Objevte lety za nejlepší ceny

Bulharsko Plovdiv

Dovolená Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve východní Evropě a přitahuje miliony návštěvníků každý rok. A jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Plovdiv.

Plovdiv je druhé největší město v Bulharsku a je také jedno z nejstarších nepřetržitě obývaných měst na světě. Město je plné historie, kultury a nádherné architektury, která vás okouzlí.

Jednou z hlavních atrakcí v Plovdivu je jeho historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete procházet úzkými uličkami plnými malebných domků, náměstí a starověkých ruin. Starověké divadlo je jednou z nejstarších dochovaných staveb v Bulharsku a stále slouží jako místo konání kulturních akcí.

Další zajímavou atrakcí je Etnografické muzeum, kde můžete objevit bohatou bulharskou kulturu a tradice. Muzeum je umístěno v tradičním domě a nabízí zhlédnutí tradičního oblečení, šperků a dalších artefaktů.

Nezapomeňte také navštívit Kapana, což je čtvrť plná uměleckých galerií, kaváren a obchůdků s místními řemesly. Zde se můžete ponořit do místního uměleckého ducha a zakoupit si originální suvenýry.

Pokud jste fanoušky vína, určitě se zastavte v Plovdivské vinárně, která nabízí široký výběr místních vín. Bulharsko má silnou tradici vinařství a místní víno je známé po celém světě.

Bulharsko je také známé svými lázeňskými místy a Plovdiv není výjimkou. Lázně Hisar se nacházejí nedaleko města a jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete se ponořit do horkých minerálních lázní a vychutnat si jedinečný zážitek.

Plovdiv je také bránou do krásného pohoří Rodopy, které nabízí nádhernou přírodu a možnosti turistiky a horského horolezectví. Můžete se vydat na výlet do národního parku Rhodopi nebo navštívit malebná horská městečka v okolí.

Dovolená v Plovdivu v Bulharsku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, přírody a relaxace. Město a jeho okolí vám nabídnou širokou škálu zážitků a zábavy, které si určitě užijete.


Letenka Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je jednou z oblíbených letních destinací pro mnoho turistů z celého světa. Tato země nabízí krásné pláže, bohatou historii a mnoho kulturních a gastronomických zážitků. Mezi jedno z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Plovdiv.

Plovdiv je největším městem v jižním Bulharsku a je známé svou starobylou architekturou a bohatou historií. Město je rozděleno na dvě části - Staré město a Nové město. Staré město je jedním z nejstarších osídlených území v Evropě, s historií sahající až do doby Tráků. Tato část města je plná úzkých uliček, historických domů a malebných náměstí, které vytvářejí kouzelnou atmosféru. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické památky, jako je antický amfiteátr nebo starobylé hradby, které připomínají bohatou minulost tohoto místa.

Nové město je modernější částí Plovdiva, která nabízí širokou škálu obchodů, restaurací a kaváren. V této části města se rovněž nachází mnoho kulturních institucí, jako je například Plovdivské mezinárodní divadlo a mnoho galerií a muzeí. Mezi největšími atrakcemi Nového města je například Kapana - čtvrť plná uměleckých galerií, malých obchůdků a barevných domů, která láká nejen umělce, ale i turisty.

Další významnou atrakcí v Plovdivu je tzv. Kapitál Venec, což je obrovská obchodní a administrativní budova vystavěná v roce 1912. Tato stavba je považována za jedno z nejkrásnějších secesních děl ve městě. Kapitál Venec poskytuje návštěvníkům nejen možnost prozkoumat jeho architektonickou krásu z vnějšku, ale i zevnitř, kde se nacházejí různé obchody a kanceláře.

Plovdiv je také známý pořádáním různých kulturních akcí a festivalů. Mezi nejvýznamnější patří Plovdivský mezinárodní divadelní festival, který se koná každoročně v létě a přináší různorodou sbírku představení a přednášek z celého světa. Další oblíbenou událostí je Festival chodců, který přeměňuje Staré město na módní přehlídku s různými vystoupeními a módními přehlídkami.

Pokud se rozhodnete navštívit Plovdiv, můžete se tam dostat po vzduchu. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Bulharska a zejména do města Plovdiv. Letiště v Plovdivu je moderní a nabízí přímé lety z různých evropských destinací.

Navštěva Plovdivu v Bulharsku nabízí návštěvníkům skvělou kombinaci bohaté historie, fascinující architektury a moderního životního stylu. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem starověké historie, umění nebo přírody, Plovdiv má pro každého něco. Takže pokud hledáte zajímavou destinaci pro svou letní dovolenou, neváhejte a vydejte se do Plovdivu v Bulharsku. Určitě toho nebudete litovat!


Ubytování Bulharsko Plovdiv


Plovdiv, druhé největší město v Bulharsku, je pokladem, který lze objevit během cestování po této krásné zemi. S bohatou historií, malebnými uličkami a působivou architekturou je Plovdiv místem, které stojí za to navštívit. Pokud plánujete svou návštěvu v tomto fascinujícím městě, budete potřebovat také vhodné ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností a tipů na ubytování v Plovdivu, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

Plovdiv nabízí širokou škálu ubytování, které splní očekávání i těch nejnáročnějších cestovatelů. Od luxusních hotelů a butikových penzionů až po cenově dostupné hostely a apartmány, v této historické metropoli je vše pro každého.

Pokud máte rádi luxusní ubytování a nechcete na své cestě šetřit, Plovdiv nabízí několik skvělých možností. Město je známé svými špičkovými hotely, které nabízejí nejen pohodlné pokoje a vybavení nejvyšší kvality, ale také panoramatický výhled na staré město. Mnoho z těchto hotelů se nachází v centru města, v blízkosti turistických atrakcí. Můžete si vybrat z řady mezinárodních hotelových řetězců nebo se rozhodnout pro exkluzivní butikový hotel, který nabídne autentický bulharský zážitek.

Pro ty, kteří preferují přátelskou atmosféru, a zároveň se snaží udržet si rozpočet, jsou hostely a penziony v Plovdivu vynikající volbou. Tyto zařízení nabízejí různé typy pokojů, od společných ložnic s oddělenými postelemi po soukromé pokoje s vlastní koupelnou. Hostely jsou skvělým místem pro setkávání s dalšími cestovateli a sdílení zážitků. Mnoho penzionů se nachází v historických budovách, což přidává k jejich kouzlu a pomáhá vytvářet autentickou atmosféru.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou apartmány skvělou volbou. V Plovdivu najdete řadu apartmánů s různou kapacitou a vybavením. Tyto apartmány nabízejí vlastní kuchyňku, obývací pokoj a většinou vám umožní si užít své soukromí po celý pobyt. Některé apartmány se nacházejí v historických budovách v centru města, což vám umožní prozkoumat okolní památky a atrakce pohodlněji.

Plovdiv nabízí také možnost levného a cenově dostupného ubytování pro ty, kteří šetří nebo cestují s omezeným rozpočtem. Existuje řada rodinných penzionů a malých hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje za přijatelné ceny. Tyto zařízení se obvykle nacházejí v okrajových částech města nebo v blízkosti veřejné dopravy, což vám umožní snadný přístup k centru města.

Ať už preferujete luxusní ubytování nebo cestování s omezeným rozpočtem, Plovdiv nabízí možnosti pro každého. Bez ohledu na váš výběr, bude váš pobyt v tomto fascinujícím městě nezapomenutelný. Užijte si krásy města, objevujte jeho historii a nechte se unášet jeho kouzlem. Plovdiv je bezpochyby jedním z nejlepších míst na pobyt v Bulharsku.


Počasí Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je krásná země se spoustou historie a malebnou přírodou. V Bulharsku se nachází město Plovdiv, které je druhým největším městem v zemi a jedním z nejstarších měst na světě. Počasí zde je velice příjemné a příznivé pro turisty jak v létě tak i na jaře či podzimě.

V létě dosahuje teplota v Plovdivu průměrně až k 30°C a zimní měsíce jsou spíše mírné s průměrnou teplotou kolem 5°C. Během jarních a podzimních měsíců se teplota pohybuje kolem 10-20°C.

Turisté si v Plovdivu užijí krásné slunečné dny a úžasné noční život, který Plovdiv nabízí. V létě se mohou koupit v řece Marica, která teče přímo městem. Návštěvníci se mohou také projít krásnou historickou částí města, kde se nacházejí například památky jako například amfiteátr, stará čtvrť a mnoho dalších.

Pokud vás zajímá zimní turistika, Plovdiv nabízí několik lyžařských středisek v horách Rhodopy, které se nachází jen pár minut jízdy od města. Zde si můžete užít krásné lyžování při výhledu na okolní kopce.

Celkově je Plovdiv a Bulharsko vynikající destinací pro všechny, kteří hledají úchvatné přírodní prostředí, kulturní památky a bezpečné a příjemné počasí. Zde se mohou návštěvníci těšit na fantastické zážitky, bez ohledu na to jaké období roku si pro svou cestu zvolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Plovdiv


1. Jaké je počasí v Plovdivu?
V Plovdivu je typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C a v zimě okolo 5°C.

2. Jak se dostat z letiště v Plovdivu do centra města?
Z letiště v Plovdivu se do centra města dostanete autobusem nebo taxíkem. Autobusová zastávka se nachází před terminálem a linky 12 a 20 vás dovezou do centra města.

3. Jaké památky stojí za návštěvu v Plovdivu?
V Plovdivu je mnoho historických památek, jako například římský amfiteátr, starobylé divadlo, národní dům umění, archeologické muzeum a mnoho dalších.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v blízkosti Plovdivu?
Nejbližší pláže od Plovdivu jsou v Burgasu nebo ve Varně, obě jsou přibližně 2,5 až 3 hodiny autem. Z Burgasu se můžete dostat na pláž Sunny Beach a z Varny například na pláž Golden Sands.

5. Jaké jsou typické pokrmy v Bulharsku?
V Bulharsku jsou typické pokrmy jako například šopský salát, kebabcheta, čevapi, kozunak (sladký chléb) a tarator (okurková polévka).

6. Je v Bulharsku bezpečno?
Obecně platí, že Bulharsko je bezpečná země. Je však třeba dodržovat obecná opatření a ohlídat si osobní věci na veřejných místech.

7. Jaká měna se používá v Bulharsku?
V Bulharsku se používá bulharský lev (BGN). Většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá platební karty.

8. Jaká je časová zóna v Bulharsku?
Bulharsko se nachází v časové zóně východní Evropa (EET), což znamená, že má o 1 hodinu víc než čas v České republice.

9. Jaké je to platit daně v Bulharsku?
V Bulharsku se daně platí na základě příjmu a majetku. Daňový rok začíná 1. ledna a končí 31. prosince.

10. Jaký je rozdíl mezi sofia a Plovdivem?
Sofia je hlavním městem Bulharska a je větší než Plovdiv. Na rozdíl od Plovdivu je Sofia moderní město s vysokými budovami a mnoha muzei a galeriemi. Plovdiv má bohatší historii a mnoho starobylých památek.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky