Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Poreč

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Poreč


1. Jaké jsou nejbližší letiště do Poreče?

Nejbližší letiště jsou letiště Pula a letiště Trst.

2. Jak dlouho trvá cesta z letiště do Poreče?

Cesta z letiště Pula trvá asi 45 minut, z letiště Trst asi hodinu a 15 minut.

3. Má Poreč krásné pláže?

Ano, Poreč má několik krásných pláží s čistým zálivovým vodou.

4. Kde mohu najít ubytování v Poreči?

V Poreči je mnoho hotelů, apartmánů a ubytování v soukromí. Některé z nich najdete na stránkách Booking.com.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Poreče?

Nejlepší čas na návštěvu Poreče je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí ideální pro plážové aktivity.

6. Kde si mohu v Poreči najmout auto?

Autopůjčovny v Poreči najdete na letišti Pula a v centru města.

7. Co si mohu prohlédnout v Poreči?

V Poreči si můžete prohlédnout mnoho historických památek, jako je například Eufrazijeva bazilika, staré město nebo věž Baredine.

8. Jaký je průměrný výdaj na jídlo v Poreči?

Průměrný výdaj na jídlo v Poreči se pohybuje mezi 150 až 300 Kč na osobu a záleží především na místě, kde jíte.

9. Kde si mohu koupit suvenýry v Poreči?

Suvenýry v Poreči si můžete koupit na trzích, v místních obchodech nebo na nábřeží.

10. Které další město poblíž Poreče bych měl navštívit?

Poblíž Poreče se nachází několik dalších krásných měst, jako například Rovinj, Novigrad nebo Umag.


Dovolená Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je již dlouho oblíbenou destinací pro dovolenou. Jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších letovisek v Chorvatsku je Poreč. Toto malebné město se nachází na západním pobřeží Istrie a nabízí návštěvníkům bohaté kulturní dědictví, krásné pláže a skvělé možnosti pro aktivní odpočinek.

Poreč je známý pro své historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka úzkými uličkami a mezi historickými budovami, které pocházejí z byzantského, římského a středověkého období, je skutečným zážitkem. Návštěvníci se mohou zastavit v kavárně a ochutnat tradiční chorvatský kávu, nebo navštívit místní trh a ochutnat místní speciality a čerstvé ryby.

Pláže v Poreči jsou dalším lákadlem pro dovolenkáře. Krásné pláže s azurovým mořem a jemným pískem nebo oblázky jsou ideálním místem pro relaxaci. Mnoho pláží má modrou vlajku, která označuje vysokou kvalitu vody a plážových zařízení. Návštěvníci se mohou opalovat, plavat, potápět se nebo si vyzkoušet různé vodní sporty jako například windsurfing či kajak.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Poreč také ideálním místem. V okolí města se nachází mnoho cyklostezek a turistických tras, které vedou přes malebnou krajinu a kolem vinic a olivových hájů. Návštěvníci se mohou vydat na výlet do Národního parku Plitvická jezera, kde mohou obdivovat nádherné vodopády a jezera obklopená bujnou vegetací.

Večerní život v Poreči je živý a nabízí mnoho možností pro večerní zábavu. Město má mnoho barů, restaurací a nočních klubů, kde mohou návštěvníci ochutnat tradiční chorvatská jídla a pití a tancovat do ranních hodin.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, určitě byste měli zvážit návštěvu Poreče. Toto malebné město spojuje krásnou přírodu, bohatou historii a širokou nabídku aktivit pro všechny věkové skupiny. Poreč nabízí dokonalou kombinaci relaxace a zábavy a bude zaručeně uspokojovat vaše dovolenkové potřeby.


Ubytování Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a když se řekne Chorvatsko, nemůžeme opominout krásné město Poreč. Poreč je malebné přímořské město ležící na západním pobřeží Istrie.

Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného města, samozřejmě budete potřebovat ubytování. Poreč nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým typům cestovatelů.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v blízkosti překrásných pláží. Tyto hotely často nabízejí luxusní pokoje s výhledem na moře, vlastní bazény, wellness centra a širokou škálu restaurací. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci a pohodlí během své dovolené.

Pokud hledáte více neformální a cenově dostupné ubytování, město nabízí také mnoho rodinných hotelů a apartmánů. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší nezávislost a možnost vařit si vlastní jídlo. Většina rodinných hotelů je blízko pláže a často mají vlastní bazény a zahrady, které jsou ideální pro relaxaci.

Další možností ubytování v Poreči jsou kempy. Poreč je známý svými kvalitními kempy, které nabízejí zážitek z pobytu v přírodě. V kempu si můžete postavit vlastní stan nebo pronajmout mobilní domky a chatky. Kempy v Poreči mají často moderní vybavení, restaurace a bazény, a jsou ideální pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou a baví je táboření.

Poreč je nejen o ubytování, ale také o krásných plážích, historických památkách a dobře přístupném životním prostředí. Město má hojnou nabídku restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality jako je čerstvý mořský úhoř, mušle a chobotnice. Kromě toho, mnoho barů a nočních klubů nabízí živou hudbu a taneční akce, což z Poreče činí živou destinaci i v noci.

Celkově řečeno, Poreč nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým typům cestovatelů. Ať už preferujete luxusní hotel, rodinný hotel, apartmán nebo kemp, Poreč má tolik možností, že vám jistě vyhoví. A to vše v kombinaci s krásnými plážemi, historickými památkami a skvělým jídlem, činí Poreč ideální destinací pro vaši cestu do Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je známé svou krásnou pobřežní krajinou a oblíbenými letovisky. Jedním z těchto letovisek je Poreč, které se nachází na západním pobřeží Istrie. Vzhledem k poloze Poreče na pobřeží Jaderského moře se zde můžeme těšit na příjemné středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami.

Léto v Poreči je charakterizováno teplým a slunečným počasím. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují kolem 27-30 °C, s možností krátkodobých výkyvů až na 35 °C. Slunce zde svítí více než 10 hodin denně, což dává dostatek příležitostí k relaxaci na pláži a koupání v moři. Mořská teplota dosahuje v létě příjemných 24-26 °C, což je ideální pro vodní sporty a potápění.

Podzim v Poreči je mírný a teplý, s teplotami mírně klesajícími kolem 20-25 °C. I v září a říjnu je stále ještě možné se vykoupat v Jaderském moři, které si udržuje příjemnou teplotu kolem 21-23 °C. Podzim je ideální doba pro ty, kteří se chtějí vyhnout letnímu zápalu a obdivovat krásné pláže a krajinné útvary bez velkého davu turistů.

Zima v Poreči je mírná a vlhká, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C v prosinci a lednu. Srážky jsou časté a rozhodně je třeba si vzít s sebou teplé oblečení a deštník. Přestože zima není nejvhodnějším obdobím pro koupání v moři, stále si můžete užít pobyt v Poreči, protože město nabízí mnoho kulturních a historických památek, jako je například Eufraziova bazilika, která je zapísána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jaro je období, kdy začíná vzrůst teplota a slunce se opět vrací. Průměrné teploty v Poreči na jaře se pohybují kolem 15-20 °C v březnu a dubnu, postupně stoupají k 20-25 °C v květnu. Mořská teplota se rovněž zvyšuje, což umožňuje první koupání v čistých vodách Jaderského moře.

Celkově vzato, Poreč v Chorvatsku nabízí příjemné středomořské podnebí se slunečnými léty a mírnými zimami. Bez ohledu na roční období je zde vždy co dělat a kam se podívat, ať už si přejete relaxovat na pláži, prozkoumávat historické památky nebo si vychutnat místní kuchyni. Poreč je rozhodně ideálním místem pro dovolenou takřka kdykoli v roce.


Letenka Chorvatsko Poreč


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací mezi milovníky slunce, moře a malebného středomořského prostředí. Jedním z nejatraktivnějších míst v této zemi je Poreč, malebné pobřežní město ležící na západě Istrijského poloostrova. Abychom se sem mohli snadno dostat, je nutné sehnat letenku do Chorvatska, konkrétně do Poreče.

Poreč je známý svými úchvatnými plážemi, historickým centrem a bohatou kulturní atmosférou. Cestovatelé sem přijíždějí z celého světa, aby si užili slunečné dny na pláži, vychutnali si lahodnou místní kuchyni a poznali bohatou historii tohoto malebného přímořského města.

Díky letenčním spojením do Poreče se nám otevírá možnost pohodlného a rychlého příletu. Letenky do Chorvatska jsou k dispozici z mnoha evropských a světových destinací. Procestování vzdálenosti letecky je tak pohodlnější než cesta autem nebo vlakem, a to zejména pokud se nacházíte na větší vzdálenosti od Chorvatska.

Poreč má svůj vlastní mezinárodní letiště, které se nachází jen 6 km od centra města. Na letišti je k dispozici několik napojení na místní autobusovou dopravu, která vás přímo doveze do Poreče. Existují také možnosti taxislužby a autopůjčovny, abyste měli dostatek flexibility a pohodlí, jakmile dosáhnete letiště.

Před cestou do Poreče je však důležité si zajistit letenky s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete během hlavní turistické sezóny. V takových případech bývají letenky vyprodané rychle a může se stát, že na poslední chvíli sehnat letenku za rozumnou cenu bude těžké. Doporučuje se sledovat letenky online, využívat nabídky různých leteckých společností a porovnávat ceny. To vám pomůže najít nejen nejvýhodnější letenku, ale také si zarezervovat místo na letadlo ve vhodný termín.

Letenky do Poreče nabízejí nádhernou příležitost prozkoumat krásy tohoto chorvatského klenotu. Pláže s tyrkysově modrou vodou, atmosféra malebného venkovského života, historické památky a vynikající místopisná poloha Poreče jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté vrací stále znovu.

Nenechte si tuto skvělou příležitost ujít. Zarezervujte si letenku do Chorvatska, Poreče a objevte krásy tohoto výjimečného chorvatského přístavu na vlastní oči. Vaše pláže a sluníčko zde čekají na vás!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky