Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)

Ubytování Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Tisno je malebné městečko nacházející se na ostrově Murter v Chorvatsku. Je to místo, kde starobylá historie a moderní turistika splývají v naprosté harmonii. Okouzlující malebné uličky Tisna nabízejí spoustu možností, jak se procházet a objevovat její krásy. Pokud se rozhodnete zůstat zde na delší dobu, budete chtít mít ubytování, které bude plně vyhovovat Vašim potřebám. Zde je náš průvodce ubytováním v Tisnu.

Hotelové ubytování:

V Tisnu se nachází několik hotelů, které jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít snadný přístup k mnoha různým službám. Hotel Tisno je nejoblíbenějším hotelem v městě a nachází se v blízkosti pláže a centra města. Další možností je hotel Borovnik, který nabízí panoramatický výhled na moře a horu Velebit.

Apartmány:

Pokud preferujete vaření vlastního jídla a chtěli byste si užívat své dovolené v klidu a pohodlí, pak jsou apartmány tou správnou volbou pro Vás. V Tisnu je mnoho možností k pronájmu apartmánu, ať už s výhledem na moře, nebo v blízkosti města. Pokud hledáte něco více luxusního a prostornějšího, pak můžete zvážit pronájem vily s bazénem.

Kempy a karavany:

Tisno a okolí nabízí také řadu kempů a karavanů pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Kempy jsou perfektním místem pro ty, kdo chtějí strávit svou dovolenou s rodinou a přáteli a užívat si množství venkovních aktivit, jako jsou turistika, cyklistika, nebo vodní sporty. Můžete si pronajmout karavan nebo stan, a užívat si přímořskou atmosféru.

Aby byla Vaše dovolená v Tisnu v Chorvatsku dokonalá, zvolte si takové ubytování, které bude odpovídat Vašim přání a potřebám. V Tisnu naleznete vhodné ubytování pro každého, což Vám umožní užít si svou dovolenou a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


1. Jak se dostat do Tisna na ostrově Murteru?
Ostrov Murter je přístupný silničním mostem, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Z letiště Zadar nebo Split pak můžete jet autobusem nebo najmout auto a jet do Tisna.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Tisna na ostrově Murteru?
Nejlepší doba pro návštěvu Tisna na ostrově Murteru je od května do září, kdy je teplota příjemná a počasí slunečné.

3. Kde se dá ubytovat v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho možností ubytování od hotelů a penzionů po soukromé apartmány a vily.

4. Co si můžu v Tisnu na ostrově Murteru prohlédnout?
Tisno je malebné městečko s krásným historickým centrem a přístavem. Zajímavý je také kostel svatého Martina, který pochází z 16. století.

5. Kde mohu najít dobré restaurace v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru najdete mnoho restaurací, které nabízejí chorvatskou a středomořskou kuchyni, jako jsou ryby, čerstvé mořské plody a vynikající chorvatské víno.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v Tisnu na ostrově Murteru?
Na ostrově Murteru se nacházejí nádherné pláže, jako jsou pláž Čigrađa, pláž Slanica a pláž Podvrške.

7. Kde si můžu pronajmout lod nebo kiteboard v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je mnoho možností pronájmu lodí a vybavení pro vodní sporty, jako jsou kiteboarding nebo windsurfing.

8. Jaké jsou nejlepší výlety z Tisna na ostrově Murteru?
Z Tisna na ostrově Murteru se dá vyrazit na výlet na blízký národní park Kornati nebo na plavbu po překrásných zátokách a ostrovech v okolí.

9. Kde nakoupit potraviny v Tisnu na ostrově Murteru?
V Tisnu na ostrově Murteru je několik obchodů, kde si můžete nakoupit potraviny, jako jsou pečivo, čerstvé ovoce a zelenina a další základní potřeby.

10. Jaké jsou průměrné ceny za ubytování a stravu v Tisnu na ostrově Murteru?
Ceny za ubytování v Tisnu na ostrově Murteru se liší, ale průměrná cena za apartmán se pohybuje kolem 50-70 eur za noc. Ceny v restauracích se pohybují kolem 8-10 eur za hlavní chod.


Počasí Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je známé svým krásným pobřežím a ideálním počasím pro letní dovolenou. Jedno z oblíbených letovisek na chorvatském pobřeží je Tisno, které se nachází na ostrově Murter. Tisno je malebné městečko ležící na úžině mezi ostrovem Murter a pevninskou částí Chorvatska.

Pokud se rozhodnete navštívit Tisno a strávit tam svou dovolenou, můžete se těšit na příjemné a teplé počasí. Tisno leží v regionu Dalmácie, který je známý svým mírným středomořským podnebím.

Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejšími obdobími v roce. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia a může dokonce překročit 35 stupňů Celsia. Teplota oceánu je velmi příjemná a dosahuje kolem 25 stupňů Celsia, což je ideální pro koupání a vodní aktivity.

Podzim a jaro jsou také vhodnými obdobími pro návštěvu Tisna. Teploty vzduchu jsou mírnější, průměrně kolem 20 stupňů Celsia. Moře je stále teplé, což umožňuje koupání a slunění na pláži.

I v zimě se můžete v Tisnu těšit na mírné a příjemné počasí. Teploty se snižují, ale stále zůstávají kolem 10 stupňů Celsia. Deště jsou hojné, ale přesto si můžete užít procházky po malebném městečku a objevovat okolní přírodu.

Celoročně je v Tisnu mírně vlhké, protože se nachází nedaleko moře. Nejteplejší měsíce jsou ideální pro procházky po pláži, opalování a vodní sporty, jako je windsurfing nebo potápění. Pokud rádi explorejte okolí, můžete si pronajmout loď a objevovat krásná zátoky a malé ostrůvky v blízkém okolí.

Tisno je skvělém místem pro letní dovolenou i východisko, odkud můžete objevovat další krásy chorvatského pobřeží. Příjemné a teplé počasí, malebné uličky a přátelští lidé dělají z Tisna ideální místo pro oddych a relaxaci.

Ať už se rozhodnete navštívit Tisno v létě nebo v jiné roční době, můžete si být jisti, že se těšíte na krásnou přírodu, teplé moře a příjemné počasí, které vám umožní plně si užít svou dovolenou na pobřeží Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvatsko je populární destinací pro dovolenou u moře, a mezi oblíbené části této země patří také ostrov Murter. Tento ostrov se nachází u pobřeží Dalmácie a je jedním z nejkrásnějších míst pro strávení letní dovolené. V rámci ostrova se nachází malebné městečko Tisno, které nabízí nejen krásné pláže a azurové moře, ale také možnost poznat místní kulturu, tradice a přírodní krásy.

Tisno je ideálním místem pro strávení dovolené pro všechny ty, kteří si chtějí užívat slunce, moře a klidu. Městečko je lemováno krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Jednou z nejpopulárnějších pláží je pláž Jazine, která se nachází nedaleko centra města. Tato pláž je známá svým čistým mořem a písečným dnem, což ji činí ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Kromě krásných pláží nabízí Tisno i mnoho možností k prozkoumání místní kultury a tradic. Město je bohaté na historické památky, a tak zde najdete mnoho kostelů, kaplí, starobylých budov a úzkých uliček. Nevšední zážitek vám může poskytnout návštěva tradičních rybářských osad, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a poznat život místních rybářů.

Další zajímavostí, kterou můžete vidět v Tisno, je most přes průliv, který odděluje ostrov Murter od pevninského Chorvatska. Tento most je unikátní tím, že se otvírá a zavírá, aby umožnil projíždět lodím a jachty přes průliv. Tato událost přitahuje mnoho turistů, kteří si chtějí prohlédnout tento neobvyklý fenomén.

Příznivci aktivního odpočinku si mohou užít mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jachting. Ostrov Murter je také výchozím bodem pro výlety na okolní ostrovy a národní parky. Například národní park Kornati je oblíbeným místem pro všechny, kteří si chtějí vychutnat nádhernou přírodu, klid a ticho.

Pokud jde o ubytování, Tisno nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, penziony nebo kempy, které jsou vhodné pro ty, kteří mají rádi blízkost přírody. Místní restaurace nabízejí široký výběr chorvatských specialit, jako jsou mořské plody, grilované ryby nebo tradiční dalmatský pršut.

Tisno na ostrově Murter je skvělou volbou pro strávení letní dovolené v Chorvatsku. Krásné pláže, azurové moře, místní kultura a přírodní krásy vytváří ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Přidejte k tomu bohatou nabídku vodních sportů a možnosti prozkoumání okolních ostrovů a národních parků a máte před sebou skvělou dovolenou, která vám přinese nezapomenutelné zážitky.


Letenka Chorvatsko Tisno (ostrov Murter)


Tisno je malé město a přímořské letovisko na chorvatském ostrově Murter, které se nachází v severní Dalmácii. Tisno je pro turisty lákavé především svou krásnou přírodou, malebnými plážemi a okolím s množstvím příležitostí k relaxaci a zábavě.

Pro cestovatele plánující návštěvu Tisna je nejjednodušším způsobem dopravy letecká linka do chorvatského přístavu Zadar, který je od Tisna vzdálen přibližně 70 kilometrů. Zadar je významným letištěm v Chorvatsku, odkud létají letecké společnosti z mnoha evropských destinací.

Po příletu na zářadí letiště v Zadaru můžete využít různé způsoby přepravy do Tisna. Nejvíce doporučovanou variantou je pronájem automobilu, což vám poskytne maximální flexibilitu a možnost prozkoumat okolí na vlastní pěst. Tisno je vzdáleno přibližně hodinu jízdy z letiště v Zadaru, přičemž cesta vás zavede přes možná až nejznámější chorvatský národní park - Krka.

Alternativou k pronájmu automobilu je také místní autobusová doprava, která spojuje Zadar s Tisnem a dalšími okolními městy. Autobusové spojení je relativně časté a cena je poměrně příznivá. Další možností je využít taxislužbu, která vás dopraví přímo do Tisna, je však vhodná spíše pro menší skupiny cestujících nebo ty, kteří si přejí pohodlí bez nutnosti hledat spojení.

Příjezd do Tisna je jednou z nejvíce romantických částí návštěvy - pohled na malebné pobřeží ostrova Murter vás okouzlí. Tisno samotné je malé rybářské město s typickou mediteránskou atmosférou. Malebné úzké uličky, kamenité domy, restaurace nabízející místní speciality a příjemná přístavní atmosféra jsou neodmyslitelnou součástí.

Přímořské letovisko Tisno nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky všech věkových skupin. Jeden z hlavních magnetů je jistě blízkost národního parku Kornati, jednoho z nejkrásnějších přírodních parků v Chorvatsku. Park můžete navštívit pomocí organizovaných lodních výletů, které vám umožní vychutnat si krásy Kornati na vodě i na souši.

Pro milovníky pláže je ve městě i v okolí dostatek možností. Pláže v Tisnu jsou čisté a nabízejí možnost relaxace na slunci i různých vodních aktivit, jako je šnorchlování nebo potápění. Navíc je od Tisna snadno dostupná Šibenik, další krásné město se skvělými plážemi a historickým jádrem.

V Tisnu se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů po celý rok, jako například mezinárodní festival Jazzine, který přitahuje jazzové hudebníky a fanoušky z celého světa.

Vzhledem ke svým přírodním krásám, atraktivní lokalitě a širokému spektru aktivit je Tisno ideálním cílem pro dovolenou. Ať už se jedná o rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt pro páry, Tisno nabízí vše, co potřebujete. Díky snadné dostupnosti letiště v Zadaru je návštěva tohoto malebného města s letenkou do Chorvatska snadná a bezproblémová.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky