Objevte lety za nejlepší ceny

Dominikánská republika Barahona

Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je nádhernou destinací pro dovolenou, kterou si mnoho lidí vybírá kvůli svým krásným plážím, teplému klimatu a bohaté kultuře. Mezi jedno z nejoblíbenějších míst v této zemi patří i město Barahona, které leží na jihu země. Pokud plánujete cestovat do Dominikánské republiky, měli byste rozhodně zvážit letenku do tohoto malebného města.

Barahona je přímořské město, které nabízí nádherný výhled na Karibské moře. Mnoho turistů sem míří právě pro své krásné pláže a průzračně čisté moře. Oblast je domovem mnoha rezervací, parků a přírodních památek, které vás okouzlí svou neuvěřitelnou přírodní krásou.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Barahoně je národní park Jaragua. Tento park se nachází na poloostrově Barahona a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Turisté zde mohou obdivovat nádhernou krajinu, vydat se na turistické stezky nebo se vydat na lodní výlet k nedalekému ostrovu Beata. Návštěva tohoto parku je nezapomenutelným dobrodružstvím pro milovníky přírody.

Další zajímavou atrakcí v Barahoně je sladkovodní jezero Enriquillo, největší jezero na Karibském ostrově. Jezero je domovem unikátní populace krokodýlů, jediné na celém ostrově Hispaniola. Turisté si mohou pronajmout člun a vydávat se po jezeře, obdivovat krásu okolní přírody a možná zahlédnout i tyto fascinující tvory.

Město samo o sobě má také své vlastní kouzlo. Barahona je známá svými pastelovými domy, které vytvářejí živý a barevný obraz města. Procházení ulicemi města je jedinečným zážitkem, kde si můžete prohlédnout místní různé kulturní památky a ochutnat autentickou dominikánskou kuchyni v některých z místních restaurací.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na výlety do okolního pohoří Sierra de Bahoruco, teplotních pramenů v místě Los Patos nebo na nádhernou pláž Playa San Rafael. Nejbližším letištěm je letiště María Montez International Airport, které leží necelých 20 km od města.

Pokud se rozhodnete cestovat do Dominikánské republiky, letenka do Barahony je skvělou volbou. Toto malebné město nabízí vše, co byste očekávali od tropického ráje - krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Bez ohledu na to, zda preferujete dobrodružství nebo odpočinek na pláži, Barahona má pro vás něco připraveno.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Dovolená v Dominikánské republice je sen mnoha turistů po celém světě a mnozí z nich se rozhodují navštívit Barahonu. Nachází se na jihozápadě země a na jedné straně je ohraničen mořem Karibiku a na druhé straně horským hřbetem Sierra de Bahoruco. Barahona je známá svými malebnými plážemi, krásnými zátokami, korálovými útesy a úchvatnými výhledy.

Pláže v Barahoně jsou plné bílého písku a teplého slunce. Ty nejoblíbenější jsou Playa San Rafael, Playa Quemaito a Playa Bahia de las Aguilas. Tyto pláže jsou skvělým místem pro opalování, plavání a potápění. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní život na korálových útesech.

V Barahoně také najdete mnoho historických památek a přírodních atrakcí. Například Národní park Sierra de Bahoruco nabízí zájemcům možnost sledovat vzácná živočišná a rostlinná družstva. Kromě toho můžete navštívit Archeologické muzeum v Barahoně a mnoho kostelů, jako je například Katedrála svatého Toma.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, tak v Barahoně vám několik přijde na mysl. Například rafting na řece Río Baoruco, zážitek z hlubokomořského rybolovu, horské túry nebo pěší výlety do dechberoucího kraje.

A co se týče ubytování? V Barahoně najdete mnoho luxusních hotelů, jako je například Casa Bonita Tropical Lodge, který nabízí venkovské ubytování v krásné krajině. Další možností je Hotel Playazul, který nabízí atraktivní pokoje s výhledem na moře a bazén. Jiným výborným ubytováním je také Hotel Caribe, který se nachází jen pár kroků od pláže.

Kdy navštívit Barahonu? Nejlepší období na cestu do Dominikánské republiky a Barahony je od prosince do dubna, kdy jsou nejsušší a nejmírnější podmínky počasí. V létě zde může být velmi horko a vlhko, takže si dejte na pozor, abyste nestrávili svou dovolenou uvnitř.

Barahona je jedním z nejkrásnějších koutů Dominikánské republiky a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte pravé slunce, písek a moře, ale také nádhernou historii, kulturu a přírodní krásy - zvolte Barahonu jako svůj příští cíl.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika se nachází v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, teplým oceánem a tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších turistických měst v této zemi je Barahona, které nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také jedinečné počasí.

Barahona leží na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky a je obklopena horami a mořem. Toto geografické umístění ovlivňuje místní podnebí a vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a slunění.

Celoročně je v Barahoně teplé počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejnižší teploty se vyskytují v lednu a únoru a dosahují kolem 24 °C. Nejvyšší teploty se objevují v srpnu a září a mohou dosáhnout až 32 °C. Vzhledem k tomu, že se město nachází blízko moře, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, což může mít vliv na pocit teploty.

Co se týče srážek, Barahona zažívá dvě sezóny - suchou a deštivou. Suché období trvá od listopadu do března a je obvykle klidné a slunečné. Srážky jsou minimální a teploty jsou příjemné. Deštivé období přichází od května do října a je charakterizováno většími srážkami a občasnými bouřemi. I během této doby však stále převažuje slunečné počasí, přičemž deště obvykle přicházejí ve formě krátkodobých bouřek, které rychle zmizí.

Díky svému tropickému podnebí je Barahona atraktivním místem pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Místní pláže jsou známé svým jemným pískem, teplým mořem a možností potápění se na korálovém útesu. Turisté zde také najdou velké množství tropických rostlin, jako jsou palmy a orchideje, které kvetou po celý rok.

Navštěva Barahony v Dominikánské republice je zárukou příjemného a slunečného počasí, ať už se rozhodnete navštívit toto místo v suchém nebo deštivém období. Teploty jsou příjemné, srážky jsou často krátkodobé a místní atmosféra je relaxační a exotická. Bez ohledu na to, jaké aktivity si vyberete, jako je opalování na pláži, potápění nebo procházky v tropických lesích, počasí v Barahoně vám určitě přinese spoustu radosti a památných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Barahony je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

Dotaz: Jak se tam dostanu z Punta Cana?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se z Punta Cana dostat do Barahony, je autem. Trasa trvá asi 4-5 hodin. Také lze využít autobusové nebo charterové lety.

Dotaz: Co mohu vidět a dělat v Barahoně?
Odpověď: V Barahoně můžete navštívit národní park Jaragua, bahenní lagunu Oviedo, pláže Playa de San Rafael a Playa Quemaito, vodopád el Limón a další atrakce.

Dotaz: Je v Barahoně bezpečno?
Odpověď: I když je obecně bezpečné cestovat do Barahony, je stále důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako je například neopouštět cennosti bez dohledu.

Dotaz: Mluví se tam anglicky?
Odpověď: Základní angličtina se v turistických oblastech často používá, ale obecně je španělština v Dominikánské republice hlavním jazykem. Doporučuje se naučit se základy španělštiny, aby byla komunikace s domorodci snadnější.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Karibiku. Na jihu této krásné země se nachází město Barahona, které nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné pláže, ale také skvělé možnosti ubytování.

Barahona je malebné město ležící na pobřeží Karibského moře. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra de Bahoruco a Jihovýchodního národního parku dělá z tohoto místa ideální základnu pro ty, kteří se rádi vydávají do přírody a objevují krásy Dominikánské republiky.

Ve městě Barahona naleznete rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Pokud hledáte luxusní a hlavně romantické ubytování, nechte se okouzlit některým z místních resortů. Ty nabízí prvotřídní služby, wellness centra, soukromé pláže a velké bazény. Rezorty jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí jenom relaxovat a užívat si klidné dovolené.

Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v Barahoně také dostupné příjemné hotely s rodinnými pokoji nebo apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje se vším potřebným pro příjemný pobyt.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v nezávislých apartmánech a domech, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim představám. V Barahoně je možné najít cenově dostupné ubytování v blízkosti pláží i v centru města. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumávat místní kulturu, gastronomii a zajímavosti.

Barahona je rovněž výchozím bodem pro objevování velkolepé přírody Dominikánské republiky. Sierra de Bahoruco je ideálním místem pro pěší túry a horské výlety. Návštěva národního parku Jihovýchodní je zase skvělou příležitostí pro pozorování místní fauny a flóry. Ubytování v těchto lokacích je obvykle zajištěno v kempech nebo malých chatkách a je vhodné pro ty, kteří chtějí prožít přímočarou a autentičtější dovolenou v přírodě.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování v Barahoně, budete mít možnost vychutnat si krásné pláže, teplé moře a nezapomenutelné západy slunce. Město je také známé svými lagunami a mangrovníky, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a budou se snažit vám maximálně vyhovět. Dominikánská republika je známá také svou chutnou kuchyní, takže si určitě vychutnejte místní speciality.

Výběr ubytování v Barahoně závisí na vašich preferencích a rozpočtu, ale jedno je jisté - zážitky z pobytu v této části Dominikánské republiky vám zůstanou navždy ve vzpomínkách.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky