Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, kde můžete zažít nejen nádherné pláže, ale také získat mnoho historických znalostí a poznání. Jedním z takových míst je Edfu, zvláště díky krásnému chrámu Horuse. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě navštivte Edfu a užijte si celou řadu atrakcí.

Když se řekne Edfu, okamžitě si představíte nejkrásnější chrám v zemi. Chrám Horuse v Edfu je nejen největším chrámem, ale také jedním z nejzachovalejších a nejvýznamnějších v Egyptě. Tento chrám byl postaven v 2. století před Kristem a definitivně dokončen v průběhu 1. století po Kristu. Stavba chrámu trvala přibližně 180 let a jeho celková výška dosahuje 36 metrů.

Samotný chrám vás uchvátí svou architekturou a uměním. Vstupní brána chrámu je zdobená reliéfy a symboly, které reprezentují faraona a bohy. Poté, co projdete dveřmi chrámu, se ocitnete v prvním dvoře, který je obklopen sloupy a zdoben reliéfy a hieroglyfy. Druhý dvůr je ještě impozantnější než první, neboť zde můžete vidět obrovské sloupy s reliéfy a živými barvami. Nachází se zde také několik menších chrámu a posvátný bazén.

Samotný chrám je dokonalou architektonickou stavbou. Interiér chrámu je dokonale zdoben a zahrnuje mnoho fragmentů historického a náboženského zpěvu. Zdá se, že stěny a sloupy chrámu jsou do značné míry uchovány v původním stavu, což je zázrak, zvláště když vezmeme v úvahu, jak starověké tenchrámy jsou.

Pokud máte konkrétní zdroje zájmu, máte možnost si zakoupit průvodce, abyste získali více podrobností o jednotlivých částech chrámu a přibližně to, co znamenají. Tento průvodce může být zapotřebí, neboť chrám má mnoho izolovaných koutů, které byste mohli přehlédnout, pokud byste místem projížděli sami.

Pokud jste se rozhodli, že navštívíte Edfu, doporučuje se, abyste si načasovali návštěvu tak, abyste zde byli ráno nebo pozdě odpoledne, což je nejlepší čas na obdivování slunce, neboť se zde lze získat téměř dokonalé snímky.

Okolí Edfu je také plné dalších zajímavostí a zážitků. Můžete navštívit blízký ostrůvek El Nabatat, který je spojen s pevninou malou hrází a je ideálním místem ke koupání a odpočinku. Také se odsud můžete vydat do dalších starověkých měst, jako je Asuan nebo Luxor, kde najdete další historické památky a chrámy.

Edfu je tedy skvělým místem pro vaši dovolenou, zvláště pokud se zajímáte o historii a architekturu. Navštěvovat tenchrámy v Egyptě je jednou z nejzajímavějších věcí, jaké můžete na dovolené zažít, a chrám Horuse v Edfu je určitě jeden z nejlepších. Tento chrám vám nabídne neopakovatelnou zkušenost a poznání historie, které nezískáte nikde jinde.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


1. Jak se dostanu do Edfu, abych navštívil chrám Boha Horuse?
- Nejjednodušší způsob je letět do Luxoru a odtud pokračovat taxíkem nebo přesunem na místní dopravu. Cesta z Luxoru do Edfu trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do chrámu Horuse?
- Vstupní poplatky se mohou čas od času měnit, proto je nejlepší zkontrolovat aktuální ceny před vaší návštěvou. V roce 2021 byla vstupní cena pro dospělého cizince kolem 120 egyptských liber.

3. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?
- Chrám Horuse je otevřen každý den od 9:00 do 17:00. Mějte na paměti, že tyto časy se mohou měnit během svátků a ramadánu, proto je dobré se informovat předem.

4. Jaký je historický význam chrámu Horuse v Edfu?
- Chrám Horuse je jedním z nejlépe zachovaných starověkých egyptských chrámů a je zasvěcen bohu Horusovi. Stavba chrámu začala v 3. století před naším letopočtem a byla dokončena až v době Ptolemaiovců. Jeho architektura a reliéfy poskytují důležité informace o životě a náboženských praktikách ve starověkém Egyptě.

5. Jak dlouho trvá návštěva chrámu Horuse v Edfu?
- Návštěva chrámu Horuse může trvat zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti na osobním zájmu a rychlosti prohlídky. Můžete si pochutnat na procházce kolem vnějšího chrámu, prozkoumat vnitřní prostory a detaily nebo si poslechnout průvodce s informacemi o historii a architektuře chrámu.

6. Existuje možnost zapůjčení průvodce pro prohlídku chrámu Horuse?
- Ano, při vstupu do chrámu je možné si najmout místního průvodce, který vás provede kolem chrámových reliéfů a poskytne vám informace o jejich významu a historii.

7. Můžu fotografovat uvnitř chrámu Horuse v Edfu?
- Většinou je fotografování povoleno uvnitř chrámu Horuse, ale je zapotřebí zaplatit poplatek za fotografování. Mějte na paměti, že blesk na fotoaparátu nesmí být používán, aby se zabránilo poškození starověkých reliéfů.

8. Existují v okolí chrámu Horuse další zajímavá místa k navštívení?
- Ano, v okolí chrámu Horuse se nachází také chrám Sobekha a Haroehotepa, který stojí za návštěvu. Kromě toho je nedaleko další významný starověký egyptský chrám, chrám Sobekova a Haroehotepova v Kom Ombo.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je jednou z nejzajímavějších destinací pro milovníky historie a archeologie. Pokud máte rádi starověké civilizace a chcete navštívit něco skutečně unikátního, pak byste neměli vynechat návštěvu chrámu Horuse v Edfu.

Edfu se nachází ve středním Egyptě, na západním břehu Nilu. Město je především známé díky svému impozantnímu chrámu, který je věnován bohu Horusovi, bohu nebe a ochránce faraonů. Chrám Horuse je jedním z nejlépe zachovalých egyptských chrámů a je příkladem typické egyptské architektury.

Začátky chrámu Horuse sahají do období Ptolemaiovců, kteří v Egyptě vládli po dobu tří století. Ptolemaiovská dynastie byla řeckého původu, ale brzy se začala tolik ovlivňovat místní egyptskou kulturou a náboženstvím. Chrám Horuse je důkazem tohoto spojení, protože kombinuje egyptskou a řeckou architekturu a umění.

Při vstupu do chrámu Horuse se návštěvníci setkají s obrovskými sloupy a nádhernými reliéfy, které líčí různé egyptské mýty a legendy. Vnitřek chrámu je plný koridorů, dvorů a svatyní, které sloužily různým účelům. Nejzajímavější částí chrámu je svatyně, kde se nachází socha boha Horuse. V místnosti před svatyní se nachází také sloup, který byl použit pro posvátné obřady.

Co dělá chrám Horuse ještě více fascinujícím, je jeho stavba. Během vaší návštěvy si můžete všimnout různých stavebních technik, které byly použity při stavbě chrámu. Například kameny byly přesně vyřezány a spojovány tak, že mezi nimi není žádný prostor.

Kromě samotného chrámu je Edfu také skvělým výchozím bodem pro objevování okolních památek a zajímavostí. V blízkosti se nachází například chrám Sobekova a chrám Hathor, které jsou také velmi působivé a stojí za návštěvu.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Edfu do svého plánu. Chrám Horuse je jedním z nejvýznamnějších historických památek Egypta a jeho návštěva vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Stačí si pořídit letenku a vydat se do této nádherné destinace, plné tajemství a krásy starověkého Egypta.


Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí, která se pyšní teplým a slunečným počasím po většinu roku. A jedno z míst, kde můžete zažít toto nádherné počasí, je Edfu. Edfu je malé město v jihovýchodním Egyptě, které se nachází na břehu řeky Nil. Je známé svými úchvatnými památkami, především chrámem Horuse.

Edfu leží v provincii Asuán, která je jednou z nejsušších oblastí v Egyptě. Díky tomu je město ovlivněno velmi suchým a horkým klimatem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a během letních měsíců může dokonce přesáhnout 40 °C. Proto je důležité, abyste se oblekli v lehkých a volných šatech a měli s sebou dostatečné množství vody, abyste se před horkem ochránili.

Podobně jako většina oblastí v Egyptě, Edfu má také charakteristické období sucha a období dešťů. Období sucha trvá přibližně od září do května, kdy je počasí velmi suché a srážek je minimálně. V období dešťů, které trvá od června do srpna, můžete očekávat vyšší teploty a občasné přívalové deště. Srážky v této oblasti však zůstávají relativně nízké.

Navzdory horkému počasí a minimálním srážkám je Edfu vynikajícím místem k návštěvě, protože zde můžete prozkoumat ohromující chrám Horuse. Chrám je jedním z nejzachovalejších chrámů ve starověkém Egyptě a je zasvěcen bohu Horusovi, synovi Ísida a Ozirise. Když procházíte chrámem, můžete obdivovat nádhernou architekturu, se kterou byl postaven a detailní sochy a reliéfy na jeho stěnách.

Vzhledem k extrémnímu horkému počasí je nejlepší navštívit chrám Horuse brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnul největším teplotám. Ráno je také ideální čas pro fotografování, protože ranní světlo vytváří krásné odlesky na kamenných zdech chrámu.

Edfu je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o starověkou egyptskou historii a architekturu. Kromě chrámu Horuse si můžete také prohlédnout další památky, jako je chrám Sobek a Hathor v městě Kom Ombo, který se nachází nedaleko Edfu.

Ať už se rozhodnete navštívit Edfu kvůli jeho slunečnému počasí nebo úchvatnému chrámu, určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci a vody, abyste se uchránili před vysokými teplotami.


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, kde nejen setkáme mnoho památek z období Starověkého Egypta, ale kde nacházíme i mnoho krásných míst k pobytu. Jedno z takových míst je Edfu, město na jihu Egypta, které je známé díky svému Chrámovi boha Horuse a nabízí zároveň mnoho možností k ubytování.

Pokud máte zájem o ubytování v Edfu, máte na výběr z několika možností, které odpovídají různým cenovým kategoriím a požadavkům. Jednou z možností je pobyt v hotelech, což je populární volba pro mnoho turistů. V Edfu najdeme mnoho hotelů od luxusních až po ekonomické varianty.

Mezi nejlepší hotely v Edfu patří například Mövenpick MS Sun Ray, který nabízí luxusní ubytování na lodi plující po Nilu. Tento hotel nabízí nejen vynikající služby, ale také krásné výhledy na okolní krajinu a samotný Nil. Kromě toho tu najdete i množství podívaných a aktivit, u kterých si můžete živě prohlédnut život na Nilu.

Dalšími hotely, které stojí za zvážení, jsou The Nile Valley Hotel, který má vynikající polohu poblíž chrámu Horuse, nebo pak Guest House Dream House, který je známý pro svou čistotu a přátelské prostředí. Tyto hotely nabízí ubytování za přijatelné ceny a přitom si můžete užít skvělou pohodu a komfort.

Pokud preferujete individuálnější styl pobytu, můžete se rozhodnout pro ubytování v některém z mnoha hostitelských domečků (Guesthouse), které se nachází v Edfu. Tyto hostitelské domečky vám nabídnou ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a pokojovou službou, a to za velmi příznivé ceny.

Největší výhodou těchto hostitelských domečků je pak přátelské prostředí a možnost navázat nová přátelství s domorodci. Hostitelské domy v Edfu tak nabízejí nejen ubytování, ale také možnost poznat zemi, její culturu a tradice.

Eddfu je hlavně známé svojím chrámem boha Horuse. Jde o jeden z největším a nejlépe zachovaných chrámů z období Starověkého Egypta. Samotný chrám Horuse stojí na břehu řeky Nil, kde si užijete krásné vyhlídky na Nil a okolní krajinu. Pro opravdové nadšence Egyptologie a historie to bude nezapomenutelné místo. Chrám Horuse si můžete navštívit za velmi přijatelné vstupní ceny a zároveň si prohlédnout krásnou okolní krajinu.

Závěrem bych chtěl říct, že Edfu je nejen skvělým místem pro poznávání historie a kultury, ale také jedním z nejkrásnějších míst k pobytu. Ze všech dostupných možností ubytování bychom doporučovali hostitelské domečky pro jejich atmosféru, nebo hotely pro luxusní služby a komfort. A když už tady budete, zkrátka nesmíte vynechat návštěvu krásného a majestátního chrámu boha Horuse.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky