Objevte lety za nejlepší ceny

Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)

Letenka Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Letenka Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)

Jedno z nejkrásnějších míst, která Chorvatsko nabízí, je Vela Luka. Toto malebné přímořské město ležící na ostrově Korčula je tichým rájem pro ty, kteří si chtějí užít klidného pobytu u moře.

Pokud plánujete navštívit Vela Luku, je zde několik možností dopravy. Nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je letecky. Díky letenkám z Chorvatska do Vela Luka se můžete vyhnout dlouhým hodinám stráveným na silnici nebo trajektu.

Let z Chorvatska do Vela Luka trvá pouze krátkou dobu, a tak si můžete vychutnat panoramatický pohled na Chorvatské pobřeží a bezpečně se dostat do tohoto malebného města. Můžete si vybrat z mnoha přepravců, kteří nabízejí lety do Velké Luki, a to jak vnitrostátní, tak mezinárodní.

Vela Luka je oblíbeným letoviskem, které láká turisty svým malebným přístavem a krásným mořem. Zdejší obyvatelé jsou hrdi na svou historii a zachovalou kulturu. Při procházkách po úzkých uličkách můžete objevovat starobylé kostely a historické budovy.

Pro ty, kdo se chtějí odpočívat na pláži, Vela Luka nabízí několik překrásných písečných a oblázkových pláží. Můžete se opalovat, koupat se v průzračném moři nebo si vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění či jachting.

Pokud jste milovníkem gastronomie, Vela Luka vás určitě nezklame. Můžete si vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni, která je zde připravována s láskou. Místní restaurace nabízejí čerstvé ryby a mořské plody, stejně jako další tradiční speciality. Určitě si vyzkoušejte místní vína, která jsou vyhlášená pro svou kvalitu.

Pokud rádi objevujete přírodu, Vela Luka je obklopena nádhernou krajinou a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a cyklistiku. Můžete se vydat na výlet do jednoho z nejkrásnějších národních parků - Mljet, který se nachází v blízkosti Velké Luki.

Vela Luka je také známa pro svou živou a bohatou kulturní scénu. Během letních měsíců se zde konají různé festivaly, koncerty a divadelní představení. Nezapomeňte navštívit místní galerie, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou s rodinou, romantickou eskapádu nebo prostě chcete uniknout od každodenního shonu, Vela Luka je pro vás tou správnou volbou. Využitím letenek z Chorvatska do Vela Luka máte možnost snadno a rychle se dostat na toto skvělé místo plné přírodní krásy, historie a pohodlí.


Počasí Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je zemí, která je známá svými krásnými plážemi, skvělým jídlem a nádherným počasím. Jedním z těchto míst, které lákají mnoho turistů, je Vela Luka, která se nachází na ostrově Korčula. V tomto článku se podíváme na počasí v této oblasti, abychom vám pomohli naplánovat nejlepší dovolenou.

Vela Luka se nachází na jihozápadě ostrova Korčula, což znamená, že je vystavena teplému a suchému počasí. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou v této oblasti velmi teplé, s teplotami stoupajícími nad 30°C. Nicméně, díky tomu, že se Vela Luka nachází u moře, tak je zde vždy příjemný vánek, který pomáhá snižovat teplotu.

Také je důležité zmínit, že Vela Luka je relativně suchá oblast. Průměrná roční srážková míra je zde pouze 840 mm, což znamená, že v letních měsících se mnoho dní očekávají bez srážek. Nicméně, v zimě může být mnoho dní poněkud deštivých, proto by bylo vhodné se připravit na to, že byste mohli mít během pobytu nějaké deštivé dny.

Co se týká teploty vody, Vela Luka má poměrně vysokou teplotu vody během letních měsíců. Během července a srpna se může voda zahřát až k 25 °C, což má za následek příjemné koupání a pobyt u vody.

Celkově bychom tedy mohli říci, že Vela Luka je místem s příjemným a teplým počasím během letních měsíců. Nicméně, je třeba si uvědomit, že i v této oblasti se mohou vyskytnout krátkodobé deštivé dny a bylo by proto dobré odjet s nějakým pláštěnkou pro případ nouze. Pokud se však plánuje dovolená v letních měsících, Vela Luka je skvělou volbou, která poskytuje teplé počasí a krásné písečné pláže pro celou rodinu.


Ubytování Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a malebnou přírodou. Mezi jedno z nejkrásnějších a oblíbených míst pro dovolenou v Chorvatsku patří Vela Luka na ostrově Korčula.

Vela Luka je malé přímořské městečko ležící na západním pobřeží ostrova Korčula. Je obklopeno krásnými zálivy a zelenými horami, což poskytuje ideální podmínky pro relaxaci a odpočinek. Město je známé svými malebnými plážemi, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří hledají dobrodružství a vodní sporty.

Mnoho turistů si vybírá ubytování přímo u moře. Vela Luka nabízí širokou škálu možností, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Hotely ve Vele Luce se nacházejí v blízkosti pláže, ať už se jedná o luxusní 5-hvězdičkové hotely nebo menší rodinné hotely. Apartmány jsou velmi oblíbené, protože poskytují svobodu a soukromí. Mnoho z nich má výhled na moře a je vybaveno kuchyňkou, což umožňuje hostům vařit si vlastní jídlo.

Vela Luka je také známa svou bohatou gastronomickou scénou. Místní restaurace nabízejí širokou škálu chorvatské kuchyně, včetně čerstvého rybího menu, který můžete ochutnat přímo z moře. Kromě toho jsou zde také kavárny a bary, kde si můžete vychutnat lahodnou kávu nebo koktejl s výhledem na moře.

Navzdory své malé velikosti nabízí Vela Luka nespočet možností pro volnočasové aktivity. Pláže jsou ideální pro koupání, opalování a různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování nebo jachting. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o místní kultuře a historii, je zde několik muzeí a galerií, včetně muzea oliv, které se zaměřuje na produkci olivového oleje, která je tradiční pro oblast.

Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat na pěší turistiku nebo cyklistiku v okolních horách, kde najdete mnoho krásných výhledů a skalnatých útesů. Nezapomeňte také navštívit nedaleký ostrov Proizd, který je známý svými nedotčenými plážemi a čistým mořem.

Vela Luka je příjemným a klidným městem ideálním pro dovolenou nebo romantický pobyt. Jeho malebná atmosféra a nádherná příroda si vás jistě získá a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


1. Jak se dostat z letiště do Vela Luky?
- Z letiště v Dubrovníku nebo Splitu je možné se dostat do Vela Luky přímo autobusem, který jezdí několikrát denně. Můžete také zvolit variantu pronajmutí auta nebo taxi službu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Vela Luky?
- Nejlepší doba na návštěvu Vela Luky je v období od května do září, kdy je teplota příjemná a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Vela Luky?
- V okolí Vela Luky najdete několik krásných pláží, jako například Plaža Gradina, Plaža Prižba nebo Plaža Proizd. Všechny tyto pláže jsou výborné pro plavání a relaxaci.

4. Kde se dá ubytovat ve Vela Luce?
- Ve Vela Luce se dá ubytovat ve více než dvaceti hotelích, apartmánech a penzionech. Můžete si vybrat ubytování přímo v centru města nebo v blízkosti pláže.

5. Jaké zajímavosti a památky najdete ve Vela Luce?
- Ve Vela Luce najdete několik zajímavostí a památek, jako například Kostel svaté Josip, Muzeum ve Vela Luce a Zvonik, což je věž, kde si můžete prohlédnout krásné výhledy na město.

6. Kam vyrazit na výlet z Vela Luky?
- Z Vela Luky můžete vyrazit na výlet do nedalekého města Korčula, které je známé svou historií a krásným starým městem. Další možností je navštívit ostrov Lastovo nebo se vydat na okružní plavbu po Korčulanském souostroví.

7. Kde se dají ochutnat místní speciality ve Vela Luce?
- Místní speciality a tradiční chorvatskou kuchyni můžete ochutnat v různých restauracích a konobách ve Vela Luce. Doporučujeme vyzkoušet čerstvé mořské plody, domácí olivový olej a slavnou chorvatskou pochoutku - dalmatskou pašticu.

8. Jaké aktivity lze podniknout ve Vela Luce?
- Ve Vela Luce můžete využít různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, plavání, vodní sporty, cyklistika, procházky po přírodě a relaxace na pláži. Také se můžete vydat na výlet lodí nebo si pronajmout jachtu.

9. Jaké jsou možnosti dopravy ve Vela Luce a na ostrově Korčula?
- Ve Vela Luce i na ostrově Korčula je možné využívat místní autobusovou dopravu, která spojuje různá města a obce. Můžete si také pronajmout auto, nebo využít taxi službu.

10. Jaké jsou možnosti nočního života ve Vela Luce?
- Ve Vela Luce je několik barů, které nabízejí noční zábavu a živou hudbu. Můžete také navštívit některou z diskoték v okolí, které jsou otevřené až do pozdních nočních hodin.


Dovolená Chorvatsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvatsko, země s tisíci ostrovy a s nádherným pobřežím, nabízí tu správnou dovolenou pro každého. Pokud hledáte skvělý zážitek na ostrově Korčula, pak Vela Luka je tím správným místem pro vás.

Vela Luka leží na západním pobřeží ostrova Korčula a nabízí nejenom krásné pláže, ale také malebné pohledy na okolní zátoky a útesy. Kromě turistických atrakcí, můžete se těšit z místní kuchyně, která je velmi chutná a unikátní.

Pláže v okolí jsou úžasné a patří mezi nejlepší v Chorvatsku. Mezi ně patří pláže Zitna, Tri Porta nebo Luka. Tyto pláže nabízejí krásně čisté vody, jemný písek a nepřeberné množství vodních sportů, jako je potápění, plavání, windsurfing nebo paddleboarding.

Pokud jste fanouškem vodních sportů, pak vám rozhodně doporučujeme navštívit Marine Sport Center. Tento center nabízí mnoho aktivit, jako je jízda na vodním skútru, wakeboarding, a dokonce i vodní lyžování. Pokud si preferujete klidnou plavbu, můžete si pronajmout katamarán a těšit se na klidné plachtění.

Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou dál od vody, Vela Luka nabízí množství cyklostezek, pěších turistických tras a možnosti výletů do okolních vesniček a městeček. Pokud jste milovníkem historie a kultury, pak určitě navštivte místní muzea, jako je Muzeum starověkého osídlení nebo Muzeum moderního umění.

Pokud hledáte skvělé jídlo, pak Vela Luka nabízí mnoho restaurací a grilovacích míst. Kromě tradičního chorvatského jídla, jako jsou čevapčiči nebo grilovaná ryba, najdete zde také nabídku čerstvých mořských plodů.

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska a hledáte klidné a malebné místo s velmi dobrou nabídkou vodních sportů, kultury a krásného pobřeží, pak Vela Luka je tou správnou volbou pro vás.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky