Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Krk

Počasí Chorvatsko Krk


Krk je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku a je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jednou z důležitých věcí, které vás při plánování dovolené na Krku zajímají, je počasí. V této článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a podmínky počasí v průběhu roku.

Teploty na ostrově Krk

Ve většině letních měsíců se teploty v Krku pohybují okolo 27-30 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou stoupat až k 35 stupňům. V zimě jsou teploty mírné a pohybují se kolem 10 až 12 stupňů. V některých zimních dnech může být dokonce chladněji a někdy prší. Celkově řečeno, počasí na Krku je převážně teplé a slunečné, což z tohoto ostrova skutečně krásné letní letovisko.

Srpen - nejteplejší měsíc

Srpen je nejteplejším měsícem v roce a nejvhodnější dobou pro návštěvu Krku. Teploty pravděpodobně dosáhnou 30–32 stupňů Celsia a moře bude na nejteplejších místech teplé jako sprcha. Srpen je ideální měsíc pro plážové aktivity, jako například slunění na pláži, koupání, potápění a další vodní sporty.

Duben a květen

Duben a květen obvykle znamenají pocit jara a tato období jsou vhodná pro sportovní aktivity. Ve dne jsou teploty příjemné a srážek není tolik. V noci se mohou objevit chladnější teploty a mohou zkomplikovat vaše výlety v přírodě. Ve vodě teploty nejsou ještě úplně vhodné k plavání, ale jsou dostačující pro vodní sporty jako windsurfing a kiteboarding.

Červen a září

Červen a září jsou období, která patří k letní sezóně, ačkoli teploty jsou mírnější než v srpnu. Na počátku června může být den chladnější s teplotami kolem 21 stupňů Celsia, ale v průběhu měsíce teplota stoupá a červenec znamená počátek teplých a slunečných dnů. Září je obdobím, kdy turistická sezóna končí, ale teploty jsou stále dostatečné pro využití pláží a dalších venkovních aktivit.

Celkově řečeno, Krk je nádherný ostrov s teplým počasím a příjemnou atmosférou. Kdykoliv se rozhodnete navštívit, budete mít mnoho aktivit a příležitostí pro zábavu a relaxaci. Takže neváhejte a využijte svůj volný čas na jednom z nejkrásnějších míst v Chorvatsku.


Letenka Chorvatsko Krk


Pokud vyhledáváte krásné letovisko v Chorvatsku, které nabízí pláže, historii a mnoho aktivit, neváhejte si zarezervovat letenku na ostrov Krk. Tento nádherný ostrov leží v severovýchodní části Jaderského moře a je jedním z největších ostrovů v Chorvatsku. Pro své překrásné pláže, malebná města a bohaté kulturní dědictví je Krk ideálním místem pro dovolenou.

Jedním z hlavních lákadel ostrova Krk jsou jeho pláže. Ostrov nabízí několik možností, ať už preferujete písečné, oblázkové nebo skalnaté pláže. Mezi nejznámější patří pláže Malinska, Baška a Njivice. Pláže na ostrově Krk jsou čisté, dobře udržované a mají výborné vybavení, které zahrnuje sprchy, toalety a různé možnosti vodních sportů. Pokud hledáte klid a soukromí, určitě navštivte menší pláže na ostrově, které nejsou tak přeplněné turisty.

Krk je rovněž známý svým bohatým kulturním dědictvím. Na ostrově se nachází mnoho historických památek a malebných starobylých měst, které stojí za návštěvu. Hlavní město ostrova, také nazývané Krk, je bohaté na historii a nabízí středověké hradby, katedrálu a mnoho úzkých uliček, ve kterých můžete objevovat místní obchody a restaurace. Ve městě Baška naleznete jedno z nejstarších dochovaných chorvatských památek - tzv. "Baščanskou deskou", která je považována za jeden z nejvýznamnějších textů v chorvatském jazyce.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, Krk je také ideálním místem pro vás. Můžete si vyzkoušet potápění, vodní lyžování, wakeboarding nebo jízdu na kole po ostrově, který nabízí nádhernou přírodu a malebná města. Ostrov je vhodný i pro pěší turistiku, kde si můžete užít nádherné výhledy na Jaderské moře a okolní ostrovy.

Pro cestu na ostrov Krk je nejlepší rezervovat si letenku. Ostrov má vlastní letiště, které je propojené s několika evropskými městy. Existuje také možnost přejet přes most, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Cena letenky se může lišit v závislosti na sezóně a letovisku, které si vyberete. Doporučuje se rezervovat letenku s dostatečným předstihem, abyste měli dostatek času na plánování a nalezení ideálního ubytování na ostrově.

Pokud tohle léto hledáte ideální letovisko s krásnými plážemi, bohatou historií a mnoha aktivitami, není lepší volbou než ostrov Krk. Rezervujte si letenku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších a nejznámějších chorvatských ostrovů.


Ubytování Chorvatsko Krk


Krk je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku a nabízí mnoho možností pro ubytování. Zastoupeny jsou zde všechny typy ubytování od kempů až po luxusní hotely.

Především jsou zde mnohé kempy, které jsou ideální pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Kempy se nacházejí v blízkosti moře a mnohé z nich mají k dispozici i vlastní pláže. Mezi nejpopulárnější patří kempy Škrila, Bor a Pila.

Pokud preferujete větší komfort, můžete zvolit apartmány. Ty jsou většinou součástí menších rodinných domů, kde majitelé ubytovávají turisty v samostatných apartmánech. Tyto apartmány nabízejí svým hostům větší soukromí a samostatnost. Mezi nejpopulárnější patří Family apartments Ljubica a Apartments Nena.

Pro náročnější klientelu jsou zde hotely s kvalitním servisem. Tyto hotely jsou nejčastěji umístěny v blízkosti moře a nabízejí vysokou kvalitu služeb. V Chorvatsku se můžete setkat s řetězcem hotelů Valamar Hotels & Resorts, který nabízí několik luxusních hotelů v oblasti Krk.

Na ostrově Krk se také nachází mnoho soukromých vil. Tyto vily nabízejí soukromí, vysokou úroveň komfortu, bazény a další prvky luxusního ubytování. Mezi nejpopulárnější patří Villa Jadranka a Luxury Villa Princess.

V oblasti Krk je také možné najít ubytování v autokempu. Autokempy jsou ideální pro lidi, kteří cestují karavanem nebo vlastním autem. Mezi nejpopulárnější patří kemp Nafta a kemp Ježevac.

V Krku se taktéž nachází mnoho menších penzionů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro turisty, kteří hledají ubytování s nižšími náklady. Mezi nejpopulárnější patří Penzion Vrbnik a B&B Valica.

V oblasti Krk se nachází mnoho možností pro ubytování. Záleží jen na vašich preferencích a jaké rozpočet máte k dispozici. Nezáleží na tom, zda si zvolíte kemp, apartmán nebo luxusní hotel, všechny druhy ubytování nabízejí krásné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Chorvatsko Krk


Dovolená v Chorvatsku na ostrově Krk je rozhodně nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky slunce, moře a krásné přírody. Ostrov Krk se nachází v Kvarnerském zálivu a je nejen největším, ale také jedním z nejkrásnějších ostrovů na Jadranu. Během dovolené na Krku si můžete užít nádherné pláže, malebná města a vesnice, skvělé jídlo a pití a mnoho aktivit, které vám umožní relaxovat a odpočinout si.

Pláže na Krku jsou různorodé a každý si najde tu svou oblíbenou. Pokud máte raději kamínky místo písku, potěší vás pláže na jižní straně ostrova, jako například Klimno nebo Soline, které jsou navíc ideální pro akce jako například kajak nebo šnorchlování. Pro rodiny s dětmi jsou zase vhodné pláže s písčitým dnem na severní straně ostrova, jako například Malinska nebo Njivice. Mezi nejnavštěvovanější patří pláž Baška, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Nezapomeňme také na malebná města a vesnice, které se nacházejí na Krku. Rovinj je nádherné městečko s bohatou historií a architekturou, které stojí za to navštívit. Toto městečko je přímo plné kulturních památek a muzeí. Opatija je pak mimořádně krásné letovisko se slavným přístavem a půvabnou architekturou. Co se týče méně navštěvovaných průzkumných destinací, sluší se zmínit na vesnici Vrbnik na východě Krku. Tato malebná vesnička je známá především svými gastronomickými nebo tratě k tamní rovinatosti a vinicím, kde se dají ochutnat lokální vína.

Pokud jde o jídlo a pití, tak na Krku nenaleznete nijakého nedostatku vynikajících restaurací a barů. Rádi ochutnáte rakiju nebo víno, určitě navštivte místní vinařství, kde se můžete naučit o výrobě vína a ochutnat vynikající místní vína.

Dovolená na Krku také nabízí mnoho aktivit pro ty, kteří si chtějí užít přírody a zdraví. Můžete si pronajmout kajak nebo jiné vodní sporty, zúčastnit se jízdy na koni nebo si projít krásnou krajinu ostrova. Milovníci potápění si zase mohou užít krásné podmořské životy, nebo se připojit k jednomu z mnoha potápěčských klubů na ostrově.

Celkově řečeno, dovolená na Krku nabízí vynikající zážitek pro každého. Nejenže si můžete užít krásné pláže a rustikální letoviska, ale také si vychutnat bohatou kulturu, vynikající jídlo a pití a mnoho aktivit, které vám pomohou rekreovat se a odpočinout si od každodenního života. Pokud hledáte letovisko, které nabízí všechny tyto vymoženosti, pak byste měli zvážit Chorvatsko a ostrov Krk jako příští dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Krk


1. Jak se dostanu na ostrov Krk?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Krk, je letadlem do letiště Rijeka. Poté si můžete pronajmout auto nebo si vzít autobus do města Krk. Také se na ostrov dá dojet trajektem z pevninského Chorvatska nebo z jiných ostrovů.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Krk?
Nejlepší čas na návštěvu Krku je v létě, od června do září, kdy je moře teplé a slunce svítí intenzivněji. Avšak v tuto dobu může být velké množství turistů, takže pokud hledáte klidnější dovolenou, můžete navštívit Krk mimo sezónu.

3. Co navštívit na Krku?
Na Krku je spousta zajímavých míst k návštěvě, jako například Krk město, Vrbnik, Baska nebo Malinska. Dále stojí za to navštívit pláže, jako například Žminj, Stara Baška nebo Baška Beach.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Krku?
Krk má spoustu krásných pláží, ale mezi nejlepší patří pláž Žminj, Baška Beach, Stara Baška nebo pláže u města Njivice.

5. Kde se ubytovat na Krku?
Na Krku se můžete ubytovat v hotelu nebo apartmánu, které najdete v mnoha částech ostrova. Největší koncentrace ubytování je v městě Krk a jeho okolí, ale najdete ho i v dalších městech na ostrově.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky