Objevte lety za nejlepší ceny

Cyprus Platres

Počasí Cyprus Platres


Cyprus Platres je překrásné horské městečko, které se nachází na ostrově Kypr. Nachází se v nadmořské výšce 1200 metrů nad mořem a je obklopené zelení a horskými masivy.

Počasí v Cyprus Platres se v průběhu roku velmi liší. Od prosince do února se jedná o nejchladnější měsíce, kdy teploty klesají až k -5 stupňům Celsia. Tyto měsíce jsou také nejdeštivější. Bylo by tedy vhodné si vzít teplejší oblečení a deštník.

Od března do května je období jara. Teploty začínají stoupat a pobyt v Cyprus Platres je báječný. Teploty se zvyšují až na 15 stupňů Celsia, což umožňuje turistům vycházky a prohlídky města.

Od června do srpna je v oblasti Cyprus Platres letní období. Teploty jsou zde velmi vysoké, a to i přes 30 stupňů Celsia. V těchto měsících lze využít plného potenciálu přírody a turistických atrakcí. Nejlepší volbou pro pobyt v této oblasti je vyhledat turistické zařízení s klimatizací.

Od září do listopadu jsou výhledy jedinečné - jsou to měsíce, kdy se kontrast mezi zelenou přírodou a oranžovými odstíny podzimu rozdá. Teploty začínají klesat a je zde více větru, což vytváří velmi příjemné podmínky pro procházky.

Vzhledem k rozmanitosti počasí v Cyprus Platres byste se měli připravit na různé klimatické podmínky. Aby Vám vaše dovolená v této oblasti byla příjemná a bezproblémová, je nutné se předem informovat o aktuálním počasí a získat potřebné informace ohledně přístupnosti a bezpečnosti v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Avšak i přes tuto výzvu Vás tato krásná destinace svou přírodou, kulturou a jídlem jistě potěší.


Ubytování Cyprus Platres


Cyprus je krásný ostrov v Středozemním moři, který je známý svou ohromující přírodou a malebnými vesnicemi. Jednou z těchto půvabných vesnic je Platres, která se nachází ve vysočině v pohoří Troodos. Tato horská destinace je oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají únik od rušného pobřeží a horkého letního počasí.

Platres je ideální pro ty, kteří milují přírodu a aktivní životní styl. V okolí této vesnice se nachází mnoho stezek a cest, které lze objevovat pěšky nebo na kole. Na výběr je zde mnoho různých tras, ať už pro začátečníky nebo zkušené turisty. Mezi oblíbené trasy patří výlet na nejvyšší horu Cyprusu, Olympos, která se tyčí do výšky 1 952 metrů nad mořem.

Kromě turistických cest Platres nabízí i mnoho dalších atrakcí. Vesnice je známá svými historickými památkami, zahrnujícími klášter Kykkos a klášter Trooditissa. Tyto kláštery jsou nejen důležitými náboženskými centry, ale také mají úchvatné architektonické detaily a bohatou historii.

Pro ty, kteří hledají ubytování v této části Cypru, je Platres ideální volbou. Vesnice nabízí širokou škálu ubytování, včetně tradičních horských chat a útulných rodinných penzionů. Mnoho z těchto zařízení je situováno v krásném přírodním prostředí, které poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

V Platres je také možné si užít skvělé stravování. Místní restaurace servírují tradiční kyperská jídla, která jsou plná chutí a vůní. Mezi oblíbené speciality patří koupepia (naplněná vícebarevnými rýžovými koulemi), tzatziki (ochucený jogurt s okurkou, cesnekem a bylinkami) a souvlaki (opečené kousky masa na špízu). Turisté zde také ocení mnoho kaváren a kavárenských zahrad, kde si mohou vychutnat čerstvě upečený zákusek a silnou kávu.

Platres je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Po celodenním objevování turistických tras se můžete vrátit do svého útulného ubytování a odpočinout si na terase s výhledem na okolní hory a zelené údolí. Zde můžete načerpat síly na další dobrodružství.

Pokud hledáte unikátní a půvabné místo pro dovolenou na ostrově Cyprus, není ubytování v Platresu jen skvělou volbou, ale také zárukou nezapomenutelného zážitku. Příroda, klid a autentická atmosféra této vesnice vás nadchnou a vrátí se sem vždy rádi.


Dovolená Cyprus Platres


Dovolená na Kypru je oceňovaná pro svou krásnou krajinu, bohaté kulturní dědictví a teplé středomořské podnebí. A jeden z nejmalebnějších a příjemných míst na ostrově je městečko Platres.

Platres se nachází ve vyšší nadmořské výšce uprostřed horského pásma Troodos Mountains. Jeho poloha poskytuje návštěvníkům příležitost užívat si čistého horského vzduchu a osvěžujících teplot i během letních měsíců. Navíc je obklopeno překrásnou krajinou, která je lákadlem pro milovníky přírody.

Jednou z největších lákadel Platres je Gargalas, což je nejvyšší hora na Kypru s výškou 1952 metrů nad mořem. Pro turisty je zde možnost provést náročnou túru a dostat se na vrchol, odkud je jedinečný výhled na celý ostrov.

Další turistickou atrakcí je Kyprský arboretum, který se nachází ve vzdálenosti pouhých 5 kilometrů od Platres. Tento 20 hektarový park je domovem pro různé druhy domácích a exotických rostlin. Turisté zde mohou relaxovat a jít na procházku mezi vzácnými stromy a květinami.

Město samo o sobě nabízí také několik zajímavých památek a muzeí. Mezi ně patří například kostel Archandra Michaila, který je jedním z nejstarších kostelů na Kypru, nebo Muzeum kostýmů a tradičních řemesel, kde návštěvníci mohou získat přehled o tradičním životě a kultuře ostrova.

Platres je také známé pro svou pramenitou vodu, která se považuje za jednu z nejlepších vody na Kypru. Turisté si mohou vychutnat čerstvou horskou vodu přímo z pramene, což je zvláštní a osvěžující zážitek.

Pro ubytování je v Platres dostatek možností. Existuje několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování a výhledy na okolní krajinu. Stejně tak je zde několik restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční kyperskou kuchyni a další pokrmy.

Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro dovolenou, Platres na Kypru je skvělou volbou. Můžete si vychutnat krásy přírody, prozkoumat kulturní památky a zažít relaxaci mezi horskými vrcholy. To vše v kombinaci s pohostinností a teplem místních obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Platres


1. Jak se dostat z letiště v Larnace do Platres?
- Nejlepší možností je pronajmout si auto nebo jet taxíkem. Existuje také veřejná doprava, která zahrnuje autobusovou linku do Limassolu a poté autobusovou linku do Platres.

2. Jaké jsou nejbližší pláže v okolí Platres?
- Platres se nachází ve vnitrozemí ostrova, takže nejbližší pláže jsou vzdálené přibližně 60-70 km. Nejbližší pláže jsou Governors Beach, Ladies Mile Beach a Kourion Beach.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Platres?
- Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Platres patří Kato Milli, vodopády Caledonia, prameny Trooditissa a St. Nikolaos tis Stegis, což je UNESCO památka.

4. Kde si mohu pronajmout kolo v Platres?
- Existuje několik místních půjčoven kol v Platres, které nabízejí různé typy kol a vybavení.

5. Kde se nacházejí nejlepší trasy pro pěší turistiku v okolí Platres?
- Nejoblíbenějšími trasami pro pěší turistiku v okolí Platres jsou trasy v pohoří Troodos, jako je například cesta Artemis, cesta Smigies a cesta Kourdali.

6. Kde se nacházejí nejlepší restaurace v Platres?
- V Platres najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční kyperskou kuchyni i mezinárodní pokrmy. Některé z nejlepších restaurací v oblasti jsou Forest Park Restaurant, Platres Tea House a Semiramis Restaurant.

7. Kolik stojí vstupenka do Památky Troodoské?
- Vstup do Památky Troodoské je obvykle zdarma, ale na některé konkrétní atrakce, jako je například klášter Kykkos, se vybírá symbolický vstupní poplatek.

8. Jaké jsou nejlepší hotely nebo ubytování v Platres?
- V Platres najdete řadu hotelů a ubytování různého typu. Některé z nejlépe hodnocených hotelů v oblasti jsou Forest Park Hotel, New Helvetia Hotel a Semiramis Hotel.


Letenka Cyprus Platres


Cyprus Platres: Nezapomenutelná dovolená v horách Kyperského ostrova

Cyprus Platres, město v pohoří Troodos na Kyperském ostrově, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásném horském prostředí. Tato oblast je známá svými starobylými památkami, malebnými horskými vesnicemi a nádhernými výhledy na krajinu. Platres je tím nejlepším místem, kam se můžete zastavit, odpočinout si a užít si nádhernou dovolenou.

Jak se tam dostat?

Můžete si zvolit různé způsoby, jak se tam dostat, ale nejlepší možností je letecká doprava. Z České republiky můžete letět například z Prahy, Brna nebo Ostravy. Cesta z Prahy trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut. Po přistání na letišti v Larnace, je možné si pronajmout auto nebo využít taxi službu, která vás přepraví přímo do Platres.

Co navštívit v Platres?

Cypress Platres nabízí mnoho turistických aktivit a míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří:

Troodoské hory - Jde o nejvyšší pohoří na Kypru. Zde najdete nádhernou přírodu, kde můžete vyrazit na pěší nebo cyklistické túry.

Kyprský architektonický styl - Objevte starobylé domy s kamenem obloženými stěnami, které se nacházejí v mnoha malebných vesnicích v okolí Platres.

Vodopády - Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou kochat vodopády a okolní přírodou. Vodopády se nachází v srdci lesů a jsou jedním z hlavních turistických atrakcí.

Kde se ubytovat?

Platres nabízí mnoho ubytovacích možností, například hotely, penziony a apartmány. Pro ty, kteří hledají klid a pohodu, jsou penziony a apartmány nejlepší volbou. Většina má krásné terasy s nádhernými výhledy na okolní krajinu.

Kdy jet do Platres?

Nejlepší dobu pro návštěvu Platres je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a příroda rozkvétá. Pokud hledáte klidnější dobu, můžete navštívit tuto oblast i v květnu nebo září.

Závěr

Cyprus Platres je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v horském prostředí. Nabízí mnoho turistických aktivit a památek, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte krásné a nezapomenutelné místo pro dovolenou, je tato oblast nejlepší volbou. Z Prahdy tam letí například WizzAir a ceny letenek se mohou pohybovat kolem 2 000 Kč za osobu.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky