Objevte lety za nejlepší ceny

Dominikánská republika Jaragua National Park

Dovolená Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známa svými krásnými plážemi, živým nočním životem a bohatou kulturou. Má však také mnoho kouzelných přírodních lokalit, které stojí za to objevit. Jedním z těchto míst je Jaragua National Park, který nabízí mnoho možností pro dovolenou plnou dobrodružství a krásy.

Jaragua National Park se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je největším národním parkem v zemi. Tento park se rozprostírá na ploše více než 1,400 kilometrů čtverečních a zahrnuje nejen pozemky na pevninské části, ale také několik přilehlých ostrovů. Je jedinečný svou rozmanitostí ekosystémů, od mangrovových lesů po pouště a pláže.

Pro milovníky přírody je Jaragua National Park rájem. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně kriticky ohroženého hrdličky haitské a mořské želvy hnízdící na pláži. Je také posledním útočištěm pro více než 200 druhů ptáků, včetně bahama rorýse, který hnízdí na ostrůvcích v Lago Enriquillo.

Procházení parkem je jednou z nejlepších aktivit, kterou můžete na dovolené v Dominikánské republice podniknout. Můžete se projít po některých z nejkrásnějších pláží v zemi, jako je Bahía de las Águilas, která je považována za jedno z nejmalebnějších míst v této oblasti Karibiku.

Další životní zážitky můžete získat při potápění nebo šnorchlování v překrásném moři poblíž parku. Pod hladinou se nacházejí úžasné korálové útesy, které jsou domovem barevných ryb a dalších podmořských tvorů. Zdejší vody jsou také živdomovem několika vraků lodí, které se v minulosti potopily.

Existuje také možnost vidět skalní umění domorodých Tainů, kteří kdysi obývali tuto oblast. V Jaragua National Park je jedno z nejznámějších nalezišť skalního umění, zvané Cueva de las Aguilas, které nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historii těchto původních obyvatel. Můžete se dozvědět více o jejich kultuře a tradicích a ponořit se do jejich světa.

Aby návštěvníci mohli využít všech krás, které Jaragua National Park nabízí, je možné si pronajmout lodní či pěší exkurzi, která vás provede nejzajímavějšími částmi parku. Místní turistické společnosti nabízejí také vodní aktivity, jako je kajakování a plachtění, díky nimž můžete prozkoumat okolní ostrovy a laguny.

Dovolená v Dominikánské republice je skutečně nezapomenutelnou zkušeností a návštěva Jaragua National Park je jedním z vrcholů každého výletu do této země. Přírodní krása parku, spolu s jeho bohatou biodiverzitou a kulturním dědictvím, zajišťuje nezapomenutelné dobrodružství pro všechny návštěvníky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jaragua National Park


Některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jaragua National Park v Dominikánské republice jsou:

1. Jaký je Jaragua National Park?

Jaragua National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Dominikánské republice. Nachází se na poloostrově Barahona na jihozápadě země a je domovem mnoha endemických (původních) druhů rostlin a zvířat.

2. Co mohu v Jaragua National Park vidět?

V parku můžete vidět nádherné pláže, laguny, savany a mangrovy. Je to také místo, kde žijí někteří nejohroženější druhy zvířat, včetně krokodýlů, koní, leguánů a mnoho druhů ptáků.

3. Jak se mohu dostat do Jaragua National Park?

Park je přístupný pouze přes silnici, ale doporučuje se použít 4x4 vozidlo nebo motocykl kvůli špatnému stavu silnice. Park se nachází asi 3 hodiny jízdy od Santo Domingo a asi 1 hodinu od města Barahona.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Jaragua National Park?

V okolí parku jsou k dispozici některé cenově dostupné hotely a hostely. Doporučuje se však kontaktovat místní cestovní agenturu, která může zajistit ubytování v blízkosti parku.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Jaragua National Park?

Nejlepší doba pro návštěvu parku je od listopadu do května, kdy je počasí suché a příjemné. Během deštivé sezóny (od června do října) může být park uzavřen kvůli cestování a aktivitám na otevřeném prostoru.


Ubytování Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je země bohatá na krásnou přírodu, a tak není divu, že turisté z celého světa sem jezdí například za nádhernými plážemi, ale také za skvělými příležitostmi k pozorování zvířat a rostlin. Jedním z nejlepších míst pro tyto aktivity je národní park Jaragua.

Národní park Jaragua se nachází na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky, a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou krokodýli, leguáni, želvy, hadi, ale také ptáci a ryby. Pokud máte rádi přírodu, určitě si přijdete na své.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Jaragua, budete potřebovat nějaké ubytování. V okolí parku jsou k dispozici různé možnosti, ale jedno z nejlepších ubytování v této oblasti je hotel Bahia de las Aguilas.

Hotel Bahia de las Aguilas je situován jen kousek od národního parku Jaragua, a nabízí svým hostům luxusní ubytování v krásném prostředí. Pokojové standardy jsou velmi vysoké, a tak si budete moci užít pohodlné spaní a privacy, a to vše v krásném přírodním prostředí.

Hotel Bahia de las Aguilas má k dispozici mnoho dalších přidaných hodnot, jako například bazén s krásným výhledem na Karibské moře, nebo restauraci s vynikajícími jídly. Navíc je pro hosty zajištěna i řada aktivit, jako jsou organizované výlety do národního parku Jaragua, rybaření, nebo jízda na koni.

Pobyt v hotelu Bahia de las Aguilas je skvělou volbou pro ty, kdo touží po luxusním ubytování v blízkosti národního parku Jaragua. Přístupná cena, vynikající služby a krásné okolí, to vše jsou argumenty, proč si sem zavítat a užít si skvělou dovolenou v Dominikánské republice. Tak co ještě váháte? Balte kufry a vydejte se na cestu do nezapomenutelného zážitku přijížeje do hotelu Bahia de las Aguilas, kde vám budou předávat vaše denní úkoly v angličtině.


Letenka Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známá jako jedno z nejkrásnějších míst na světě s nekonečnými plážemi a vodopády, které lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte způsob, jak se odpočinout a získat zážitky v přírodě, Jaragua National Park je ideální volbou.

Jaragua National Park leží na jihozápadě Dominikánské republiky, kde se setkávají Atlantský a Karibský oceán. Park se rozkládá na ploše více než 1350 km² a je jedním z největších národních parků v zemi. Původním obyvatelům tohoto území jsou indiáni, kteří zde stále žijí. Mnohé z území parku je chráněno a návštěvníci zde mohou vidět mnoho exotických zvířat a rostlin.

V Jaragua National Park se nachází mnoho krásných míst, jako jsou pláže Bahía de las Águilas, Cabo Rojo a Playa El Quemaíto. Tyto pláže jsou oblíbeným místem pro potápěče, šnorchlování a surfování. Návštěvníci se také mohou projít po exotických trávnících, kde se pasou koně a krávy, nebo si vychutnat pouštní krajinu, kde rostou různé druhy kaktusů.

Pokud jste zájemci o přírodu, v parku se nachází mnoho druhů zvířat, včetně ještěrů, vzácného papouška představujícího ohrožený druh a ohrožených krokodýlů amerických. V parku lze také vidět velryby a delfíny, jak plavou podél pobřeží.

Pro návštěvníky parku je k dispozici celá řada aktivit, včetně turistiky, jízdy na koni, šnorchlování a surfování. Některé z aktivit jsou se specialisty doporučovány pouze v určitých sezonách.

Přes den se park nachází sice v rušné oblasti, návštěva parku je však dostupná. Pokud plánujete návštěvu Jaragua National Parku, nezapomeňte si zavázat v boty peeptoe a vzít si s sebou pro pozorování zvířat i dalekohled.

Celkově vzato, Jaragua National Park je nádherným místem, kde návštěvníci mohou strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou aktivit v přírodě. Pokud jste připraveni vyrazit do Dominikánské republiky, nezapomeňte zahrnout do svého plánu návštěvu tohoto nádherného místa.


Počasí Dominikánská republika Jaragua National Park


Dominikánská republika je známá svým tropickým podnebím a bohatou přírodní krásou. Mezi jedno z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří Jaragua National Park. Tento národní park se nachází na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky a zabírá plochu více než 1370 čtverečních kilometrů.

Jaragua National Park je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Přírodní rezervace zahrnuje především suché lesy, mangrovníky, pláže a korálové útesy. Díky své bohaté biodiverzitě byl tento park v roce 1983 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud jde o počasí v Jaragua National Parku, je typická tropická klima. Teploty se pohybují v rozmezí 25 až 35 stupňů Celsia po celý rok. Nejteplejší období jsou letní měsíce, kdy může teplota přesáhnout i 35 stupňů Celsia. V zimě se teploty obvykle udržují kolem 25 stupňů Celsia.

Srážky jsou relativně rozložené po celý rok, ačkoli je zde výraznější období dešťů od května do listopadu. Nejvyšší srážky jsou obvykle v září a říjnu. Na druhou stranu, během suchého období, které trvá od prosince do dubna, srážky jsou minimální.

Jaragua National Park je také známý svými tropickými bouřemi a hurikány, které mohou oblast postihnout zejména v období mezi červnem a listopadem. Je tedy důležité, aby návštěvníci věnovali pozornost předpovědi počasí a měli s sebou odpovídající vybavení a ochranu.

Díky svému jedinečnému klimatu a biodiverzitě nabízí Jaragua National Park nespočet možností pro turisty a milovníky přírody. Můžete zde prozkoumávat různé turistické stezky, podnikat vodní aktivity, jako je potápění nebo pozorování korálových útesů, nebo jen relaxovat na krásných plážích.

Navštívit Jaragua National Park v Dominikánské republice znamená zažít krásu tropického podnebí a přírodního bohatství této země. Bez ohledu na to, zda jste zde kvůli pozorování divokého zvěře, objevování přírodních scenérií nebo jen relaxování na pláži, tento národní park vás určitě nezklame.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky