Objevte lety za nejlepší ceny

Egypt Giftun Islands

Ubytování Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou úchvatným cílem pro milovníky dovolené na pláži a potápění. Tyto ostrovy leží v Rudém moři, nedaleko egyptského letoviska Hurghada, a představují dokonalé místo pro relaxaci a objevování podmořského světa.

Když přijedete na Giftun Islands, budete okouzleni nádhernými bílými písečnými plážemi a azurově modrou vodou. Jen málo míst v Egyptě může konkurovat kráse těchto ostrovů. Vzhledem k tomu, že Giftun leží v chráněném mořském parku, je zde zachována bohatá biodiverzita. Máte tu jedinečnou možnost objevit překrásné korálové útesy a úžasnou podmořskou faunu a flóru.

Kromě slunného relaxování a ponoření se do podmořského světa můžete také vyzkoušet některé vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo potápění. Tato oblast je známá svou neuvěřitelnou viditelností pod vodou a množstvím exotických ryb a korálů. Můžete si také zapůjčit kajak nebo se projet na vodním skútru a prozkoumat okolní vody.

Pro ty, kteří preferují suchý pobyt, je zde možnost objevování okolních ostrovů, jako je Mahmya nebo Abu Ramada. Tyto ostrovy nabízejí úchvatné panoramatické výhledy, příjemné pláže a exotickou flóru a faunu. Můžete si vzít relaxační procházku nebo se vydat na piknik na pláži. Některé agentury nabízejí také celodenní lodní výlety, které vám umožní objevit tyto malebné ostrovy zblízka.

Pokud hledáte ubytování na Giftun Islands, máte z čeho vybírat. Od luxusních all-inclusive resortů po menší pokoje a chaty na pláži, zde najdete typ ubytování pro každý rozpočet. Pokud preferujete větší luxus a pohodlí, luxusní hotely vás zaručeně nezklamou. Pokud však preferujete přírodní a odlehčenou atmosféru, budete spokojeni s menšími pobyty v chatkách nebo apartmánech.

Celkově řečeno, Egypt Giftun Islands jsou rájem pro dovolenou na pláži a potápění. Krása přírody a možnost objevovat podmořský svět tvoří dokonalou kombinaci pro nezapomenutelnou a relaxační dovolenou. Pokud hledáte místo k odpočinku a úniku od každodenního stresu, Giftun Islands jsou tu pro vás. Zažijte exotickou krásu Rudého moře a nechte se omámit přírodním bohatstvím této úchvatné destinace.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou skrytým pokladem v Rudém moři. Tyto malebné ostrovy jsou oblíbeným cílem pro milovníky přírody, potápěčské nadšence a turisty, kteří hledají odpočinek na pláži s tyrkysově modrou vodou a bílým pískem.

Giftun je souostroví tvořené třemi hlavními ostrovy - Kafrin, Gifton a Mahmya. Jsou situovány zhruba 15 kilometrů od luxusního letoviska Hurghada na severovýchodě Egypta. Tyto ostrovy jsou přístupné pouze lodí, což dodává dojem opuštěného ráje.

Když dorazíte na Giftun, okamžitě vás uchvátí krásná příroda. Tyrkysově modrá voda a korálový útes poskytují úžasné podmínky pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou Rudého moře se skrývá neuvěřitelná biodiverzita, jako jsou korály, pestrobarevné ryby, rejnoci, želvy a další nádherná mořská fauna. Tyto vody jsou také domovem delfínů a možná budete mít štěstí potkat je během svého pobytu.

Není však nutné být potápěčem, abyste si užili Giftun Islands. Můžete se jednoduše vydechnout a relaxovat na pláži, naslouchat zvuku vln, nebo si zaplavat v osvěžující vodě. Pláže jsou tu krásné a čisté, pokryté jemným bílým pískem. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a objevovat korálové útesy blíže při šnorchlování ze břehu.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je k dispozici i nabídka vodních sportů, jako jsou windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na banánu. Giftun je také známý svou podmořskou faunou a flórou, což přitahuje mnoho vědců a fotografovů, kteří sem jezdí dokumentovat unikátní ekosystémy.

Pokud jste milovníci ptáků, Giftun by také mohl být ideální destinací pro vás. Na ostrovech se nachází několik vodních ploch, které jsou přirozenými přístavy pro řadu druhů ptáků, jako jsou rackové, čejky a andule nebo pelikáni. Můžete se vydat na procházku a pozorovat tato nádherná tvorba přírody.

I když Giftun nenabízí ubytovací kapacity, je možné organizovat celodenní výlety na ostrovy z Hurghady. Tyto výlety zahrnují obvykle přepravu lodí, šnorchlování, oběd a volný čas na pláži. Je také možné se rozhodnout pro výlet s potápěním se láhví, který vás provede skrytými krásami podmořského světa u Giftun Islands.

Při návštěvě Egypta byste určitě neměli vynechat tuto fascinující plážovou destinaci. Giftun Islands vám nabídnou úžasné zážitky a odpočinek v překrásném přírodním prostředí Rudého moře. Takže, zarezervujte si letenku do Egypta a objevte tuto skvostnou oázu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giftun Islands


1. Jak se dostat na Giftun Islands v Egyptě?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Giftun Islands, je rezervovat si výlet z jednoho z letovisek v oblasti Hurghady nebo Sharm el-Sheikh. Existují také místní čluny, které nabízejí přepravu na ostrovy.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Giftun Islands?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Giftun Islands je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a moře je teplé.

3. Co si mám vzít s sebou na Giftun Islands?
Odpověď: Doporučuje se vzít si plavky, opalovací krém, ručník, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovku, lahvičku s pitím a kameru na zachycení krásných výhledů.

4. Jaký druh aktivit je k dispozici na Giftun Islands?
Odpověď: Na Giftun Islands si můžete užít potápění a šnorchlování, vodní sporty, jako je například jetové lyžování nebo banánové loďky, a také si prostě užívat slunné pláže a klidné prostředí.

5. Jsou Giftun Islands vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Giftun Islands jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Pláže jsou písečné a voda je průzračná, což je ideální pro malé děti. Existují také šnorchlovací zájezdy, které jsou přizpůsobeny rodinám.

6. Je nutné mít potápěčský certifikát pro potápění kolem Giftun Islands?
Odpověď: Ne, není nutné mít potápěčský certifikát pro potápění kolem Giftun Islands. Existují potápěčské centra, která nabízejí jak základní, tak i pokročilé kurzy potápění.

7. Je možné na Giftun Islands kempovat nebo strávit noc?
Odpověď: Na Giftun Islands není povoleno kempovat nebo zůstat přes noc. Je to chráněná oblast a všechny návštěvníky musí opustit ostrovy před západem slunce.

8. Co mohu vidět při potápění nebo šnorchlování kolem Giftun Islands?
Odpověď: Při potápění nebo šnorchlování kolem Giftun Islands se můžete těšit na úchvatné korálové útesy, různé druhy ryb, mořské želvy, rejnoky a možná i delfíny.

9. Musím mít s sebou vlastní potápěčské nebo šnorchlovací vybavení?
Odpověď: Není nutné mít vlastní potápěčské nebo šnorchlovací vybavení. Většina potápěčských center nebo výletníků nabízí pronájem potřebného vybavení.

10. Můžu si na Giftun Islands koupit jídlo a pití?
Odpověď: Na Giftun Islands si můžete zakoupit občerstvení a pití ve stáncích, které jsou na plážích. Doporučuje se však vzít si vlastní zásoby jídla a pití, aby nedocházelo k nedostatku.


Dovolená Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands: Výjimečná dovolená plná překrásných scenérií

Egypt Giftun Islands patří mezi nejkrásnější a nejexotičtější oblasti, které Egypt nabízí. Toto souostroví se skládá ze dvou ostrovů – malého a většího Giftunu a oblasti korálového útesu mezi nimi. Nachází se v Rudém moři, nedaleko od oblíbených letovisek Hurghady a El Gouny. Tato oblast je oblíbená zejména mezi milovníky potápění a schnorchlování, protože se zde nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě.

Giftun Kebir je větší ze dvou ostrovů a nabízí návštěvníkům řadu atrakcí. Pláže na tomto ostrově patří k nejkrásnějším na celém Rudém moři. Když budete stát na bílém písku a budete se dívat na tyrkysově modré vody, zcela zapomenete na ostatní věci. Ostrov Giftun Kebir je také chráněnou rezervací, což znamená, že se zde nacházejí mnohé vzácné druhy ryb a další fauna a flóra.

Oblast mezi ostrovy nabízí jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Potápěči budou nejspíše nadšení z úchvatných stěn pokrytých korály, přičemž mořská fauna zahrnuje mnoho barevných ryb a jiných mořských živočichů. Pokud vám potápění neprochází žilami, můžete se ponořit do vody s maskou, dýchacím trubicí a ploutvemi (snorkling). I tuto aktivitu je možné pojmout jako jedinečný zážitek, protože korálové útesy jsou z velké části vidět ze základní úrovně vody.

Pro ty, kteří chtějí vidět více zdejší fauny a flóry, nabízí se několik výletů. Například plavba na skleněném dně lodí vám umožní podívat se do korálových útesů z komfortu a ochrany lodi. Strávit celý den prozkoumáváním ostrova či potápěním v mořských hloubkách, následovaný výborným obědem formou grilovaných ryb a salátu s chlebem, to je potom ideální dovolená!

Egypt Giftun Islands jsou báječnou destinací pro každého milovníka moře a přírody. Blízkost k populárním letoviskům Hurghada a El Gouna znamená snadný přístup k této krásné oblasti, takže není důvod nevyrazit na tento výjimečný zážitek.


Počasí Egypt Giftun Islands


Egypt je slavnou turistickou destinací díky svému slunečnému počasí a teplému klimatu po většinu roku. Jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších lokalit je Giftun Islands, které se nacházejí v Rudém moři.

Giftun Islands, často nazývané také "ostrovy ráje", jsou součástí chráněné námořní oblasti a jsou jedinečnou příležitostí pro milovníky přírody a dobrodružství. Hlavními ostrovy jsou Gifton Kebir a Gifton Soraya, které jsou známé svými nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem.

Klima na Giftun Islands je typické pro region Rudého moře, s horkými léty a mírnými zimami. Nejteplejší období je od června do srpna, kdy teploty dosahují průměrně 35 °C a více. V zimních měsících, od listopadu do ledna, teploměr klesá na příjemných 20-25 °C. Voda je vždy teplá a příjemná na koupání, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C po celý rok.

Giftun Islands jsou proslulé také svým fantastickým podvodním světem. Moře je bohaté na různé druhy korálních útesů, živočichů a barevných ryb. Potápěči zde budou mít nezapomenutelný zážitek při objevování fascinujícího mořského života. Je zde mnoho potápěčských center, která nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Hlavní činností na Giftun Islands je relaxace na pláži. Návštěvníci si mohou užít slunečního záření na jemném písku a dovolit si osvěžující koupel v krásném moři. V oblasti jsou také organizovány různé vodní sporty, jako je windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na banánu. Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je k dispozici také plavba lodí okolo ostrovů.

Pokud se chystáte navštívit Giftun Islands, je dobré mít na paměti sezónu turistů. Nejrušnější období jsou zde obvykle zimní měsíce, kdy sem proudí turisté hledající útěk od chladného počasí ve svých zemích. Pokud preferujete klidnější dovolenou, může být léto pro vás vhodnější.

Egypt Giftun Islands je jednou z nejpůvabnějších a nejexkluzivnějších lokalit v Egyptě, které nabízejí slunečné počasí, teplé moře a nepopsatelné podmořské krajiny. Je vhodným místem pro každého, kdo hledá dovolenou plnou relaxace, dobrodružství a přírody. Pokud jste příznivcem sluníčka a rádi byste se ponořili do podmořského světa, Giftun Islands jsou pro vás ideální destinací.


Zajištění nejnižší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Největší online sortiment letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Levné letenky do celého světa na jedné stránce.

Prozkoumat letenky