Objevte lety za nejlepší ceny

Česko Holašovice

Počasí Česko Holašovice


Česko je známé svou různorodou a proměnlivou krajinou, která je ovlivňována i různým počasím. Jedno z malých, ale malebných městeček v Česku, které se jmenuje Holašovice, není výjimkou. Toto malebné sídlo se nachází v Jihočeském kraji, nedaleko hlavního města Prahy.

Holašovice je známé pro svou zachovalou venkovskou architekturu a je zařazeno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Městečko si udrželo svou historickou atmosféru, což ho činí ideálním místem pro turisty, kteří chtějí vidět autentický český venkov. Samotné počasí v Holašovicích je ovlivňováno kontinentálním klimatem.

Jaro v Holašovicích začíná obvykle na začátku března a trvá přibližně do května. Teploty se pohybují kolem průměrných hodnot 10–15 °C. Během jara se zde může stát, že se počasí rychle mění, a tak je třeba být připraven na slunečné dny, ale také na chladnější a vlhké počasí.

Léto v Holašovicích je obvykle teplé a slunečné. Teploty se pohybují od 20 do 30 °C, i když občas mohou dosahovat i vyšších hodnot. Návštěvníci mohou využít teplého počasí k prozkoumání okolní přírody nebo si odpočinout u některého z místních jezer. Léto je také obdobím, kdy se pořádají různé festivaly a kulturní akce, které přilákají místní obyvatele a turisty.

Podzim v Holašovicích přináší mírnější teploty a postupující zbarvení listí. Teploty se pohybují mezi 10–20 °C a jsou občas doprovázeny deštěm. Podzim je ideálním obdobím pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru a chtějí si vychutnat krásu barevné přírody.

Zima v Holašovicích může být chladná a sněhová. Teploty klesají pod bod mrazu a sněhové přeháňky mohou být běžné. Toto období je často vyhledáváno návštěvníky, kteří si chtějí užít zimních sportů, jako je běžkování a sáňkování. Město Holašovice je v zimě obklopeno idylickou krajinou posypanou sněhem, což přidává k jeho půvabu.

Celkově lze říci, že počasí v Holašovicích má podobné charakteristiky jako v ostatních částech Česka. Je dobré být připraven na různé varianty počasí a v závislosti na období si s sebou vzít správné oblečení. Bez ohledu na počasí však Holašovice vždy nabízí svůj jedinečný venkovský půvab a historii, kterou si zaslouží být navštívena.


Ubytování Česko Holašovice


Český národní památkový rezervace Holašovice patří mezi nejvíce přitažlivé turistické cíle v jižních Čechách. V první řadě se jedná o krásnou a zachovalou tradiční vesnici, která byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě toho se Holašovice může pochlubit také pestrou nabídkou ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

V Holašovicích najdete nejen tradiční pohostinství a penziony, ale také moderní hotely a luxusní apartmány, které vám poskytnou pohodlné a komfortní ubytování. Většina z těchto zařízení se nachází v blízkosti hlavní turistické atrakce, tedy zapsané vesnice Holašovice. Mnohá ubytovací zařízení navíc nabízejí návštěvníkům možnost využití různých aktivit, jako je například půjčování kol, wellness centrum nebo bobová dráha.

Návštěva Holašovic je obzvláště vhodná pro milovníky krásné přírody a odpočinku v klidném prostředí. Kromě toho, že zde najdete ochutnávky místních specialit, můžete se také projet na koni nebo navštívit nejbližší rybníky, které jsou bohaté na ryby.

Pokud se chystáte navštívit Holašovice, doporučujeme vám ubytování si předem zarezervovat a předem si prohlédnout nabídku ubytování na internetu. Tím si ušetříte čas a stres, a navíc získáte lepší představu o tom, co všechno si můžete v této krásné oblasti užít.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Dovolená Česko Holašovice


Dovolená v Česku: Objevte malebnou vesnici Holašovice

Pokud plánujete letos dovolenou v Česku, doporučujeme vám navštívit jednu z nejmalebnějších vesnic v zemi – Holašovice. Nachází se v Jihočeském kraji nedaleko města České Budějovice a je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky svému unikátnímu architektonickému stylu a příjemné atmosféře přitahuje každý rok mnoho návštěvníků.

Vesnice Holašovice je známá svými dochovanými lidovými domy ve stylu jihočeské selské baroko, který dominuje celému území. Tyto budovy mají charakteristické bílé štíty s dřevěnou výzdobou a bývaly obydleny farmáři a rolníky. Mnoho z těchto domů bylo upraveno a přeměněno na stylové penziony a restaurace, takže nyní si můžete vychutnat autentické venkovské prostředí i při svém ubytování.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Holašovicích je památný areál v podobě návsi se zachovalými usedlostmi, stodolami a dalšími hospodářskými budovami. Tento unikátní komplex je velmi dobře zachovalý a díky pečlivé údržbě vypadá tak, jako kdyby v něm čas zastavil již před staletími. Procházka Holašovicemi je jako cesta zpět v čase.

Další zajímavostí vesnice je kostel Sv. Jana Nepomuckého, který pochází z 18. století. Tento barokní kostel byl díky své architektuře a dekoracím zařazen do seznamu kulturních památek. Uvnitř kostela můžete obdivovat malebné fresky a bohatě zdobený oltář.

Kromě procházek ulicemi Holašovic si můžete také užít okolní přírodu. V blízkosti vesnice se nachází přírodní rezervace Holašovické údolí, která je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Pro milovníky přírody je tato oblast skutečným rájem.

V Holašovicích se také konají různé kulturní a společenské akce, které přitahují místní obyvatele i turisty. Nejoblíbenější událostí je Holašovická pouť, která se koná každoročně v srpnu a nabízí bohatý program s tradičními lidovými tanci, hudbou a trhy.

Pokud hledáte klidnou a autentickou destinaci pro svou dovolenou, nemůžeme vám Holašovice dostatečně doporučit. Tato malebná vesnice zaujme svou úžasnou architekturou, krásnou přírodou a atmosférou, která vás obklopí. Navštěvovat Holašovice znamená zažít pohodu a relaxaci a navíc se seznámit s jedinečnou částí českého kulturního dědictví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1) Jak se dostanu do Českých Holašovic?
- Do Českých Holašovic se nejlépe dostanete autem, zároveň je možné využít i veřejnou dopravu – autobusová zastávka se nachází nedaleko obce.

2) Jaké jsou vstupné do obce České Holašovice?
- Vstup do obce České Holašovice je zdarma, nicméně návštěvníci si musí zakoupit vstupenky do památkových objektů nebo výstav, které si přejí navštívit.

3) Jaká je adresa informačního centra v Českých Holašovicích?
- Informační centrum se nachází na adrese Holašovice č.p. 1, 384 22 Holašovice.

4) Jaké památky a zajímavosti je možné v Českých Holašovicích navštívit?
- V Českých Holašovicích můžete navštívit unikátní památkovou rezervaci s tradičními jihočeskými selskými usedlostmi, kostel Sv. Jana Nepomuckého či muzeum v selském stavení.

5) Kdy jsou otevřeny památky v Českých Holašovicích?
- Otevírací doby památek se mohou lišit v různých obdobích roku. Doporučuje se zkontrolovat přesné otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách Českých Holašovic.

6) Je možné se ubytovat v Českých Holašovicích?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází několik penzionů a ubytovacích zařízení, která nabízejí ubytování pro návštěvníky.

7) Existují v Českých Holašovicích restaurace a obchody?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni. Co se týče obchodů, ve vesnici není žádný velký supermarket, ale je možné zde nakoupit základní potraviny.

8) Jak dlouho trvá prohlídka Českých Holašovic?
- Doba prohlídky záleží na vašem zájmu a počtu navštívených památek. Zhruba se dá počítat s 1-2 hodinami.

9) Existuje zde parkoviště pro návštěvníky?
- Ano, v Českých Holašovicích se nachází parkoviště pro návštěvníky, kde je možné parkovat zdarma.

10) Je možné fotografovat v Českých Holašovicích?
- Ano, fotografování je povoleno v celé obci. Nicméně ve vnitřních prostorech památek je někdy zakázáno fotografování, a to z důvodu ochrany historických artefaktů.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky