Objevte lety za nejlepší ceny

Česko Krkonošský národní park

Letenka Česko Krkonošský národní park


Česko-Krkonošský národní park: Oáza přírodního bohatství

Česko-Krkonošský národní park je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších oblastí české přírody. Nachází se na severu Čech, převážně v Krkonoších, a rozprostírá se na ploše více než 360 km². Tento národní park je známý svou nádhernou horskou krajinou, rozmanitými ekosystémy a bohatým živočišným a rostlinným světem.

Národní park byl založen v roce 1963 a od roku 1992 je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho hlavním cílem je chránit a zachovávat vzácná přírodní prostředí Krkonoš. Jedná se o unikátní kombinaci alpinského a subalpinského ekosystému, která poskytuje domov mnoha ohroženým druhům rostlin a živočichů. V národním parku se nachází mnoho přírodních rezervací a chráněných území, která slouží jako důležité zastavení pro migraci ptáků a zvířat.

Krkonošský národní park nabízí návštěvníkům možnost objevit a prozkoumat krásy přírody. Existuje mnoho turistických tras a cest, které umožňují pěší výlety a horskou turistiku. Zde si každý najde své: od mírných vycházek po náročné horské túry. V zimě je Krkonošský národní park také oblíbenou destinací pro lyžaře a snowboardisty, díky svým sjezdovkám a lanovkám.

Kromě toho, národní park nabízí také různé aktivity a zábavu pro rodiny s dětmi. Například naučné stezky, které dětem pomáhají odkrýt tajemství přírody v interaktivním a zábavném prostředí. Některé z těchto stezek mají tematický zaměření, jako například naučná stezka botaniky nebo naučná stezka geologie.

Pro milovníky fauny a flóry je Krkonošský národní park rájem. V parku žije mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů, jako jsou kamzíci, kolovití, rysy a mnoho dalších. Kvůli ochraně těchto druhů je v parku uplatňováno několik opatření, která mají minimalizovat negativní vliv návštěvníků na životní prostředí.

Závěrem lze říci, že Krkonošský národní park je jedinečným přírodním pokladem Česka. Jeho nepopsatelné krásy, bohatý životní prostředí a různorodé aktivity pro návštěvníky ho činí perfektním cílem pro všechny přírodní nadšence. Přijďte a objevte Česko-Krkonošský národní park, oázu přírodního bohatství, která vás zcela určitě uchvátí.


Počasí Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park se nachází na severu České republiky a je nejen jedním z nejkrásnějších, ale také nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Tento park, který byl založen v roce 1963, zaujímá plochu téměř 550 km2 a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jeho vrcholky sahají až do výšky přes 1600 metrů nad mořem. Kromě své krásy jsou Krkonoše také zajímavé z hlediska počasí. V zimě lákají na své svahy milovníky zimních sportů, díky bohatým sněhovým srážkám jsou zde ideální podmínky pro lyžování a snowboarding. Běžecké trasy vedou nekonečnými lesy, což představuje příjemnou alternativu k lyžování na sjezdovkách.

V létě je Krkonošský národní park oblíbeným cílem turistů, kteří sem přicházejí poznávat přírodu, pěšími túrami objevovat horské potoky, vodopády a lesy. Park nabízí mnoho tras různých délek a obtížnosti, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Můžete se vydat na vtipně pojmenovanou Sněžku, nejvyšší vrchol České republiky, nebo prozkoumat malebné horské chaty a přístřešky.

Počasí v Krkonošském národním parku je chladnější a vlhčí než v nižších polohách České republiky. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 10-15 °C a v zimě může být až -15 °C. Největší sněhová pokrývka je obvykle v únoru a březnu, a to až několik metrů. Díky těmto podmínkám se Krkonoše pyšní největším a nejznámějším českým lyžařským střediskem - Špindlerův Mlýn.

Kromě sněhových srážek se v Krkonoších vyskytují i velké množství dešťových srážek. To z nich činí jedno z nejvlhčích míst v České republice. Průměrný roční úhrn srážek zde přesahuje 1500 mm, s největším množstvím srážek v létě.

Díky své geografické poloze a různorodému reliéfu se počasí v Krkonošském národním parku často mění. Právě tato variabilita dělá z parku tak zajímavou destinaci pro všechny, kteří mají rádi změnu a přírodu. Ať už je zima nebo léto, slunce nebo déšť, Krkonošský národní park vás vždy přivítá svou krásou a jedinečností.


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park: Nezapomenutelná dovolená v srdci Česka

Česká republika je známá svými krásnými přírodními scenériemi a jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou na jejím území je Krkonošský národní park. Tato oblast, nacházející se v srdci země, nabízí návštěvníkům pestrou škálu aktivit a krásnou přírodu, která zanechá nezapomenutelné zážitky.

Krkonošský národní park je nejvyšší pohoří v Česku a místem, které ještě přináší nádech čistého a nedotčeného prostředí. Jeho zasněžené hory a horské potoky jsou snem horolezců, turistů a milovníků přírody z celého světa.

Hlavní turistická atrakce parku je nejvyšší hora v Česku, Sněžka, která se tyčí do výšky 1602 metrů nad mořem. Vedle Sněžky jsou zde také mnohé další vrcholy jako Luční hora, Studniční hora nebo Černá hora. Tyto hory nabízejí nejen nádherné výhledy na okolní krajinu, ale také možnost procházek, horských túr, cyklistiky nebo lyžování, v závislosti na ročním období.

Krkonošský národní park je také domovem bohaté a rozmanité flóry a fauny. Na svých túrách můžete narazit na vzácné druhy rostlin a zvířat, jako je horský pták tetřev, kamzík nebo borovice kleč. Wichteria, vzácná žlutě kvetoucí rostlina, je jednou z nejvíce ohrožených druhů, která se zde vyskytuje. Mnoho chráněných oblastí bylo vytvořeno, aby zajistilo ochranu unikátních druhů a místního ekosystému.

V neposlední řadě je tu také mnoho malebných horských vesnic a okouzlujících měst jako je Špindlerův Mlýn nebo Harrachov, které poskytují pohodlné ubytování a možnost poznat místní kulturu a tradice. Navštivte například tradiční řemeslné trhy, kde můžete zakoupit originální suvenýry a místní produkty.

Krkonošský národní park je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, romantický útěk nebo příležitost pro dobrodružství a relaxaci v jednom. Bez ohledu na vaše zájmy, budete se zde vždy cítit jako doma a najdete zde něco, co vás zaujme.

Nabízí se i mnoho organizovaných exkurzí, které vás provedou tímto úchvatným prostředím a zajistí, že získáte maximum z vaší návštěvy. Můžete si také pronajmout horské kolo nebo lyže a objevovat krásu parku na vlastní pěst.

Zkrátka, Krkonošský národní park nabízí bezpočet možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou v Česku. Příroda zde vytváří opravdový ráj pro milovníky přírody a její rozmanitost vás neustále překvapuje. Takže pokud hledáte místo pro odpočinek a zároveň dobrodružství ve střední Evropě, pak je Krkonošský národní park tím pravým místem pro vás. Nechte se okouzlit krásami přírody a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v této malebné části Česka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Jaký je rozlohou Česko Krkonošský národní park?
- Česko Krkonošský národní park má rozlohu 37 826 hektarů.

2. Kde se národní park nachází?
- Národní park se nachází na severovýchodě Čech, v Krkonoších, které jsou nejvyššími horami České republiky.

3. Jaké aktivity lze v národním parku provádět?
- V národním parku lze provádět pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování, snowboarding, horolezectví, koupání, rybaření a další outdoorové aktivity.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v národním parku?
- Nejznámějšími turistickými atrakcemi v národním parku jsou Sněžka, nejvyšší hora České republiky, a Labský důl s překrásnými vodopády a soutěskami.

5. Jaký je vstupní poplatek do národního parku?
- Vstup do národního parku je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným poplatkem na jeho správu a ochranu.

6. Je národní park otevřený celoročně?
- Ano, národní park je otevřený po celý rok, avšak některé úseky mohou být v zimě uzavřeny kvůli bezpečnosti.

7. Jakých zvířat je v národním parku možné potkat?
- V národním parku lze potkat například kamzíky, jeleny, srny, lišky, veverky, jezevce, ptáky a mnoho dalších druhů zvířat.

8. Jsou v národním parku povoleny psy?
- Ano, psi jsou v národním parku povoleni, ale musí být vedeni na vodítku a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

9. Kde se nachází informační centrum národního parku?
- Informační centrum národního parku se nachází v Jilemnici, v Krkonošském národním parku 302, 514 01 Jilemnice.

10. Jak se dostanu do národního parku veřejnou dopravou?
- Do národního parku se lze dostat vlakem nebo autobusem do měst Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Jilemnice, odkud je možné dále pokračovat pěšky nebo místním autobusem.


Ubytování Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park, nacházející se na pomezí Čech a Moravy, patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblasti Česka. Jeho malebná příroda, horské vrcholky a bohatá fauna a flóra přitahují do parku každoročně tisíce turistů. Pokud plánujete navštívit tento přírodní skvost, musíte se také zamyslet nad vhodným ubytováním.

V Krkonošském národním parku a jeho okolí najdete celou řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a potřebám turistů. Od několika luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a chalupy, všechny ubytovací zařízení se snaží přizpůsobit potřebám turistů, kteří sem přijíždějí za přírodou či sportovními aktivitami.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, jsou k dispozici luxusní hotely s wellness centry a bazény. Tyto hotely nabízejí špičkové ubytování s moderně vybavenými pokoji, restauracemi a dalšími službami. Wellness centra poskytují relaxační masáže, saunové procedury a další způsoby regenerace po dni stráveném v přírodě.

Pokud hledáte něco méně luxusního a více přizpůsobeného přírodě, můžete se rozhodnout pro ubytování v horských chatách a chalupách. Tyto rustikální ubytovací možnosti vám umožní zažít autentickou atmosféru Krkonoš a poznat místní kulturu. V chatách a chalupách najdete základní vybavení pro krátkodobý pobyt, jako je kuchyňka, sprcha a záchod. Mnoho z těchto ubytování je umístěno v příjemných horských vesničkách a nabízí nezapomenutelný výhled na okolní přírodu.

Pokud preferujete individuální přístup a možnost vařit si vlastní jídlo, můžete se rozhodnout pro pronájem chaty nebo apartmánu. V Krkonošském národním parku je také k dispozici několik kempů pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě.

V blízkosti hlavních turistických lokalit národního parku můžete také najít menší penziony a hostely. Tyto ubytovny nabízejí příjemnou atmosféru a příznivější ceny pro ty, kteří hledají především místo k přespání před dalšími dobrodružstvími v parku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Krkonošský národní park vám poskytne nepopsatelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou přírodu. Ať už se vydat na pěší turistiku po nekonečných stezkách, objet horskými cyklotrasami, nebo lyžovat v zimě, park vás nezklame. Ubytování v Krkonošském národním parku tedy není pouze praktická záležitost, ale také příležitost prožít nezapomenutelnou dovolenou v srdci české přírody.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky