Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Plitvická jezera

Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Chorvatsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu národního parku Plitvická jezera. Tento krásný kout Chorvatska, který se rozprostírá na ploše více než 300 km², je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa.

Plitvická jezera jsou nejstarším národním parkem v Jižní Evropě, založeným už v roce 1949. Jsou proslulá svými smaragdovými jezery, která se rozprostírají od vrcholů hor až k údolím s průzračnou vodou, a krásnými vodopády, které je doprovázejí.

Jezera mají 16 kaskád s 92 kaskádami a točitými proudy vody, které spolu tvoří jeden z nejkrásnějších přírodních prostředí na světě. Během procházky parkem uvidíte i nádherné scenérie, jako jsou lesy, travnaté plochy a skalnaté vrchy. Je to naprosto nádherná a klidná krajina, která vyvolává pocit oázového klidu a pokojného přírodního prostředí.

Park Plitvická jezera nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou cyklistické trasy, stezky pro pěší turisty, plavání a rybaření. Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je samozřejmě turistika, díky které si můžete plně vychutnat krásu přírody a užít si plno adrenalinových zážitků. V parku je možné také navštívit muzeum, v němž najdete mnoho informací o historii oblasti a jak je chráněna.

Chorvatsko Plitvická jezera jsou rovněž ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V parku jsou k dispozici dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, škola turistiky a mnoho dalších atrakcí pro děti, takže si zde určitě nebudou nudit. Pro ty, kteří chtějí strávit noc ve městě, jsou k dispozici mnoho možností ubytování různé kategorie.

Svou návštěvu chorvatských Plitvických jezer můžete spojit s návštěvou nedalekých měst, jako jsou například Zadar nebo Plitvice Selo. Ideální doba na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, nezapomeňte si vzít opalovací krém a dostatečně mnoho tekutin, abyste se udrželi hydratovaní.

Je třeba mít na paměti, že je nutné platit vstupné do parku, ale cena je velmi přijatelná a zahrnuje nejen vstup do parku, ale také využití turistických stezek, lanovky a lodě.

Celkově lze říci, že návštěva Plitvických jezer v Chorvatsku je naprosto nezapomenutelný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Tak neváhejte a naplánujte si svou dovolenou v tomto kouzelném koutě Chorvatska!


Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších přírodních záznamů Chorvatska. Tento park, který byl založen v roce 1949, je domovem největšího národního parku v zemi a patří mezi nejslavnější turistické atrakce. Park je rozložen na území Licko-Senjské a Karlovacké župy, v severní části Chorvatska.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností Plitvických jezer je nádherný a jedinečný systém 16 jezer, které se prolínají vodopády. Tyto jezera byla vytvořena v období posledních ledových dob, kdy se zde vytvořila obrovská polodivoká krajina, s mnoha jeskyněmi, řekami a prameny.

V létě v Plitvických jezerech panuje vlhké středomořské podnebí. Letní měsíce jsou obecně velmi teplé a suché, s vysokými teplotami, které mohou překročit 30 stupňů. V zimě jsou obvykle mnohem chladnější, s vysokými srážkami, včetně sněhu. V zimě se také objevují krásné ledové útvary, jako jsou ledové kaskády a zamrzlé vodopády.

Nejlepší období pro návštěvu Plitvických jezer je od května do září, kdy jsou okolí jezer v plném květu. V této době můžete obdivovat neuvěřitelnou rozmanitost rostlin, květů, ptáků a zvířat. V období letních měsíců můžete si užít koupání v jezerech, vycházky, turistiku a jízdu na kole.

Park je otevřený celoročně, a tak je možné ho navštívit kdykoli během roku. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na místě. Pokud máte oblíbený den pro návštěvu parku, je ovšem lepší si ho zarezervovat dopředu.

V Plitvických jezerech nejsou povoleny koupání, šlapání mimo stezky nebo sběr rostlin. Park je chráněn zákonem, a tak je nutné dodržovat základní pravidla ochrany přírody.

Plitvická jezera jsou jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Chorvatsku. Pokud máte rádi přírodu a netradiční krajinu, je toto místo určitě pro vás. Zážitkem je návštěva parku na jaře, kdy se vše začíná probouzet a kvést, ale i v zimě, kdy se můžete těšit na kouzelnou sněhovou krajinu a zamrzlé jezera.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


1. Jak se dostat do Chorvatska Plitvických jezer?
Odpověď: Závisí to na tom, odkud přicházíte. Turisté často přilétají na letiště Zadar nebo Split a poté pokračují přesnějšími dopravními prostředky – jako jsou pronájem auta, autobus, vlak nebo organizovaný výlet.

2. Jak dlouho trvá návštěva Plitvických jezer?
Odpověď: Doporučuje se strávit minimálně jeden celý den v Plitvických jezerech. Turisté si mohou vybrat ze dvou hlavních tras (A nebo B), každá z nich trvá zhruba 3-4 hodiny, plus čas na přestávky a procházky. Někteří návštěvníci preferují strávit i dva dny v národním parku, aby si užili více času a většího klidu.

3. Jak vybrat trasu v Plitvických jezerech?
Odpověď: Většina turistů volí trasu A, protože nabízí nejlepší pohled na nejznámější jezera a vodopády. Trasa B je kratší a nabízí pohled na jezera, která jsou typická pro tento velký národní park. Další možností je kombinace tras A a B, která trvá zhruba 6-8 hodin.

4. Je vstup do Plitvických jezer zpoplatněný?
Odpověď: Ano, vstup do Plitvických jezer je zpoplatněn. Cena se liší v závislosti na sezóně a věku návštěvníka. Doporučuje se zakoupit vstupenku předem online, protože se mohou omezit počty návštěvníků.

5. Je vhodné navštívit Plitvická jezera s dětmi?
Odpověď: Ano, Plitvická jezera jsou vhodná pro návštěvu s dětmi. Existuje možnost půjčení dětského kočárku a park nabízí i celou řadu snadných a bezpečných tras. Doporučuje se mít s sebou dostatečné množství jídla a pití pro děti, protože je v parku omezená nabídka.

6. Jaké jsou nejlepší doby na návštěvu Plitvických jezer?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je mezi květnem a zářím, kdy jsou teploty mírnější a park je v plném květu. V období července a srpna je park nejrušnější, proto se doporučuje přijít brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Vstupné ceny jsou vyšší během hlavní turistické sezóny.

7. Mohu si na Plitvických jezerech udělat piknik?
Odpověď: Ano, turisté mají možnost si vzít s sebou vlastní jídlo a udělat si piknik v některých vyhrazených oblastech. Nicméně je důležité brát ohled na přírodu a odpočívat pouze na povolených místech.

8. Je povoleno plavat v jezerech Plitvických jezer?
Odpověď: Ne, plavání v jezerech není povoleno, kvůli ochraně přírody a ekosystému parku. Turisté však mají možnost si vypořádat prohlídku parku z lodi nebo se projet lodí po jezeře Kozjak.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera - kouzlo přírodního ráje v Chorvatsku

Pokud hledáte ideální kombinaci ohromující přírody a romantických scenérií, pak je Plitvická jezera ve Chorvatsku tou správnou volbou. Tento přírodní park se nachází v horské oblasti Středního Chorvatska a je známý svými křišťálově čistými jezery, vodopády a hustými lesy. V roce 1979 byl park zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO, a od té doby se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Evropě.

Plitvická jezera se pyšní 16 jezery, které jsou propojeny krásnými vodopády a živými potoky. Modrozelená a tyrkysová barva vody je natolik jasná a průzračná, že můžete vidět až do jejich dna. Téměř každé jezero má své specifické jméno, jako je například Prošćansko jezero, Kozjak nebo Veliko jezero. Každé jezero je jedinečné svojí velikostí a formou, a při procházce kolem nich se ocitnete uprostřed neuvěřitelně krásného přírodního divadla.

Plitvická jezera nejsou známá jenom svou vodou, ale také mimořádnou flórou a faunou. Park je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně medvěda hnědého, rysa ostrovida a mnoha dalších. Chcete-li se seznámit s bohatstvím místní biodiverzity, můžete se vydat na jednu z mnoha pěších tras v parku a pozorovat tiše žijící tvory a rozmanité druhy rostlin.

Pro nejlepší zážitek z Plitvických jezer je nejlepší navštívit park v letních měsících, když jsou teploty příjemné a chráněné jezera se třpytí na sluníčku. Oblasti kolem jezer jsou dobře upravené, ale přesto se snažte zachovat přírodu v její neporušeném stavu a dodržovat pravidla parku.

Chorvatsko se může pyšnit bohatou historií, a pokud máte čas navštívit i jiná místa, máte v okolí Plitvických jezer mnoho možností. Hora Hroar je vzdálena jen několik kilometrů od parku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, a města jako je Zadar nebo Split jsou ideálními destinacemi na prodloužený víkend nebo delší dovolenou.

Přírodní krása Plitvických jezer je nezapomenutelným zážitkem, který stojí za každou investovanou korunu. Majestátní vodopády, průzračná jezera a krásná příroda vás okouzlí a přenese do jiného světa. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte zahrnout Plitvická jezera do svého itineráře. Budete příjemně překvapeni jejich krásou a pozorností k přírodě, kterou si park udržuje.


Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svými nádhernými přírodními scenériemi a láká každý rok miliony turistů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi jsou Plitvická jezera, která jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek Evropy.

Plitvická jezera se nacházejí v Chorvatském národním parku Plitvická jezera a jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1979. Park se rozprostírá na ploše přes 300 km² a je domovem pro šestnáct vzájemně propojených jezer, která vytvářejí spektakulární kaskádovité vodopády.

Ubytování v okolí Plitvických jezer je bohaté a nabízí různé možnosti pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této nádherné přírodní scenérie. Nejběžnější možností je ubytování v blízkosti parku, ve vesničkách jako je Mukinje nebo Jezerce. Zde najdete různé rodinné hotely, penziony a apartmány, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování za přijatelnou cenu.

Pro ty, kteří si přejí luxusnější pobyt, je k dispozici také několik hotelů ve vyšší kategorii v okolních městech jako je Plitvička Jezera nebo Grabovac. Tato ubytování často nabízejí wellness a relaxační služby pro hosty, takže si můžete po náročném dni stráveném prohlídkou jezer odpočinout a užít si okouzlující přírodu v okolí.

Další možností je ubytování v soukromých domech a apartmánech, které jsou často k dispozici přímo u vstupních bran parku. Tyto domy mají obvykle krásné výhledy na jezera nebo okolní lesy a hosté zde mohou zažít autentický chorvatský životní styl.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je zde nejvíce turistů. Plitvická jezera jsou populární destinací pro jednodenní výlety z blízkých měst jako je Záhřeb nebo Zadar, ale pokud si chcete opravdu vychutnat krásu tohoto místa, doporučujeme zůstat alespoň jednu noc.

Kromě úžasného ubytování nabízí Plitvická jezera také různé aktivity a atrakce pro turisty. Můžete se projet loďkou po jezerech, podniknout pěší túru po turistických stezkách až k nejkrásnějším vodopádům nebo si prostě jen relaxovat a užívat si klidu a krásy tohoto místa.

Plitvická jezera jsou skutečně jedinečným kouskem přírody, který stojí za to navštívit. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte zahrnout tuto přírodní památku do svého itineráře a rezervovat si ubytování v blízkosti, abyste mohli vychutnat každý okamžik strávený v této nádherné oáze klidu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky