Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Umag

Počasí Chorvatsko Umag


Chorvatsko, přesněji město Umag, je známé svým překrásným počasím a slunečnými dny. Tato malá atraktivní oblast na jadranském pobřeží láká každoročně tisíce turistů, kteří si zde užívají teplého počasí a příjemného klimatu.

Umag leží na severozápadě Istrie a je známé jako přímořské letovisko. Má dlouhou tradici návštěvnosti díky svému přírodnímu bohatství, okouzlujícím plážím a malebnému starobylému centru města. Pro mnoho turistů je právě počasí důvodem, proč se rozhodli navštívit právě tuto oblast.

Klima ve městě Umag je mírně kontinentální s vlivy středomořského podnebí. To znamená, že zde máme mírné zimy a teplá, slunečná léta. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25-30 °C, ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a opalovat se na pláži. V noci teploty klesají přibližně na 20-25 °C, což je stále příjemné a ideální pro procházky podél mořského pobřeží.

Jedním z největších lákadel Chorvatska jsou jeho pláže. Umag není výjimkou a nabízí krásné písečné a oblázkové pláže s čistým a teplým mořem. Díky slunečnímu počasí a teplým teplotám se můžete koupat a opalovat téměř celý den. Voda má průměrnou teplotu okolo 25 °C, takže je zde ideální podnebí pro všechny vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění a plavání.

Kromě slunečního počasí je Umag také bohatý na slunečné hodiny. Průměrný počet slunečných hodin v Umagu je kolem 2500 hodin ročně. To znamená, že většina dní je slunečných a lidé se mohou těšit na plno slunce od rána až do západu slunce. Tento fakt je jedním z hlavních důvodů, proč se turisté z celého světa rozhodují navštívit Umag.

Celkově řečeno, počasí v Chorvatsku, konkrétně v Umagu, je ideální pro dovolenou u moře. Teplé letní teploty, slunečné hodiny a čisté pláže přitahují turisty každý rok. Pokud plánujete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte si vzít plavky a opalovací krém, abyste si užili překrásné počasí a slunečné dny v tomto malebném letovisku na jadranském pobřeží.


Letenka Chorvatsko Umag


Letenka do Chorvatska: Objevte kouzlo Umagu

Pokud hledáte ideální letenku do krásného letoviska na chorvatském pobřeží, Umag by mohlo být pro vás to pravé. Toto město, ležící na západním pobřeží Istrie, je oblíbeným cílem pro milovníky slunečních koupání, bohatého kulturního dědictví a příjemných pláží. Letenky do Umagu nabízejí příležitost prozkoumat jedno z nekrásnějších chorvatských letovisek.

Letenky do Umagu jsou lehce dostupné z mnoha evropských destinací. Město má své vlastní mezinárodní letiště, které je vzdálené pouhých 20 km a jehož název je Letiště Umag. Místní letecké společnosti a nízkonákladové letecké společnosti nabízejí časté lety do Umagu za příznivé ceny. Díky tomuto snadnému přístupu budete moci co nejrychleji vyrazit objevovat toto malebné chorvatské letovisko.

Umag je známý svými malebnými plážemi, které jsou ideální pro strávení lenivých dnů pod slunečními paprsky. Písečné pláže a mělké vody dělají z Umagu ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Na plážích najdete také různé vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění a jízda na vodním skútru, což je skvělý způsob, jak si vychutnat středomořské moře.

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, Umag nabízí širokou škálu památek a atrakcí. Město je plné krásných pravoslavných kostelů, kaplí a seznam UNESCO, jako je například kostel svaté Eufémie, který je jedním z nejvýznamnějších historických míst Umagu. Nedaleko od města se také nachází starověký amfiteátr, který byl vybudován v 2. století a sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy.

Nezapomeňte také navštívit centrum města Umagu, kde se nachází mnoho útulných kaváren, restaurací a butiků. Zde můžete ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni, plnou čerstvých mořských plodů a místních specialit. Umag je také domovem mnoha festivalů a kulturních událostí, které přilákají návštěvníky z celého světa. Pokud máte rádi hudbu, umění a tanec, nedokončený festival je pro vás skvělou příležitostí poznat chorvatskou kulturu na vlastní kůži.

Pokud hledáte jedinečný zážitek na chorvatském pobřeží, neváhejte a vydejte se na letenku do Umagu. Toto malebné letovisko nabízí ideální kombinaci slunečních pláží, bohatého kulturního dědictví a skvělého jídla. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci nebo dobrodružství, Umag vás rozhodně nezklame. Takže se připravte na dovolenou svého snu a objevte kouzlo chorvatského pobřeží. Stačí si jen vzít letenku a vyrazit do Umagu!


Ubytování Chorvatsko Umag


Umag je jedním z nejkrásnějších přímořských měst v chorvatské Istrii. Nachází se na západním pobřeží Istrijského poloostrova, přímo u hranic se Slovinskem. Rozkládá se na území o rozloze 84 km2 a má okolo 13 000 obyvatel. V posledních letech se Umag stal oblíbeným turistickým cílem a nabízí širokou škálu ubytování.

V Umagu najdete pestré ubytování, od malých rodinných penzionů až po luxusní hotely. Nezáleží na tom, zda máte rádi pohodu a klid nebo raději trávíte dovolenou s velkou společností – Umag uspokojí vaše požadavky na ubytování.

Pro ty, kteří rádi relaxují, jsou k dispozici komfortní hotely se všemi příslušenstvím. Ty nabízí wellness centra, bazény, infrasauny, masáže a mnoho dalšího. Jsou ideální pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a špičkovou službu.

Pokud se raději ubytujete mimo město, můžete si pronajmout rekreační chaty a apartmány v blízkosti moře, které nabízejí možnost vlastního vaření. Ty jsou zpravidla levnější a vhodnější pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolní krajinu a nezávisle cestovat.

Pro rodiny s dětmi jsou v Umagu k dispozici ubytovací apartmány a chaty s oddělenými ložnicemi, plně vybavenými kuchyněmi a velkými balkony. Pro ty, kteří rádi sportují, jsou k dispozici ubytování v blízkosti hřišť a tenisových kurtů.

Pokud hledáte ubytování na svou dovolenou v Umagu, můžete se rozhodnout pro běžné hotelové pokoje, luxusní vily, apartmány a penziony. Tyto ubytovací možnosti nabízejí různé typy pokoje a apartmány, od jednoduchých až po luxusní. Mnoho z nich je v blízkosti pláže, restaurací a centra města.

Celkově lze říci, že Umag je ideálním místem pro dovolenou. Můžete si zde užít nádhernou přírodu, šum vln a krásné pláže. Pokud hledáte komfortní ubytování, najdete zde celou řadu možností, od penzionů po luxusní hotely. Pro každého zde najdete něco, co bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Umag


1. Jak se dostanu z letiště do Umagu?
- Z letiště Pula můžete využít autobusovou linku, která vás doveze do centra Puly, a odtud si můžete vzít další autobus nebo taxi do Umagu. Existuje také možnost pronájmu auta.

2. Kolik trvá cesta z Puly do Umagu?
- Cesta z Puly do Umagu trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

3. Kolik stojí jízdenka na autobus z Puly do Umagu?
- Cena jízdenky na autobus z Puly do Umagu se pohybuje kolem 50 kn (chorvatské kuny).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Umag?
- Nejlepší čas k návštěvě Umagu je obvykle od května do září, kdy jsou teplé teploty a méně turistů.

5. Co si vzít s sebou na pláž v Umagu?
- Doporučuje se vzít si s sebou ručníky, opalovací krém, plavky, sluneční brýle, klobouk nebo čepici a pití.

6. Kde se nachází nejlepší pláže v Umagu?
- Některé z nejlepších pláží v Umagu jsou Pláž Kanegra, Laguna Stella Maris a Pláž Katoro.

7. Jaké aktivity nabízí Umag pro turisty?
- Umag nabízí širokou škálu aktivit pro turisty, včetně vodních sportů, golfového hřiště, tenisových kurtů, cyklistických a turistických tras a mnoho dalšího.

8. Kde se nachází nejlepší restaurace v Umagu?
- Některé z nejlépe hodnocených restaurací v Umagu jsou Restaurant Ribarska Koliba, Konoba Buščina a Restaurant Hemingway.

9. Jaké jsou oblíbené památky v okolí Umagu?
- Mezi oblíbené památky v okolí Umagu patří památky ve městech Pula, Rovinj a Poreč, národní park Brijuni a starověký městský stát Poreč.

10. Kde se mohu ubytovat v Umagu?
- V Umagu najdete širokou nabídku ubytování, včetně hotelů, apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervace ubytování v předstihu, zejména v letních měsících.


Dovolená Chorvatsko Umag


Umag je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Chorvatsku, které láká každý rok tisíce turistů. Nachází se na západním pobřeží Istrie, v blízkosti hranice s Itálií. Jeho malebná poloha u moře a bohatá historie přitahují návštěvníky ze všech koutů světa.

Když se řekne Umag, pravděpodobně si mnozí vybaví glorietu turistického střediska - ATP tenisový turnaj Plava Laguna Croatia Open. Každoročně se zde setkávají světové tenisové hvězdy a představují úchvatné zápasy na zařízeních nejvyšší úrovně. Pro tenisové fanoušky je to imperativní akce, která dává Umagu něco navíc ve srovnání s ostatními letovisky.

Umag však nabízí mnohem více než jen sportovní události. Obklopený krásnými plážemi a malebnými zátokami, je ideálním místem pro odpočinek na slunci a koupání v Jaderském moři. Modrá a čistá voda je zde skutečným lákadlem, přitahujícím milovníky vodních sportů a potápění. Pestré mořské dno je domovem různých druhů ryb a rostlin, které poskytují jedinečný zážitek při potápění.

Nechybí zde ani bohatá historie a kulturní dědictví. V blízkosti se nachází dědictví starověkého Říma, jako je například antická Villa rustica, která je otevřená pro veřejnost. Historické jádro města je rovněž krásné a plné malebných uliček, které lákají k procházkám. Hlavním náměstím je Trg slobode (Náměstí svobody), kde se nachází chrám svatého Pelagia a Maxima.

Umag je také místem, kde lze ochutnat skvělou středomořskou kuchyni. Restaurace a kavárny nabízejí kulinářské pochoutky včetně čerstvých plodů moře, olivového oleje, sýrů a tradičních chorvatských pokrmů. Ještě chcete jiný důvod, proč navštívit Umag?

Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou, Umag vám nabízí vše, co potřebujete. Krásná pláž, bohaté kulturní dědictví, sportovní události a skvělá strava tvoří perfektní kombinaci. Ať už se rozhodnete trávit čas na pláži nebo objevovat historická místa, Umag vám přinese krásné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky