního města Cuiabá nebo města Campo Grande a odtud se dopravit po zemi do Pantanalu. Existuje několik cestovních společností, které nabízejí zájezdy do Pantanalu.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pantanalu?
Nejlepší doba k návštěvě Pantanalu je v suchém období, které trvá od července do října. Během tohoto období je snadnější vidět zvířata a vyhýbá se dažďům.

7. Je nutné mít povolení nebo vízum k návštěvě Pantanalu?
Pro návštěvu Pantanalu není nutné žádné speciální povolení nebo vízum. Občané mnoha zemí mohou v Brazílii zůstat až 90 dní bez víza.

8. Jaké jsou ubytovací možnosti v Pantanalu?
V Pantanalu existuje mnoho různých možností ubytování, včetně ekolodgí, bungalovů a farmářských statků.

9. Jaká je teplota v Pantanalu?
Průměrná teplota v Pantanalu se pohybuje mezi 20 a 30°C během roku. Nejteplejší období je od prosince do února.

10. Je Pantanal bezpečný pro návštěvníky?
Pantanalu je obecně bezpečné místo pro návštěvu. Je však vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a předem se informovat o případných bezpečnostních otázkách v konkrétním období a lokalitě, kterou chcete navštívit.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je země s mnoha úžasnými přírodními krásami. Jednou z nejzajímavějších lokalit, kterou byste měli navštívit, je Pantanal, největší sladkovodní mokřad na světě. Abyste se tam dostali a mohli si užít všechny jeho divoké zážitky, nejlepším způsobem je letenka do Brazílie Pantanal.

Pantanal se nachází v západní části Brazílie a zařazuje se mezi nejznámější ekosystémy na světě. Je to domov tisíců druhů rostlin a živočichů, včetně ohrožených druhů jako je jaguár, anakonda a ara ararauna. Tento ekosystém pokrývá velké území, které se rozkládá přes Brazílii, Bolívii a Paraguay. Abychom však byli schopni využít všech možností, které Pantanal nabízí, je nejlepší začít svou cestu v Brazílii.

Cesta letadlem do Pantanalu je nejen rychlá, ale také přináší neuvěřitelné výhledy na toto přírodní bohatství. Vzdušný pohled vám umožní vidět rozlehlé bažiny, řeky a laguny, které jsou domovem mnoha druhů ptáků, savců a plazů. Můžete si také vychutnat úžasné panorama zelených plání a pralesů, které Pantanal obklopují.

Po přistání v jednom z nejbližších měst, jako je Cuiabá, lze využít různých dopravních prostředků, jako jsou lodě, automobily a vrtulníky, abyste se dostali hlouběji do Pantanalu. Existuje mnoho výletních agentur a průvodců, kteří vám mohou pomoci s organizací a plánováním vaší cesty, ať už si zvolíte krátký výlet na několik dní nebo delší pobyt v této fascinující oblasti.

Když se ocitnete uprostřed Pantanalu, budete mít možnost zažít jedinečnou přírodu a zvířata ve svém přirozeném prostředí. Budete se plavit po řekách a jezerech, kde budete mít možnost pozorovat krokodýly, delfíny a různé druhy ryb. Budete moci také slyšet zvuky ptáků, kteří obývají Pantanal, a vidět jejich pestrou barevnost a rozmanitost. Pokud budete mít štěstí, uvidíte dokonce jaguára, který je symbolem Pantanalu a jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté míří.

Letenka do Brazílie Pantanal je nejen způsobem, jak se dostat do tohoto úžasného přírodního ráje, ale také příležitostí prozkoumat další kouty Brazílie. Můžete si například dopřát návštěvu slavného Rio de Janeiro nebo projít se po plážích v São Paulo. Brazílie je také známá svou bohatou kulturou a živou hudbou, kterou můžete objevovat v různých částech země.

Pantanal v Brazílii je bezpochyby jedním z nejúžasnějších míst na světě. Abyste si toto krásné místo mohli skutečně užít, doporučuje se letenka do Brazílie Pantanal. Tato cesta vám umožní objevit přírodu, která vás ohromí svou rozmanitostí a krásou. Nezapomeňte využít této úžasné příležitosti a vydejte se do Pantanalu, odkud si odvezete nezapomenutelné vzpomínky na životní dobrodružství.


Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a pestrou faunou a flórou. Jednou z nejlepších lokalit, kde můžete zažít toto všechno na vlastní kůži, je Pantanal. Pokud si plánujete dovolenou v Brazílii, neměli byste minout tuto oblast, která je největší přírodní mokřinou na světě.

Pantanal se nachází na jihozápadě Brazílie, blízko hranice s Bolívií a Paraguayí. Je to rozlehlá savana, kde se rozprostírají obrovské bažiny, řeky, jezera a ostrovy. Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je v období sucha, které trvá zhruba od května do října. Během těchto měsíců je možné vidět mnoho exotických živočichů, které sem migrují za potravou a vodou. Naopak během deštivého období, které trvá od listopadu do dubna, se Pantanal proměňuje na obrovskou vodní plochu a některé oblasti jsou nedostupné.

Pantanal je ideálním místem pro milovníky ptáků. Je zde registrováno přes 650 druhů, což tvoří zhruba 80% avifauny Brazílie. Několik z těchto druhů je endemických, což znamená, že je najdete pouze zde. Pokud jste ornitolog nebo prostě rádi pozorujete ptáky, Pantanal vám připraví neuvěřitelnou show.

Dalšími lákadly Pantanalu jsou kajmany, o kterých se tvrdí, že jsou zde větší koncentrace než kde jinde na světě. Můžete je vidět na sluníčko zahřívající se na březích řek a jezer nebo se k nim dokonce i přiblížit na zajímavých plavbách po mokřinách. Pokud máte rádi větší zvířata, možná budete mít štěstí a uvidíte vodní buvoly, jelence, jihoamerického medvěda nebo dokonce jaguára, který je šelma symbolizující Pantanal.

Místní průvodci organizují různé výlety a expedice do Pantanalu, takže se nemusíte bát, že byste zde byli ztraceni nebo že byste přišli o nejlepší zážitky. Třeba můžete jet na noční safari, kde budete hledat kajmany a další noční tvory nebo se vydat na rybolov. Pantanal je známý i jako rybářský ráj, kde můžete chytit slavnou piranii.

Při návštěvě Pantanalu si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je ovlivněna evropskou, africkou a indiánskou kulturou. Můžete ochutnat tradiční jídla z masa, jako je feijoda (fazole s masem), nebo se naopak vydáte na dobrodružství a vyzkoušíte místní specialitu, jakou je pečený kačman, který je podle místních výtečný.

Dovolená v Pantanalu v Brazílii je nezapomenutelným zážitkem. Příroda zde doslova ožívá a poskytuje nádherné scenerie a unikátní zážitky. Pokud máte rádi přírodu, ptáky, exotické zvířata a dobrodružství, Pantanal je pro vás tou pravou destinací, kterou musíte navštívit.


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie Pantanal se nachází v srdci Jižní Ameriky, což je největší přírodní mokřad na světě. Pantanal je domovem řady druhů zvířat a rostlin, z nichž některé jsou v ohrožení vyhynutí. Z tohoto důvodu Pantanal slouží jako cíl mnoha turistů, kteří sem přijíždějí objevit krásy tohoto užasného regionu. A samozřejmě, aby užili naplno Pantanalu, potřebují dobrou ubytování.

Ubytování v Pantanalu je většinou zajišťováno v soukromých lodgech, kde se můžete těšit na pohodlné a moderní vybavení. Tyto lodge jsou většinou v provozu během celého roku a nabízejí různé typy pokojů od standardních po luxusní. Kromě toho, tyto lodgy mají mnoho dalších atrakcí, jako jsou bazény, restaurace, bary a různé neobvyklé aktivity.

Nejlepší částí ubytování v Pantanalu je to, že se nachází v srdci přírody. Většina lodge nabízí výlety po mokřadech s turisty, kde se mohou setkat s řadou zvířat, jako jsou jaguáři, kapibary, opice a mnoho dalších. Průvodci těchto výletů jsou zkušení místní lidé, kteří znají Pantanal jako své boty a dokážou turistům ukázat, jaký je Pantanal v jeho pravé kráse.

Kromě výletů po mokřadech, turisté mohou také navštívit rybářská jezera s průvodcem, kde mohou chytat ryby. Toto je velmi populární aktivita v Pantanalu, kde můžete chytat ryby, jako jsou pacu, piranha, traíra nebo dourado. Spolu s průvodcem vás učí, jak chytat ryby a jaké jsou nejlepší metody lovu.

V pantanalských lodgech se během období sucha pořádají velké ohňostroje a BBQ párty, kde se mohou turisté setkat se zástupy lidí z celého světa. Tyto párty nabízejí skvělou příležitost pro ty, kteří se chtějí seznámit s různými kulturami a potkat nové přátele.

V Pantanalu můžete také vychutnat krásné východy a západy slunce. Ty jsou úchvatné a návštěva v Pantanalu je neúplná bez nádherného pohledu na slunce. To vše lze vidět z vašeho pohodlného ubytování.

Celkově stojí ubytování v Brazílii Pantanal za to. Jedná se o krásné místo, kde si můžete užít přírodní krásu a relaxaci. Takže pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky, nezapomeňte vysadit v Pantanalu a užít si tam krásu, která je v Pantanalu.


Počasí Brazílie Pantanal


Brazílie, země bohatá na přírodní krásy a biodiverzitu, domoví mnoha úžasným místům. Jedním z těchto unikátních a zároveň ohrožených ekosystémů je Pantanal. Pantanal je největší vlhké nížiny na světě, rozkládá se především na území Brazílie, ale také do Malého Pantanalu na teritoriu Paraguaye a Bolívie.

Jedná se o rozsáhlou oblast, která je z velké části zaplavená vodou během deštivého období, které trvá od října do března. Tento ekosystém zahrnuje bažiny, mokřady, říční vodstvo a travnaté pláně. Pantanal má bohatou flóru a faunu, která je závislá na značném množství vody. Když se oblast začne zaplavovat, mnoho zvířat migruje do vyšších částí, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování divoké přírody.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a závisí na ročním období. Deštivé období trvá od října do března, kdy se zde srážky pohybují kolem 400-600 mm a způsobují zaplavení oblasti. V tomto období je teplota zpravidla vyšší, kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Během srážkového období nejsou všechny oblasti Pantanalu dostupné kvůli zaplaveným cestám a řekám, které zde vznikají.

Sušší období trvá od dubna do září a je obdobím, kdy lze Pantanal snáze navštívit. Srážky jsou minimální a teplota je mírnější, pohybující se kolem 25 °C. V tomto období se voda postupně stahuje a odhaluje ohromné množství suchozemských a vodních živočichů, které můžete pozorovat.

Brazílie Pantanal je domovem mnoha endemických druhů, včetně obrovského množství ptáků, savců, obojživelníků a plazů. Mezi nejznámější obyvatele patří jaguár, kapibara, panthera onca, ara, anaconda a kapybara. Některé z těchto druhů jsou ohrožené a žijí pouze v této části světa.

Pantanal je také rájem pro ornitology a vyznavače ornitologie. Je známý svou bohatou a rozmanitou populací ptáků, která čítá více než 600 druhů. Mezi nejzajímavější patří ibis, ibis skákavý, jakaut, krajta nebo kolibříci.

Je neuvěřitelné, jak se Pantanal dokáže tak dramaticky proměňovat v závislosti na ročním období a na srážkách. Je to místo, které nabízí jedinečnou příležitost spatřit okouzlující divokou přírodu v jejím přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit Pantanal během deštivého období nebo suššího období, budete nadšeni jeho krásami a nezapomenutelnými zážitky.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky