Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Lošinj

Letenka Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko, známé svou krásnou pobřežní linií a malebnými ostrovy, je hotovým rájem pro milovníky dovolené u moře. Mezi jedno z nezapomenutelných letovisek v této oblasti patří Lošinj - ostrov, který leží v Kvarnerském zálivu. Díky svému klidnému prostředí, krásné přírodě a bohatým kulturním dědictvím si Lošinj získává srdce turistů z celého světa.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat na ostrov Lošinj, je cestovat letadlem. Díky letenkám do Chorvatska je nyní snadnější než kdy jindy prozkoumat tento malebný ostrov bez stresu spojeného s dlouhými cestami autem nebo trajektem.

Letenky do Chorvatska jsou k dispozici z mnoha evropských měst, a to za rozumné ceny. Ať už se rozhodnete cestovat z Prahy, Vídně nebo Londýna, existuje řada leteckých společností, které nabízejí lety do Chorvatska. Po příletu na letiště v chorvatském městě Rijeka, které je nejblíže ostrovu Lošinj, je zajištěno pohodlné přestupování a pokračování v cestě. Letenka vám tak ušetří čas a umožní vám co nejrychleji se dostat k vašemu cíli.

Po příletu na ostrov Lošinj budete ohromeni jeho přirozenou krásou. Své návštěvníky vítá tyrkysové moře, o němž se říká, že má léčivé účinky na zdraví a pohodu. Lošinj oplývá úchvatnými plážemi, kde si můžete užít slunce a relaxovat pod palmami. Sportovní nadšenci zde také najdou mnoho aktivit, kterými je možné se zabavit, včetně potápění, plachtění nebo jízdy na kole.

Pokud jste zájemci o historii a kulturu, navštívte město Mali Lošinj, které je důležitým centrem umění a architektury na ostrově. Zde si můžete prohlédnout malebné uličky s tradičními domy, obdivovat historické památky a navštívit místní muzeum. Pro milovníky přírody je pak zde k dispozici Národní park Kornati, který nabízí úchvatnou krajinu se skalnatými ostrovy, zátoky a množstvím flóry a fauny.

Lošinj není jen krásným místem pro dovolenou, ale také důležitým střediskem wellness a léčebných kúr. Díky svému specifickému mikroklimatu a blahodárným účinkům mořského vzduchu se zde nachází mnoho specializovaných center zaměřených na zlepšení zdraví a relaxaci. Mimořádným lákadlem jsou delfíni, kteří často plavou kolem ostrova. Můžete si dokonce vyrazit na lodní výlet, kde budete mít možnost sledovat tyto úžasné tvory.

Lošinj je skutečným ráje na zemi, který je díky letenkám do Chorvatska snadno dostupný pro turisty z celého světa. Jestliže hledáte klidné a relaxační místo na dovolenou s překrásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, neváhejte a vydejte se na ostrov Lošinj. Vaše vzpomínky z tohoto místa vás budou zahřívat v srdci po mnoho let.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Lošinj


1) Jak se dostanu na ostrov Lošinj?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je letadlem do letiště na ostrově Krk a poté trajektem nebo katamaránem na ostrov Lošinj. Alternativně můžete dojet autem nebo autobusem na ostrov Krk a pak pokračovat trajektem.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na ostrově Lošinj patří Cikat, Sunčana uvala, Veli žal a Čikat Bay. Každá z těchto pláží nabízí písečné nebo oblázkové dno a čistou mořskou vodu.

3) Kde se nachází nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj?
Odpověď: Nejlepší potápěčská lokalita na ostrově Lošinj je Mjesta, která se nachází v blízkosti města Mali Lošinj. Toto místo je známé svými útesy, jeskyněmi a bohatým podmořským životem.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na ostrově Lošinj patří Restaurant Bocca Vera, Restaurant Dolphin, Restaurant Alfred Keller, Restaurant San Marco a Restaurant Nostromo. Tyto restaurace nabízejí širokou škálu chorvatských specialit a mořských plodů.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Lošinj patří procházka po historickém centru města Mali Lošinj, návštěva Muzea Apoxyomenos, cyklistika nebo pěší turistika na značených stezkách, vodní sporty, potápění a safari lodí kolem ostrova.

6) Kde se mohu ubytovat na ostrově Lošinj?
Odpověď: Na ostrově Lošinj je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejlepší místa pro ubytování jsou město Mali Lošinj, Veli Lošinj a Čikat Bay.

7) Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě ostrova Lošinj?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě ostrova Lošinj je od května do září, kdy je teplota příjemná a mořská voda je dostatečně teplá k plavání. V létě se také koná mnoho kulturních a sportovních akcí.

8) Jaké jsou dopravní spoje na ostrově Lošinj?
Odpověď: Ostrov Lošinj je dobře spojen s pevninským Chorvatskem trajektovými a katamaránovými spoji. Místní autobusová síť také nabízí dopravu po ostrově.

9) Jaké jsou tradiční trhy a obchody na ostrově Lošinj?
Odpověď: Tradiční trhy se konají v městech Mali Lošinj a Veli Lošinj, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a místní výrobky. V obou městech najdete také různé obchody se suvenýry, oblečením a potravinami.

10) Jaké jsou možnosti výletů z ostrova Lošinj?
Odpověď: Z ostrova Lošinj můžete podniknout výlety na nedaleké ostrovy Cres, Rab a Krk, do národního parku Plitvická jezera nebo na pevninskou část Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko je krásná země obklopená Jaderským mořem a nabízí mnoho malebných ostrovů, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto ostrovů je i Lošinj, který svou přírodní krásou, přátelskými lidmi a příjemným klimatem dokáže zaujmout každého návštěvníka.

Lošinj se nachází v severní části Jaderského moře, nedaleko od pobřeží Chorvatska. Ostrov je obklopen bujnou vegetací a překypuje nádhernými zátokami, krásnými plážemi a čistým mořem. Díky své poloze je ostrov Lošinj ideálním místem pro milovníky slunce a moře.

Co se týče počasí, Lošinj si může pochvalovat mírné středomořské klima, které je považováno za jedno z nejlepších v celé Chorvatsku. Díky ovlivnění Středozemního moře se zde teploty pohybují kolem 26-30 °C během letních měsíců a kolem 10-15 °C v zimě.

Léto na Lošinji přináší slunečné a horké dny, které jsou ideální pro opalování a pobyt na pláži. Moře je zde teplé a láká návštěvníky k osvěžujícímu koupání. Díky příznivému počasí je možné využívat vodní sporty, jako je windsurfing, potápění nebo plachtění.

Jaro a podzim jsou také příjemné období pro návštěvu ostrova. Teploty jsou mírné a příjemné kolem 20 °C, což umožňuje prozkoumávat okolní přírodu, podnikat turistické výlety a užívat si klidnějšího pobytu bez velkého množství turistů.

Zima na Lošinju je mírná, avšak mokřejší. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a občas se vyskytnou i deštivé dny. I přesto je zima ideálním obdobím pro ty, kteří si chtějí užít klid a pohodu daleko od turistického ruchu. Ostrov Lošinj nabízí mnoho aktivit, jako je třeba procházka po malebných vesnicích, návštěva místních trhů nebo relaxace v hotelových wellness centrech.

Celkově vzato, počasí na ostrově Lošinj je velmi příjemné a přehlíženo horory zaktualizovat má co nabídnout jak v létě, tak i v zimě. Bez ohledu na roční období je ostrov plný krásných přírodních scenérií, které určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Chorvatsko Lošinj


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě a ostrov Lošinj patří mezi nejvyhledávanější místa na této krásné zemi. Jeho drsná, skalnatá krajina, bílé oblázkové pláže a příjemné středomořské podnebí to dělají ideálním místem pro letní dovolenou plnou relaxace a odpočinku.

Pokud plánujete návštěvu ostrova Lošinj, je nezbytné dbát o správné ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu ubytování, od hotelů, apartmánů, pensionů a kempů. Výběr ubytování závisí především na vašich preferencích a požadavcích.

Mnoho turistů dává přednost soukromým apartmánům a vilám, kde mají větší prostor a soukromí. Zvláště v letní sezóně je však těžké najít volné ubytování, proto se vyplatí si apartmány a vily rezervovat dopředu. Všechny tyto tipy pomocí rezervačních portálů.

Pokud dáváte přednost pohodlnému ubytování a vyhledáváte otevřenou atmosféru, můžete zvolit pobyt v kempu. Ostrov Lošinj nabízí několik kempů, které jsou vybaveny moderními zařízeními a nabízejí vám možnost ubytování v přírodě.

Mnoho turistů se také rozhodne zůstat v městských hotelech, kde máte k dispozici širokou škálu služeb. Na ostrově Lošinj jsou k dispozici různé typy hotelů, které mohou pojmout různý počet hostů. Rezervace hotelu by měla být provedena dopředu, aby bylo zajištěno vaše ubytování.

Kromě ubytování s různou úrovní komfortu a servisu, Lošinj nabízí i mnoho zajímavých aktivit a sportů. Můžete se vydat na procházku do přírody, podniknout výlety lodí v národním parku Kornati nebo na prohlídku místních historických památek. Pro milovníky vodních sportů, jako jsou potápění, windsurfing a plachtění, ostrov nabízí ideální podmínky.

Lošinj má také řadu vynikajících restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni, takže nikdy nebudete hladoví.

Výběr ubytování na ostrově Lošinj v Chorvatsku je velmi rozmanitý, což umožňuje každému najít ideální pobyt pro svou dovolenou. Stačí si jen vybrat svůj styl ubytování a užívat si krásy tohoto nádherného ostrova.


Dovolená Chorvatsko Lošinj


Pokud hledáte letní dovolenou na krásném a klidném místě, rozhodně byste měli zvážit návštěvu Lošinje. Tento chorvatský ostrov v oblasti Kvarner nabízí křišťálově čisté moře, nádherné pláže a skvělé možnosti pro vodní sporty. Pojďme se podívat na to, co si můžete užít během vaší dovolené na této nádherné chorvatské destinaci.

Pláže na Lošinji jsou plné bílého písku a průzračného moře. Nejbližší a nejvíce navštěvovanou pláží je pláž Veli Žal. Tato písečná pláž se nachází asi 2 km od města Mali Lošinj a je obklopena borovicemi, což ji dělá ideálním místem pro pikniky a opalování. Další oblíbenou pláží je pláž Zabodarski, která se nachází poblíž obce Ćunski. Tato pláž je menší než pláž Veli Žal, ale nabízí klidnější prostředí, které ocení především rodiny s dětmi.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Lošinj nabízí mnoho možností pro vodní sporty. Můžete si například pronajmout kajak a prozkoumat okolí ostrova z vody, nebo si vyzkoušet windsurfing. Také se zde můžete potápět s potápěčskými centr, kde se budete moci podívat na místní korálové útesy a diverzitu podmořského světa.

Pro milovníky přírody je zde mnoho skvělých možností pro pěší turistiku a cyklistiku. Můžete se vydat do národního parku Lošinj, kde uvidíte delfíny v přírodním prostředí, nebo navštívit malebnou vesnici Osor a prohlédnout si historické památky, jako například Osorský most nebo mezinárodní hudební festival každé léto.

Pokud se rozhodnete navštívit Lošinj, můžete si zvolit z široké nabídky ubytování. Můžete si pronajmout apartmán nebo pokoj v hotelu. Pokud si chcete dopřát pohodlí, můžete si zarezervovat luxusní vily a soukromé apartmány s bazénem.

Celkově je Lošinj ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci během své dovolené a zároveň chtějí mít možnost si vyzkoušet různé aktivní aktivity v přírodě. Tento kouzelný chorvatský ostrov nabízí krásné pláže, kristalické moře, panoramatické výhledy a mnoho historických a kulturních památek. Navštivte Lošinj a užijte si kouzelnou dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky