Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Šolta

Dovolená Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Země má mnoho krásných ostrovů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Mezi nejpopulárnější ostrovy v této oblasti patří ostrov Šolta, který je ideální pro ty, kteří hledají dovolenou s přírodou, historickými a kulturními památkami a krásnými plážemi.

Šolta, který se nachází v blízkosti Splitu, je pokrytý lesy, olivovými háji, vinicemi a poli. Ostrov má mnoho klidných oblastí, které poskytují útočiště od shonu a stresu městského života. Všichni, kteří navštívili Šoltu, se shodují na tom, že jde o jednu z nejkrásnějších a nejautentičtějších destinací v Chorvatsku.

Na ostrově Šolta najdete spoustu malebných vesniček s tradičními kamennými domy a úzkými uličkami. Pokud rádi poznáváte kulturní a historické památky, navštivte starobylé ruiny byzantské pevnosti v obci Gornje Selo.

Pokud chcete strávit den na pláži, máte na Šoltě také mnoho možností. Prakticky na každém místě na ostrově najdete krásné pláže a zátoky. Pláže jsou čisté, s jemným pískem nebo oblázky, ideální pro opalování a plavání. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pláží na ostrově je Maslinica, která je ideální pro rodiny s dětmi.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity jako je cyklistika, turistika nebo šnorchlování, na Šoltě máte mnoho možností. Procházky po ostrově jsou nádherné a dodají vám nové síly. Podél pobřeží najdete krásné cyklostezky, které vás provedou po vesnicích a přes zelená pole. Pokud chcete prozkoumat podmořský svět, najdete na ostrově mnoho krásných míst k šnorchlování, průzkumu jeskyní a pozorování podmořské fauny.

Pokud hledáte mimořádnou dovolenou pro sebe, svou rodinu nebo své přátele, Šolta je pro vás ideální destinací. Toto krásné místo vám poskytne skvělou příležitost pro opravdu odpočinkovou dovolenou plnou krásných zážitků. Vydejte se na Šoltu a užijte si klid, krásné přírodní scenérie, pláže a kulturní památky. Bude to nezapomenutelný zážitek!


Ubytování Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a jednou z nejlepších destinací pro dovolenou v této zemi je ostrov Šolta. Tento malý ostrov, který se nachází v Jaderském moři poblíž Splitu, nabízí fantastickou přírodní krásu a mnoho aktivit, které si můžete užít během své dovolené. Pokud hledáte ubytování na ostrově Šolta, máte na výběr z mnoha druhů ubytování, od hotelů po apartmány.

Nabídka ubytování na ostrově Šolta je velmi rozmanitá a vybere si z ní opravdu každý. Pokud hledáte více soukromí, můžete si pronajmout apartmán či dům v blízkosti pláže. Většina apartmánů na ostrově Šolta se nachází v klidných lokalitách s nádhernými výhledy na moře. Apartmány jsou ideální pro rodiny a páry, kteří chtějí mít větší soukromí a kuchyňku, kde si mohou připravit svá jídla. Tyto apartmány mají také klimatizaci, WiFi a soukromá parkoviště.

Další z možností ubytování na ostrově Šolta jsou hotely. Většina hotelů se nachází ve středu ostrova nebo v blízkosti pláží. Pokud si přejete více komfortu a péče, hotely jsou pro vás tou nejlepší volbou. Pokojové služby, wellness centra, plavecké bazény a restaurace jsou běžnou součástí nabídky hotelů na ostrově Šolta.

Pro ty, kteří hledají neobvyklé ubytování, můžete si pronajmout i lodě nebo apartmány na lodi. Tyto ubytování se nachází v přístavech ostrova Šolta a umožní vám prožít nezapomenutelnou a jedinečnou dovolenou. Loď nabízí absolutní svobodu, co se týče plánování vašeho programu, který si můžete zcela přizpůsobit vaší chuti a zájmům. Apartmány na lodi vám kromě obyčejného ubytování nabízejí také možnost prožít dokonalou romantickou atmosféru, když budete spát pod hvězdami.

Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, většina z nich má k dispozici kuchyňku, televizi, klimatizaci a zdarma Wi-Fi připojení. Pokud se rozhodnete pro další služby jako např. poskytnutí plážových ručníků, dětské postýlky atd., tyto služby nabízejí většinou hostitelé ubytování v průběhu vašeho pobytu.

Využití těchto ubytovacích možností vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Šolta. Díky atraktivní and pohádkové krásy ostrova a jeho možností pro relaxaci a vyžití si aktivity, bude vaše dovolená na Šoltě nezapomenutelná. Ať už se rozhodnete pro apartmány či hotely, jistě si najdete to pravé ubytování pro vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šolta


1. Jak se dostanu na ostrov Šolta?
Ostrov Šolta je přístupný trajektem z přístavu Split. Cesta trvá asi hodinu.

2. Jaké jsou dopravní možnosti na ostrově?
Na ostrově Šolta je možné se pohybovat hromadnou dopravou, jako jsou autobusy, nebo si vypůjčit auto či kolo.

3. Kolik stojí trajekt na Šoltu?
Cena trajektového lístku závisí na sezóně a typu vozidla. Doporučuje se zjistit aktuální ceny od přepravní společnosti.

4. Kde se dá ubytovat na ostrově Šolta?
Na ostrově Šolta je možné se ubytovat v různých hotelích, apartmánech nebo pronajmout soukromý dům.

5. Jaká je plážová situace na Šoltě?
Šolta nabízí různé druhy pláží, od písčitých po oblázkové. Nejznámější jsou pláže v obci Maslinica, Nečujam a Stomorska.

6. Jaké jsou turistické atrakce na Šoltě?
Na ostrově Šolta můžete navštívit historickou vesnici Gornje Selo, olivovou plantáž s možností ochutnávky olivového oleje, nebo si prohlédnout ruiny Dominikánského kláštera ve Stomorsce.

7. Kde se dají ochutnat tradiční chorvatské speciality na Šoltě?
Na Šoltě je možné ochutnat tradiční chorvatské jídlo v místních restauracích, kde se podávají čerstvé ryby, mořské plody a další lahůdky.

8. Jaké jsou možnosti vodních sportů na Šoltě?
Na Šoltě je možné se věnovat šnorchlování, potápění, rybaření nebo si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrovy.

9. Existuje na ostrově Šolta veřejná doprava?
Ano, na ostrově Šolta je provozována autobusová doprava, která spojuje různé vesnice na ostrově.

10. Jaké jsou možnosti výletů z Šolty?
Z Šolty je možné podniknout výlet do blízkého přístavního města Splitu, nebo se vydat na okolní ostrovy, jako je Hvar nebo Brač.


Počasí Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je země plná krásných a úchvatných ostrovů. Mezi nimi se nachází i ostrov Šolta, který se stává oblíbenou destinací turistů hledajících klid a pohodu. Spojuje ho s pevninskou Černou Horou šestnáctakilometrový průliv.

Pokud se chystáte na ostrov Šolta dovolenou, nezapomeňte si zkontrolovat aktuální počasí. Soběstačný ostrov se nachází v Jaderském moři a ovlivňují ho kontinentální proudy z vnitrozemí i stálé větry a místní vlnobití. V létě se zde teploty vyšplhají i přes třicet stupňů Celsia, zatímco v zimě zde může být chladno a vlhko.

Pro turisty je nejvhodnější čas k návštěvě ostrova Šolta v letních měsících, kdy jsou teploty vysoké a slunce svítí. Také v zimních měsících se však najde mnoho aktivit, jako například turistika nebo návštěva místních restaurací s tradičními jídly.

Pokud se chystáte na pláže, na ostrově Šolta nenajdete jen oblázkové pláže, ale i nádherné vyhlídky a skalnaté zátoky. Voda v moři je čistá a průzračná, takže kromě koupání si můžete užít i potápění a spearfishing. Během letní sezóny se zde pořádají různé akce jako například festivaly nebo koncerty na pláži.

Během vaší návštěvy na ostrově Šolta nezapomeňte ochutnat místní speciality v tradičních restauracích, které se nacházejí v malých přístavech, jako je například Maslinica. Zde si můžete vychutnat plody moře nebo si užít grilované ryby a místní víno.

Celkově je ostrov Šolta skvělou destinací pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci. Podnebí na ostrově je příjemné a zdejší pláže a vyhlídky jsou úchvatné. Pro milovníky tradičního jídla zde najdete mnoho skvělých restaurací a během celé sezóny se zde pořádají různé akce a festivaly. Pokud se chystáte na ostrov Šolta, určitě si ho nenechte ujít.


Letenka Chorvatsko Šolta


Pokud hledáte ideální místo k odpočinku a relaxaci na krásné Jaderské moře, Chorvatsko by mohlo být tím pravým místem pro vás. Mezi množstvím krásných ostrovů, na kterých můžete strávit několik hodin, je jeden opravdu magický nad všemi - Šolta. Tento ostrov se nachází v severozápadní části Jaderského moře a má stovky skvělých pláží a místa ke koupání, stejně jako několik starobylých městeček, která vám poskytnou pohled na kulturu a historii Chorvatska.

Jak se ale dostat na tuto magickou destinaci? A jaké jsou náklady na letenku do Chorvatska na ostrov Šolta?

Možnosti cestování na ostrov Šolta jsou několik. Jednou z nejlepších a nejoblíbenějších možností je samozřejmě letecky. Díky své poloze se Šolta nachází jen asi dvě hodiny letu od hlavního města Chorvatska, Záhřebu. Existují různé společnosti, které nabízejí letenky do Chorvatska, například Croatia Airlines, Ryanair nebo Czech Airlines.

Cena letenky závisí především na vašem místě odletu a času, kdy cestujete. Pokud jste z České republiky a letíte v letním období, cena letenky se pohybuje kolem 3 000 až 5 000 Kč. Letenky bývají levnější v před- a postsezóně, takže pokud jste otevřeni alternativním termínům, můžete najít letenku do Chorvatska až o polovinu levněji.

Při hledání letenky do Chorvatska berte v potaz nejen cenu, ale také délku letu a spojení mezi letišti. Obvykle nejlevnější letenky vám nabídnou přestupy na další letiště, takže je důležité počítat s tímto faktorem, když si plánujete cestu.

Pokud jste se již rozhodli navštívit ostrov Šolta, doporučujeme vám si zajistit letenku dopředu, a to ideálně několik měsíců před odjezdem, aby byla cena letenky nejnižší. Mimo sezónu to může být ale méně náročné, avšak počítejte s tím, že i ostatní turisti mají zkušenosti s turistickou sezónou v Chorvatsku při planování svého odpočinku.

Společně se letenkou si také ujistěte, že máte všechny potřebné dokumenty k vašemu cestování, včetně platného pasu a víz, pokud již víte, že je budete potřebovat. A nezapomeňte si složit do cestovních příruček i dobrou četbu, aby Vám lety nepřipadaly takové dlouhé!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky