Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)

Počasí Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a krásným počasím. Jedním z nejoblíbenějších letovisek na jihu této země je Supetar na ostrově Brač. V tomto článku se podíváme na to, jaké počasí můžete očekávat, když navštívíte toto malebné městečko.

Supetar se nachází na severní části ostrova Brač a je obklopen horami a útesy. Díky tomuto umístění zde panuje středomořské klima, což znamená, že se zde ve většině letního období můžete těšit na horké a slunečné dny.

Nejteplejším obdobím je červenec a srpen, kdy průměrné denní teploty dosahují 30 °C. V těchto měsících se večery stávají velmi příjemnými a teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Moře má v létě průměrnou teplotu okolo 25 °C, což je ideální pro koupání.

Září a říjen jsou stále teplé, ale méně horké, s průměrnou teplotou mezi 20-25 °C. Moře v tuto dobu stále zůstává pozoruhodně teplé a vhodné k plavání. Listopad a prosinec jsou nejchladnější období v roce, s průměrnou teplotou kolem 15-18 °C.

V zimě se může též vyskytnout déšť a oblačnost, ale ty nejsou tak časté jako v jiných regionech Chorvatska, díky Supetarův poloze vedle moře.

Celkově řečeno, Supetar vám v průběhu většiny roku nabízí svůj teplý příliv. Pokud se chystáte navštívit toto nádherné letovisko, přípravte si plavky a přezůvky na pohodlnou procházku podél pobřeží a nezapomeňte na krém na opalování!


Ubytování Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné přímořské město ležící na ostrově Brač v Chorvatsku. Toto malebné letovisko je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří sem přijíždějí za krásnými plážemi, partnerstvím s přírodou a bohatou historií.

Jednou z nejvýhod ubytování v Supetaru je jeho poloha – město se nachází na severním pobřeží ostrova Brač, což znamená, že je snadno dostupné trajektem z přístavu ve Splitu. To znamená, že nemusíte trávit dlouhé hodiny cestováním a můžete se co nejrychleji ponořit do místní atmosféry a začít si užívat dovolenou.

V Supetaru můžete najít širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a rozpočtům. Od luxusních hotelů a resortů až po apartmány a soukromé vily, výběr je opravdu bohatý. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí úchvatné výhledy na moře, které doplňují relaxační atmosféru tohoto chorvatského přístavního města.

Supetar je známý svou krásnou pláží, která je velmi oblíbená mezi turisty. Pláž Vrilo je dlouhá a písčitá, ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří si chtějí užít klidné dny na slunci. Na pláži najdete také mnoho různých vodních sportů, jako je například šnorchlování, potápění nebo jetové lyžování, které přidávají na dovolené další zábavu.

Supetar také nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro turisty. Město je plné úzkých, křivolakých uliček, kde si můžete prohlédnout tradiční dalmatskou architekturu a objevovat místní obchody, restaurace a kavárny. Katedrála svatého Petra v centru města je jednou z nejznámějších památek v Supetaru a stojí za návštěvu. Vyšplhání na vrchol místního kopce Veli Hum bude odměněno nádherným výhledem na celé město a okolní krajinu.

Přestože Supetar není tak turisticky přetížený jako jiná chorvatská letoviska, nabízí bohatý kulturní a společenský život. V létě se zde často konají různé festivaly, koncerty a divadelní představení, které přitahují jak turisty, tak i místní obyvatele.

Celkový dojem z ubytování v Supetaru je, že vás přivítá pohostinný a přátelský personál a nabídne vám ideální základnu pro objevování krás ostrova Brač a vychutnávání si klidného a relaxačního pobytu na pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže a vodní sporty, historická místa nebo jen lenošení na slunci, Supetar vám nabízí to nejlepší z Chorvatska.


Letenka Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších destinací pro letní dovolenou a jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty je ostrov Brač. Pokud se rozhodnete navštívit tento překrásný ostrov, nezapomeňte se dostat do malebného města Supetar, které je jeho hlavním přístavem.

Abychom se dostali na ostrov Brač a do města Supetar, je nejpohodlnější a nejrychlejší volbou letecké spojení. Existuje několik možností, jak se dostat do Supetaru letecky. Jednou z nich je letenka přímo do regionálního letiště v městě Split, které je největší v této části Chorvatska a nachází se poblíž Supetaru.

Let z českých letišť do Splitu trvá zhruba dvě a půl hodiny. Po přistání na letišti v Splitu je nejlepší způsob, jak se dostat do Supetaru trajektem. Trajekty vyplouvají z přístavu v Kaštel Kambelovcu, který je vzdálený pouhých 20 minut jízdy od letiště.

Cesta trajektem z Kaštel Kambelovacu do Supetaru trvá zhruba 50 minut. Během této plavby si můžete vychutnat nádherný výhled na azurové moře a okolní ostrovy. Po příjezdu do Supetaru se ocitnete v malebném přístavu s malebnými uličkami, tradičními kamennými domy a příjemnou atmosférou.

Supetar je atraktivní destinací pro turisty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou u moře. Na pláži můžete relaxovat na lehátku, koupat se v průzračně čisté vodě nebo si zahrát některý z vodních sportů, jako je například potápění, šnorchlování nebo windsurfing.

Ostrov Brač je také známý svou bohatou historií a kulturou. Můžete navštívit historické památky, jako je například Dioklecianův palác ve Splitu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou klášter Blaca nebo Zlatni Rat, jedna z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku.

Supetar je také výchozím bodem pro objevování okolních vesnic a krás ostrova Brač. Můžete si najmout auto a projet se po památkách, nebo se vydat na pěší turistiku a prozkoumat vnitrozemí ostrova.

Když se rozhodnete navštívit Chorvatsko a ostrov Brač, letenka do Supetaru je nejlepší volbou pro pohodlné a rychlé cestování. Prožijte nezapomenutelnou letní dovolenou na krásném ostrově Brač a objevujte jeho překrásnou přírodu, přátelské obyvatele a bohatou historii.


Dovolená Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné přístavní město na ostrově Brač v Chorvatsku. Nachází se pouhých pár kilometrů od známějšího města Split a je oblíbeným cílem turistů hledajících klidné a pohodové prostředí. Jeho bohatá historie, krásné pláže a skvělá gastronomie ho činí ideálním místem pro dovolenou.

Supetar je největším městem na ostrově Brač a těší se dlouholeté tradici turistiky. Přesto zachoval svou autentickou atmosféru díky zachování tradičních dalmatských domů, úzkých uliček a malebného přístavu. Procházka po jeho historickém centru je jako cesta do minulosti.

Jedním z nejvíce ceněných rysů Supetaru jsou jeho pláže. Můžete si vybrat z několika písečných, oblázkových nebo skalnatých pláží. Jednou z nejpopulárnějších je pláž Vlačica, která je známá svou jemnou bílou pláží a klidným mořem. Pláž Banj patří mezi nejoblíbenější mezi rodinami s dětmi, protože je vybavena všemi potřebnými službami. Pro ty, kteří hledají více soukromí, je tu pláž Tri Mosta, která je ukrytá v zálivu a nabízí nádherný výhled na moře.

Kromě pláží si ve Supetaru můžete užívat vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jízda na paddleboardu. Existuje také možnost zapůjčení lodě a objevování okolních ostrovů.

Jídlo je také součástí kouzla tohoto místa. Chorvatská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, místní sýry, olivový olej a kvalitní víno. V Supetaru najdete mnoho restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tyto lahůdky. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - "Pečenu janjetinu" (pečenou jehněčí).

Pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu, Supetar nabízí mnoho památek k návštěvě. Mezi nejvýznamnější patří kostel sv. Petra, který je nejstarším stavbou na ostrově Brač, a raně křesťanský baptisterium, které se nachází pod kostelem.

Pokud máte chuť na trochu dobrodružství, můžete se vydat na výlet do hor, které obklopují Supetar. Vyznavači outdoorových aktivit zde získají své a budou moci vyzkoušet pěší turistiku, cyklistiku nebo horolezectví.

Supetar je skutečnou perličkou na chorvatském pobřeží. Nabízí vše, co si lze přát pro dokonalou dovolenou - krásné pláže, historické památky, skvělou gastronomii a možnost prozkoumat přírodní krásy ostrova Brač. Ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství, Supetar vás nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Často kladené dotazy a odpovědi o Supetaru (ostrov Brač) v Chorvatsku:

1. Jak se dostanu do Supetaru z letiště Split?
Odpověď: Nejbližší letiště je Split, odkud se do Supetaru dostanete trajektem. Trajekty jezdí pravidelně a trvají přibližně 50 minut.

2. Jaká je nejbližší pláž v Supetaru?
Odpověď: Nejbližší pláž se nachází ve středu města, nedaleko přístavu. Je to kamenitá pláž s možností pronájmu lehátek a slunečníků.

3. Kde se mohu ubytovat v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů a soukromých pokojů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména ve vrcholové turistické sezóně.

4. Jaké aktivity a památky mohu navštívit v Supetaru?
Odpověď: Supetar nabízí různé aktivity, včetně plážových sportů, potápění, cyklistiky a procházek po promenádě u moře. Můžete také navštívit Starý Městský kostel, řecký divadlo a místní tržnici.

5. Kde se nachází nejlepší restaurace v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru najdete několik vynikajících restaurací nabízejících chorvatskou kuchyni. Mnoho se jich nachází v přístavu a centru města.

6. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru je dostupná autobusová doprava, která slouží k propojení s okolními městy na ostrově Brač. Místní autobusy jezdí pravidelně.

7. Jaký je průměrný počasí v Supetaru?
Odpověď: Supetar má středomořské podnebí s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, zatímco v zimě kolem 10 °C.

8. Kde mohu nakoupit potraviny a další základní potřeby v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru najdete několik supermarketů, potravinových obchodů a drogerií, které pokrývají vaše základní potřeby.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Supetaru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Supetaru je během letních měsíců, od června do září, kdy je teplota příjemná a moře teplé. V těchto měsících se také konají různé kulturní a společenské akce.

10. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Splitu do Supetaru?
Odpověď: Trajektová cesta z Splitu do Supetaru trvá přibližně 50 minut, v závislosti na počasí a provozu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky