Objevte lety za nejlepší ceny

Cyprus Troodoské hory

Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus jsou nejen slunné pláže a azurové moře, ale také kouzelné Troodoské hory. Tyto hory tvoří největší pohoří na Kypru a jsou pro turisty oblíbenou destinací nejen v létě, ale také během zimy. Pokud se při své dovolené na Kypru rozhodnete navštívit Troodos, určitě se nebudete nudit.

V Troodoských horách se nachází řada horských vesnic, historických památek a turistických tras. Mezi nejvýznamnější obce patří východoněmecká šachová vesnice Omodos, která je známá svým klášterem a krojovanými obyvateli. Dalšími tipy na výlet jsou vesnice Platres se svým malebným parkem Troodos, nebo Kykkos s největším klášterem na Kypru.

Troodoské hory jsou také ideálním místem pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Zhruba 50 značených turistických stezek vám umožní procházet se krásnou přírodou, která je plná horských potoků, vodopádů a zelených pastvin. Pro ty odvážnější jsou k dispozici i extrémnější aktivity jako paragliding a horolezectví.

V zimě se Troodos promění v malinké lyžařské středisko. I když většina cest na Kypru není na zimní podmínky vybavena, lyžování v Troodos je skvělou alternativou k pobytu u moře. Středisko se nachází ve vysokých horách, kde je sněhová nadílka dostatečně silná na to, aby si zde mohli užít zimní sporty.

Ať už budete chtít prozkoumat památky a vesnice, nebo užít si horské turistiky a sportů, Troodoské hory jsou místem, které určitě stojí za návštěvu. Nedaleko od pobřeží se můžete dostat do úplně jiného světa. Vydejte se na výlet a získáte nezapomenutelné zážitky, které vám budou dlouho v paměti.


Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory jsou neobyčejně krásným a malebným územím na ostrově Kypr. Tato horská oblast se nachází ve střední části ostrova a je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na Kypru. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, stejně jako pro dobrodruhy a přírodovědce.

Ubytování v Troodoských horách je rozmanité a uspokojí různé potřeby a preference hostů. Turisté zde najdou mnoho možností – od luxusních horských hotelů a penzionů až po tradiční horské chaty, které jsou ideální pro ty, kdo se chtějí ponořit do přírody a zažít autentický kyperský způsob života.

Luxusní hotely v regionu Troodoských hor nabízejí prvotřídní služby a zařízení. Tyto hotely jsou často obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí panoramatické výhledy na okolní hory a údolí. Hosté se zde mohou těšit na moderní wellness centra, odpočinkové arealy s bazény a saunami, vysoce hodnocené restaurace a další prvotřídní vybavení. Luxusní hotely jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou plnou komfortu a relaxace.

Pro ty, kdo preferují více autentické a tradiční ubytování, jsou dostupné horské chaty v Troodoských horách. Tyto chaty jsou často postaveny z tradičních materiálů, jako je dřevo a kámen, a nabízejí rustikální atmosféru. V chatách najdete jednoduché, ale útulné pokoje vybavené veškerým potřebným zařízením. Některé chaty mají také venkovní grily a zahradní prostory, kde si můžete vychutnat romantickou večeři nebo piknik s rodinou a přáteli. Tato ubytování jsou ideálním výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu a východiskem pro pěší turistiku a horské túry.

Kromě standardních hotelů a chat mohou turisté v Troodoských horách najít také menší penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení jsou často provozovány místními rodinami a nabízí útulný a přátelský prostředí. Mnohé z těchto penzionů se nacházejí ve starobylých vesnicích, které si uchovaly svou tradiční architekturu a atmosféru. Tyto místa představují skvělý způsob, jak se seznámit s kyperskou kulturou a tradicemi.

Když se rozhodnete navštívit Troodoské hory na Kypru, můžete si být jisti, že na vás čeká široká nabídka ubytovacích zařízení. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo tradiční horskou chatu, určitě si užijete nezapomenutelný pobyt v této krásné destinaci.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Troodoské hory: Skvělé putování po krásách Kypru

Cyprus je ostrov plný neuvěřitelných přírodních krás a fascinujících historických památek. Jedním z nejúchvatnějších a unikátních aspektů tohoto ostrova jsou jeho nezapomenutelné hory – Troodoské hory. Tato horská oblast se tyčí na středním západě Kypru a nabízí návštěvníkům více než jen úchvatné výhledy.

Jednou z nejpopulárnějších zážitků, které si mnoho turistů přeje, je prozkoumání Troodoských hor pěšky. Existuje mnoho stezek různých délek a náročnosti, které vás provedou překrásnou krajinou. Při procházce se ocitnete v malebných horských vesničkách, podél čistých horských potoků a pod nádhernými starověkými památkami. Můžete také zastavit v jednom z mnoha útulných horských hospůdek a ochutnat místní speciality.

Dalším zážitkem, který nemůžete vynechat, je návštěva kláštera Kykkos. Tento klášter byl založen v 11. století a je jedním z nejbohatších a nejvýznamnějších klášterů na Kypru. Jeho návštěva je vhodná nejen pro zbožné, ale i pro milovníky umění, jelikož je zde mnoho cenných ikon, fresky a relikvie. Klášter rovněž nabízí jedinečný výhled na okolní krajinu.

Kromě pěší turistiky a návštěvy klášterů jsou Troodoské hory také rájem pro milovníky lyžování. V zimních měsících se zde najdou sjezdovky vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Ve výšce kolem 1900 metrů se nachází lyžařské středisko s několika tratěmi a výborným vybavením.

Pokud se nechcete plně oddat aktivitám, můžete se také procházet po malebných horských vesnicích, jako je Omodos. Tato tradiční vesnice je známá svými úzkými uličkami, kamennými domy a přátelskými místními obyvateli. Zde si můžete zakoupit různé řemeslné výrobky a ochutnat víno z místních vinic.

Letenky na Kypr jsou snadno dostupné a letiště v Larnace je spojeno s mnoha evropskými destinacemi. Po přistání můžete si půjčit auto, které vás rychle a snadno přepraví na místo zájmu.

Troodoské hory na Kypru nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Ať už se rozhodnete pro pěší turistiku, lyžování nebo jen pro procházky po vesnicích, jistě si odnesete nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Cyprus Troodoské hory


Troodoské hory na Kypru jsou známé svou krásou a unikátní krajinou. Nacházejí se v centrální části ostrova a jsou největším pohořím na Kypru. Kromě svých přírodních krás jsou také oblíbeným cílem turistů v letních i zimních měsících.

Klima v Troodoských horách je mírně odlišné od zbytku ostrova, což je způsobeno větší nadmořskou výškou. V letních měsících teploty zde nejsou tak vysoké jako v okolních oblastech. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, což představuje příjemné podmínky pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přílišnému horku na pobřeží. Díky nadmořské výšce kolem 1950 metrů jsou teploty v horách příjemnější a vzduch je zde čistý a osvěžující.

V zimě jsou Troodoské hory oblíbené pro své lyžařské středisko. Díky svému polohy a nadmořské výšce se zde udržuje dostatečné množství sněhu a teploty klesají pod bod mrazu. Lyžaři a snowboardisté se mohou těšit na výborné podmínky pro své aktivity. Odpovídající infrastruktura v horách zajišťuje komfortní ubytování a apres ski aktivity.

Příroda v Troodoských horách je bohatá a pestrobarevná. Na území pohoří se nachází mnoho přírodních rezervací, kde lze obdivovat rostliny a živočichy, které se zde vyskytují jen vzácně. Hory jsou obklopeny hustými lesy, v nichž se nachází starobylé cypřiše a borovice. Při procházkách a turistických výletech lze zaznamenat malebné vodopády a rozlehlá údolí.

Pro návštěvníky je velmi důležité sledovat aktuální počasí před cestou do Troodoských hor, zejména v zimních měsících. Nasty surprises by mohly mít na turisty nepříjemné dopady. Je vhodné být vybaven dobrou obuví pro horskou turistiku a teplými vrstvami oblečení, aby bylo možné odolávat chladným teplotám.

Pokud hledáte únik od přeplněných pláží a odpočinek od letního horka, Troodoské hory jsou ideálním cílem pro vás. Krásná příroda, příjemné podnebí a možnosti sportovních aktivit vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit Troodoské hory v létě nebo v zimě, budete mít možnost prozkoumat jedinečný kousek Kypru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Troodoských horách na Kypru?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity patří turistika, horská kola, lyžování v zimě, návštěva klášterů a koupání v přírodních bazénech.

2. Jaké jsou nejlepší horské stezky v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepšími stezkami jsou Artemis Trail, Atalanti Trail a Caledonia Waterfalls Trail.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

4. Kde se nacházejí nejlepší ubytovací zařízení v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší ubytování se nachází v horských vesnicích jako Kalopanayiotis, Platres, kakopetria a Pedoulas.

5. Kde se nachází nejlepší přírodní bazény v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší přírodní bazény se nalézají u vesnic Platres a Tzelefos Bridge.

6. Jaké jsou ceny lyžařských skipasů v Troodoských horách?
Odpověď: Cena lyžařských skipasů se pohybuje od 10 do 25 eur za den v závislosti na věku a délce pobytu.

7. Kde se nachází nejlepší kláštery v Troodoských horách?
Odpověď: Mezi nejlepší kláštery patří Kykkos Monastery, Machairas Monastery a Agios Ioannis Lambadistis Monastery.

8. Kde se dají nejlépe koupit suvenýry v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou horské vesnice jako Kakopetria, Omodos a Lefkara.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky