Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán ležící na jižním konci země je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Egyptě. Jeho bohatá historie a unikátní památky přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Jednou z hlavních atrakcí Asuánu je chrám Philae, který leží na ostrově Agilkia v Nilu.

Chrámy Philae jsou pozůstatky starověkého egyptského bohyně Išidy. Původně se nacházely na ostrově Philae, ale byly přemístěny na současnou lokalitu v důsledku výstavby Asuánské vysoké přehrady v 60. letech minulého století. Při přestěhování chrámů na nové místo byla na ostrově Agilkia vytvořena stejná topografie jako na ostrově Philae, takže turisté nyní mohou prohlédnout tyto úžasné památky v jejich původním stavu.

Chrámy Philae patří k nejlepším ukázkám architektury pozdního starověku. Mezi nejvýznamnější části chrámu patří Velká pylonová brána, nacházející se na severní straně. Tato zděná brána byla postavena faraonem Ptolemaiem II. Na dalším místě můžete spatřit Dvojitý chrám, který je zasvěcen bohům Horovi a Sobkovi. Zde se kromě chrámových prostor nachází i bohatě zdobený sloupový sál.

Dalším zajímavým místem v Asuánu je Násoslaví. Násoslaví je jedno z nejstarších měst v Egyptě a bylo kdysi hlavním městem Núbie. V současné době je Násoslaví známé především díky Unesco, které zařadilo zdejší památky na seznam světového dědictví. Mezi nejznámější památky v Násoslaví patří chrám Ramesse II., který byl postaven faraonem Ramessesem II. V tomto chrámu se nachází čtyři sochy faraona, které jsou vysoké asi 20 metrů.

Další zajímavou památkou je hrabství Núbie, což je obrovský komplex starověkých hrobek a chrámů, které se nacházejí v údolí Núbie. Obzvláště působivé jsou hrobky válečníků z Dášuru, které byly postaveny během vlády faraona Sethiho I. Jde o jednu z nejvíce dekorovaných hrobek v Egyptě s bohatými reliéfy a malbami.

Cestování do Asuánu je velmi pohodlné a snadné, protože město má vlastní letiště. Egypt Air nabízí pravidelné lety z hlavního města Káhiry a dalších egyptských měst. Letenky na vnitrostátní lety jsou relativně cenově dostupné a mohou být zakoupeny online nebo prostřednictvím cestovní agentury.

Při návštěvě Asuánu byste měli také využít příležitosti k prohlídce blízké přehrady Asuán. Tato impozantní stavba je největší přehradou na Nilu a slouží k regulaci toku řeky a zajištění dostatečného množství vody pro zemědělství a obyvatelstvo v Egyptě. Je možné se plavit po jezeře Násir a podívat se na přehradu z blízka.

Asuán je tedy nejen jedním z nejkrásnějších měst v Egyptě, ale také plné historických a kulturních pokladů. Návštěva chrámu Philae a Násoslaví jsou nezapomenutelnými zážitky pro každého, kdo má zájem o starověkou egyptskou kulturu a historii.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou, a pokud hledáte místo plné historie, kultury a krásné přírody, město Asuán by nemělo chybět na vašem seznamu.

Asuán leží na jihu Egypta u Nilu a je známý jako brána do Núbie. Město je plné fascinujících památek a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, stejně jako krásnou přírodu, kterou Nilová řeka a okolní poušť poskytují.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na jihozápad od Asuánu a sloužil jako posvátné místo bohyně Isis. Avšak, když byla postavena Asuánská přehrada, chrám byl přesunut na vyšší ostrov, aby byl chráněn před stoupající hladinou Nilu. Při návštěvě chrámu budete ohromeni jeho krásnou architekturou a zvědavými hieroglyfy, které vyprávějí příběhy z minulosti.

Další atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Jedná se o hrobku, kterou si nechal vybudovat faraon Amenemhet III. V muzeu Násoslaví můžete obdivovat výjimečné nálezy archeologů z okolních hrobek, jako jsou nádherné umělecké díla, náčiní a náhrobní stély.

Pokud máte rádi přírodu a krásné výhledy, neměli byste vynechat okouzlující jízdu po Nilu na feluce - tradiční egyptské plachetnici. Můžete také navštívit Elephantine Island, jedno z nejstarších obydlených míst v Asuánu. Zde najdete pozůstatky starověkých chrámů a domů, které vám poskytnou větší vhled do historie města.

Kromě historie a přírody můžete také ochutnat místní kuchyni a prozkoumat místní trhy a obchody se suvenýry. Egypt je známý svou chutnou a exotickou kuchyní, a ve městě Asuán si budete moci vychutnat místní speciality jako kushari (komplexní směs rýže, cizrnových, fazolí a cibule) nebo falafel.

Dovolená v Asuánu je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci historických památek, krásné přírody a pohostinnosti egyptského lidu. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, dobrodružství nebo relaxace, Asuán má co nabídnout každému.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
- Nejjednodušší způsob je vyjet trajektem z přístavu v Asuánu na ostrov Agilkia, kde se nachází chrám Philae. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
- Chrám Philae je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 17:00 hodin.

3) Je potřeba si zakoupit vstupenku předem nebo je možné ji získat na místě?
- Vstupenky na návštěvu chrámu Philae je možné zakoupit na místě u vstupu. Doporučuje se však přijít včas, aby se předešlo frontám.

4) Kolik času bych měl/a plánovat na návštěvu chrámu Philae?
- Normálně se na návštěvu chrámu Philae plánuje přibližně 1 až 2 hodiny. To zahrnuje prohlídku chrámu a okolních památek.

5) Jak se dostat do Násoslaví z Asuánu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je využít komfortní trajektovou přepravu. Trajekty jezdí přes Nil až do přístavu v Násoslaví, cesta trvá přibližně 20 minut.

6) Co je v Násoslaví nejzajímavějšího k vidění?
- V Násoslaví je nejvíce známým památkou novodobé Násoslavské nádrže. Zde se nachází také Násoslavský hrad, který je populárním turistickým cílem.

7) Kolik stojí přeprava trajektem z Asuánu do Násoslaví?
- Cena trajektové přepravy mezi Asuánem a Násoslavím se může lišit v závislosti na sezóně a dopravní poptávce. Obecně se pohybuje v rozmezí 30-50E£ za osobu.

8) Jak dlouho trvá plavba na trajektu z Asuánu do Násoslaví?
- Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví obvykle trvá přibližně 20 minut. Je to příjemná a rychlá cesta přes Nil.

9) Jaké jsou otevírací hodiny Násoslavského hradu?
- Násoslavský hrad je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10) Je možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online?
- Bohužel, momentálně není možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online. Je nutné přijít na místo a zakoupit vstupenku u vstupu.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je nejen jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě, ale také skrývá mnoho historie a kultury. Toto fascinující místo láká turisty ze všech koutů světa, a proto je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní plně si užít pobyt v Asuánu.

Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám, který je zasvěcen bohyni Isis, se nachází na ostrově Agilkia a je jedním z nejvýznamnějších památek v Egyptě. K ubytování v blízkosti chrámu Philae si můžete vybrat z několika luxusních hotelů, které nabízejí nejen skvělé vybavení, ale také nádherný výhled na Nil a přístup k řece. Některé z těchto hotelů mají i vlastní soukromé pláže, kde si můžete odpočinout a osvěžit se v horkém egyptském slunci.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat při návštěvě Asuánu, je Násosejl. Jedná se o oblast, kde byla postavena vodní elektrárna, která zásobuje Elektrárenský svaz Asuán. Pro turisty je však důležité, že se zde nachází i impozantní Násosejská přehrada, která tvoří druhou největší přehradu na světě. Místní hotely nabízejí úžasné výhledy na tuto stavbu a můžete si zde pronajmout lodě, které vás provedou kolem přehrady a přenášejí vás na malebné ostrovy.

Při výběru ubytování v Asuánu je důležité také zohlednit polohu hotelu vůči dalším zajímavým místům, která chcete navštívit. Například hotely ve středu města vám umožní prozkoumat tradiční egyptské trhy a obchody se suvenýry. Tato oblast je také bohatá na restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se rozhodnout pro hotel na okraji města, který vám poskytne klid a pohodu.

Díky své poloze na břehu Nilu můžete očekávat, že mnoho hotelů v Asuánu nabízí pohodlný přístup k této malebné řece. Některé hotely mají dokonce své vlastní pěkně upravené zahrady, které přímo sousedí s řekou, což vám poskytne skvělý výhled a relaxační atmosféru.

Výběr správného ubytování je klíčovým faktorem, který ovlivní váš celkový zážitek z Asuánu. Proto je důležité předem věnovat dostatečný čas a prostředky na vyhledání zhotoveteblného hotelu, který splní všechny vaše potřeby. V Asuánu máte mnoho možností, ať už preferujete luxusní hotely s bohatým vybavením, nebo rodinné hotely s vřelou atmosférou. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, váš pobyt v Asuánu bude zaručeně nezapomenutelný.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky