Objevte lety za nejlepší ceny

Brazílie Petrópolis

Dovolená Brazílie Petrópolis


Brazílie je známá svou bohatou historií, krásnou krajinou a úchvatnými plážemi. Mezi nejpopulárnější destinace v zemi patří Rio de Janeiro, Sao Paulo nebo Iguazu Falls. Ale pokud hledáte klidnější a historickou atmosféru, může být vaší volbou město Petrópolis.

Petrópolis se nachází asi hodinu jízdy od Rio de Janeira ve středozápadní části státu Rio de Janeiro. Je to město, které bylo založeno brazilským císařem Pedrem II. v roce 1843 jako letní rezidence pro císařskou rodinu. Město je pojmenováno po samotném císaři Pedrovi, jehož přezdívka byla Pedro II.

Petrópolis je známé svými nádhernými koloniálními vilami, které zde stavěli bohatí obchodníci a šlechtici 19. století. Tyto vily představují dokonalý mix evropské architektury a brazilského umění a designu. Některé z těchto vil byly přeměněny na muzea, která ukazují život a bohatství tehdejších obyvatel.

Mezi nejznámější muzea v Petrópolis patří Muzeum císaře Pedra II., kde je možné prozkoumat jeho osobní předměty a nahlédnout do života brazilského císařského dvora. Dalším zajímavým muzeem je Casa de Santos Dumont, která byla domovem slavného brazilského letce Alberta Santose Dumonta. Muzeum ukazuje jeho vynálezy a příběh, který ho učinil jedním z nejproslulejších letců své doby.

Petrópolis je také známé svým krásným katedrálním kostelem, který je zasvěcen svatému Petru Alkantarskému. Katedrála byla postavena ve 20. století a je považována za jednu z nejkrásnějších církvi v Brazílii. Její interiér je bohatě zdobený a nabízí úžasný pohled na město z jejích vyhlídkových věží.

Pokud hledáte přírodu, všude kolem Petrópolis jsou nádherné kaskády a vodopády, které stojí za návštěvu. Jedním z nejpopulárnějších je vodopád Véu da Noiva, který se nachází na okraji města. Tato vodopád nabízí krásné výhledy a je ideálním místem pro relaxaci a pikniky.

Navštívit Petrópolis znamená se vrátit v čase a prozkoumávat bohatou historii Brazílie. Město nabízí nejen úchvatnou architekturu a muzea, ale také příjemné atmosféru a možnost poznávat brazilskou kulturu. Pokud hledáte alternativu k rušným turistickým destinacím v Brazílii, Petrópolis je bezpochyby skvělou volbou.


Počasí Brazílie Petrópolis


Petrópolis, známé také jako "Imperátorské město" Brazílie, se nachází v jihovýchodní části země nedaleko Rio de Janeiro. Toto město je obklopeno horským pásmem a nachází se ve výšce přibližně 800 metrů nad mořem, což přináší zvláštní klimatické podmínky.

Počasí v Petrópolisu je změnlivé a ovlivňované především nadmořskou výškou a geografickou polohou. V oblasti panuje subtropické klima s teplými lety a mírnými zimami.

Léto v Petrópolisu, které trvá od prosince do března, je teplé s průměrnou teplotou okolo 28 stupňů Celsia. Během dne mohou teploty stoupat až na 35 stupňů Celsia, zejména v lednu a únoru. Noce jsou příjemně chladné s teplotami kolem 18 stupňů Celsia. Průměrná roční srážková úroveň v létě je relativně vysoká, a to přibližně 400 mm srážek. Déšť během léta je obvykle krátkodobý, ale intenzivní.

Zimy v Petrópolisu, které trvají od května do srpna, jsou mírné a chladné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia během dne a 10 stupňů Celsia v noci. Tento region občas zažívá silné mrazy, které mohou snížit teploty až na 0 stupňů Celsia. Srážková úroveň je v zimě nižší než v létě a často se pohybuje kolem 100 mm srážek za měsíc.

Podnebí v Petrópolisu je vlhké, což je způsobeno okolními deštnými pralesy a horským pásmem. Tato kombinace vytváří deštivé a vlhké podmínky po celý rok. To přispívá k úrodné půdě v oblasti a pěstitelství zde hraje významnou roli.

Kromě změnlivého počasí je Petrópolis také známé pro své krásné výhledy na okolní hory a údolí. Toto horské město je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přijíždějí za krásnou přírodou, historickými památkami a odpočinkem od rušného městského života Rio de Janeiro.

Celkově vzato, počasí v Petrópolisu je příjemné a příznivé pro návštěvníky, kteří si chtějí užít krásy přírody a relaxovat v klidném horském prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v létě nebo v zimě, můžete očekávat nádherné výhledy a příjemný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Petrópolis


1. Co je Petrópolis za město?
Petrópolis je město ve střední části státu Rio de Janeiro v Brazílii. Nachází se zhruba 68 kilometrů severně od Rio de Janeira.

2. Jak se dostanu z Rio de Janeira do Petrópolis?
Existuje několik možností, jak se dostat z Rio de Janeira do Petrópolis. Můžete využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky, nebo si pronajmout auto a jet po silnici BR-040.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Petrópolis?
Nejlepší doba na návštěvu Petrópolis je obvykle mezi dubnem a zářím, kdy je město suché a teploty jsou mírné. V létě může být horko a vlhko, zatímco v zimě může být chladno a deštivo.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v Petrópolisu?
Hlavní atrakcí Petrópolisu je Císařský palác, který sloužil jako letní rezidence brazilských císařů. Další populární místa k návštěvě zahrnují Katedrálu sv. Petra de Alcântara, Muzeum imperial, Palác Crystal a Pêtrobras Imperial.

5. Kolik stojí vstup do Císařského paláce?
Vstupné do Císařského paláce se pohybuje kolem 10-15 reais, avšak ceny se mohou měnit, proto je dobré se informovat předem.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Císařského paláce?
Prohlídka Císařského paláce obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka o jednotlivé části paláce.

7. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Petrópolisu?
Ve městě Petrópolis najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepší místa k ubytování jsou v centru města, poblíž hlavních turistických atrakcí.

8. Jaké jsou typické pochoutky v Petrópolisu?
Mezi typické pochoutky Petrópolisu patří tradiční brazilská kuchyně včetně feijoada (masový guláš s fazolemi), pão de queijo (sýrové pečivo) a brigadeiro (sladký šťáva z kondenzovaného mléka a čokolády).

9. Jaký je nejbližší mezinárodní letiště k Petrópolisu?
Nejbližší mezinárodní letiště k Petrópolisu je mezinárodní letiště Rio de Janeiro-Galeão (GIG), které se nachází asi 67 kilometrů jižně od města.

10. Jaký je nejbližší plážový resort k Petrópolisu?
Nejbližší plážový resort k Petrópolisu je plážový resort Copacabana v Rio de Janeiru, který je vzdálen asi 68 kilometrů od města.


Ubytování Brazílie Petrópolis


Brazilské město Petrópolis se nachází asi hodinu jízdy z Rio de Janeira a patří mezi oblíbené turistické destinace v oblasti Serrana. A pokud máte v plánu navštívit Petrópolis, určitě si budete muset vyřešit i otázku ubytování.

V městě najdete spoustu různých možností, pokud jde o prostory na přenocování. Zvolit si můžete mezi hotely, penziony či apartmány, což znamená, že si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a přístupu k cestování.

Pokud hledáte ubytování přímo v centru města, nejlepší volbou pro vás bude některý z místních hotelů. Petrópolis nabízí spoustu skvělých možností, od malých rodinných hotelů až po velké komplexní hotely s mnoha luxusními službami. Pokud hledáte něco s výhodnější cenou, můžete zvolit pokoje v penzionech a hostelech, které se nacházejí v blízkosti centra města. Ty by mohly být ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Další možností pro vaše ubytování v Petrópolis jsou soukromé apartmány. Toto by mohlo být ideální pro ty, kteří chtějí trávit více času v místě a chtějí si sami vařit. Apartmány jsou dostupné v různých velikostech a cenových kategoriích, takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud máte rádi přírodu a hledáte ubytování mimo centrum města, můžete zvolit někter z místních kempů. Tyto kempy nabízejí jedinečnou příležitost, jak zažít krásy okolní krajiny a zároveň ušetřit peníze na ubytování.

Celkově lze říci, že Petrópolis má opravdu širokou nabídku ubytovacích možností, ať už hledáte luxusní hotel nebo skromný hostel. Takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a cestovatelskému stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, budete mít skvělý zážitek z celého města.


Letenka Brazílie Petrópolis


Brazílie je zemí bohatou na přírodní krásy, do kterých se každý cestovatel zamiluje. Jedno z nejvíce fascinujících a malebných měst této země je bezpochyby Petrópolis. Nachází se přibližně 60 kilometrů severně od Rio de Janeira a nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásnou architekturu a úchvatné přírodní scenérie. Pokud se chystáte do Brazílie, nenechte si ujít tuto nádhernou destinaci.

Pokud chcete navštívit Petrópolis, prvním krokem je se tady dostat. Nejlepší možností je letenka. Můžete si zakoupit letenku přímo do Rio de Janeira a poté se tam vydáte na cestu do Petrópolisu, která trvá zhruba hodinu. Existuje také přímé spojení s některými dalšími městy v Brazílii, jako je São Paulo. Výběr letenky závisí na vašich preferencích a cestovním plánu.

Jakmile přistanete v Riu de Janeiru, můžete se vydat do Petrópolisu různými způsoby. Nejpopulárnější možností je autobus. Zmezinárodního letiště v Riu de Janeiru, které se nazývá Galeão International Airport, můžete využít kyvadlovou dopravu k hlavnímu autobusovému nádraží. Odtud se dostanete do Petrópolisu, kde autobusy jezdí pravidelně každou hodinu. Cesta autobusem je pohodlná a trvá přibližně hodinu a půl.

Další možností je využít taxislužbu nebo pronajmout si auto. Tato možnost je výhodná především pro ty, kteří si chtějí užít více nezávislosti a svobody při cestování. Cesta autem z Ria de Janeira do Petrópolisu je relativně rychlá a trvá přibližně hodinu.

Po příjezdu do Petrópolisu budete okouzleni krásou tohoto historického města. Jeho hlavní atrakcí je palác Quitandinha, který je znám svou nádhernou architekturou a luxusním vnitřním designem. Palác byl kdysi kasinem, ale dnes je muzeem a luxusním hotelem. Můžete se projít po jeho nádherných zahradách a prozkoumat jeho bohaté historické artefakty.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je císařský palác, známý jako palác Rio Negro. Tento zámeček je sídlem, které kdysi sloužilo brazilským císařům. Dnes je otevřený pro veřejnost jako muzeum a nabízí pohled na životní styl brazilského královského dvora.

Navštivte také katedrálu svatého Petra Alcântary, která je jednou z nejznámějších katedrál v Brazílii. Je známá svou nádhernou architekturou a malebnými vitrážemi. Uvnitř katedrály se nachází také hrob brazilského císaře.

Město také nabízí mnoho okolních přírodních krás, jako je národní park Serra dos Órgãos. Zde si můžete užít turistiku a procházky přírodou a obdivovat úchvatné pohledy na hory a vodopády.

Petrópolis je nádhernou destinací, která poskytuje nejen historii a kulturu, ale také úžasné scenérie a přátelskou atmosféru. Pokud plánujete cestu do Brazílie, nezapomeňte si zaplánovat návštěvu tohoto kouzelného města. Letenka do Brazílie vás přivede do této malebné destinace plné zážitků a krás.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky