Objevte lety za nejlepší ceny

Česko Moravský Krumlov

Dovolená Česko Moravský Krumlov


Dovolená v Česko Moravském Krumlově: Město středověkého kouzla

Pokud plánujete letní dovolenou a hledáte místo, které vás přenese do středověku, nemusíte hledat daleko. Česko Moravský Krumlov, malé město v jižních Čechách, je právě takovým místem.

Svou bohatou historií a malebnou atmosférou přitahuje Česko Moravský Krumlov každoročně tisíce turistů z celého světa. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992 a nikdo, kdo toto místo navštíví, se nediví proč.

Jednou z hlavních dominant města je Krumlovský zámek. Tento impozantní hrad z konce 13. století je největší v Česku a je obklopen malebnými zahradami a parky. Prohlídka zámku vás provede jeho bezpočtem historických místností, jako je například barokní divadelní sál, gotická kaple nebo věž s výhledem na celé město. Největším tahákem pro turisty je však Zlatá stezka, která vás provede skrze malebný zámecký park a po ochozech zámku a nabídne úchvatné výhledy na historické centrum města.

Dalšími významnými památkami v Česko Moravském Krumlově jsou například kostel sv. Víta, kostel sv. Jana Nepomuckého nebo historické centrum samotné, které je plné úzkých uliček, malebných domků a tradičních krámků. Procházka po těchto uličkách vás přenese do minulosti a budete se cítit jako ve středověku.

Mimo prohlídku památek v Česko Moravském Krumlově je zde také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Město je obklopeno překrásnou přírodou a Vltava, která městem protéká, nabízí ideální podmínky pro vodáctví, plavbu na kánoích nebo relaxaci na jejích březích. Okolní kopce jsou pak ideálním terénem pro pěší turistiku nebo cykloturistiku.

A co by to byla dovolená bez dobrého jídla? Česko Moravský Krumlov je známý také svou bohatou gastronomickou nabídkou. V místních restauracích a hospůdkách si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni, která vám přinese nejenom šťastné bříško, ale také skvělé kulturní zážitky.

Česko Moravský Krumlov je bezpochyby jedním z míst, které si zamilujete na první pohled. Jeho středověký charakter, bohatá historie a přírodní krása tvoří kombinaci, kterou nelze odolat. Pokud plánujete dovolenou v Česku, určitě zařaďte návštěvu tohoto kouzelného města do svého itineráře. Nejspíš si zde přijdete na své a budete si přát, abyste mohli zůstat déle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Moravský Krumlov


Odpovědi jsou vytvořeny na základě obecných informací o Česko Moravském Krumlově.

1) Jak se dostanu do Česko Moravského Krumlova?

Do Česko Moravského Krumlova se můžete dostat autem, autobusem nebo vlakem. Ideální je jet autem, protože tak máte větší svobodu pohybu. Na místě je k dispozici parkoviště.

2) Kdy je nejlepší čas k návštěvě Česko Moravského Krumlova?

Nejlepší čas k návštěvě je v létě, kdy je zahrada nejkrásnější a je ideální k posezení a obdivování.

3) Co si mohu prohlédnout v Česko Moravském Krumlově?

V Česko Moravském Krumlově se můžete prohlédnout Starý zámek, Kostel Nanebevzetí Panny Marie a zámeckou zahradu.

4) Je nutné si zakoupit vstupenku předem nebo lze ji zakoupit na místě?

Vstupenku lze zakoupit na místě, ale je lepší si ji koupit předem, aby se zajistila dostupnost.

5) Lze v Česko Moravském Krumlově najít ubytování?

Ano, v Česko Moravském Krumlově lze najít ubytování v hotelu, penzionu nebo apartmánu.

6) Je v Česko Moravském Krumlově dostupná wifi?

Ano, ve většině míst je dostupná wifi zdarma pro návštěvníky.

7) Lze v Česko Moravském Krumlově najít restauraci nebo kavárnu?

Ano, v Česko Moravském Krumlově lze najít restauraci nebo kavárnu, kde si můžete dát dobré jídlo nebo kávu.

8) Je v Česko Moravském Krumlově možnost koupání?

Ano, v Česko Moravském Krumlově lze koupat se v blízkém lesním rybníku.

9) Jaké aktivity lze v Česko Moravském Krumlově podniknout?

V Česko Moravském Krumlově lze podniknout procházku po zámecké zahradě, návštěvu památek, výlet do okolí či koupání v rybníku.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Skvost v srdci České republiky

Letenka do Česko Moravského Krumlova je zárukou objevování jednoho z nejkrásnějších měst v České republice. Tato malebná osada, ležící v jihovýchodní části země, láká každoročně tisíce turistů svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnou krajinou.

Když navštívíte Krumlov, budete ohromeni historickým jádrem města, které figuruje na seznamu UNESCO. Při procházce úzkými uličkami budete obdivovat kamenné domy, elegantní zámek a okouzlující náměstí, které je centrem života v Krumlově. Zvláště v letních měsících se zde konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou divadelní představení, koncerty a festivaly. Největším lákadlem je však Krumlovský festival, který trvá celé léto. Během něho si návštěvníci mohou užít hudbu, tanec a další umělecké představení, které se odehrávají nejen v historických budovách, ale také pod širým nebem na nádvoří zámku.

Samotný zámek Krumlov je největším hradním komplexem v České republice a zaujme každého svým impozantním architektonickým stylem. Uvnitř najdete honosné pokoje, bohatě zdobené stropy a galerie uměleckých děl. Na vrcholu zámku se nachází unikátní barokní divadlo, které je jedním z nejstarších dochovaných v Evropě. Zde ještě probíhají divadelní představení, při kterých můžete zažít vzrušující atmosféru minulých dob.

Příroda okolo Krumlova je rovněž špičkou navštívení. Krumlovská oblast je obklopena malebnými kopci a lesy, a to vše je propleteno sítí turistických tras, které vás zavedou na krásná místa s úchvatnými výhledy. Pokud jste milovníkem outdoorových aktivit, můžete se vydat na pěší nebo cyklistické túry a prozkoumat tuto jedinečnou krajinu. Na řece Vltavě si můžete také vypůjčit kánoe a strávit odpoledne plavbou po jejích klidných tocích.

Koesko Moravský Krumlov si také zachoval bohatou tradici výroby uměleckých řemesel. Místní dílny nabízejí vyřezávané dřevěné výrobky, keramiku, ručně malované sklo a další originální suvenýry. Pokud máte rádi fantazii a umělecké výstavy, určitě navštivte Egon Schiele Art Centrum, které představuje díla tohoto slavného malíře a dalších umělců.

Letenka do Česko Moravského Krumlova je jistě skvělou volbou pro ty, kteří touží zažít jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody. Toto malebné město vás okouzlí svým romantickým a tajemným rázem, který neopustí vaše srdce ani po návratu domů.


Počasí Česko Moravský Krumlov


Český Krumlov, malebné městečko na jihu Čech, je hojně vyhledáváno turisty z celého světa. Ale jaké je vlastně počasí v této části Česka, konkrétně v Moravském Krumlově?

Moravský Krumlov se nachází ve Zlínském kraji, blízko hranic s Slovenskem. Leží v nadmořské výšce 233 metrů a je obklopen krásnou přírodou a kopci. Díky své poloze mezi Karpaty a Bílými Karpaty má město mírné klima.

Léta v Moravském Krumlově jsou obvykle teplá a slunečná. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 25 °C, ale mohou dosáhnout i nad 30 °C. Teplé letní dny jsou ideální pro procházky po malebných uličkách města nebo výlety do okolní přírody.

Zimy v Moravském Krumlově jsou mírně chladné, ale teploty se zpravidla drží nad nulou. Průměrné teploty v prosinci a lednu se pohybují kolem 0 °C, ale mohou klesnout i pod -10 °C. Sníh je zde relativně vzácný, ale občas se může objevit krásná bílá pokrývka, která zvýrazní kouzlo letního města.

Jaro a podzim v Moravském Krumlově jsou obdobím střídání teplot a počasí. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a mohou být dosti proměnlivé. Je proto vhodné mít s sebou oblečení vrstvené, které umožní přizpůsobit se rychle měnícím podmínkám.

Srdečním rysem města a jeho okolí je krásná příroda s bohatou flórou a faunou. Moravský Krumlov je omýván řekou Moravou a obklopen lesy a zelenými poli. Toto prostředí je velmi vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a další venkovní aktivity. Je však důležité mít na paměti, že počasí se může rychle měnit a je třeba být připraven na neočekávané změny.

Moravský Krumlov je za každého počasí krásným místem k návštěvě. Bez ohledu na roční období můžete vychutnat skvělé jídlo, navštívit historické památky, jako je hrad nebo klášter, a prozkoumat okolní přírodu. Ať už je počasí slunečné nebo zatažené, deštivé nebo sněhové, Moravský Krumlov vám nabídne vzpomínky na celý život.


Ubytování Česko Moravský Krumlov


Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších měst v republice. Jeho okouzlující historie a panoramatické výhledy na řeku Vltavu, spolu s množstvím kulturních památek, lákají již po desetiletí turisty z celého světa. V posledních letech se město stalo oblíbeným místem pro turisty z celého světa a proto se zotavovny ubytování objevují všude kolem.

Město nabízí mnoho možností pro ubytování, od hotely po rodinné penziony, apartmány a hostely v různých cenových kategoriích. Některé hotely se nacházejí v centru, zatímco jiné nabízejí klidnější pobyt mimo hlavní turistickou oblast. Pokud hledáte nejlevnější možnosti pro ubytování, v Českém Krumlově najdete mnoho cenově dostupných hostelu včetně těch, které nabízejí ubytování v domech se sedlovou střechou.

Do Českého Krumlova přijíždí ročně miliony turistů a proto je nutné se ubytovat v dostatečném předstihu. Během turistické sezóny (červen – září) se hotely a penziony většinou prodávají měsíce předem. Aby zkušenost z návštěvy Krumlova byla co nejlepší, nezapomeňte si vybrat takového poskytovatele ubytování, který splní vaše potřeby.

Centrem Krumlova je historické jádro s krásnými uličkami, kudy se láduje moře návštěvníků. Kromě hotelů a penzionu tu může host najít i slabší ekonomický segment ubytování, jako jsou hostele a apartmány. Ty se nacházejí nejen v centru města, ale i v jeho blízkém okolí.

Většina ubytování v Českém Krumlově je soustředěna v historickém centru města, kde je možné si užít nejlepší pohled na nádherné architektonické památky města, jako je mimo jiné i největší atrakce – Krumlovská zámek, divadlo a mnoho dalších. Kromě toho jsou k dispozici útulné restaurace, kavárny a obchodní domy, kde se hosté mohou ochutnat nejrůznější kulinářské speciality, včetně místních speciálností.

Moderní ubytování v Českém Krumlově mají typicky nově zrekonstruované pokoje, které jsou vybavené TV, Wi-Fi, minibarem, kávovarem a soukromou koupelnou. Nabízejí také služby, jako je praní prádla, pračka, sušička a žehlení.

Zajímavým a mnohým neznámým tipem na ubytování jsou rekonstruované historické budovy. V současné době jsou tyto budovy populární formou ubytování, které nabízejí zájemcům jedinečný zážitek. V těchto strašidelných místnostech najdete vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu, ale také se tu cítíte, jako byste se ocitli v něčem velmi starém.

Po celý rok se pořádají obrovské množství kulturních akcí, proto je důležité nechat si čas a plánovat návštěvu také dle nich. Hlavním cílem je samozřejmě užít si pohádkovou atmosféru města a zároveň si ji užít z pohodlí svého hotelového pokoje.

Bez ohledu na to, jaký styl ubytování si vyberete, Český Krumlov je nadšený, že vás přivítá v krásném městě, které bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Nedaleko tohoto středoevropskou klenotu se nachází další perlou městečka – Česko Moravský Krumlov. V tomto historickém městečku můžete najít několik ubytování a hotelů. I zde je však potřeba mít pečlivé plánování a objednání ubytování s dostatečným předstihem.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky