Objevte lety za nejlepší ceny

Dominikánská republika Puerto Plata

Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je známá svým nádherným a teplým tropickým počasím. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi je město Puerto Plata, které se nachází na severním pobřeží. Díky své poloze v Karibiku si Puerto Plata užívá celoročního příjemného počasí, které láká návštěvníky z celého světa.

Průměrná teplota vzduchu v Puerto Plata se pohybuje okolo 28 °C po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až k 32 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teplota může klesnout na 24 °C. Vzhledem k tomu, že se Puerto Plata nachází v tropické oblasti, neexistuje zde výrazný rozdíl mezi ročními obdobími.

Dominikánská republika je také známá svou vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná vlhkost na pobřeží se pohybuje mezi 70 % a 90 %. V letních měsících může být vlhkost ještě vyšší. Tuto vysokou vlhkost je třeba vzít v úvahu při plánování vaší dovolené, protože může ovlivnit pocitovou teplotu.

Pokud jde o srážky, Dominikánská republika má období dešťů mezi květnem a listopadem. Nejdeštivějším měsícem je zpravidla květen. Během tohoto období se mohou vyskytnout krátkodobé silné lijáky, které jsou často doprovázené hromy a blesky. Nicméně, i během období dešťů zůstává v Puerto Plata dostatek slunečných dní.

Dominikánská republika je také známá svými tropickými bouřemi a hurikány. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, s vrcholem mezi srpnem a zářím. Turisté by měli být obezřetní a sledovat předpovědi počasí, zejména pokud se nacházejí na severním pobřeží, jako je Puerto Plata.

Vzhledem k celoročně teplému počasí a krásným plážím je Puerto Plata ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci mohou si užít sluneční koupání, potápění a další vodní aktivity. K dispozici je také mnoho golfových hřišť a historických památek, které mohou být prozkoumány.

Je však důležité si zapamatovat, že i při tak příjemném počasí je třeba dodržovat opatření k ochraně před sluncem a hydratovat se. Turisté by si měli vzít dostatečné množství opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, široké klobouky a pitnou vodu, aby se vyhnuli dehydrataci.

Dominikánská republika, včetně města Puerto Plata, nabízí jedinečné počasí a krásy Karibiku. Bez ohledu na roční období, návštěvníci si mohou užít slunce a teplé teploty. Pokud se chystáte na dovolenou v Dominikánské republice, není žádný pochyb o tom, že vám počasí v Puerto Plata přinese nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Kdy je nejvhodnější čas na návštěvu Dominikánské republiky, konkrétně Puerto Platy?
Nejlepší čas na návštěvu Puerto Platy je v období od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážek je méně.

2. Jaký je nejbližší letiště pro cestování do Puerto Platy?
Nejbližším mezinárodním letištěm pro cestování do Puerto Platy je Letiště Gregorio Luperón Airport (POP).

3. Jaké jsou nejpopulárnější pláže v Puerto Platě?
Mezi nejznámější a nejpopulárnější pláže v Puerto Platě patří Playa Dorada, El Mamey a Playa Grande.

4. Jaké aktivity a atrakce mohu v Puerto Platě podniknout?
V Puerto Platě si můžete užít šnorchlování, potápění, surfování, golfování, návštěvu historických památek, odpočinek na pláži nebo výlety do okolní přírody.

5. Jaké jsou typické dominikánské speciality, které bych měl vyzkoušet v Puerto Platě?
Mezi typické dominikánské speciality patří "mofongo" (směs smažených plantainů se zeleninou a masem), "sancocho" (dusený drůbeží nebo hovězí vývar s kořenovou zeleninou) a "tostones" (smažené plátky plantainových banánů).

6. Můžete mi doporučit nějaké dobré hotely nebo resorty v Puerto Platě?
Mezi oblíbené hotely a resorty v Puerto Platě patří Be Live Collection Marien, Iberostar Costa Dorada a Riu Merengue.

7. Jak se dostanu z Puerto Platy na ostrov Isla Saona?
Z Puerto Platy se můžete dostat na ostrov Isla Saona buď lodí z přístavu v La Romana, nebo si můžete rezervovat výlet s lodní společností, která nabízí přepravu z Puerto Platy.

8. Existuje nějaký dobrý způsob, jak poznat místní kulturu v Puerto Platě?
Pro poznání místní kultury v Puerto Platě můžete navštívit místní trhy, tradiční vesnice nebo se zapojit do některé z organizovaných kulturních akcí.

9. Jsou v Puerto Platě bezpečné?
V Puerto Platě jako v jiných turistických destinacích je důležité dodržovat základní před opatření bezpečnosti, jako je sledování svých věcí, vyhýbání se nebezpečným čtvrtím v noci a využívání offciálních taxi služeb.

10. Potřebuji vízum pro vstup do Dominikánské republiky, konkrétně Puerto Platy?
Turisté z většiny zemí, včetně České republiky, nemusí mít vízum pro vstup do Dominikánské republiky, pokud pobývají méně než 30 dní. Před cestou se však doporučuje zkontrolovat aktuální potřebné dokumenty u místního konzulátu nebo ambasády.


Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších karibských destinací, kterou si můžete vybrat pro svou dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších oblastí je Puerto Plata, která nabízí nádherné pláže, bohatou historii a mnoho možností k výletům do okolí.

Pokud zvažujete návštěvu Dominikánské republiky a cestu do Puerto Plata, prvním krokem je sehnat letenku. S výběrem letenky vám může pomoci několik webových portálů, které porovnají ceny letů od různých dopravců a umožní vám najít nejlepší nabídky.

Jakmile máte letenku zakoupenou, můžete začít plánovat, co všechno si budete chtít během svého pobytu v Puerto Plata užít. Jeden z hlavních lákadel tohoto města je jeho nádherná pláž Sosua, která je známá svým bílým pískem a tyrkysovým mořem. Pláž Sosua je ideálním místem pro opalování, plavání a potápění. Nachází se zde také velké množství restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční dominikánskou kuchyni a osvěžující koktejly.

Dále je zde také krásná pláž Playa Dorada na východ od Puerto Plata, která je obklopena luxusními rezorty, golfovými hřišti a obchody. Pokud se rádi potápíte nebo šnorchlujete, můžete z Pláže Dorada vyrazit na výlet na ostrov Paradise Island, kde najdete bohatý podmořský život a korálové útesy.

Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Puerto Plata je pevnost San Felipe, která se nachází na hoře Loma Isabel de Torres. Tato pevnost byla postavena v 16. století a sloužila jako obranný bod proti pirátům. Dnes je možné si z pevnosti vychutnat krásný výhled na celé město a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je v okolí Puerto Plata také mnoho možností. Můžete si naplánovat výlet do národního parku El Choco, který nabízí krásné vodopády, krasové jeskyně a pěší turistiku mezi tropickou vegetací. Další možností je výlet do hory Pico Isabel de Torres, která je nejvyšším vrcholem v okolí Puerto Plata. Na jejím vrcholu se nachází obrovský kříž a botanická zahrada.

Pokud vám dovolená v Puerto Plata nestačí a chcete poznat i další části Dominikánské republiky, doporučuji navštívit město Santo Domingo, které je hlavním městem země. Zde můžete navštívit koloniální čtvrť Zona Colonial, kde najdete mnoho historických památek a muzeí.

Výlet do Dominikánské republiky a zejména do Puerto Plata je skvělou volbou pro dovolenou plnou slunce, pláží a kultury. Bezpečnostní opatření a zdravotní doporučení platí jako u všech cestovat do ciziny, proto je důležité informovat se před cestou a dodržovat aktuální informace o cestování do této destinace.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/dominican-republic-puerto-plata-1329911/


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Více než 5 milionů turistů každý rok navštěvuje tuto karibskou zemi a její pláže, pískové duny, koloniální architekturu a tropickou přírodu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, kde si užijete tropického počasí, překrásné výhledy, kulturu a zábavu, měli byste zvážit návštěvu města Puerto Plata.

Puerto Plata je hlavním městem provincie Puerto Plata a nachází se na severní straně ostrova. Jeho centrum je charakteristické koloniální architekturou a atmosférou. Pro návštěvníky jsou k dispozici mnohé možnosti ubytování od all-inclusive resortů k luxusním hotýlkům a apartmánům.

Jde o ideální místo pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají pohodu a zábavu v tropickém prostředí. Možnosti zábavy jsou tu nekonečné. Na pláži, v hotelu a v okolí je nabídka různých sportů, jako je potápění, surfing, kajakářský výlet nebo jízda na koni. Můžete si také užít relaxaci na pláži, nebo se jít projít po Puerto Plata vzdušnou lanovkou, až na vrchol pohoří Isabel de Torres. Zde můžete navštívit botanickou zahradu a působivou sochu Krista.

Puerto Plata má také celou řadu kulturních a historických památek a míst, které stojí za návštěvu. Koloniální centrum je plné zajímavých budov v pastelových barvách s nádherně zdobenými balkóny a dveřmi. Mezi nimi je velmi zajímavý muzeum Amber Museum, který se nachází v budově starého vězení. Muzeum nabízí ukázky burského jantaru, který byl nalezen v oblasti.

Pro ty, kteří hledají aktivity jako kulturní zážitky nebo nákupy, nabízí Puerto Plata i několik tržišť a nakupovacích center. Můžete si tu koupit různé typy místních zboží – od ručně vyrobených potřeb do domácnosti po klenoty z unikátního burského jantaru. Během návštěvy můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou hlavně ryby a mořské plody.

Když se zmíníme o Dominikánské republice, nesmíme zapomenout na její nejoceňovanější atrakci, a to jsou pláže. V Puerto Plata najdete některé z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Můžete si vybrat mezi mnoha plážemi, každá z nich se liší charakterem, ale všechny jsou překrásné. Na pláži Dorada Beach najdete bílý písek a turistické resorty, na pláži Cabarete Beach je velmi populární kite-surfování.

Celkově tedy Puerto Plata nabízí ideální kombinaci tropického počasí, písečných pláží, lesů a historických památek. Je to opravdu skvělé místo pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a také si užít spoustu zábavy a aktivit. Pokud hledáte krásná místa v Dominikánské republice, určitě by vás nemělo minout Puerto Plata.


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku a nabízí širokou škálu krásných pláží, zajímavých historických památek a přírodních památek. Jedním z nejoblíbenějších měst v této oblasti, které láká turisty, je Puerto Plata. Toto malebné město se nachází na severním pobřeží a je známé svou bohatou historií a úchvatnou přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Dominikánské republiky a chcete se ubytovat v Puerto Plata, máte na výběr široké spektrum možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, resortů a privátních pronájmů, které splňují potřeby různých cestovatelů.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování a veškeré komforty, je ve městě k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí nádherné pokoje s výhledem na oceán, bazény, restaurace s vynikajícími jídly a širokou škálu dalších možností. Mezi nejpopulárnější hotely v této kategorii patří například Casa Colonial Beach & Spa, které je oceněno pro svou luxusní atmosféru a krásné okolí. Dalšími oblíbenými možnostmi jsou VH Atmosphere Adults Only & Beach Club a Sunscape Puerto Plata.

Pokud hledáte ubytování s příjemnou atmosférou a zároveň přátelskou cenou, můžete se rozhodnout pro menší hotely či penziony. Tyto možnosti nabízejí pokoje s jednoduchým vybavením, ale často s úžasným výhledem na oceán nebo horu. Některé z těchto ubytovacích zařízení mají také venkovní bazény a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Doporučujeme se podívat na hotel Be Live Collection Marien nebo Blue Bay Villas Doradas.

Pokud preferujete větší nezávislost a soukromí, můžete se rozhodnout pro pronájem domu či apartmánu. V Puerto Plata je k dispozici mnoho nabídek privátních pronájmů s různou velikostí a vybavením. Tyto možnosti vám umožní pocítit místní atmosféru a životní styl a poskytnou vám více prostoru pro relaxaci a odpočinek.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité si dopředu rezervovat, zejména v období turistické sezóny. Dominikánská republika je oblíbeným cílem pro zimní pobyt a letní dovolenou, a proto je vhodné zajistit si ubytování dopředu.

Po ubytování v Puerto Plata budete mít možnost prozkoumat krásy tohoto úchvatného města a jeho okolí. Můžete navštívit historické památky, jako je pevnost San Felipe, a procházet se malebnými uličkami města. Nezapomeňte si také užít slunečních paprsků na nedotčených plážích, jako je Playa Dorada nebo Sosua Beach. Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se vydat na výlet do přírodní rezervace Damajagua, kde si můžete vychutnat plavání a skákání do přírodních vodopádů.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, pláží a zábavy, je Puerto Plata v Dominikánské republice ideálním cílem. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, malý penzion nebo pronájem, město nabízí mnoho možností pro všechny cestovatele. Příjemnou dovolenou vám přeji!


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky