Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Crikvenica

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Crikvenica


1. Jak se dostanu do Crikvenice?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je v Rijece, které je asi 20 km od Crikvenice. Cestovat do Crikvenice je také možné po silnici, autobusem nebo vlakem.

2. Kde se dá ubytovat v Crikvenice?
Odpověď: V Crikvenici je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Doporučuje se včas rezervovat ubytování, zejména během letní sezóny.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Crikvenici?
Odpověď: V Crikvenici je několik krásných pláží, včetně pláže Crni molo, Slatina a Dramalj. Většina pláží je písečná nebo oblázková a nabízí různé možnosti vodních sportů.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Crikvenice?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Crikvenici patří kostel svatého Antonína Paduánského, starý maják a promenáda s mnoha restauracemi a obchody.

5. Kde se dají ochutnat tradiční chorvatské speciality v Crikvenici?
Odpověď: V Crikvenici je mnoho restaurací a tavern, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučuje se ochutnat speciality jako je peka (dušené maso s kořením pod skleněnou mísou), rizi-bizi (rýže s hráškem) a čevapčiči (grilovaná masa v plackách).

6. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Crikvenici?
Odpověď: V Crikvenici jsou dostupné různé aktivity pro rodiny s dětmi, včetně vodních sportů, vodního parku a dětských heren. Také si můžete vypůjčit kolo a projet se po pobřeží nebo navštívit nedaleký akvárium.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Crikvenice?
Odpověď: Nejlepším časem na návštěvu Crikvenice je obvykle od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. Během léta je město velmi rušné a pláže jsou plné, takže pokud hledáte klidnější dobu, doporučuje se navštívit Crikvenici v jarní nebo podzimní sezóně.

Toto jsou pouze některé z nejčastěji kladených otázek ohledně Crikvenice. Pokud máte další otázky, rádi Vám pomůžeme.


Dovolená Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko je oblíbenou destinací pro dovolenou mezi českými turisty a jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je Crikvenica. Tato malebná přímořská obec se nachází na Jadranu, blízko Rijeky, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, příjemnou atmosféru a mnoho aktivit.

Jednou z hlavních atrakcí Crikvenice jsou její pláže. Díky své poloze na pobřeží Jaderského moře zde najdete několik kilometrů písečných, oblázkových a betonových pláží. Pláže jsou čisté, dobře udržované a mají příjemné pobřežní promenády, které vám umožní procházky podél moře. Můžete si také pronajmout lehátka a slunečníky, a užít si tak slunečních paprsků a osvěžujícího koupání.

Crikvenica je také ideálním místem pro vodní sporty. Můžete si vyzkoušet potápění, windsurfing, vodní lyžování nebo jachting. Pokud se zajímáte o potápění, město nabízí možnost školení a potápěčských výletů do okolního podmořského světa. Nejenže se budete moci potápět a obdivovat neuvěřitelnou floru a faunu, ale také si prohlédnout vraky lodí a tajemné jeskyně.

Pro milovníky přírody je Crikvenica výchozím bodem pro návštěvu Národního parku Risnjak. Tento park se nachází v horách a je domovem pro různé druhy zvěře, včetně vzácného rysa. Můžete zde podniknout různé túry a vycházky a prozkoumat krásnou přírodu parku.

Po fyzické aktivitě se můžete odpočinout a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha restaurací a kaváren v Crikvenici. Nabídka zahrnuje čerstvé ryby a mořské plody, jako je černý chobot, kaprikaš nebo škampa. Samozřejmostí je také ochutnávka chorvatského vína, které je známé svou kvalitou.

Pokud máte zájem o kulturní dědictví, můžete navštívit Kostelní muzeum v Crikvenici, které vystavuje cenné umělecké díla a religiózní artefakty. Další zajímavou destinací v okolí je ostrov Krk, který je spojen s pevninou Crikvenicí mostem. Zde můžete navštívit historické památky, jako je Katedrála Notre-Dame Assomption nebo Frankopanský hrad.

Crikvenica je skvělou volbou pro dovolenou, pokud toužíte po krásných plážích, aktivitách ve vodě a relaxaci v příjemném prostředí. Obec nabízí širokou škálu možností pro individuální zážitky a je ideální pro páry, rodiny s dětmi i mladé lidi.


Ubytování Chorvatsko Crikvenica


Crikvenica je malebné přímořské město nacházející se v Chorvatsku. Je oblíbenou destinací turistů díky svým krásným plážím a tichému prostředí. Pokud hledáte ubytování v Crikvenici, můžete si vybrat z široké nabídky možností.

Jednou z možností je pronájem apartmánu. V Crikvenici se nachází mnoho apartmánových budov, které nabízejí ubytování v různých velikostech a cenových kategoriích. Apartmány jsou obvykle vybaveny veškerým potřebným zařízením a často mají výhled na moře. Pronájem apartmánu je skvělou volbou pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří si chtějí užít soukromí a pohodlí.

Další možností ubytování je hotel. Crikvenica nabízí širokou škálu hotelů, které se liší od luxusních resortů po menší rodinné hotely. Většina hotelů se nachází v blízkosti pláže a má vlastní restaurace, bazény a další vybavení. Pokud hledáte pohodlí a luxus, pobyt v hotelu je pro vás skvělou volbou.

Pro ty, kteří preferují pobyt v přírodě, mohou zvolit kempování. V okolí Crikvenice se nachází několik kempů, které nabízejí přímý přístup k moři a veškeré potřebné vybavení pro kempování. Kempování je ideální pro dobrodružné typy a milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat okolní lesy a hory.

Nezapomeňme také zmínit možnost pronájmu soukromého domu. Mnoho místních obyvatel nabízí ubytování v jejich vlastních domech. Tyto domy se nachází v různých částech města, takže si můžete vybrat, zda chcete mít blízko k pláži nebo zůstat v klidnější části města. Pronájem soukromého domu vám dává pocit autentičnosti a umožňuje vám poznat místní kulturu a zvyky.

Jakákoli forma ubytování v Crikvenici vám umožní vychutnat si krásnou přírodu a pohostinnost místních obyvatel. Město je známé svými čistými plážemi a teplým mořem, takže si můžete být jisti, že si užijete skvělou dovolenou. Navíc, Crikvenica je také výborným výchozím bodem pro objevování okolních ostrovů a dalších přírodních krás, které Chorvatsko nabízí.


Letenka Chorvatsko Crikvenica


Crikvenica, malebné město na pobřeží Jaderského moře, je jedním z nejkrásnějších turistických cílů v Chorvatsku. Pokud se rozhodnete navštívit toto nádherné místo, letenka je jedním z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů, jak se dostat do Crikvenice.

Díky své výhodné poloze je jednoduché najít letenku do nedalekého letiště Rijeka, které je vzdálené přibližně 20 km od Crikvenice. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Rijeky, ať už z jiných evropských zemí nebo z větších měst v Chorvatsku. Můžete si vybrat z několika leteckých společností a najít si tak letenku, která bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu.

Jakmile přistáváte na letišti Rijeka, je odtud snadné se dostat do Crikvenice. Máte několik možností – můžete si pronajmout auto, vzít si taxi, využít kyvadlovou dopravu nebo se rozhodnout pro místní autobusovou dopravu. Cesta z letiště do Crikvenice trvá přibližně 30 minut a můžete si užít nádherný výhled na moře během celého výletu.

Crikvenica je oblíbeným místem pro dovolenou nejen díky své krásné pláži a čistému moři, ale také díky širokému spektru aktivit, které nabízí. Můžete si užít sluneční koupání na jedné z mnoha pláží, pronajmout si vodní skútry nebo se zúčastnit různých vodních sportů. Město také nabízí tradiční chorvatskou kuchyni a několik restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a jiné lahůdky.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Crikvenice, zjistíte, že máte na výběr mnoho zajímavých míst k návštěvě. Můžete si udělat výlet na Krk, největší chorvatský ostrov, který je nedaleko Crikvenice. Nebo můžete navštívit město Rijeka, které nabízí bohatou historii a architekturu. Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat na výlet do národního parku Plitvická jezera, který je vzdálený přibližně dvě hodiny jízdy autem od Crikvenice.

Crikvenica je ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, moře a krásných památek. Letenka vás dopraví rychle a snadno do tohoto malebného města, kde si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou. Stačí najít vhodné letenky a začít plánovat svou cestu do Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Crikvenica


Chorvatsko, a zejména oblíbené letovisko Crikvenica, je známé pro své nádherné počasí, které je ideální pro dovolenou u moře. Toto malebné pobřežní město se nachází na jadranském pobřeží, v blízkosti Kvarnerského zálivu, a nabízí návštěvníkům teplé slunečné dny a příjemné teploty po většinu roku.

Crikvenica, stejně jako většina Chorvatska, je známa svými letními měsíci, které jsou ideální pro plážový život a vodní aktivity. Průměrná teplota vzduchu v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30 °C, což je perfektní pro opalování na pláži, koupání v moři nebo pro vyžití na vodních sportech. Moře v Crikvenici je teplé a čisté, dosahuje průměrné teploty kolem 25 °C, což potvrzuje jeho atraktivitu pro turisty.

Jaro a podzim jsou také krásnými obdobími pro návštěvu Crikvenice. Během těchto měsíců se teploty pohybují kolem 20-25 °C a návštěvníci mohou vychutnat příjemné počasí pro procházky po malebných uličkách, návštěvy historických památek či objevení okolní přírody. Není na škodu mít však večer s sebou svetr, protože teploty mohou v tomto období klesat.

Crikvenica a jeho okolí také nabízí nádhernou krajinu. Město leží na pomezí hřebene Dinárských hor a Jaderského moře, což vytváří ideální podmínky pro procházky a pěší turistiku. Během zimy mohou návštěvníci ochutnat i jiný typ počasí, protože Crikvenica leží poblíž hor, ačkoli zde většinou teploty neklesají pod bod mrazu.

Většina turistů navštěvuje Crikvenici v letních měsících, během tohoto období se město ožívá a nabízí mnoho kulturních a společenských akcí. Turisté si také mohou užít plážový život na jedné z mnoha krásných pláží v okolí. Mezi nejoblíbenější pláže patří "Crni molo" a "Podvorska", které jsou známé svými jemnými oblázkovými plážemi a čistou vodou.

Celkově lze říci, že počasí v Crikvenici a jejím okolí je příjemné a slunečné po většinu roku. Turisté si zde mohou užít teplé letní dny na pláži, procházky okolní přírodou v jarních a podzimních měsících či zimní sporty v horách. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Crikvenicu, je zde vždy něco pro každého a nádherné počasí je tou správnou třešničkou na dortu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky